Keresés

Részletes keresés

rinpoce Creative Commons License 2002.05.09 0 0 76
Én mindenen hajlando vagyok gondolkozni, ami nem anyázás, de miért kell ekkora ügyet csinálni még mindig? Eltelt 3 hét a választások ota. Már alakul az uj kormány, és nem arrol szolnak a topikok a polforumon, hogy mi lesz, hanem arrol, hogy milyen hülye a Fidesz. Ha jol összeszámolod, te is belátod. Miért? Ezt nem értem.
Előzmény: Birka vagyok BEEE (74)
sz Creative Commons License 2002.05.09 0 0 75
"Hiszünk a szeretet és az összefogás erejében" - mondotta vezéred. Az ő szava eddig arany volt számodra... Úgy látszik, hogy már birkának is szar vagy.
Előzmény: tüzes fal (69)
Birka vagyok BEEE Creative Commons License 2002.05.09 0 0 74
Nem keverem.
Sajnos van 1-2 fidesz rajongó a közvetlen ismerettségi körömBEEEn. Amit írtam, tapasztalat. Sajnos.
Mellesleg mi a különbség? Kb. annyi, hogy a mai fidesz kb. azonos azzal a miéppel, ami az mdf-ből való kiváláskor volt. Ennek fényéBEEEn nem sok jót várok a fidesztől.
Az külön poén a dologban, hogy a mai eszemmel szívesen szavaztam volna arra a fideszre, amelyik anno megalakult a gengszterváltás után. Hát mit mondjak, megváltoztak alaposan. Nem mondhatnám, hogy előnyükre :-(

Kokárda: ma már nem hordják. De aki márc.15 után hordta, az vajon miért tette? Gondolkodj el rajta, ne kapásból és indulatból válaszolj!

Előzmény: rinpoce (73)
rinpoce Creative Commons License 2002.05.09 0 0 73
Szerintem az hord kokárdát, aki akar. már mindenki levette, Talán a Disz téren néhány emberen volt. Én arrol beszélek, amit OV szokott mondani, nem a kommentárjai. Se a bal, se a jobb. Nem hiszem, hogy gyülölet, vagy fennhéjázás lenne, csak te ezt akarod látni.

És mégegy dolog. Ne keverd össze a Fideszt a Miéppel.

Előzmény: Birka vagyok BEEE (72)
Birka vagyok BEEE Creative Commons License 2002.05.09 0 0 72
Épp ez BEEEnne az aljasság. Szó sincs téveszméről. Olvasgasd csak magatokat! Dől BEEElőletek a gyűlölet. :-(
És ezt sajnos egy-két kollégámon is észrevettem a választások óta :-(((((
De hozhatom példának a kokárdázást is. Mi értelme? Majd ti megmutatjátok, hogy különBEEEk vagytok a sok senkiházi balos hazaárulónál. Igaz?

BEEE

Előzmény: rinpoce (71)
rinpoce Creative Commons License 2002.05.09 0 0 71
Tudom hogy ez a kedvenc téveszmétek, és nehéz belöle kilábalni, de néha, ha senki nem figyel oda, azért megprobálhatnátok csak arra gondolni, amit hallotok. Pl. hogy a szeretet az fontos, és a haza is, és hogy együtt erösek vagyunk, és ha más értetlenkedik, majd megérti, stb..... Én nem hallottam olyan mondatot, hogy mindenki utálja azt, aki nincs itt. Vagy utálni kell 10 000 000 - 1 500 000 embert, mert nem volt itt.
Előzmény: Birka vagyok BEEE (66)
rinpoce Creative Commons License 2002.05.09 0 0 70
Te pedig eredj vidékre tanulmányozni, hogy beszéli a parasztember a nyelvet. Mert hogy szépen?... És akkor még nem irta le.... Ugyanis marhára nem foglalkozik a szabályokkal. Ezt csak azért jegyzem meg, mert nem minösiti az emberek agyi kapacitását pár helyesirási hiba, pláne ugy nem, ahogy azt az indexen oly sokan érvként használják.
Előzmény: Nyomkereső (56)
tüzes fal Creative Commons License 2002.05.09 0 0 69
Nyald ki a seggem.
Ezt így tudod értelmezni, vagy körülírjam?
Előzmény: sz (67)
sz Creative Commons License 2002.05.09 0 0 68
Hajnali háromkor senkinek sem megy már a mélymagyarkodás ;DD
Előzmény: Törölt nick (65)
sz Creative Commons License 2002.05.09 0 0 67
Ez nem olyan dolog, hogyha sokan használják a nyelvet, akkor az változik?
Ha sokan egy b-vel írják a több szót, akkor 100 év múlva a szótárakban is az lesz a helyes.
Ez nem olyan tudomány, mint a matek, ahol 200 év múlva is 2x2=4.
Például én is követek el nyelvtani hibákat írás közben. De talán akkorákat nem, hogy ne tudná, akkor akit zavar, az írja le magának helyesen. Szerintem nem kell tudni az embernek hibátlanul írni, mint ahogy nem tudja az ember az összes fizika törvényt sem fejből, pedig tanulta.
Van akinek jobban csúszik a nyelvtan, van aki jobban megjegyzi a történelmet vagy a matekot.
Én sem nézem le azt, aki nem tud autót vezetni, vagy programozni. A hibátlan nyelvtant pedig meghagyom a nyelvészeknek, nem akarom elvenni a kenyerüket.

