Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 705265

Pajtás olyan mint egy brit márványos cica. 

Előzmény: A.Schindler (705264)
A.Schindler Creative Commons License 2019.09.26 0 0 705264

Ilyenek voltak egy éve.

Nagyon picik kb. 7 hetesek, de nagyon életrevalóak voltak.

Egyébként mindkettő fiú, természetesen ivartalanítva.

 

 

A.Schindler Creative Commons License 2019.09.26 0 0 705263

No, a képet meg nem tette be...

 

Magdi60 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 705262

Képet!

 

Előzmény: A.Schindler (705261)
A.Schindler Creative Commons License 2019.09.26 0 0 705261

Nahát, újra van itt élet! :)

 

Én voltam Picur Luca És Boglárka személyzete.

Sajnos már mindhárman a szivárványhíd túloldalán.

Luca idén ment el.

Picur két éve, nagyon megviselt a halála.

Öröm az ürömben, hogy szép kort megértek, boldog életük volt.

Boglárka fogadott cica volt, ő 20 felett lehetett.

 

Most sem vagyok matska nélkül.

Pont egy éve van nálam Tigris és Pajtás.

 

A képen az unokahúgaimmal játszanak.

Hihetetlen, mit el nem viselnek tőlük.

Gyűrhetik, gyömöszölhetik, cipelhetik, farkuknál fogva húzhatják őket vissza és mégis imádnak velük lenni :)

Artúr Doki Creative Commons License 2019.09.25 0 0 705260
https://macskaorseg.reblog.hu/a-vilag-legszerencsesebb-macskaja?fbclid=IwAR0zNY-N7LAVc3RBLaHRP0XD40sYoUwQZc4xah280idSrMUM13PLEpnVyd0
Fáradt Vándor Creative Commons License 2019.09.25 0 0 705259

De jól felpörgött ez a topik... :)

 

 

CBNora Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705258

Igazából én nem szeretném, hogy összes hajdani közelebbi és távolabbi ismerősöm megtaláljon. Biztos lenne, akinek örülnék, de összességében inkább nem akarom.

Attól meg biztosan megőrülnék, ha a telefonom állandóan pittyegne, és folyton néznem kéne, hol mit osztottak meg éppen. De ez nem fenyeget, Nokia 3310-em van, még az eredeti régi, az ilyenekre nem pittyeg (főleg, hogy zömmel ki is van kapcsolva).

 

Lemonkának nagyon hangzatos neve van (Aglowcoons Lemon Blossom), de nem hallgat rá. Nagy ritkán előfordul, hogy ha a nevén szólítom, jön, de ez lehet véletlen is. Meg kell ütögetni a helyet, ahová hívom (párnát, asztalt pl.), akkor jön.

 

Előzmény: jégkirálynő (705255)
jégkirálynő Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705257

annyira szerettem volna egy ölbecicát, de a kiskurva kb pár hete gondolta úgy, hogy mégis elviseli, hogy felveszem, és nem csak 5 mp-re.

Személyzet vagyunk.

Ez van.

Imádom.

Előzmény: szévike (705256)
szévike Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705256

Igy van, a fórumozás sokkal tartalmasabb beszélgetésekre ad lehetőséget, hiszen "ismered" 

kivel beszélgetsz. A sok-sok év alatt, ha pl. ezt a fórumot nézzük: 17 év alatt az összes hozzászóló

mindössze 1158.  A fb egy-egy népesebb csoportjában naponta járnak és szólnak hozzá ennyien.

Képtelenség visszaemlékezni ki mit osztott már meg magáról.

Itt még jóformán azt is tudtuk egymásról, hogy mit vacsorázott.

 

Na, de, hogy ontopik is legyek, nálunk ugyan van egy fő név, de azonkivül mindegyikre mi is

minden nap uj és ujabb jelzős nevet aggatunk. S persze őkelmék pontosan értik és ugyanugy

NEM hallgatnak egyikre sem. :)))

Előzmény: jégkirálynő (705255)
jégkirálynő Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705255

Nekem is a kedvenceim között volt ez a topik, megörültem, hogy feljebb került, manapság szinte csak a macskás kedvenceket nézem, hogy változott-e a topik helyzete:)

 

Az FB-ról csak annyit, hogy én még mindíg ellenállok a regisztrációnak, és hiába mondják mások, hogy mennyi új információt kaphatok, és megtalálhatok ismerősöket, de:

 

1. Eszembe jut a hugom, akinek a telefonja tönkrement egy időre, és rájött, hogy mennyi szabadideje van a FB nélkül, hisz rengeteg felesleges megosztás van. De azért töredelmesen bevallom, hogy naponta rá szoktam nézni a nyílt csoportokra, ahol elveszett állatokat keresnek a környékemen, vagy az állatmentők oldalaira. Nos, ez még regisztrálás nélkül is függőséget okoz.

