Keresés

Részletes keresés

Elminster Aumar Creative Commons License 2022.09.11 -1 0 10463

"A nemzetközi szervezet ma több mint 9 ezer súlyosan veszélyeztetett (critically endangered) fajt tart nyilván, köztük 232 emlőst, amelyek többnyire kis egyedszámú és szűk földrajzi elterjedésű populációkból állnak, vagy populációik egyedszáma jelentős csökkentést mutatott az elmúlt években, évtizedekben." (https://qubit.hu/2022/09/11/ime-19-emlos-amit-az-ember-a-kihalas-szelere-juttatott)

 

És akkor egyes vallásosan elvarázsolt emberek szentül hiszik, görcsösen erőlködve ahogy a reteráton szokás, hogy Noé bárkájáról lecaplatva az egy-egy pár állatok valami csudálatos módon pár évszázad alatt újra benépesítették a bioszférát. (Amelynek táplálkozási piramis szerinti növényi alapja ugyanekkor rajtolt magról csírázva: hány évig várt a földön a szegény lajhár, hogy elég nagyra nőjenek a fák?)

Mustkeatly Creative Commons License 2022.05.24 0 0 10462

Nem ez a téma itt.

Noha nyilván erről sincs fogalma, hisz a világról sincs amiben él.

Amúgy egy  mondaton kívül nem tud többet, azon felül kopi.

Ennyi.

Előzmény: Paleokrites (10461)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.19 0 0 10461

mesélj a gonoszról, mi ez, ki ez és miért gonosz, mert csak úgy kijelenteni egy bölcsességnek, hogy távozz el a gonosztól, az még nem jelenti, hogy tudja is az ember, mire gondolt itt a bölcselő...

 

te tudod ki a gonosz, ismered, találkoztál már vele, ez a neve, hogy Gonosz? Vagy csak általánosságban kijelentett fogalomként lökjük a dumát?

Előzmény: creation of believers (10460)
creation of believers Creative Commons License 2022.05.18 -1 0 10460

Példabeszédek könyve:3:7Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól.

 

Prédikátor könyve:7:16Ne légy felettébb igaz, és felettébb ne bölcselkedjél; miért keresnél magadnak veszedelmet?

Előzmény: landdie (10459)
landdie Creative Commons License 2022.05.12 0 0 10459

"Fosszilizálódott fákat farkascsontokat találtak az Antarktiszon, mely felfedezés számos megválaszolatlan kérdésre adhat választ a kutatók szerint. Véleményük szerint ezáltal a lelet által bizonyíthatóvá válik a kétkedők számára az...............................

.......................... a tény, hogy a GRIMM testvérek negyedik könyvében leírt dolgok igazak, sőt PIROSKA pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott

nagyanyjáról való szent meggyőződés.

.

Jonathan Dickhead, a Missouriban működő Fish Stomach Ache and Jonah bibliai egyház prófétája elmondta:

" A vesékben kell keresni az igazságot a szentírás szerint! Ahogyan a sós Özönvízből kiválasztotta a haldokló

édesvízi ponty a sót, úgy választja ki a hívő veséje a jó gondolatot a rosszak közül!"

.

Zsoltárok könyve:51:8Ímé te az igazságban gyönyörködöl, amely a vesékben van, és bensőmben bölcseségre tanítasz engem. 

 

:))

Előzmény: creation of believers (10456)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2022.05.12 0 0 10458

Én 13 évet töltöttem ott és igazolni tudom hogy agymosás zajlik, és az odajárók zöme (de nem mind) csaknem olyannhülye mint Kútásó.

Előzmény: kitadimanta (10453)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.05.11 -1 0 10457

"Fosszilizálódott fákat találtak az Antarktiszon,"

 

Ez csak azon vallásukba belehülyült síkhülyék számára újdonság, akik nem tudnak arról, hogy az Antarktisz kontinense év-százmilliókon keresztül az Egyenlítő közelében volt a Gondwana részeként, dús vegetációval borítva.

És még azután is, hogy elkezdett délre sodródni, a mainál jóval melegebb éghajlat miatt a sarkkör közelében és még azon túl is lombhullató erdőkkel borított volt, amikben még dinoszauruszok is megéltek dacára a féléves sötétségeknek.

