Keresés

Részletes keresés

endre_d Creative Commons License 2002.06.02 0 0 4
Gyakorlatilag csak angolul olvasok :-))
Most H. Beam Piperrel küzdök, nem tetszik túlzottan.
Előzmény: break2 (-)
break2 Creative Commons License 2002.06.02 0 0 3
"Elhunyt Damon Knight"

Olvasott tole barki barmit is?

En csak egyet (angolul):
Humpty Dumpty: An Oval

Ime rovid ismertetom errol :-(

A főhős fejlövést szenved és emiatt tudata kapcsolatba lép más valóságokkal. Ennyit értettem meg az egész könvből. Sajnos a cselekményt nem nagyon tudtam követni, hiszen néha mondat közepén ugrik egy napot vagy egy hetet előre a szál. Habár lassan indul a dolog, de viszonylag hamar izgalmassá válnak a történések. Csakhogy nekem nem álltak össze egy egységes egésszé. Lehet, hogy pont ezt akarta a szerző: feleleveníteni, hogy milyen lehet egy törött fejű embernek a világa, hasonlóan a címadó mesefigurához. Ennek az oválisnak nincsen se füle, se farka.
----------------------
Bibliografia szerint ezek jelentek me tole magyarul
A hasonmások
Nem robbantással
Anachron
A hajósinas
A kezelo
Így ér véget a világ
A Guberáló
Szabadjegy akárhova
Négyes-fogat
Van ido
Különleges adomány
Ember a korsóban
Embert szolgálni
Dilibot
Különleges teher

break2 Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2
Ugy tunik megvan, amit kerestem, tehat nem erdemes uj katalogust csinalni:
Science fiction elbeszélések magyarul

Nagy Magyar Scifi bibliográfia

Mobius Bibliográfia

break2 Creative Commons License 2002.06.01 0 0 1
Talaltam meg egy magyar sci-fi konyves weblapot, ami szinten nem katalogus, de lehet konyvreszleteket olvasni:
http://www.solaria.hu/article.php?action=list&column_id=5
break2 Creative Commons License 2002.06.01 0 0 0
0-zas helyet egy elso nagyon rovid ismerteto

Azazel, by Isaac Asimov, (Az amazon-nal angolul)
Asimov talán leghumorosabb írása. Másfél tucat történet egy 2 cm magas démonról, aki hajlandó jót tenni egy ingyenélõ, iszákos öregúr barátainak, de az öregúrnak nem. A kerettörténet az, hogy Asimov meghívogatja George-t vacsorára, aki minden alkalommal elmesél egy történetet. Közben sértegeti Asimovot írói és emberi mivoltában. Rendkivül szórakoztató Münchausen jellegû kalandok. Eredetileg mindegyik írás egy folyóiratban jelent meg, ezért egy kicsit át kellett írnia Asimovnak õket, hogy egy egybefüggõ füzért alkossanak.

break2 Creative Commons License 2002.06.01 0 0 topiknyitó
1. Erdekelne, hogy van-e valami osszefoglalas arrol, hogy milyen sci-fi konyvek jelentek meg magyarul. Gondolom a http://www.sci-fi.hu/konyv.asp vagy a http://index.hu/kultur/scifi/oldalakkal kellene kezdenem, de ezeken nincsen egy attekintheto katalogus. Talan ebben a topikban lehetne segiteni a gyujtest. Ha beindul a dolog, akkor esetleg csinalok belole egy kis honlapot. Ha viszont van mar ilyen akkor iranyitsatok oda legyszives

2. Olvass itt valaki sci-fit angolul? Tekintve, hogy viszonylag sok scifit olvasok (havi 3-5 konyv) arra gondoltam esetleg beszamolok rola ha van erdeklodes. Meg persze barki beszamolhat az olvasmanyairol, lehet ajanlani is egymasnak (nekem), hogy mi jo es miert.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!