Keresés

Részletes keresés

firstmaggio Creative Commons License 2002.03.13 0 0 244
Kedves András!
Egy elég régi kérdésedre próbálok reflektálni.
Szinte teljesen egyetértek Póli (175)(184)(225) válaszaival, azok meg is válaszolták kérdésedet.

Ne felejtsd, hogy eszmerendszer és annak kizárólagos megvalósítását szolgáló idióták között nem szabad egyenlőségjelet tenni.
Gondolj csak a középkori kereszténységre!
Emlékezz vissza a bolsevikok harcára. Szép lassan felszámolták a belső és külső ellenfeleket (ellenség, striga, ...) majd mertek nagyot álmodni, mertek kontraszelektálni, mertek egyre hosszabban tervezni (tervgazdálkodás) Egyszóval egyre bátrabbak lettek és egyre több elbutított talpnyalójuk lett.
Megtalálták a megfelelő ellenségképet.
Vannak akik párhuzamot vonnak a fidesz akarnokok és a bolsevikok között. Hát nem is tudom....
Sok minden már összeállt náluk is (ellenségkép, bátorság, utópisztikus álmok, nem sorolom)
Kövér az élharcosa a káros folyamatoknak.
Nem válaszoltál arra: Hogy jön ahhoz, hogy a rendszerváltó erőket lestrigázza?
Hogyan válhatott fő ellenséggé a liberalizmus?
Hogyan lehet hitelesen ultraliberálisból neokonzervatívvá lenni?
Hová teszed Zsírtáltos népvezér bankár és egyáltalán kapitalizmus ellenes kirohanásait? Osztály alapu megkülönböztetés? De hát ez a kommunizmus volt....

Előzmény: Törölt nick (139)
Póli Creative Commons License 2002.03.13 0 0 243
Csak egyszer, csak egyetlenegyeszer lazítana a bolsevik golyózáporában kűzdő Kövér Laci így, ahogy Te !

Tudom, tudom, neki nem az a funkciója !
:)

Előzmény: Póli (235)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 242
erről kérdezz meg egy strigát !
Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 241
Nem 18 év a korhatár? :)
Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 240
hát persze !
de az még zsenge korában volt. :-P
Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 239
Kövér László is tagja volt az mszmp-nek? :)
Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 238
Kedves Póli, felülvizsgálom az eddigi véleményemet: félelmeid jogosak. Most került a kezembe egy elcsípett emil, amelyben lelepleződött az a kormányzati terv, miszerint az indexre irogató nickeket (köztük a Tiedet), a választási győzelem után egy marsi szerverre telepítik és Kövér László lesz a rendszergazda.

:)

Előzmény: Póli (235)
Póli Creative Commons License 2002.03.13 0 0 237
:)
Nem. A "baloldali konzervatívok" muris jelzősszerkezet a Munkáspártot (mármint a magyar Munkáspártot) helyezi el ebben a koordinátarendszerben. Jobboldali liberálisként meg pl. TGM-et szokták "belőni".

A Tony Blair-csapat valóban nehezen beskatulyázható, van ilyen. Csak vérprofik ! Kövér Laci biztos utálja is őket rendesen... :)

Viszont Berlusconi egy kifejezetten szélsőjobbos liberális. Az őt körberajongó kampányoló Fidesz etatizáló, mindent magához kaparó lendületében mélyen el is ásta mennyire államellenes Berlusconi úr gazdaságpolitikája.
Hja kérem ő már megszedte magát...

Előzmény: ligetszépe (230)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 236
209
:-D
Előzmény: Törölt nick (234)
Póli Creative Commons License 2002.03.13 0 0 235
"Kedves Póli, gondolod, hogy a kormányzati munka egyik eleme, hogy Téged eltapossanak?"
Nem. Még nem. (és nagyon nincs kedvem szmájlit idetenni...)

"A magam részéről nem szeretném ha olyan emberek kerülnének hatalom közelébe, akik különbséget tesznek két embertelen rezsim gyermekáldozatai között. Ti. az egyik áldozat "áldozatabb" mint a másik."
Nem a gyermekáldozatok között tettem különbséget, hanem két ideológia között. Mert csak az egyiknek alapvetése az, hogy akár kisgyerekeket is MEG KELL ölni !

(Miért olyan kedves Neked ez a Ciklon B-vel elgázosított zsidó kislány kontra erőszakos kolhozosítás nyomán fellépő élelmiszerhiány következtében éhenhalt orosz kisfiú párhuzam ? Főleg miért az a vitatémánk szempontjából ? Hagyjuk a fenébe, úgysem tudjuk meggyőzni egymást, legfeljebb megtudtam, miért írtózol egy ballib kormánytól, és miért puhányak Neked még a "mi kommunistáink" liberális elvet valló "kömény" fideszes srácok is...)