 

Maga a linkelt "cikk" viszont egy áltudományos szemét hulladék. Aki nem akarja, hogy az IQ-ja 10 pontot zuhanjon, az jobban teszi, hogy ha el sem olvassa.

Előzmény: creation of believers (10456)
creation of believers Creative Commons License 2022.05.11 -1 0 10456

AZ ÖZÖNVIZET BIZONYÍTÓ FOSSZÍLIÁK

Fosszilizálódott fákat találtak az Antarktiszon, mely felfedezés számos megválaszolatlan kérdésre adhat választ a kutatók szerint. Véleményük szerint ezáltal a lelet által bizonyíthatóvá válik a kétkedők számára az az óriási árvíz, amely az I. Mózes könyvében került leírásra.https://nicelife.hu/hirek/vallas/ozonvizfosszilia.php

Mustkeatly Creative Commons License 2022.04.02 0 0 10455

Nemibetegség is cáfolja az Özönvizenyő meséjét:-):-):-)

 

https://stopstd.blog.hu/2021/11/19/std-szakutca

Mustkeatly Creative Commons License 2022.03.23 0 0 10454

Anno, még haverokat szerveztem a "Vidám Vasárnapra", mert besírtunk azon mi folyik ott...

Persze a tévé előtt:-)

És lám, mekkora biznisz lett, és külön fórum foglalkozik a szerencsétlenekkel, akiket levettek, nehezen szabadulnak.

Állítólag.

Mert valahogy Én nem jártam oda:-):-):-)

 

Előzmény: kitadimanta (10453)
kitadimanta Creative Commons License 2022.03.22 0 0 10453

Az a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy ő minek a hatása alatt van, a megdöbbentő az a sok-száz, agyhalott, aki szájtátva hallgatja... Én ezt nem tudom feldolgozni... Normálisnak látszó emberek agyilag bokazoknik... Egyáltalán hogy jut valakinek eszébe elmenni, időt fecsérelni egy ilyen idióta előadását meghallgatni?

Előzmény: Mustkeatly (10452)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.03.22 0 0 10452

Szerintem meg már ő maga is hatása alatt lehet saját magának.

Így működnek a "nagymegmondók".

Én elvből, nem nyitom meg, noha nem egy fundi agyhalál tette ide.

Előzmény: kitadimanta (10451)
kitadimanta Creative Commons License 2022.03.22 0 0 10451

"Nem merném megnyitni...."

Én bizony belenéztem... Nem kellett volna, de hajtott a kíváncsiság...

Nem ő (N.S.) a hülye, hanem akik tátott szájjal nyalják be azt a bődületes baromságot, amit igehirdetés címén letol a közönsége torkán... Szerintem ő maga is röhög az egészen, hogy bármilyen hülyeségre vevő a hallgatóság...

Ezekre az emberekre keresve sem lehet szavakat találni...

Előzmény: Mustkeatly (10447)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.03.18 0 0 10450
Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.30 0 0 10449

NEM IS SZABAD NÉKIJE!

Azonnal hatra hőkölne, miket is hitt addig;-)

Előzmény: Paleokrites (10448)
Paleokrites Creative Commons License 2022.01.30 0 0 10448

szerintem egy hamar nem is akar... :)

Előzmény: Mustkeatly (10445)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.29 0 0 10447

Nem merném megnyitni....

Lehet, elkábítana az a mágus , aki annyi embert kábított és lőn anyagi jóléte..

Ne má az én rovásomra, így ignorálom;-)

 

Előzmény: landdie (10446)
landdie Creative Commons License 2022.01.29 0 0 10446

Az alábbi, kacagtató vidámvasárnapi, Németh Sándor prédikációjában az alábbi

dolgokat hallhatjuk:

1. Az Úrnak nem sikerült elpusztítania a nephilimeket az Özönvízzel.

2. Az Úr (kudarca miatt a "Ne ölj!" parancsolat kihirdetése utáni időben) 

totális népirtásra szólította fel népét. Erre azért volt szükség, hogy ami nem sikerült az Úrnak, azt majd

az emberek beteljesítik és megölik a nephilimeket és az óriásokat is. Meg a szamaraikat, tevéiket.

