Keresés

Részletes keresés

KukacAV Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1499
Miért nem olvasol el tőle valamit?
Előzmény: ejropalepke (1496)
unbreakable Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1498
cyanne Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1497
jaj de okos vagy, jaj de okos vagy:DDD
Előzmény: ejropalepke (1496)
ejropalepke Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1496

Elnézve az indexen megjelent kicsiny videót, komolyan, én szégyelltem magam.

Egy csöppnyi hitelességet, őszinteséget nem találtam egyik szereplőben sem, viszont viszolyogató önmutogatást annál inkább.

Feldmár az a pszichológiában, mint Coelho az irodalomban: hiteltelen felszínesség, esetenként megtévesztő színességgel előadva.

Ha valaki találkozott már igazi pszichiátriai betegségben szenvedővel, például skizofrénnel, az nem mond ilyesféle blődségeket, hogy ezeknek a betegeknek a szeretet a terápiájuk.

A szenvelgő, neuraszténiás nőknek felelőtlenül csacsoghat ökörségeket, meg is érdemlik az efféle "kezelést", ám a valóban beteggel tán nem kellene amatőrködnie.

ejropalepke Creative Commons License 2008.10.21 0 0 1495

El tudok képzelni olyasféle Feldmár-rajongókat, akik  nem olvassák a Népszabadságot, ezért vagyok olyan kedves, hogy beteszem számukra a linket:

 

http://nol.hu/ajanlo/van_halal_az_elet_elott_

 

Szívesen.

Dedeee Creative Commons License 2008.10.20 0 0 1494

Sziasztok,

 

Igen sajna en sem voltam meghatva az IBS-es eloadastol bar en hetfon voltam.

Az eddigiek sokkal jobbak voltak pl ket evvel ezelott a varban.Talan most nem volt formaban, vagy tulsagosan nyitni akart a szelesebb koru kozonseg fele.

Egyebkent szerintem azert csinalja ezeket mert beszelgetni akar az emberekkel.Nem az van, hogy o valami profeta aki a filozofiajat akarja terjeszteni, hanem o csak kerdez, meg ketkedik, meg oszinte es azt remeli beloled is kivalthat ilyesmit.Es akkor lehet kozosen gondolkodni.Ez a modszerenek az alapja,meg talan az hogy a szeretetbol indul ki.Szerintem egy zseni kulonben, mert annyira sokszor ratapint a dolgok lenyegere amit hajlamosak vagyunk a sok rankrakodott sallang miatt elfelejteni. 

Előzmény: Törölt nick (1479)
cyanne Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1492
te meg a mindentudó vagy
Előzmény: Törölt nick (1491)
Ms. Hallucinogen Chocolate-Spine Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1490
Ahamm. És ezzel pontosan mit akartál mondani?
Előzmény: Törölt nick (1489)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1489

Míg a pszichiáterek nem értik az elmebetegeket, addig Feldmár András igen.

Persze, ezt Feldmár András mondja.

Ms. Hallucinogen Chocolate-Spine Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1488
Már így is teltház volt, szóval azért 5000 Ft nem egy megfizethetetlen dolog ebben az országban sem.

Én azt érzem ellentmondásosnak inkább, hogy nem igazán látom, mik azok az eszmék, amiket szélesebb körben szeretne elterjeszteni. Mert szerintem semmi lényeges nem hangzott el, talán két dolgot leszámítva, hogy a félelmeink ne befolyásolják a döntéseinket, és hogy akkor szeret valaki igazán, ha jobb neked, mióta vele vagy. Na hát ez klassz meg minden, de ha szűz füleket célzott az előadásával, akkor kb. ez a két mondat volt szerintem hasznos, ha meg azt mondja, hogy na akkor én csinálok egy előadást a szabadság, és a szerelem témakörében, akkor meg jó lett volna, ha legalább egy bizonyos mértékben tényleg erről van szó.
Előzmény: cyanne (1484)
Ms. Hallucinogen Chocolate-Spine Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1487
Hát, én sem hiszem, hogy a megélhetésért, vagy a legújabb BMW gyorsabb megvásárlásáért küzd emígyen az András. (És azért arrafelé simán vannak 400 dolláros pszichiáteri óradíjak, és ez még nem is a plafon...)
Előzmény: Törölt nick (1483)
cyanne Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1486

olvasd el még egyszer, amit írtam

Előzmény: Törölt nick (1485)
cyanne Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1484

meglepne, ha ő még mindig a pénzért csinálná.

sztem azért kell a hakni, h szélesebb tömegek elé is eljusson. ennek viszont ellentmond az ár. sztem ő nem tudja, h az az összeg itthon mennyit ér.

Előzmény: Törölt nick (1483)
Ms. Hallucinogen Chocolate-Spine Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1482
Nem tudom, nekem a "produkció", meg a "performansz" szavak itt kicsit furcsán hangzanak. Mintha Feldmár valami cirkuszi zsonglőr lenne, akinek produkálnia kell magát, hiszen azért fizetsz.

