Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15408

Mondjuk én pont nem szoktam a HP cuccokat dicsérni.

De szerintem laptopnál még ez is rekordidő, amit kibírt; legalábbis amilyen tapasztalataim vannak.

 

(Háromból 3 romlott el rövid idő alatt. Egyiknél felpuffadt az akku, másik kettőnél a zsanérral volt gond.)

Előzmény: cápaFeri (15406)
arkilaszlo Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15407

"Pont azért vettünk HP-t, mert azt dícsérték...erre..."

 

ami természetesen, az olcsó bérmunka miatt Kínában készül, mint az összes többi márka....

Előzmény: cápaFeri (15406)
cápaFeri Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15406

Merevlemez és az SSD ki lett szedve a szervízben, csináltak mentést róla, mert egyetemi tanulmányi dolgok voltak rajta, most külső meghajtóként funkcionál, azt nem adnánk el

Életjelet nem adott. Utolsó töltés után amikor még minden szuper volt két hétig nem volt bekapcsolva. Aztán hazaértünk a nyaralásról és szerette volna használnia  fiam, de nem kapcsolt be. Gondolta lemerült az akksi állásában, mert a gyári akksi is úgy járt. De ez egy friss új akksi volt, ezért furcsállta. Rádugta töltőre, majd várt. Normál esetben 15-25 perc után már be lehetett kapcsolni lemerült akksinál is, de most semmi. A töltőcsatlakozó melletti led sárgán világított, vagyis töltött. Az adapter normál langyos volt a töltésnél. Kb 2,5 óra után a led átváltott fehérre, tehát feltöltött, de továbbra sem lehetett bekapcsolni. Sem hangja, sem egyéb furcsa jelensége nem volt a töltés alatt. Tehát a töltő rendben, de a laptopon se kép, se hang, semmi különleges jelenség nem volt. Sajnáljuk, mert annyira vigyázott rá a fiam, szinte új állapotú. Még használat közben arra is ügyelt ha nem asztalra tette, hogy járjon alatta a hűtőlevegő. Oprendszerrel vettük, majd' 400 eFt-ért, még igazán elvárhattuk volna tőle így 5 évesen, hogy pár évig jó legyen. Pont azért vettünk HP-t, mert azt dícsérték...erre...

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15405)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15405

Amit házilag ki lehet ebből szerelni az a memória, akkumulátor és a merevlemez (videokártya az alaplapon van), a többi része úgy egybe van építve, hogy gyakorlat nélkül előbb lesz törés, mint szétszerelés. Megfelelő szerszámaid sincsenek hozzá...

 

Meg lehet próbálni itt egyben meghirdetni,

https://www.vatera.hu/szamitastechnika/laptopok-notebook-ok/index-c97.html?q=hib%C3%A1s

de láthatod az árakat - és még így is 5 - 6 szor meg lehet hirdetni mire elviszik. Vagy kockáztatsz és felteszed 1 Ft-os licitre, ekkor majd a licitálók eldöntik mi az értéke.

 

Egyáltalán - produkál valami életjelet az a laptop? Rádugva a töltőt világít valamelyik led? Bekapcsológombot megnyomva semmi sem történik? Közelről hallgatva a tápegységet nem jön belőle valami furcsa, rendellenes hang? Ezek mind fontos információk lennének...

Előzmény: cápaFeri (15404)
cápaFeri Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15404

Köszönöm a választ! Igen, sajnos nem tudom pontosan idézni, mit mondtak a laptopszervízben, de arra igen, hogy a végeredmény kb ugyanaz, mint amit Te is mondasz. Forrasztott a processzor, nem cserélhető, mert könnyen sérülhet, így kpl. alaplapot kellene cserélni, ami majdnem egy új laptop ára. Annyit javasoltak, hogy esetleg ki lehet árulni belőle a billentyűzetet, kijelzőt, mert azok keresettek. Esetleg memória, videókártya még, de lehet azok is egyben vannak az alaplappal, erre nem tértünk ki. De nekem fogalmam sincs, hogyan lehetne ezen alkatrészeket eltávolítani, hol lenne érdemes felajánlani megvételre, stb.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15403)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15403

„...megállapították, hogy a processzor hibásodott meg, rövidzárlatot kapott.”

