Keresés

Részletes keresés

rage. Creative Commons License 2022.11.27 0 0 17772

Üdv.

Akkus porszívót tervezek vásárolni.

jelenleg 3-4 típus közül kellene választanom.
dyson v12
xiaomi g11
xiaomi v11
xiaomi v12
Nézegettem a teszteket és nem jutok igazán előrébb. A xiaomi v11 az ára miatt elég szimpatikus . A dysont csak akkor venném ha nagyon veri a többit. Amúgy a g11 design és fali tartó nagyon tetszik..
Használ ezek közül valaki valami?
Köszönöm.

exDínó Creative Commons License 2022.11.13 0 0 17771

Ha esetleg van köztetek Miele porszívó guru, akkor kérem segítsen:
a Miele SGEF4 kb 137e forint jelenleg. Az ugyancsak Complete C3 SGDF3 most 77-87e körül mozog. A leírások alapján a színen kívül két különbséget láttam:

1, A Cat&Dog modellhez turbó padlókefe jár, az olcsóbbhoz pedig egy extra parkettakefe. Viszont a turbókefét külön 30e-ért láttam, tehát még ezzel együtt is jelentősen kevesebbe kerülne az olcsóbb porszívó

2. A drágábban aktív szűró van, de ez is cserélhető kb 6 ezerért.

A kérdéseim:

- tényleg jól láttam, hogy nem éri meg megvenni a drágább modellt, vagy van még valami nem publikált különbség köztük?

- a típusszám végén a szám gondolom a kiadási verziót jelenti, de a technikai leírásokban itt sem látok semmi különbséget... van valami, amit fejlesztettek?

Előre is köszönöm.

handras Creative Commons License 2022.10.24 0 0 17770

Elektrolux porszívóhoz keresek szerelőt!

Csaby27 Creative Commons License 2022.10.16 0 0 17769

Sziasztok!
Samsung SC4315 porszívót szeretném lecserélni, még működik, de a kefe és tartály csere kellene és úgy látom, hogy annyiba kerülnek, hogy inkább lecserélném a porszívót..
Kb. 100 négyzetméteren lenne használva: parkett, szőnyeg és csempe, elég sűrűn a gyerekek miatt...
Melyik lenne a legjobb ár-érték arányú szerintetek?
Minél olcsóbban szeretném megoldani, szóval egy olyan kellene ahol az alacsony ár még nem megy a teljesítmény rovására.
Köszi!

nagya2 Creative Commons License 2022.10.10 0 0 17768

HAli!

Sajnos a Hepi az olyan, hogy mosás után veszít a porszűrő képességeiből, még a mosható is......

Üdv Nagya

Előzmény: -Smiley- (17767)
-Smiley- Creative Commons License 2022.10.10 0 0 17767

Köszi.

Van Hepa szűrő a motor után is, de itt a motor előtt is van.

Most átmostam vízzel, szárad, kíváncsi vagyok hogy megoldja-e a problémát

Előzmény: nagya2 (17766)
nagya2 Creative Commons License 2022.10.08 0 0 17766

HAli!

Kifujatod süritett levegővel......

 

Ha veszel akkor csakis olyat, amiben a hepa szürő a motor után van, és lehetőleg multiciklon rendszerü.

Üdv Nagya

Előzmény: -Smiley- (17765)
-Smiley- Creative Commons License 2022.10.07 0 0 17765

Hát sajnos már késő bánat mert megvettem.

Vajon lehet kapni méterben ilyen hepa szűrőt valahol? Mert a Boschnál néztem de 5000 Ft-ba kerül a szivacs és az alatta lévő hepa szűrő, amit kissé drágállok.  Hogy lehetne ezt házilag megbarkácsolni? 

Előzmény: nagya2 (17764)
nagya2 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 17764

Hali!

Na az a szerinted nem kivehető hepa , na az van c@rrá dugulva......., feszegesd csak és meglátod kifog jönni(használati utasítást olvasd el)

Olyan porzsáknélküli gépet nem veszünk, aminek a hepa szürője a portartályban van.