Jól írsz, csak azokat fránya vesszőket illene használni. Olvasni is könnyebb úgy a szöveget...

Előzmény: tüzes fal (59)
Birka vagyok BEEE Creative Commons License 2002.05.09 0 0 66
Mert az tartja össze ezeket az emBEEEreket, hogy az ország másik részét gyűlölik. Parancsra.
No ez a nagy baj, nem az összetartás...
Előzmény: Scourge2002 (14)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.09 0 0 64
Úgy érted, megŐrülni?:) Mert a toppik címe nem ez, a baloldal megÖrült, nem megŐrült...:)
Előzmény: rinpoce (41)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.05.09 0 0 63
másokéIban
Előzmény: Nyomkereső (62)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.05.09 0 0 62
Az hát. Én a saját nevemben beszélek, nem másokéban.
Előzmény: tüzes fal (61)
tüzes fal Creative Commons License 2002.05.09 0 0 61
No, az elég relatív, hogy ki szimpatikus vagy melldöngető magyarkodó az embernek.
Előzmény: Nyomkereső (60)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.05.09 0 0 60
Tudod, az valahogy úgy van, hogy általában elég magasról leszarom, ha valaki helytelenül beszéli a magyart. Ez a probléma számomra akkor válik roppant zavaróvá, amikor azt egy melldöngető, nagy magyar teszi, aki ráadásul úton-útfélen oktat enegm és másokat magyarságból.

Ilyenkor röhejesnek és szánalmasnak tartom az illetőt.

Előzmény: tüzes fal (59)
tüzes fal Creative Commons License 2002.05.09 0 0 59
Ez nem olyan dolog hogyha sokan használják a nyelvet akkor az változik?
Ha sokan egy b-vel írják a több szót akkor 100 év múlva a szótárakban is az lesz a helyes.
Ez nem olyan tudomány mint a matek ahol 200 év múlva is 2x2=4.
Például én ís követek el nyelvtani hibákat írás közben. De talán akkorákat nem hogy ne tudnák mit akartam mondani. Ha ezen felül lehagyok egy-két bét akkor akit zavar az írja le magának helyesen. Szerintem nem kell tudni az embernek hibátlanul írni, mint ahogy nem tudja az ember az összes fizika törvényt sem fejből, pedig tanulta.
Van akinek jobban csúszik a nyelvtan, van aki jobban megjegyzi a történelmet vagy a matekot.
Én sem nézem le azt aki nem tud autót vezetni, vagy programozni. A hibátlan nyelvtant pedig meghagyom a nyelvészeknek, nem akarom elvenni a kenyerüket.
Előzmény: sz (48)
velo Creative Commons License 2002.05.09 0 0 58
Tenyleg, homalyosits mar fel miert kellett atszallitani?
Előzmény: Dzsokonda (54)
velo Creative Commons License 2002.05.09 0 0 57
Ezek szerint a nemzeti muzeumba nem engedtek be csoportokat es gyerekeket ok csak a parlamentben lathattak meg a st. crown-t.
De jo is hogy athurcoltuk.
Előzmény: Dzsokonda (51)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.05.09 0 0 56
Hát ez elég röhejes egy érvelés volt kis barátom. Hát még ha tudnád, hogy milyen messze állok a bölcsészettől, mint olyantól.

A nyelvet egy parasztember is szépen beszéli - ha igényes, és egy értelmiségi is ocsmányul, ha igánytelen. Az egyenlőre-egyelőre egy tipikus igénytelenségből, félműveltségből fakadó hiba.

Szóval tömören és velősen szólva: leszerepeltél a silány érvrendszereddel. Tanulj még - rádfér.