3. A totális népirtás mégsem teljesen totális, hiszen az Úr rabszolgatartást, és pedofiliát is előírt 

a gonosz legyőzése érdekében. ( No meg az is fontos volt, hogy azért később maradjon legalább egy Góliát, akit

Dávid leparittyázhat majd..

.

13És ha az Úr, a te Istened kezedbe adja azt: vágj le abban minden fineműt fegyver élével;

14De az asszonyokat, a kis gyermekeket, a barmokat és mind azt, ami lesz a városban, az egész zsákmányolni valót magadnak prédáljad; és fogyaszd el a te ellenségeidtől való zsákmányt, akiket kezedbe ad néked az Úr, a te Istened.

15Így cselekedjél mindazokkal a városokkal, amelyek igen messze esnek tőled, amelyek nem e nemzetek városai közül valók.

16De e népek városaiban, amelyeket örökségül ad néked az Úr, a te Istened, ne hagyj élni csak egy lelket is;

17Hanem mindenestől veszítsd el őket: a Khittheust, az Emoreust, a Kananeust, a Perizeust, a Khivveust és a Jebuzeust, amint megparancsolta néked az Úr, a te Istened;

 

https://www.youtube.com/watch?v=ykXzkm8VYbc&t=10s

Hogyan lettek az özönvíz után újra óriások a földön? - Németh Sándor válaszol

Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.24 0 0 10445

Ebbe még nem gondolt bele;-)

Előzmény: Paleokrites (10444)
Paleokrites Creative Commons License 2022.01.20 0 0 10444

jaja, te nem anyagból vagy?

Előzmény: creation of believers (10443)
creation of believers Creative Commons License 2022.01.18 -1 0 10443

de a valami megtette...., az anyag...

 

Az anyag tud tervezni? Gondolkodni? Gondoskodni?

Előzmény: Paleokrites (10441)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.09 0 0 10442

Ami nyilvánvaló.

Ám okos Isten, aki "Mindentudó" meg "Örök"?

Na, meg az "Özönvíz" mese?

Nyilván, aki a mitológiára vagy holmi mítoszra épít, lehetetlenségekkel és képtelenségekkel, ami nem áll meg a mai ismereteink szerint SEM...

Juj és mennyire érdekes hogy hiszik alaptalanul:-)

Előzmény: Paleokrites (10441)
Paleokrites Creative Commons License 2022.01.09 0 0 10441

ezt a világot, univerzumot,  több milliárd év alatt sem lehetett volna megteremtetni senkinek...., de a valami megtette...., az anyag...

Előzmény: creation of believers (10440)
creation of believers Creative Commons License 2022.01.09 -1 0 10440

 hogy teremtetett lett a világ és nem teremtődött,

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZtZM3zeHg4Q&t=4s

Előzmény: Paleokrites (10432)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.01 -1 0 10439

Igen, ezzel eddig is tökéletesen tisztában voltam.

/Az embernél is volt, egy Európában cirka 1000 egyedig történő csökkenés.

De egy 4000....vagy akár 8000 méteres víz (sós-sótlan?) és az azzal járó nyomás, annak az eltűnése vajon u.a. idő alatt...

A rengeteg dög, rothadó növényzet!

Mennyi növényt irtott volna ki???!!!!

Szóval egy MEGA kataklizma utóélete?

Ahhoz ezer évek kellenek, az én elképzeléseim szerint...

Előzmény: Elminster Aumar (10438)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.01.01 -2 0 10438

"Nyilván a genetika is megmutatná, hogy mennyire egy pár "ádám-éva" állatpárból származnának a mai állatok."

 

Meg is mutatja!

Nincsen nyoma "egy párnyi" darabszámra leszűkülő palacknyak-hatásnak az állatok genetikai készletében. A ma élő állatok túlnyomó többsége legalább egymillió évre visszamenőleg folyamatosan legalább többezres egyedszámú populációban éltek.

 

 

Ami legközelebb áll az özönvízmesés genetikai beszűküléshez, az például a gepárdok esete. Náluk a kutatók egy kb. 100000 éve és ezt követően kb. 12000 éve megesett drasztikus egyedszám csökkenést feltételeznek, ami azt eredményezte, hogy kirívóan alacsony a ma élő populáció genetikai változékonysága.