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 234
Oké, kérdezz. Mit akarsz tudni? :)
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 233
232
:-)
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 232
Kedves Szépség, olvass vissza a topicban és megleled. :)
Előzmény: ligetszépe (231)
ligetszépe Creative Commons License 2002.03.13 0 0 231
szerintem ilyet senki nem mond

egyébiránt a riasztó dolgok attól sem tűnnek viccesnek, ha :) van utánuk

Előzmény: Törölt nick (229)
ligetszépe Creative Commons License 2002.03.13 0 0 230
Köszönöm a választ, Póli

Pedig biztosan vannak jobboldali libárálisok és baloldali konzervatívok is. Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de pl Angliában baloldali a kormány, de elég konzervatív, nem?

Előzmény: Póli (225)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 229
Kedves Póli, gondolod, hogy a kormányzati munka egyik eleme, hogy Téged eltapossanak?

A minősítésről. A magam részéről nem szeretném ha olyan emberek kerülnének hatalom közelébe, akik különbséget tesznek két embertelen rezsim gyermekáldozatai között. Ti. az egyik áldozat "áldozatabb" mint a másik.

Előzmény: Póli (226)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 228
Kedves Szépség, igen :)
Előzmény: ligetszépe (223)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 227
Te pedig csúnyán beszéltél egy hozzászólásodban folytatólagosan, több rendben, bibi! :)

Nekem egyre zavarosabbnak tűnik ez a pethoros szövegláncolat, légy szíves segíts nekem.

(183) Idéztem egy Kohn bácsis viccet az mszp-vel kapcsolatban.

(189) Német eredetűnek azonosítottál egy Monarchiabeli vándorviccet. Ebben szerepel: "idős néni, Hitler, Göbbels és a nácipárt."

(190) Megkérdeztem, a viccre reagálva, hogy megvan-e már a végeredmény, ha a magyar közéletből kivonjuk a kommunistákat. Ui. a Kohn-vicc erre vonatkozott ti. nekem megérné, ha összeomlana a "Szovjetunió".

(209) Megjelent új elemként Kövér. Persze az is lehet, hogy az "idős néni, Hitler, Göbbels és a nácipárt." között van, de még nem sikerült identifikálnom.

(222) Segítséget kértem az azonosításban.

(224) Erre teljesen elbizonytalanítottál. A vicc teljesen világos, simán beáldozható a Fidesz frakcióban lévő volt mszmp tagok, ha ugyanezt a műveletet elvégezhetjük, mondjuk, az mszp-frakcióban is.

Hogyisvan ez?, segítsél, előre is köszönöm.

:)

Előzmény: Törölt nick (224)
Póli Creative Commons License 2002.03.13 0 0 226
Próbálod elviccelni a témát kedves András !

Én viszont, ha KL-t hallom, arra kell gondolnom, hogy ő, ha tehetné, úgy taposna el engem (meg a hozzám hasonlókat), mint egy undorító pondrót.

Ha szerinted ez vicces, ráadásul a "mérleg pozitív", az Téged minősít.
Én a pokolba kívánom azt a kormányhatalmat, amely nemcsak hogy megtűri az ilyen fazonokat, de még magas pozícióba is emeli.

(Kónya és Szekeres urak disztingvált angol arisztokraták voltak Kövér Lacihoz képest...)

Előzmény: Törölt nick (218)
Póli Creative Commons License 2002.03.13 0 0 225
Képzelj el egy koordináta-rendszert, kedves ligetszépe, egyik tengely baloldal-jobboldal, másik tengely liberális-konzervatív végpontokkal. Emberek-pártokat pöttyökként elhelyezhetjük rajta, ha nagyon akarjuk... :)

Mivel jobboldali-liberális jóval kevesebb van, mint baloldali-liberális (kishazánkban - sok okos tanulmány elemezte ezt már), ezért a "liberális" szó ugyanolyan szitokszó a szélsőjobbon, mint a bolsevik - s nemcsak hazánkban és itt, hanem pl. a III. Birodalomban is volt annó...

Előzmény: ligetszépe (212)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 224
Azt úgy írják, hogy "en bloc".
Azt a viccet meg te hoztad, magadnak kell értelmezned :-)
Előzmény: Törölt nick (222)
ligetszépe Creative Commons License 2002.03.13 0 0 223
Kedves András!

Gondolod, ha minden hozzászólásod után odateszed, hogy :), attól viccesnek fog tűnni, amiket írsz?

ligetszépe

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 222
Pethor Donneck válasz erre | adatok | e-mail 2002-03-13 11:25:07 (189)

Kedves András !
Ma nem keltél elég korán:

Én is olvasom a Hadikrónikát. A vicc 1938-ból származik, színhelye Németország, szereplői: idős néni, Hitler, Göbbels és a nácipárt.