Üdv NAgya

Előzmény: -Smiley- (17763)
-Smiley- Creative Commons License 2022.10.07 0 0 17763

sziasztok!

 

Van egy Bosch porzsák nélküli porszívóm ( https://p1.akcdn.net/full/497380387.bosch-bgc05aaa1.jpg )

Kb 1,5 éves, és egyre nehezebben szív.  Kiürítettem a porzsákot, kipucoltam a szivacsos szűrőt felül, ahogy a motorba megy, de van mögötte egy papír (talán HEPA) szűrő amit nem lehet kivenni, de viszonylag tisztának tűnik. 

 

Ha berakom a portartályt (szűrőkkel együtt) akkor csak erölködik, nem szív.

Ha kiszedem a portartályt akkor szív rendesen.

Mi a franc lehet a baja? 

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2022.09.30 0 0 17762

Elvileg hétfőtől a Lidlben lesz 37999 forintért olyan porszívó, amilyet kerestem, elsősorban falcsiszoláshoz. A 2 rétegű papírporzsák megfelel erre a célra?

Előzmény: tanárnéni kedvence (17732)
H_G Creative Commons License 2022.09.11 0 1 17761

És az hogy jön ide, most eladják a porszívóját? :/

 

Előzmény: Zeki_ (17759)
szexus is200 Creative Commons License 2022.09.11 0 0 17760

+1

(nekem is Philips van teljesen jó)

Előzmény: Applefan (17758)
Zeki_ Creative Commons License 2022.09.08 -1 0 17759

Elhunyt a Királynő. 

Applefan Creative Commons License 2022.09.07 0 1 17758

Nem. Engem eladók még sehol, soha nem győztek meg. Makacs és tudatos vagyok, és csak nagyon ritkán bántam meg (ezt is csak udvariasságból írtam, mert nem emlékszem, hogy bármilyen tartós fogyasztási cikket valaha is megbántam volna, mindig is magam választottam a rendelkezésre álló információkból és az intuícióm alapján). A Philips tűnt ár/érték arányban a legjobbnak, ennyi. Semmi extra nem történt, csak a szokásos: volt egy rendelkezésre álló keret, olvasgattam a fórumokat, elmentem a MM-be, kipróbáltam, kézbe vettem a gépet, és azóta - immár negyedik vagy ötödik éve - boldogan használom. Biztos van könnyebb, erősebb (bár ennél erősebb nekem nem kell), kisebb, izé, de nekem ez totálisan bevált, és másnak is jó szívvel ajánlom a Philips porZSÁK nélküli porszívóját, természetesen a felső kategóriából.

Előzmény: tomtyi (17757)
tomtyi Creative Commons License 2022.09.06 -2 1 17757

Vagyis vehetjük úgy, hogy te a nem ismert számúak egyike voltál, akit a Média Marktban meggyőztek az eladók, hogy a Philips jobb.

Előzmény: Applefan (17755)
tomtyi Creative Commons License 2022.09.06 -2 1 17756

A marketing szerint a porZSÁK nélküli porszívók előnye a porZSÁK nélküliség, mert egyszerűen csak sutty!, kiöntöm a port és a többi retket. Ezek szerint ehhez képest egy nem retardált egy ZSÁKot húz a tartályra, mert úgy jó. Értem.

Előzmény: Applefan (17754)
Applefan Creative Commons License 2022.09.04 0 1 17755

Elhiszem. A Bosch-t nem ismerem, de nem hiszem azért, hogy gagyi lenne. A Mielét nem kell bemutatni, méltán iparági etalon minden szinten. DE! A Philips tényleg kiváló padlóápolásban. Anno vehettem volna Mielét is, de a Philips konkrét modellje mellett döntöttem és abszolút nem bántam meg. Ízlés, preferencia kérdése is sok minden.