Előzmény: rinpoce (46)
rinpoce Creative Commons License 2002.05.08 0 0 55
Egyszer Krudy Gyula bement kedvenc vendéglöjébe. Elöételnek evett libapástétomot, néhány fürjtojással, majd kért egy gulyás levest. Ezt megtoldotta egy kis vadas szarvasgerinccel persze locsolgatta kellemes balatoni borokkal az egészet. Meg volt elégedve a koszttal, kért néhány krémes tésztát.
Végezetül igy szolt a pincérhez: Hozzon még fiam egy kis tányérhust!
Na de szerkesztö uram, a krémesre? igy a pincér.
Arra hát, miért, ki maga, hogy meghatározza az étkezési szokásaimat? szolt Krudy Gyula....

Ki maga, hogy meghatározza a helyesirási szokásaimat?

Előzmény: sz (48)
Dzsokonda Creative Commons License 2002.05.08 0 0 54
Az, aki kicsinyisen hőbörgött és vonyított az átszállítás költségei ürügyén.
Előzmény: kvantum (52)
Dzsokonda Creative Commons License 2002.05.08 0 0 53
Nem a legnagyobb, és csak nem is probléma. Egyszerűen nem közömbös hol van.

Örködik ott más, hál istennek. Nonstop. Nem nagyon tudják rátenni vértől csöpögő szőrös mancsaikat.

Igen, vannak fontosabb problémák, de ez nem probléma. Vagy ha annak látod is, értékén kezeljük a történteket.

Előzmény: Ratman (40)
kvantum Creative Commons License 2002.05.08 0 0 52
Ki is csinált a Koronából cirkuszi műsorszámot:-))?
Előzmény: Dzsokonda (51)
Dzsokonda Creative Commons License 2002.05.08 0 0 51
Ha neked a Korona cirkuszt jelent, csak sajnálni tudlak. A kenyér dolog meg szimpla sületlenség. Érdemes lenne látnod azokat a csoportokat, főleg a gyerekeket, akik megnézik. A nem bolygatásban persze egyetértek.
Előzmény: Nagydög (37)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.05.08 0 0 50
Nem őrült meg a ballib oldal!
Ti őrültetek meg, úgy viselkedtek kormányostul, kormányzóstul, mint egy komlett elmeosztály, ha nem kapja meg az esti altatóját!

Mi csak hüledezünk, és dühösek vagyunk az aljas trükkök láttán, amit szeretett Vezéretek művel azóta, mióta megtudta, hogy mégsem költözhet be a Sándor palotába, és mióta rájött, hogy nem mindenki hiszi el neki, hogy egyedül ő fujhatja a psszát szelet!

Fogsz te még hallani érdekes dolgokat Viktor! Viktor! - ról, ha majd megvizsgáljáh a Happy Endet meg egyebeket! 300 milliárd forintnyi szerződést kötött a Vegyépszerrel az utolsó pillanatban, amikor már ERKÖLCSILEG semmi joga nem volt erre! POnt annyi ez az összeg, mint a megemelt családi pótlék, családi adókedvezmény csomag és megemelt gyes, gyed összesen!

Szégyellhetnétek magatokat, hogy egy ilyen erkölcsi nullának és társainak a szavait isszátok!

rinpoce Creative Commons License 2002.05.08 0 0 49
Könnyen dumál, aki hosszu ö-t tud kicsalni a gépéböl. Én még a müködést is alig tudom kicsalni...
Hazajön a gyerekem, és kö kövön nem marad....
Előzmény: Törölt nick (47)
sz Creative Commons License 2002.05.08 0 0 48
Tudod, a komoly mélymagyarkodás közben nem jut idő erre... Aztán ha segíteni próbálsz, akkor a reakció a megszokott: "úgy használom, ahogy akarom".
Előzmény: Nyomkereső (45)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.08 0 0 47
Min vitatkoztok ?
Még a topik címét sem értettétek meg.

Nem mego"rült, hanem megörült … Nem mindegy …

Megmondjam miért örült meg ?
Mert aszonta a fityisz, hogy hát nyertünk, csak hát mégse mi alakítunk kormámyt … :-)
Igy aztán a bal rövid <ö>-re változtatta a hosszú -t.

rinpoce Creative Commons License 2002.05.08 0 0 46
Az én édes anyanyelvemet ugy használom, ahogy én akarom! Nem érdekelnek a bölcsészek se, meg a véleményeik se.
Előzmény: Nyomkereső (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!