 

Nehezen hihető, én még nem találkoztam olyan laptoppal ahol a processzor lett zárlatos (chipsettel is csak két esetben). Ami zárlatos szokott lenni: primary, secondary mosfet, feszültségátalakító, töltésvezérlő, Super IO (startup chip), illetve a rengeteg kondezátor közül valamelyik. Meg kellene nézetni egy rendes szakemberrel is. Eladni így nem érdemes, töredékárat sem igen kapsz érte.

 

Amennyiben az alaplap javíthatatlan (a forrasztott processzor miatt a csere majdnem egy új alaplap ára), csak az alaplapcsere jöhetne szóba, ami itt körülbelül egy új laptop ára - szóval tényleg nem gazdaságos...

Előzmény: cápaFeri (15400)
Garfield007 Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15402

Ideapadból semmit.

A Lenovo gamer vonala a Legion, bármit is próbálnak állítani.

Ezt figyelembevéve a döntés is egyszerű :-)

Előzmény: NG8899 (15401)
NG8899 Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15401

Üdv.

 

Kinéztem magamnak egy gamer laptopot: https://www.gabit.hu/lenovo-ideapad-gaming-3-82k101cvhv-laptop-156

 

de nem tudom eldönteni, hogy a 3050Ti a jobb, vagy egy sima 3060-as laptop, illetve már láttam, hogy vannak DDR5 rammal szerelt laptopok is. Van értelme azokból választani? https://www.gabit.hu/lenovo-legion-5-82rc00a7hv-laptop-156-1920x1080 kb 30e-el drágább, mint a ddr4-es. 

 

Előre is köszönöm a tanácsokat!

cápaFeri Creative Commons License 2023.10.07 0 0 15400

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Fiam laptopja egy HP Pavilion Gaming 15-CX0000NH 15,6" FHD AG, Core i5 8300H, 8GB, 1TB HDD + 128 GB SSD, Nvidia GTX 1050.

5 éve vettük újonnan, tanulmányokhoz használta, nem játékra. Tavasszal akksit kellett cserélni benne, a gyári már nagyon gyenge volt. Az új akksival szuperul működött hónapokig!

Most szeptember elején egy feltöltés után nem volt használva két hétig. Újra elővéve se kép, se hang. Szervízbe vittük, megállapították, hogy a processzor hibásodott meg, rövidzárlatot kapott. 

Nem gazdaságos a javítása...mondták. Van ötletetek, mit lehetne kezdeni a laptoppal? Újszerű állapotban van, nagyon vigyázott rá. Alkatrésznek eladni? Hogyan, hol? Mennyiért?

ergoGnomik Creative Commons License 2023.09.05 0 1 15399

A típusszám (Lenovo P/N:SN20M63177) alapján rákeresve ez egy ideapad 720-15IKB lehet /* megjegyzem kevesen születünk ezzel a tudással a fejünkben és neked is pont annyi időbe került volna ezt kideríteni, mint bárki másnak :( */. Szerintem semmilyen GPU-val sem bővíthető.

Előzmény: dzsoke2 (15398)
dzsoke2 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 15398

Sziasztok.

Van egy régi Lenovo laptopja a gyermekeknek a pontos típusát nem tudom.

Képet szúrok be hozzá.

Milyen lehet pontosan?

Milyen GPU val bővíthető?

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

futatata Creative Commons License 2023.01.07 0 0 15397

A bios-ban nem tudsz olyan extrém beállítást eszközölni, amitől jobban merül az akkumulátor.

De igen. Illetve az ellenkezőjét megtapasztaltam.

Bios-ban letiltva a "wake up on LAN" esetén kevésbé merül az akku másnap reggelig.

 

Az a második akkumulátor engem is izgat...

 

Erre varj gombot, weben megtaláltam angolul, egy éves probléma, pont ugyan az a laptop típus, linux rendszer is:

https://www.linux.org/threads/extra-battery-is-recognized-but-not-charged.36732/

https://askubuntu.com/questions/1388221/additional-2nd-battery-is-detected-but-not-charged

és igen igen igen, win-t visszarakva újra megy a töltés a második akkura.