Persze nyilván, az ember jegyet vesz, meg egyáltalán, erre áldozza az idejét, odamegy érdeklődően, és vár valamit, hogy valami történjen. Aztán a történés elmarad.

Én ma voltam, és egyébként nem is vártam semmit, így nem volt csalódás. Ha olvastad pár könyvét, akkor már nem hiszem, hogy nagy információtartalma van egy újabb könyvnek, amit elolvasol, vagy egy újabb előadásnak, amit megnézel.

Tényleg elég gáz volt, mondjuk nekem nincs összehasonlítási alapom, hogy milyenek szoktak lenni ezek. Azt hiszem, ezek az előadások alapvetően nem azoknak szólnak, akik ismerik, viszont szerintem azok mennek el ezekre, akik ismerik. Így meg nem tudom, hogy mi az értelme, vagy hogy miért csinálja ezt András egyáltalán. Lehet, hogy bevétel, a célok elérése érdekében. Hát remélem, mert ezen kívül más jó indokot nem nagyon látok.

Mindemellett nekem ez az ember nagyon sokat segített, és ő adta a kezdő seggberúgást ahhoz, hogy más ember legyek, olyan, amilyen szerintem sokkal jobb, mint a régebbi volt. De hogy ezt most miért csinálja, azt pontosan nem tudom.
Előzmény: Törölt nick (1481)
cyanne Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1480
és nem mondta sokszor, h fasz?:)
Előzmény: Törölt nick (1479)
Ms. Hallucinogen Chocolate-Spine Creative Commons License 2008.09.28 0 0 1478
Ma 0:25 m2

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=7871176&i_where=1&i_where_tv=1
reen Creative Commons License 2008.09.25 0 0 1477
Feldmár hét

"Szabadság, szerelem!" -előadássorozat
IBS színpad, okt. 11.,12.,13. 18-20h

Bemutatkozik Feldmár iskolája nőknek
okt. 11. 15-17.30h
m-s-m Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1476
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1475
/Évek óta napi 24 órás készenléti állapotba'* leledzem, mondhatni véremmé vált a dolog, avagy töktermészetes, tán ezé' maradt le! :D/

Érdekes, hogy Feldmár támadói/kritikusai efelett valahogy mindig elsiklanak...mint ahogy afölött is, hogy képes magát felülírni, meri megváltoztatni a véleményét.

*najó, lassan egy éve már nem is hi-hi

Előzmény: m-s-m (1450)
m-s-m Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1474
Polly J Harvey

...Shame is the shadow of love...

a teljes szöveg
Előzmény: Sweeney Todd (1470)
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1473
de hülye vagyok! természetesen szégyen és szeretet! ez biztos vm freudi elszólás volt. :)
Előzmény: cyanne (1472)
cyanne Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1472
ez a szégyen és szeretet, vagy ez egy másik?
Előzmény: Sweeney Todd (1470)
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1471

"Az LSD esetében pontosan az ellenkezője az igaz. Az LSD olyan állapotba hoz, ahol nem menekülhetsz sehova, nem tudod körbefalazni hazugságokkal az egód, magadra maradsz - aztán rájössz, hogy semmit sem vesztettél, sőt."

 

pontosan! sőt! van egy elképzelésed önmagadról és azt képes gyökeresen megváltoztatni, megmutatva igazi valód.

Előzmény: KukacAV (1440)
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1470

már régebben is olvastam tőle. imádom!

 

most végeztem ki egyszúszra a szégyen is gyűlöletet. elképesztő koponya!

uramfia Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1469

Tehát a szerencséseknek, akik ezért vannak a világban, lehet valahol biztonságos otthona, ha akarják.

 

Remélem néha, hogy én sem vagyok szerencsétlen. Van is két erkélyem és Platinum kártyám. Bár későnyári melegben és bizonyos mentális csíraképesség felett különösen fontos számu(n)kra a rendszeres szellemi fertőtlenítés. Hypóra gondolok.

 

A gyerek ilyet szól: Éjjel hüppög és nyüszít valami a padlószőnyeg alatt. :D :D Óh, titkok romantikus  padlócskája! Lényegtelen, mert úgyis rá van pakolva a Szép Új Garnitúra (ki tolta már megint arrébb???), és a Devlasonic Plasma 2700C házimozirendszer (jaj, a csekkek!). De a képfelbontás: mintha ott lennék bárhol, esküszöm. (Hab nélkül öntsd!) Az egyik jelenetben ugyan Sillyconettának súlyos kétségei támadnak, sőt a szerepéből is kiesik, de a kereskedelmi blokkban hál' istennek bemondják: "Tudósítónk a szőnyeg alól jelentkezik, és cáfolja, hogy lett volna ott bármi az éjjel. A hangadókat azért elővigyázatosságból az UNESCO elgázosította. Többen közülük – hüppögve, nyüszítve – megpróbálták visszatartani a lélegzetüket, ezzel buktatva le önmagukat."

 

Lábtörlőmön meg ez áll: Welcome home, Ábel!