Előzmény: Mustkeatly (10437)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.01 -1 0 10437

Igen, még a történelmet is ignorálják a mese kedvéért.

 

Azon is érdemes elgondolkozni, neked a tanulmányaid is a segítségedre vannak, hogy amennyiben egy "özönvíz", úgy ahogy a mítoszban szerepel, megtört volna, vajon hány ezer év kéne, hogy az élővilág helyreálljon...

Nyilván a genetika is megmutatná, hogy mennyire egy pár "ádám-éva" állatpárból származnának a mai állatok.

De a Föld regenerálódása? A növények?

Előzmény: Elminster Aumar (10436)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.01.01 -2 1 10436

piramis, az Özönvíz alatt?

 

"Után..."

 

Mennyivel utána? Mert ugye egy piramis felépítéséhez kell egy egész BIRODALOM, népes lakossággal és megszervezett termelési láncokkal, hogy például azokat is ellássák élelemmel, akik éppen az építkezésen dolgoznak.

Gondolod, hogy mikor a nyolc ember (amiben csak három "tenyészpár" van) lejön a bárka rámpáján a bomló mocsárszagban bűzölgő halott világra, akkor ripsz-ropsz varázsütésre felépül az Egyiptomi Birodalom, és a Kiszállás első centenáriumára már piramisépítéssel kacérkodnak?

 

Nem igazán azzal van itt a probléma, hogy a bibliás mese-történelem szerint Khufu piramisát búvárok építették, főleg mivel a TUDOMÁNYOS datálás szerint előbb (i.e. 2600) felépült, minthogy mondjuk az Ussher érsek szerint számmisztikázott kronológia szerinti vízözön megtörtént volna (i.e. 2348). Hanem hogy a régészeti leletek alapján az egyiptomi kultúra hétezer év óta töretlenül létezett, soha egyetlen alkalommal nem halt ki, hogy aztán "nulláról" újrakezdődjön a birodalom szerves fejlődése és növekedése. Egyiptom régészetileg bizonyított történelme cáfolja a bibliás özönvízmesét.

Előzmény: blagi (10430)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.01.01 -1 0 10435

És még Noé is kinyírt a túlélő állatok közül??????????????

Nem csak a ragadozók?

Miféle lényeket veszthettünk!

:-(:-(

 

;-)

Előzmény: landdie (10434)
landdie Creative Commons License 2022.01.01 0 1 10434

"Hányba is vót a bibliai özönvizenyő?"

.

Azért nem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a palástnyomás technikával

vizet bontottak abban a korban. Ugyan az Özönvíz korában nem írja a Biblia, de Illésnél

már keményen ment a palástnyomás-folyóosztás metódus.

.

Királyok II. könyve:2:14És vevé az Illés palástját, amely róla leesett, és azzal megüté a vizet,

és monda: Hol van az Úr, az Illés Istene? És mikor ő is megütötte a vizet, kétfelé válék az; és általméne Elizeus.

.

Tehát az Özönvíz történetnél lehettek olyan segítők akik csapkodták az Özönvizet, így apadt az le.

Vergődésre bírt - és Ó-szentlélekkel betöltekezett - pingvinszárnyra szerelt palást, vízzel történő folyamatos ütköztetése

egy komoly vízbontást eredményezhetett.

Nem beszélve arról, hogy a keletkező hidrogén és oxigén szentlélek segítségével történő oltárhoz

terelése segíthette a Noé bárkája melletti áldozati krematórium fűtését. 

.

18Kiméne azért Noé és az ő fiai, az ő felesége, és az ő fiainak feleségei ő vele.

19Minden állat, minden csúszó-mászó, minden madár, minden ami mozog a földön, kijöve a bárkából az ő neme szerint.

20És oltárt építe Noé az Úrnak, és vőn minden tiszta állatból és minden tiszta madárból, és áldozék égőáldozattal az oltáron.

21És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében:

Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva;

és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.

.

És valóban így volt még körülbelül 2 bibliai oldalon keresztül, azután az Úr egyik fele megint tudatára ébredt..:)))

Előzmény: Mustkeatly (10431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!