Keresés

Részletes keresés

myibit Creative Commons License 2013.09.26 0 0 517

Üdv. mindenkinek!

Tudna nekem valaki tanácsot adni?

vettem egy házikót aminek a hátsó felében van egy kis pince.

Téglával boltívesen ki vn rakva és le is van kövezve az alja.

Viszont az a problémám vele hogy amit lerakok a pincébe minden hamar benedvesedik és penészes lesz.

Két szellőzőcső is van beépítve az egyikbe még szellőztető motor is van, beraktam egy hordozható páramentesítőt, hamar megtelik, de az sem segített.

Mg tudja mondani valaki hogy mi okozzaa ezt és mi lenne a megolása?

A segítséget előre is köszönöm.

myibit

KömKel Creative Commons License 2013.09.14 0 0 516

Megoldható.

Az aljzatot vizszigetelni kell, majd rátenni egy 10-12 cm-es leterhelő vasbeton lemezt. Utána vizszigetelni a falakat belülről, és ez elé pl vékony Ytong előtétfalat rakni, mechanikai védelem miatt.

A falakra csak akkor rakhatod rá a vizszigetelést, ha kellőképpen szilárd felületű. (Jobb leverni a vakolatot)

 

De ettől csak az épület egyes részei lesznek megoldva, a többi továbbra is nedvesedni fog...

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (514)
Zolysys Creative Commons License 2013.09.14 0 0 515

csak mint laikus...

Ha belülről leszigeteled attól kívülről áznak a pincefalak..

Elsődlegesen az ázás kellene megszüntetni...

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (514)
a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2013.09.14 0 0 514

Üdv!

 

Nagy belmagassággal rendelkező pince (alagsor), 4 lakásos ikerház egyik "negyede" alatt a falak fel vannak ázva egyik sarokban a víz is áll, feltehetőleg az esőzések miatt, viszont körbe a pince különböző tereiben figyelhető a vízesedés/dohosodás!

 

Kérdésem a következő lenne:

 

Mivel nagy a belmagasság, megoldást jelenthetne-e egy szigetelt aljzatréteg felhúzása és ugyanez a falak mentén valami korszerű szigetelő megoldással? Vagy amíg a pince alap nincs körbe ásva és kívülről leszigetelve, ez veszett fejsze nyele? (Körbeásni a 4lakásos ikerház helyzetéből adódóan max két oldalról lenne lehetséges...)

 

Örülnék valami szakértő tanácsának!

pkocsis Creative Commons License 2013.08.19 0 0 513

Sziasztok!

 

Nagy örömömre végre elkészült a pincénk kb 2 hónappal ezelőtt.

Viszont gondjaim vannak!

 

Röviden vázolnám mi is a helyzet, hátha tudna valaki valami okosat hozzászólni. Vagy esetleg útba igazítani melyik fórumon tudnék segítséget/tanácsot kérni!

 

Ez a pince egy kb 3mx5m-es kb 3 m mélyen a földben van(ez a régi rész) Plusz készült hozzá egy újonan épített 2,5mx 5m-es lejáró. Felette sátortető. A régi rész szinte teljesen le van már fedve földdel. Ennek pala a tető része. Az új résznek horganyzott lemez. Ez még csak kb 40%-ban van betemetve földdel. Mindkettő belülröl 10cm üveggyapottal van szigetelve. Lambéria a belső mennyezet.

A régi résznél (ami sima beton volt) téglákat (állítva) falaztunk mellé dekoráció jelleggel. Az új résznél szintén.

Az alsó részen simán homokba van lerakva a tégla az aljzatnál! A feljáró betonozott tégla.

 

A gondom az, hogy lennt a régi részen iszonyatosan nagy a páratartalom! 94-95%.

A hőmérséklet 20-22 fok körül van. Szerintem a külső lejáró "fűti" az alsó részt!

 

A féltve őrzött boros palackjaim cimkéi mind tönkre mentek, mert benedvesedtek.

 

Mivel tudnám csökkenteni a páratartalmat? Néztem több párátlanítót is. Ezt sem tudom eldönteni mi a jó! ( sima vagy abszorciós? )

Legtöbbnél az a gond, hogy max 4-5 literes a tartálya. Ha napi 20 litert tud, akkor tudom cserélgetni olyan sűrűn!

Gondoltam még, hogy veszek bele egy klímát is, hogy csökkentsem a nagy hő különbséget. DE nem vagyok biztos benne, hogy megoldaná a gondokat!

 

Tudna valaki bármiben segíteni egy-két hasznos tanáccsal?

 

Köszönöm.

 

P.

dracke Creative Commons License 2013.03.04 0 0 512

sziasztok. lenne gy olan kérdésem hogy van egy házam ami alatt van pince. eddig nem volt vele gond de idén nekiállt szivárogni a viz befelé, nem nagyon szivárog mert ha nem lenne szigetelés akkor 40 cm viz állna a pincébe, de akkor is zavar hogy3-4 helyen beszivárog a talajvíz, és azt kell törölgetni. lehet ez ellen kezdeni valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 511

Pince kialakítást löszös(?) [minden estre kiásott technológiás pince rengeteg van itt, talajvíz 10 méteren]  talajban vállal-e valaki? Meglévő pincéből kellene nekem kicsit mélyebbe és kicst (vagy nagyon) messzebbre. hosszabra építeni, de azt már csak fúrással lehet. Na, ehhez érdekelne szakember ajánlata.