 

Az első akku meg nagyon fura, laptopban hagyva, naponta egyszer 2 percre bekapcsolva akku töltöttség leírása erejéig 4 nap alatt lassan csökken a töltöttség

(100 - 91 - 86 - 78 - 72)

5 napon leesik 60-ra. 6-on 41-re a 7-en pedig tök nulla, be se kapcsol.

 

Laptopon kívül hagyva 6 nap után is 99%-on állt, tovább nem volt időm hagyni porosodni.

 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15386)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.12.20 0 1 15396

Hozzám általában elromlott, hibás, javítandó dolgok kerülnek.

Úgy látszik, az ilyen kategóriájú laptopok nem romlanak el...

Előzmény: Garfield007 (15395)
Garfield007 Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15395

Nem-nem, ez most nem számonkérős volt, hanem rácsodálkozás, hiszen a Dell és a Lenovo már régóta épít ilyen üzleti gépeket és igen, pont az akku cserék miatt, kisebb részben a na, akkor még van 20 perced menteni a menthetőt miatt. 

És fura volt, hogy pont te nem találkoztál ezekkel.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15394)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15394

Nézd - nem azt írtam hogy nincsen, hanem hogy nem találkoztam még ilyennel.

Lehet hogy az én hibám - de a jó pap ugye holtig tanul...

Előzmény: Garfield007 (15393)
Garfield007 Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15393

Ne vicceljetek már, ilyenen dolgozom, de már a 240-es is ilyen volt.

X270:

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15390)
MZ/Y Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15392

Egy külföldi fórumon valaki 4 típust írt, hogy azokban van az akkor kaphatók közül.

Úgyhogy ez csak egy fícsör az op. rendszerben, kiírja, van-e - a gépek 99 %-ában biztosan nincs.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15390)
corvi01 Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15391

Hááát nagyon fura..!

Előzmény: MZ/Y (15389)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15390

Hát az biztos. Többszáz laptopot szétszereltem már, de idáig még nem találkoztam olyannal amiben két aksi lett volna. Persze ez nem jelenti azt, hogy néhány, extrém működési környezetre tervezett jószágban nincs ilyen, de ez valószínű hogy igen ritka. (vagy military tervezés)

 

A Bios elem teljesen más, ez minden PC-ben, laptopban van - általában egy gombelem. A 286-os, 386-os PC-k korában volt utoljára akkumulátor az alaplapra szerelve (általában hamar tönkre is ment - szétmarva, korrodálva az alaplapot) - ezután álltak át a lithium gombelemekre.

Előzmény: MZ/Y (15389)
MZ/Y Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15389

Nem, írtam, mit értenek alatta. Nem gyakori.

Előzmény: corvi01 (15388)
corvi01 Creative Commons License 2022.12.20 0 0 15388

A legtöbb gépben, laptopban, PC is van egy pici "akku" kocka, vagy gombakku, ami általában a BIOSZ életben tartására van. Ez lehet egy második akku..!?

Előzmény: futatata (15384)
MZ/Y Creative Commons License 2022.12.17 0 0 15387

Megkerestem, néhány gépben van vészakku, mondjuk üzem közbeni akku cseréhez. Ennek megfelelő kapacitással, amit konkrétan találtam, fél perc. Mondjuk nem érzem azt az óriási igényt, hogy üzem közben cseréljek akkut, de ha szerintük igény van rá...

 

Esetleg még arra lehet jó, hogy ha elszáll az akku, akkor van ez a minimális idő, hogy mentse az ember az éppen szerkesztett dolgokat.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15386)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.12.17 0 1 15386

A bios-ban nem tudsz olyan extrém beállítást eszközölni, amitől jobban merül az akkumulátor. Az operációs rendszerek (főleg az újabb Windows-ok) már tudnak trükközni (hibrid alvás és hasonlók), ezért kérdeztem mi van rajta.

 

Az a második akkumulátor engem is izgat, ezért lenne jó a pontos modellszám - a gyári leírásból majd kiderül, addig nem akarok semmit mondani. Mindenesetre, érdekes lenne...