Előzmény: Zeki_ (17752)
Applefan Creative Commons License 2022.09.04 0 1 17754

Nekem ennél komolyabb modellem van, hasonló a tartály, semmi gond nincsen az űrítéssel. Egy zacskó a műanyag tartályra ráhúzva, a tartályt 180 fokkal megfordítva körülbelül 6 másodperc alatt kiűríthető a tartály. Pormentesen, kényelmesen. Akinek az nem jön össze, az a retardációnak egy minősített esetében szenved szegény.

Előzmény: tomtyi (17751)
Zeki_ Creative Commons License 2022.09.03 -2 1 17753

Az finom!

 

Biztos nem száll közben a por mindenfele...

Előzmény: tomtyi (17751)
Zeki_ Creative Commons License 2022.09.03 -2 1 17752

Majd csinálok egy videót, a porzsák nélküli Bosch és a porzsákos Miele ürítésről.

 

A Miele a JÓ választás.

Előzmény: Applefan (17750)
tomtyi Creative Commons License 2022.09.03 -2 1 17751

Ez is ilyen faszántosan üríthető, mint a videón látható „anti allergy” modell? Akkor minden fillért megér. 😃

Előzmény: Applefan (17750)
Applefan Creative Commons License 2022.09.02 0 1 17750

Rosszul választottál, van ilyen. Sajnálom. Bőven van kiváló porzsák nélküli porszívó. Például úgy hívják: Philips. Évek óta van, ilyen, és tökéletes:

 

https://www.philips.hu/c-p/FC9729_09/7000-series-porzsak-nelkueli-porszivo

 

Előzmény: Zeki_ (17745)
Applefan Creative Commons License 2022.09.02 -1 1 17749

anyád phicsáját

Előzmény: Garfield007 (17734)
away_alone Creative Commons License 2022.09.02 0 0 17748

"A legerősebb ha jól tudom állóban a DC32 volt 280légWattal."

Elnézést ez természetesen fekvő canisteres, csak írni szerettem volna előbb az állójukat is, abból a Dyson Big Ball Animal 2 Upright a legerősebb (ez nem cinetices) 306légWattal, ha jól tudom.

Sajnos onnantól kezdve pedig, hogy a normál porszívó kategóriába gyártó által besorakoztatott gépek teljesítménye eleve korlátozva van hálózati teljesítmény, azaz motor oldalról, eleve az olyan gépek szívóteljesítménye kisebb, mint a régi modelleké, mert csodák egyszerűen nincsenek!

Előzmény: away_alone (17747)
away_alone Creative Commons License 2022.09.02 0 0 17747

Így van ezért írtam, hogy a porzsák nélküli csak családi házaknál jön inkább szóba, ahol van lehetőség a cuccosokat kiporolni, és igen kompresszor bizony nagyon is ildomos ha van kéznél hozzá.

Tény, hogy a legoptimálisabb talán a Dyson egyedül e téren, de mint írtam, ott is sok macera van. Viszont ez nem gond, ha minden takarítás végén megcsinálja az ember a kifúvást, közben elég üríteni, meg leütögetni a ciklon felsőt, de utána kifúvás. Előnye, hogy nincs porszívószag sokáig, a zsákosok ezt sajnos csak úgy tudnák, ha takarítás fejeztével dobnád is a kukába a zsákot, és új zsák.

Ami még rendkívül fontos szerintem az a motoros fej(ek). A turbinás kefék teljesítménye sosem éri el a teljesítményüket!

Ezért oldottam én meg a Dyson kézi porszívóinak fejével minden gépemet.

A V6-ból az absolute-hoz adtak 50W-osat, a másik hasonló kék hengeres 36W-os ha jól emlékszem, de a legtöbb sajnos a gagyibb még ettől is kisebb teljesítményű fejek (5 féle motoros van V6-hoz), majd a V8-tól már 100W-os fejeket is (az álló Dysonok fő porló fejei is 100W-osak, csak az 220V-al megy, de ugye a teljesítmény a lényeg).

A tangle free nagyon jó ágyhoz, ágyhoz, ágyneműhöz, ruhákhoz kutya fekhelyekhez, de azután kell a mini motoros fej ahol csak lehet, max behúzom a luft levegőkart teljesen, hogy ne szívja nagyon be az anyagot.