Zozi79 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 510

Sziasztok,

 

 

hogyan lehetne a pince dohos, penészes levegőjét tartósan megszüntetni? Gombát szeretnék benne termeszteni, aminek a magas páratartalom kedvező (sőt, szükséges), de a penész nem... Arra gondoltam, hogy hipóval vagy ecettel befújom a falakat, majd mészfestékkel átfestem, amibe gomba- és penészölő szert teszek. Vajon ez tartósan megszünteti a problémát? Vagy nem érdemes kínlódnom vele?

 

Egyébként van a pincének szellőzője, amiben ventillátor is van, de csak azt használva nincs eredmény. Köszi a válaszokat!

KömKel Creative Commons License 2012.03.31 0 0 509

A pince fölötti rész(ek) terhelése, a födém tipusa, a talaj szerkezete, talajviz nyomása, ilyesmik.

Előzmény: arnoldj (508)
arnoldj Creative Commons License 2012.03.31 0 0 508

Azt, hogy pincefalazó, vagy zsalukő+vasalás kell egy pincéhez MI dönti el? (azt hogy KI az nyilvánvaló)

A talajszerkezete?

Én félnék, hogy a pincefalazót a földnyomás könnyedén benyomja.

Vagy egy kötötteb talajnál elég a pincefalazó, a kevésbé kötöttnél elég a kiöntött zsalukő, homokos részen pedig zsalukő bevasalva?

 

KömKel Creative Commons License 2012.03.12 0 0 507

Ez megint csak szilárdsági kérdés.

Az EUROCODE-nak meg kell felelnie a falazatnak, szerintem félő, hogy a porotherm esetén kellhet bele vasbeton pillér. De az is lehet, hogy a beton pincefalazónál is...

 

Ezt sajnos nem lehet megmondani látatlanban.

Előzmény: benford (506)
benford Creative Commons License 2012.03.12 0 0 506

Szia Kömkel,

 

Köszi a választ! Igen, én is errefelé hajlok, csak ez így jóval drágább móka lesz szerintem. A beton pincefalazóra gondoltál, vagy a Porothermre? Én a Porothermre, + 10centi xps. 

Előzmény: KömKel (505)
KömKel Creative Commons License 2012.03.12 0 0 505

Először is a statikusod fogja tudni megmondani a felsőbb szintek terhelésének figyelembevételével, hogy mit rakhatsz be egyáltalán. Falazatra és födémre egyaránt.

 

A föld alatt lévő részt én mindenképpen pincefalazóból raknám+10-15 cm XPS szigetelés. (közte természetesen a vizszigetléssel)

A földből kilógó részt már lehet valami más falazóanyagból is rakni, de páratechnikalig tökmindegy, mert a téglafalazaton keresztül max 2-3%-ot "szellőzik" csak, gyakorlatilag elenyésző.

Előzmény: benford (504)
benford Creative Commons License 2012.03.12 0 0 504

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állok. A ház maga gerendából lesz, de alá kell építenem egy pincét mivel lejtős a telek, no meg így ott lehet nekem egy műhelyem, a páromnak pedig a rendelője. Jól el kéne tehát készítenem a szigetelést, hiszen olyannak kellene lennie mint a lakótéré. Mit javasoltok? Nagyon régóta töprengek a dolgon. Volt olyan pillanat, hogy eldöntöttnek éreztem valamilyen EPS technológiát, de vannak vele ellenérzéseim. Árban (ha én magam rakom össze), gyorsaságban, tisztaságban, méretben és szigetelésben veri a többit. Ezzel szemben áll az, hogy műanyag, amit nagyon nem szeretek, meg az, hogy akkor ezt a rendszert kell végig vinnem a födémen, hogy ne párásodjon, penészesedjen. Viszont ha ezt a rendszert viszem végig, akkor meg egyéb kütyüket kell beépítenem ami szellőztet, páratartalmat figyel, stb,  ami szerintem egy nonszensz. Pont az lenne a lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen az életünk. Szóval mit mondotok? Maradjak a téglánál+ üveggyapot hőszigetelés? Vagy betonfal plusz brutál hőszigetelés?

XPS epito Creative Commons License 2012.03.07 0 0 503

Árban nincsenek csodák.

Szerintem a méretpontosság és a minőség az, ami érdekes.

Ha felétek lehet ezeknek a cuccát kapni, akkor nézd meg ezt is:  http://www.betonepag.hu/uregesblokkok.htm

 

Ebből csináltunk kerítést és baromi jó minőségű volt.

Egy raklapon minden sorban van 3-4 letörhetőre kigyengített elem.