Előzmény: futatata (15384)
MZ/Y Creative Commons License 2022.12.16 0 1 15385

Kizárt, hogy legyen benne még 1 akku. Töltsd fel, vedd ki az akkut, húzd ki a tápkábelt, kapcsold be. Nagyon csodálnám, ha elindulna.

Előzmény: futatata (15384)
futatata Creative Commons License 2022.12.16 0 0 15384

Azért kérdeztem itt, mert azonnal arra tippeltem, hogy a laptoppal van valami ban, talán bios-ban van valami rejtett beállítás?

Azt pedig végképp nem értem, hogyan lehet benne egy rejtett akku, ami talán csak fél órát bír egyedüli akkuként?

Majd megnézem az adatait és felteszem töltésre és kiveszem az akkut és pár napig hagyom, amíg a belső akkuja lemerül, most úgyis rengeteg minden szakadt a nyakamba.

Az akksi nem lehet rossz, pár hete vettem vadonatújan, ha mégis, akkor garancia van rá.

Amúgy Linux Mint-et tettem rá magyarítva, hogy nekiálljak megtanulni, de még csak kétszer volt időm ránézni, hogy nagyjából mi van benne és még a menüjét se nagyon ismerem.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15383)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.12.16 0 0 15383

Érdekes... Megírnád a laptop pontos modellszámát?

 

Illetve egy valamit tudsz ellenőrizni - feltöltöd teljesen (100%-ra) az akkumulátort, és kiveszed, félreteszed egy hétre. Majd visszateszed, és leellenőrzöd. Ha így is gyorsan merül, akkor rossz az aksi. Ha így nem merül, akkor a laptoppal van valami gond. Apropó - milyen op-rendszer van rajta?

Előzmény: futatata (15382)
futatata Creative Commons License 2022.12.15 0 0 15382

Csak eredetit veszek.

Szépen működik, ha használom, 4-6 órán át működik, azt nem értem, hogyhateljesen ki van kapcsolva, akkor mitől merül?

 

Valamint, hogy miért van benne egy rejtett akku, és az miért merül gyorsabban?

(Illetve sejtem, nyilván öreg már, az érdekes, hogy a "rendes" akkuja az tönkrement néhány év után, újat kellett vennem, a rejtett belső akkuja bírja, csak gyorsan és folyamatosan merül.)

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15381)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.12.15 0 0 15381

Eredeti gyári az az akkumulátor, vagy valami utángyártott?

Előzmény: futatata (15380)
futatata Creative Commons License 2022.12.15 0 0 15380

Üdvözlet!

 

Fujitsu Lifebook notebook-ba vettem új akkumulátort, bekapcsolás után azt írta, hogy két akkumulátor van benne. Félretettem néhány napra, majd amikor elővettem, nem tudtam bekapcsolni, mert lemerült az akku.

Teljesen feltöltöttem, majd félretettem és pontosan 24 óránként megnéztem az akku állapotát, drasztikusan csökkent, és a nyolcadik napon már sárgán villogtak a LED-ek, hogy az akku lemerült.

 

Teljesen offline állapotban hagyom, nem fut semmi, szabályosan le van állítva, kikapcsolva, mit nézzek meg benne, mi meríti le?

 

Először azt mondták, hogy windows-nak van ilyen hibája, ezért másik merevlemezt tettem bele, amire Linuxot telepítettem, hogy megtanuljam, ugyan azt csinálta.

BéDéKá Creative Commons License 2022.12.03 0 0 15379

Hogyan kell kicserélni a tablet akkumulátorát?

tabletben lévő akkumulátor meghibásodásának többféle oka is lehet. A túlhasználat és az esetleg már korábban meghibásodott töltő sem tesz jót a alkatrésznek. A tablet akkujának pontos típusát néha csak az eszköz szétbontása után lehet megállapítani. A laptop szervizben a szakemberek rendelkeznek a szükséges szaktudással és eszközökkel a kézi számítógép szétszedéséhez, ezért fölösleges otthon, saját kezűleg feszegetni a műanyag borítását. Lehetőleg eredeti, gyári töltő segítségével tartsuk kondícióban készülékünket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!