Keresés

Részletes keresés

velorex0 Creative Commons License 2002.06.20 0 0 85

alakul a téma...nincs felejtve...

..

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 84
te köpôcsöves velorex 1.0 gti, mikor gyössz errrefelé, hogy gyúrhassunk az idôre? nem muszáj neki nagydobos síppalnádigehedülôsnek lennie, csak laza kis snooker, meg pár sör, meg amit akarunk. na?
Előzmény: velorex0 (80)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 83
annyiból jó volt ez a költözés, hiogy elveszettnek hitt könyvek lettek meg - cserébe meg eltűntek mások, holott én és csak én költöztettem személyesen, kis kezeimmel.

én direkt nem olvastam, viszont a mennyiség miatt és a könyvesfal részlegessége miatt - mai napig bôvül - nem alakulhatott ki még viszonylagos rend sem. van ebben valami izgalmas, új sorrendben és kontextusban taláélni könyveinket.

Előzmény: Ozagen (79)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 82
ez így van. máig nincs meg az a rend, ami az elôzô helyen megvolt. ami nem volt rend, csak a fejemben, de az elég volt.
Előzmény: könyvtároslány (77)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.19 0 0 81
Oksza, én sóskifliről levakarintott sószemcsével megtöltött szívószálakkal kapható vagyok párbajra, bandázs nélkül.

(sutyiban U-szöget befőttes gumival nem lövöldözünk!)

A cimbalomszögekkel kivert trombitás égbe!

Előzmény: velorex0 (80)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.19 0 0 80

khm...

"a böregér nem rokkázik" mottóm szerintem régebbi mint az ozagen név a nettón - ha szabad lenne szerényen megemlítenem...

nemesi véremet követve most párbajra kellene Önt sértenem:

"Háborgós nyila! hát nem akad egy kölyök,
Aki szembeálljon, mikor víni jövök?"

(ez a dölt idézet volt)

- tarhonya még akad, de nem találom a köpőcsövem...

..

Előzmény: Ozagen (78)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.19 0 0 79
Nekem csak feleannyi van, de megerősítem, nincs ennél nagyobb szívás: könyveket költöztetni.

Egyrészt nagy fizikai megterhelés, minden fázis roppant iglnybevételt jelent.

Másrészt új helyen a "könyvtár" visszaállítása, hozzávetőleges rekonstrukciója a legnagyobb kihívás.

Mert ahelyett, hogy az ember szépen kezdené pakolni a pocokra a cuccokat, hirtelen arra döbben rá: olyan könyveket talál meg, amelyeket már évek óta nem látott.

És ez a költözés halála.

Költözés helyett elkezdünk olvasni. Rémes családi konfliktusok forrása.

Előzmény: könyvtároslány (77)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.19 0 0 78
Bocsesz, bár erre nincs kopirájtom, mert mástól hallottam, de tán a nettón én használtam először. Velocipédnek meg nagyon kell igyekeznie, hogy a népnyelv efféle mélyrétegű bon mot-inak akár még csak interpretálására is vállalkozzon. :)

Tudod, miért?

Mert a gyakorlat teszi a mestert, Velo pedig nem nagyon gyakorlatozik. De ezt majd megmondom neki is.

Előzmény: Törölt nick (76)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.19 0 0 77
ez magánkönyvtárnál komoly terjedelem, költözésnél viszont komoly hátrány!
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.18 0 0 76
ilyeneket velocipédes szok mondani.
Előzmény: Ozagen (75)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.18 0 0 75
Mondottam volt, öreg csóka nem rakéta.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.18 0 0 74
nem számoltam meg még, de úgy 8000 kötet lehet, ebbôl 2/3 irodalom.
katalogizálni mindenképpen kell majd, mert már nem tudom, mi van meg. a költözés utáni könyvpakolásban kiderült, hogy van vagy 6 doboznyi duplikát.
mellesleg én szerencsésnek mondhatom magam, mert 30%-ra jó vagyok a barátosnômnél aki könyvesboltos. régi könyvnél még többre is néha. és az is szerencsém, hogy van pár kiadó, pár szerzô, akitôl barátságból kapok könyvet.
Előzmény: könyvtároslány (73)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.18 0 0 73
én naponta járok könyvtárba.....na jó, hétvégén nem.
Egyébként érdemes könyvtárba járni, mert újabban azért elég figyelemre méltó a könyvkiadás. Mindent megvenni nem érdemes,abból, amit szívesen elolvasnánk. Mekkora a könyvtárad?
Előzmény: Törölt nick (63)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.18 0 0 72
ha nem akarod az adatokat egytől egyig magad bevinni, akkor használhatod a Szabó Ervin könyvtár adatbázisát, és kimásolhatod onnan a könyveid adatait.
A winwordban egyszerű keresésre van lehetőség, valamilyen szinten rendezheti is az adataidat.
Házi használatra megfelel.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 71
20 éve? ilyen vén csataló vagy?
:-))

ez most a verseknél szigorú abc sorrendet jelentett. lett vagy 2.5 méter magas és 90 centi széles könyvespolcban telepakolás.

a katalogizálás elég nehéz dolog, sok minden keéll hozzá. egy laptop, egy samesz, aki diktál, egy nmásik, aki figyel, mi hol volt, hogy 1. samesz ne szórja szét a könyvet, egy harmasik, aki e kettôre figyel, hogy ne lopjanak könyvet.... :-)))) és sok sok sok innivaló.