Lépjen vissza két mezőt, egy dobásból kimarad !
:-P

[előzmény : (183) Dudith András, 2002.03.13 11:04]

Kedves Pethor, rögzítsük, hogy melyikük lenne a Kövér: az idős néni, Hitler vagy Göbbels? Esetleg en block a nácipárt?

:)

Előzmény: Törölt nick (219)
kvantum Creative Commons License 2002.03.13 0 0 221
Azt is Kövér Striga mondta: "Az a kérdés, ők-e az URAK vagy mi?"
Hát nem, nem az a kérdés... a politikus NEM URA senkinek ba'meg striga!!!!!

A politikus nem isten, nem pápa, nem fáraó, hanem politikus.

A politikus nem veheti a nem rá szavazókat - a nép, a polgárok egyik felét!!! - vagy az ellenzéket semmibe.

A politikus is csak egy ember, tévedhet, lehet rossz napja, ő akkor is csak egy szakember, egy hivatalnok.
Nem felkent forradalmár, világmegváltó hérosz, a végső igazságok tudója.

...na EZ a baj a Kövér Strigával (is, meg OV-val is:-))
Ő nem demokrata...

ligetszépe Creative Commons License 2002.03.13 0 0 220
Tudom, hogy a kérdés nem nekem szólt, de szerintem inkább csak kárt okoz, a gyűlölködés ugyanis sosem vezet jóra (egyik oldalon sem).

Bár az is igaz, hogy így legalább a FIDESZ báránybőrbe bújt farkas jelmeze lagalább kimutatja a foga fehérjét :-)

Tartok tőle, hogy sok más FIDESZes politikus megnyerő mosolya és polgári jólneveltsége mögött rejtőzik hasonló nézőpont, mint Kövéré.

Előzmény: Póli (216)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 219
209
Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 218
Kedves Póli!

"Nem okoz szerinted mégiscsak több kárt KL a Fidesznek, mint amennyi hasznot hajt ? - erre válaszolj, légy szíves!"

Szerintem nem. Pozitív az egyenleg. :)

Egyébként nem kell mitizálni, hasonló volt a szerepe Kónyának és Szekeresnek anno, csak habitus és háttérmunka tekintetében Kövér sikeresebb. Márha az egy főre eső Népszabadság/ÉS/168óra-kolumnában mérjük a sikert.

:)

Előzmény: Póli (216)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 217
Off
Kedves Szépség, a magam részéről hótzöld vagyok az orvostudományhoz, majd jön Pata kartárcs, s kiigazít, de a leukotómia bizony létezik, s valamilyen agysebészeti eljárás lehet. De lövésem nincs, hogy milyen.
On
Előzmény: ligetszépe (214)
Póli Creative Commons License 2002.03.13 0 0 216
"Kövér szerepe semmi más, mint állandó provokációval hibára kényszeríteni a ballib elitet. Amíg az érzelmeké a terep, addig mindig vissza lehet élni a másik indulataival."

Szinte hátrahőköltem mondatodtól, kedves András ! Valami, amiben egyetértünk !
De aztán megnyugodtam, :) mert csak részben értünk egyet (lásd 194-es hozzászólásomat), tehát más szerep is jut K.Lacinak (hiába egy kis mocsokkal több legyet is lehet ütni egyszerre...:) )

Mindenesetre az általad említett szerep, amiben sok igazság van, nagyon veszélyes következményekkel járhat és már jár is, és ezért kéne szerintem a bajszost mégjobban kivonni a forgalomból !
Azzal, hogy ha KL-nek köszönhetően mindkét oldalon egyre többekben pattan el a húr (azaz lecsúszik a "nehogymáranyúlhordta" puskáról a nyul ujja - á lá Pokorny), akkor ez a mocskolódások eszkalációján keresztül a választókon egyre jobban elhatalmasodó csömörhöz vezethet. A csömör és az undor pedig a demokrácia egyik fő ellensége... (Hogy a "művelt világ" hogyan ítéli meg a KL nyomán "formálódó" magyar politikai kultúrát, arról most ne is beszéljünk.)

Vigyázz, a csapongó, könnyen megundorodó Fidesz szavazótábor(rész) szavazóhajlandósága nehezen kiszámítható ! A fegyelmezett miépesek, maszoposok viszont szavazni fognak !

Nem okoz szerinted mégiscsak több kárt KL a Fidesznek, mint amennyi hasznot hajt ? - erre válaszolj, légy szíves !

Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 215
Kedves Ligetszépe, ez része a törzsi vudunyelvnek. :)
Előzmény: ligetszépe (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!