Előzmény: m-s-m (1460)
uramfia Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1468

Mikor a kedvenc szentem, Ferenc, prédikál a madaraknak, nem mondja: "Ne csipogjatok, Isten kicsíny tévedései! Ne röpködjetek, szálljatok már magatokba!"

 

Váltig hisz abban, hogy üzenetét nemcsak akkor adhatja át, ha megértik, de csak akkor érthetik meg, ha ő átadja.

Előzmény: Primőr (1463)
KukacAV Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1467
Köszönöm, nem. A személyiségem nem abból épül fel, hogy mitől félek és mit hogyan próbálok elnyomni magamban. Nem vagyunk egyformák...
Előzmény: Primőr (1466)
Primőr Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1466
a notórius kételkedők és tiszteletlenek és haragosok a pokolra jutnak. Nem félsz?
Előzmény: KukacAV (1464)
m-s-m Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1465
Ez jó :) Főleg ha kicsit tágabban értelmezzük.
Még mindig működnek a túlélési ösztönök: de nem tigris elől való menekülésre késztetnek, hanem sokkal általánosabbra: menedék keresésére. Nem tigris elől való menedéket találtunk és húztuk meg benne magunkat, hanem valami sokkal nagyobb, általánosabb és megfoghatatlanabb elől húzódtunk tető alá ezer, tízezerévek óta - a 'bármi lehet' elől.
Azért ilyen ez a mi világunk.. ez tűnhetett a legjobb menedéknek: ilyen, és nem más, ilyen, és nem változó, nem kiszámíthatatlan. Ez van, és más nincs. Ez a biztonság. Ezt védelmezi mindenki körömszakadtáig.
És ez az eretnekség: hogy van más.
Előzmény: cyanne (1461)
KukacAV Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1464
" Nem vagyok konformista, se olyan, aki a szülei ráerőltetett értékrendjét szeretné védeni, és kiáll a társadalmi rend mellett és a szokások mellett. "

Ne viccelj, többször hangsúlyoztad, hogy erkölcsi kérdésekben számodra a parlamenti honatyák által megszavazott jogszabály az irányadó: ha az a 365 képviselő azt mondja, hogy Feldmár "bűnöző", akkor téged már nem is érdekel semmi, megvan a készen kapott véleményed. Nem vagy kiváncsi olyan emberek gondolataira, akikre maga a TEKINTÉLY mondta ki az ítéletet.

Máskor pedig arra utalsz, hogy az erkölcsről is készen kaptad a véleményed, méghozzá egy többezer éves hagyományból.

Ez persze nem lenne baj, ha nem arra használnád ezeket az építőköveket, hogy olyanokat fikázz, akik sokakra voltak pozitív hatással.

Te nem Feldmár mondandóját, hanem a személyét kérdőjelezed meg (ráadásul egy Amerikából importált boszorkányüldöző világnézet magadévá tételével), ami az óvodásokat és egyes hazai jobbantakat kivéve nem igazán jó vitaalap. Ne csodálkozz, ha ezek után a fogadtatásod is olyan, amilyen.

(Nálunk is kapható az a könyv, amelyben Umberto Eco vitázik egy olasz érsekkel arról, hogy vajon miért képzelik egyes keresztények azt, hogy az erkölcs csak és kizárólag úgy létezhet, hogy valaki magáévá teszi a Biblia útmutatásait. Mivel nyilván Eco is bűnöző, ezért már nem is javaslom, hogy olvass bele...)

"egy olyan szert, ami át akarja venni felettem az irányítást és olyan élményeket ad, amit azaddig magamtól sose tapasztaltam meg, "

A szerek nem veszik át az irányítást. Ha így lenne, mindenki, aki kipróbált valamilyen drogot, függővé válna. Tudod, ha tele vagy elfojtással, akkor valóban ijesztő lehet a gondolat, hogy egyszer csak ott találod magadat egyedül a saját tudatalattiddal. Hidd el, nincs ott semmi félelmetes vagy elviselhetetlen. Nagyon jó érzés megtapasztalni, hogy a félelmeidből és frusztrációidból nagy nehezen összetákolt falaid leomlása után is szerethető, elfogadható, igazi emberi lénnyel - az eddiginél sokkal valódibb önmagaddal - találkozol.

Mellesleg senki sem mondta, hogy kötelező lenne ezt az utat választani. Meditálhatsz is: ha húsz évig jól csinálod, tényleg eljuthatsz oda, ahová egy füves cigaretta húsz perc alatt eljuttathat. Kinek a hegymászás, kinek a repülő. De vajon miért van, hogy a hegymászást hirdetők börtönbe kívánják a repülővel közlekedőket? Fordítva miért nincs ilyen? Miért tanusítanak a "bűnözők" sokkal keresztényibb magatartást? Mi miért nem bélyegezzük meg azokat, akik más úton keresik ugyanazt, mint mi?

Miért az jutott elsőre az eszedbe a filmről, hogy ideírd: "bűnözők"?
Előzmény: Primőr (1463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!