Szóval anyagveszteség nélkül lehet kötésben rakni.

 

De nem nagy kunszt zsalukövet vágni sem.

Még kis flex, meg 2-3eFt-os korong is megteszi, ha szépen akarsz dolgozni.

Előzmény: Zolysys (502)
Zolysys Creative Commons License 2012.03.06 0 0 502

Ok

 de a BVm melett szól hogy felezhető míg a leier viszont nem fenesemértiezt

Előzmény: XPS epito (501)
XPS epito Creative Commons License 2012.03.06 0 0 501

A magasabb pincefalazó haladékonyabb.

Tapogasd (de inkább ütögesd) meg élőben mindegyiket.

Van amelyik elporlad már attól is ha ránézel, de van olyan amelyik bírja a strapát.

Előzmény: Zolysys (500)
Zolysys Creative Commons License 2012.03.05 0 0 500

Persze most nem is ez a fontos hogy az a fél cserépsor.. :):)

Az fontosabb lenne hogy az a hüle csatorna ne a jobbos kocsibeálló közepén lenne.. majd megoldom elfordítom kicsit :)

A másik bajom hogy milyen pincefalazóval dolgozzak.. mertz van 30 as és 38 as fal is a Leier 30x38 de 22 magas

 a BVM 38x38 és 25 magas.. de jó hogy ennyi féle van :)

 Ráadásul 2 helyen át kell törni és oszlopot kell belőle építeni a 2 nagy áthidalónak :)

 

Előzmény: XPS epito (499)
XPS epito Creative Commons License 2012.03.05 0 0 499

LOL.

Ezzel a cserépvágással pitiség lenne megtalálni a szomszédot.

Fél cserépsor megvágása filléres buli egy építkezésen.

Nyilván: az ő tetőjét meg kellett valahogyan  csinálni, hogy addig se ázzon, amíg a Ti házatok elkészül.

 

A jó hír, hogy így könnyebben szigetelhetsz felőle!

 

Előzmény: Zolysys (498)
Zolysys Creative Commons License 2012.03.05 0 0 498

Kélszen.

 És ez is bib lesz ugyanis fél cseréppel átlóg hozzám. Bramac. Viszont lehet hogy én pl hódfarkúval fednék mert ökörszem abalkokat szeretnék és ha jóvá hagyják...

Ergo a 2 ház között lemez lesz azt hiszem.. és egy fél cserépsort neki vágni kell.

 Tényleg: ez a kltsg kit terhel?????????

Előzmény: XPS epito (497)
XPS epito Creative Commons License 2012.03.05 0 0 497

A tetőket hogyan zárjátok össze?

Az ikred háza készen van?

Előzmény: Zolysys (496)
Zolysys Creative Commons License 2012.03.05 0 0 496

Ok elvileg igen csak a pontosság kedvéért szeretném tudni :)

Előzmény: XPS epito (495)
XPS epito Creative Commons License 2012.03.05 0 0 495

Nem járható a hagyományos módszer?

Azaz az iker szomszéd feléd eső homlokzatára bitumenes lemez ráolvasztása?

Előzmény: Zolysys (494)
Zolysys Creative Commons License 2012.03.05 0 0 494

Sziuasztok!

Érdekes kérdést tennék fel.

Ikerszomszéd mellé építenék. A közös fal közötti szigetelést hogyan kenne megoldanom?

Mivel neki a vizesblokk a közös falon van így oda is szeretnék majd tenni szigetelést hogy ha netalántán de akkor az én falam ne ázzon.

Ezt hogyan?

Köszi alőre is

 

NeomatiK Creative Commons License 2011.11.07 0 0 492

Pince boltívének falazása volt a kiinduló pont. A boltívet feltehetően drágábban falazzák, mintha a függőlegesen falaznának.

Előzmény: cippur (491)
cippur Creative Commons License 2011.11.07 0 0 491

Azért ennél sokkal nagyobb a szórás, a lényeg az egyéni megbeszélés tárgyát képezi. 

Amúgy a függőleges falazáson kivül még milyen van?

Előzmény: NeomatiK (490)
NeomatiK Creative Commons License 2011.11.06 0 0 490

Nagyjából az egész országban ennyi lehet a szélsőséges helyeket leszámítva.

Előzmény: cippur (489)
cippur Creative Commons License 2011.11.06 0 0 489

Hol falaznak ennyiért?

Előzmény: NeomatiK (484)
elemes2 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 487
Szerintem a nedvesség a fal belsejéből érkezik. Ha így van:

A gond az, hogy a vízpára nemcsak megpuhítja, de 'nyomja' is a festést, ha az nem eléggé páraáteresztő.

Ha olyan festést csinálsz, ami párazáró és mélyebben kötődik a falhoz, esetleg a vakolat is jön.

Szóval kifejezetten páraáteresztő festék kellene.
Előzmény: NeomatiK (486)
NeomatiK Creative Commons License 2011.08.19 0 0 486

Mármint kívül?

Időjárásálló homlokzatfestékkel.

Előzmény: Zoolka (485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!