 

2. Vén vagyok, nekem még a Fórumozás jelenti az érdemi kommunikációt.

 

3. Egy nagyon régi barátnőm mondta még anno az iwiw-ről, hogy valamelyik szomszédasszonya bejelölte ismerősként. Az az asszony, akivel igazából napi kapcsolatban sincsenek. Nem értette. Én sem értem, hogy akivel nem vagyunk napi kapcsolatban, azt miért jelöljük be? Eddig sem volt, ezután sem lesz. Nem csak FB van, feneket felemelni, és ha valóban érdekel a másik, akkor megkeresed.

 

4. És ha már a főcímnél tartunk, a mára már 8 éves kicsinknek nincs neve. A neve állapotfüggő: nyuszika, kicsim, nemszabad, micsinálszmármegint, meg a gyerekicsimhamivan, és a namitkapacica.... utóbbikra jön:)

szévike Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705254

Megnyugtattál, hogy nemcsak én csömörlöttem meg az ott olvasottaktól.

Ez nekem már sok volt, nem tudtam/nem tudom feldolgozni.

Előzmény: Tibbe (705251)
szévike Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705253

Tudják ezek a kis büdösek, ki az akit meg kell hóditani. Rögtön megérezte, hogy te odavagy

a macskákért, egyébként is te leszel majd a főpincér és takaritószemélyzet, de a férjurad,

akihez kedvesnek kell lennie.

Egyébként Zsazsi is igy került hozzánk, amikor elmentünk a macskás nénihez cicát választani, 

akkor egyben voltam biztos: csikos nem kell, mert olyan már van otthon egy. Mi történt? Zsazsi 

addig mórikálta magát a férjuramnak, amig ő lett a kiválasztott.

Onnantól kezdve volt két olyan macskám, akiket kicsit rosszabb fényviszonyoknál meg se lehetett

különböztetni.  :))  

 

Viszont nagyon örülök, hogy ilyen jól alakult Lemonkával a helyzet, mert sokszor nagyon 

elszomorodtam, amikor olvastam, hogy hogyan szépited a kerti otthont.

Előzmény: CBNora (705252)
CBNora Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705252

Egyből.

VHO nem volt könnyű természetű macska. Nem ült ölbe, az idegeneket legtöbbször kerülte (néha volt egy-két érthetetlen kivétel), és hát ugye néha hugyozgatott... Időnként kikövetelte a simogatást, aztán tudtunkra adta, hogy elég, és ha tovább erőltettük, finoman harapott. A férjem elvárja egy macskától, hogy kedves legyen.

Mikor elmentünk Lemonkát megnézni, egyből a férjem ölébe telepedett, a férjem hosszasan simogatta, ő meg dorombolt. Egyből eldőlt, hogy elhozzuk (vittünk magunkkal hordozót, Lemonka tenyésztője pedig szinte kiállítási szintre készítette fel a macskát, napokig illatozott a púdertől, és összekészítette az összes papírját, szóval ő is arra számított, hogy egyből visszük is).

Eleinte ugye meg kellett hogy szokja a helyet, és egyébként is télen hoztuk el, akkor nem lehet kiköltöztetni. Aztán a férjem egyszer azzal jött haza, hogy talált neki egy jó bútort...

Még azt is megengedi neki, hogy néha bemenjen a szőnyegpadlós szobájába és felmenjen az ágyra. Nagyon szereti.

 

Előzmény: szévike (705250)
Tibbe Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705251

Én szeretem az Indexet, mert itt követhetőek a hozzászólások nick név szerint is, rá lehet keresni.

 

A Facebookon én minden állatkínzásos posztot a megosztás kezdőhelyéről tiltok. Segíteni nem tudok, így hiába tudom, hogy mi zajlik a világban, nem akarok borzadni folyamatosan.

Így is újabb esetek tűnnek elő, elfelejteni nem lehet a borzalmakat..

 

nekem már nincsenek macskáim, meghaltak. Egy cicám él még, Soma, akit 2002-ben mentettem Pesterzsébetről, akitől elhoztam, nem tudom, fenn van-e még valamelyik közösségi oldalon, de itt a macskaneveken sokat beszélgettünk róla, mármint a macskáról, meg akitől elhoztam.

Átköltözött a szomszédba, naponta látom és nyugtázom, hogy még mindig jó kondícióban van 17 évesen. Ő egy ivartalanított nőstény.

 

Nagyon sok ismerősöm lett itt a Macskaneveken, párral a mai napig ápolunk lazább kapcsolatot. Sokakra meg nick névről emlékszem, mert miután erről a topicról "elköltöztem" még sokáig visszajártam olvasó üzemmódba. :)

szévike Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705250

igen.

De egyre mégis nagyon jó a FB.

Összegyüjthetjük, nyomon követhetjük, szükség esetén elérhetjük, azon ismerősöket,

távolabbi rokonokat, volt kollegákat, iskolatársakat, akikkel akár évtizedek óta nem

vagyunk napi kapcsolatban. Ez tényleg egy nagyon jó hozadéka.