Előzmény: Ozagen (70)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.17 0 0 70
Szortírozás? Az meg mi?

Tematikus összepakolás?

Én utoljára húsz éve fogadtam meg, hogy katalogizálom a könyveket. És most mi van? Nagyon kellemes rendetlenség.

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 69
húzd, halaszd, úgyis utolér szécsi.

én meg vettem egy könyves szekrényfélét, és most szortírozom a versesköteteket. durva munka.

Előzmény: Ozagen (68)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.15 0 0 68
"Az bizony"?

Ilyen című Vonnegut-cuccról még nem hallottam :D

Most Norfolk-restanciákat hozok be, igen, igen, én csak most láttam neki a Lexikon-nak.

Szóval utána jöhet a Szécsi.

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 67
az bizony.

a szécsi cuccot vedd meg, megéri. komolyan.

Előzmény: Ozagen (66)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.14 0 0 66
Még a könyvhétre se tudtam kimenni, wazz. Még a Szécsi-cuccot se vettem meg. Melyik Vonnegut van nálad? Virágvasárnap?

Szóval kormányülök. :(

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 65
kedvezménytörvény hazai magyaroknak?
:-)))

nagyon nagy a meleg, megdöglök. megvettem ep jk-ját, olvasnám, de elzsírosodik a szemem a hôségtôl. itt van umlatos iván és internetes iván könyve is. szóval lenne mit betáplálnom.
és van egy vonnegutom is, meg susanne sontag is, meg updike is, meg márai, meg kerouactól valami új, meg egy paulo coelho nevűtôl is egy...
csak, hogy a legújabb szerzeményeket mondjam.
te meg kormányülsz?

Előzmény: Ozagen (64)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.14 0 0 64
Talán a mai kormányülésen lesz valami zizegés a kedvezményekrôl...
Előzmény: York (56)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 63
ehhez tartozik, hogy már vagy 18 éve nem jártam könyvtárban. azóta magam építem a könyvtárat itthon.
Előzmény: könyvtároslány (60)
Tie Creative Commons License 2002.06.12 0 0 62
Persze, ez így nem is lehetséges. ISDN helyett ADSL, ez így nem megy. Valamilyen telefonvonal kell az ADSL-hez. Hogy az a telefonvonal ISDN, avagy analóg, az már mindegy, de valamilyen mindenképp kell hozzá.

Csak azért említettem a dolgot, hogy nehogy úgy járj, hogy utólag meg szükséged volna az ISDN két vonalára, aztán meg ugye nincs, mert leadtad, és analógra cserélted.

Előzmény: York (61)
York Creative Commons License 2002.06.12 0 0 61
Amikor felhívtam őket, hogy ISDN helyett adjanak inkább ADSL-t, nekem azt mondták az 1212-n, hogy ezt nem lehet.
Most már szerintem érdemes várni, hátha valami kisül a Kormány-tárgyalásokból. Majd akkor eldöntöm, hogy mi legyen.
Az UPC szerintem a legmulatságosabb a dologban. Van egy köteg szépen összehajtott kábelem és a végén nincs semmi. Lassan eltelik egy év és nem mozdulnak. Folyton azon tűnődöm, hogy ez miért éri meg nekik?
Vagy,
itt a vége, fuss el véle? :-)
Előzmény: Tie (59)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.12 0 0 60
már azt hittem, a könyveknek is volt valami szerepe a WC-használatban
:-)
az már egy jó könyvtár, ahol nyilvános wc is van!
Előzmény: Törölt nick (58)
Tie Creative Commons License 2002.06.11 0 0 59
ISDN-en is lehet ADSL-t hajtani. Nekem is azon megy.

Persze ha semmi szükséged nincs az ISDN két vonalára, akkor valóban jobb átcserélni analógra.

Előzmény: York (51)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.10 0 0 58
bizony. úgyhogy az volt a menetrend, hogy visszavittem a könyveket, bementem, aztán kijöttem kakálni. aztán megint be és akkor már nyugodtan válogathattam.
Előzmény: könyvtároslány (57)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.10 0 0 57
"gyerekkoromban mindig kakálni kellett, ha könyvtárba mentem."
Ejnye :-)
Előzmény: Törölt nick (33)
York Creative Commons License 2002.06.10 0 0 56
Sietek köszönni a kedvességedet
s egyúttal jelentem: májam elégedett
:-)
Előzmény: Ozagen (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!