 

Viszont érdekelne, hogyan jutottatok el onnan, hogy VHO még kinn lakott a kis házikóban,

oda, hogy Lemonka már benn van a lakásban. Hogyan puhitotta meg a férjurad szivét?

Előzmény: CBNora (705249)
CBNora Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705249

Igen.

És ha olyan topikról van szó, ahol nem csak beszélgetünk, hanem ismereteket adunk át egymásnak, az ott lévő tudás itt visszakereshető. A F meg egy végtelen folyam, az ember csak görget, csak görget, az anyag meg csak töltődik és töltődik és soha nincs vége... És ez még a jó eset, mert nyilvános oldalról van szó. De ahol egy zárt csoportban egymást közt dünnyögve pl. rovart határoznak, abból egy kívülálló sem fog okulni. Nem úgy, mint mondjuk az itteni fórumokból.

Előzmény: szévike (705248)
szévike Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705248

Én már többször megkaptam, hogy nem követem a világ folyását.

A fórumozás már nem "trendi"

Lehet, hogy nem az, de egy nagy massza. Egy-egy csoportban vannak sok

ezren. Teljesen ismeretlenek számomra, jönnek, ledorongolnak, csak az az

egyedüli üdvözitő, amit ők "Tudnak". Nem ismerik azt a szót: szerintem.

Engem pedig igencsak zavar ez. Egy-egy fórumon van néhány tiz állandó

hozzászóló, akit ugyan csak nicknévről, de akár évek óta is ismerünk, s ha

valaki feltesz egy kérdést, akkor arról el lehet beszélgetni, még akkor is

ha nem azonos a vélemény. 

 

Előzmény: CBNora (705247)
CBNora Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705247

Nem önzés. Végesek a lehetőségeink, a szörnyülködés meg nem segít semmit. Éppen elég, ha a közvetlen környezetünkben segítünk, ha tudunk. Még az is sok.

Én sose voltam fönt a Facebookon, és nem is tervezem, hogy regisztrálok. A magánügyeimet csak e-mailben tárgyalom ki azzal akire tartozik, ami közérdekű, az meg legyen nyilvános fórumon. Sajnálom, hogy mindenki átköltözött az Indexről a F-ra.

Előzmény: szévike (705246)
szévike Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705246

Nekem is jelzett az index, hogy mozgás van.

Ha már ilyen szépen összejöttünk, nem beszélgetünk tovább?

Például a bársonytalpú kényurainkról és a királylányokról?

 

Nekem legalábbis nagyon jól esne.

Hiányzanak a régi cicálkodások. Épp a múlt héten csömörlöttem meg a FB-tól.

Ott minden macskás csoportot figyeltem, és azt vettem észre, hogy szorongva

nyitom meg az oldalt, mert ömlenek rám az elhagyott, megkinzott, beteg állatok.

S én nem tudok rajtuk segiteni. Időnként egy-egy utalás megy ugyan egy megható

poszt után, de ez semmi. Csupán az én lelkiismeretem megnyugtatása. Átmenetileg.

Igy aztán kigyomláltam a FB-omat. Nem akarom, vagy inkább nem birom minden

nap töményen ezt nézni.

 

Önző gondolkodás? Becsukom a szemem, nem látom? 

 

Tibbe Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705245

nekem is kedvencekben, pedig ezer éve nem írtam ide (na jó, csak kb 10,  de addig viszont rengeteget! )

Előzmény: Artúr Doki (705244)
Artúr Doki Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705244

Itt is...)))

Előzmény: Magdi60 (705243)
Magdi60 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 705243

Nekem is a kedvencekben van.

Előzmény: Fáradt Vándor (705237)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2019.09.22 0 1 705242

Egy idő után nem írtam, mert nem tetszett, ami itt folyt, a tömény ömlengés, stb... kb. 2010-ig követtem az eseményeket...

 

Előzmény: CBNora (705241)
CBNora Creative Commons License 2019.09.22 0 0 705241

Szomorú...

Nem emlékszem, írtál-e róla. Olyan régen kihalt ez a topik, és lehet, hogy én akkor kezdetem el olvasni, mikor Te épp nem írtál.

Én ide főleg VHO-ról írtam, ő 2014 októberében ment el...

Előzmény: Fáradt Vándor (705239)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2019.09.22 0 0 705240

POntosabban több mint kettő... 2017 augusztusában ment át a szivárványhídon...

Előzmény: Fáradt Vándor (705239)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2019.09.22 0 0 705239

Nekem is... csak Szemikénk ment el már lassan két éve :'(

Előzmény: CBNora (705238)
CBNora Creative Commons License 2019.09.22 0 0 705238

Hoppá! Valaki!!

Még benne van a topik a kedvencekben...

Előzmény: Fáradt Vándor (705237)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2019.09.22 0 0 705237

Valaki régi-új?

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.05 0 0 705236

Aranyos :-)

Előzmény: CBNora (705235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!