Azért a kézi bot porszívó szívóereje még mindig csak a fele körül jár a, mint a vezetékes Dysonnál is, a javát a motoros fej végzi! Anélkül megbukna az egész technológia!

Kivétel ez alól már a V11 outsized, és a V15, mert az már elvileg 230légWattos.

6 kutyusom van. Pótaksi nélkül nálam eleve kevés volt a V8 is, nagyon gyakran ürítenem kellett stb. Maradtam a lenti megoldásnál, így a szőnyegek, és a padló gyors és hatásos felporszívózásához az álló Dyson DC50-el végigmegyek, aztán előkapom a CY22-t és elvégzem a többit fentről lefelé haladva. De mivel mostmár a CY22 csövét, mint írtam rá tudom pattintani saját mókolt adapteremmel a DC50-re is, ezért már az is ritkán van előszedve, csak ha kell a cufla: DC50 álló 140légWatt, CY22 250légWatt, DC52 260légWatt.

A legerősebb ha jól tudom állóban a DC32 volt 280légWattal.

Egyébiránt a légWatt is sokszor gázosan van megadva a gyártók részéről (Dysonnál nem!), mert a legtöbbje sajnos nem a cső végén mért adatot adja meg, hanem a csupasz motor adatát, ami a különböző szűrők után jelentősen csökken, és bizony hidjétek el a DC32, meg a DC52 bizony baromira erős gépek, összehasonlítva akármelyikkel, és az is tény, hogy valóban a szintig, sőt még afelett sem csökken a szívóteljesítmény Dysonnál, no ezért szerettem bele...feltéve persze, hogy karban van tartva.

Nem egyel kerültem ám már szembe. A legtöbb tulaj úgy bánik velük, hogy szív, ürít amikor már totál tele van, és slussz, meg a levesbe...aztán lesz ami szokott..megbüdösödik, leold a motor, vagy leég, szívni már alig szív stb.

A találmány maga a száraz porzsák nélküli megoldásokban szerintem az egyik leghatásosabb, és legjobb, de igényes a gazdája felől.

Előzmény: malachus (17746)
malachus Creative Commons License 2022.09.02 0 0 17746

Szia

Hát, na...
Magamnak ,kertesházba, már biztos nem vennék porzsák nélkülit.
Katasztrófa kitakarítani, pedig csak kiöntöm, de utána alapos kompresszoros kifújás kell,
ha nem akarom, hogy tele legyen a ház finom porral.
Pedig még mindig ügyes a ZCX6205.
Dehát a gyerekek 1. emeleten laknak, szőnyegek és állatok nélkül. Nekik külön kívánság a porzsák nélküliség.

Tamás

Előzmény: Zeki_ (17745)
Zeki_ Creative Commons License 2022.09.01 -2 0 17745

Dögöljek meg, ha még 1x porzsáknélküli gépet veszek.

 

Pedig ilyenünk is van:

Bosch BGS7RCL Porzsák nélküli porszívó, HEPA H13 szűrő

De milliószor inkább a porzsákos Miele.

 

Nálunk legalábbis nem kukorica szemeket szívunk fel, amit csak kiöntök oszt szevasz.

Gusztustalanul száll a por, amikor a középső részről tépkedem le az egybeállt port, szöszt, hajat, stb.

Utána körbe kell forgatni belül egy karral, ami tisztítja a hepa szűrőt. Na az kijön, azt külön az ujjaimmal bányászom ki a redők közül, meg tépkedem le.

 

Ja, ez nincs a marketingben.

Előzmény: malachus (17741)
malachus Creative Commons License 2022.09.01 0 0 17744

Hello

Szó se róla, szépek ! De azért annyit nekünk nem ér.
100 e ft környékén gondolkodom. Philips FC 97xx sorozatnál tartok.

Azért köszi a javaslatot.  Tamás

Előzmény: nagya2 (17743)
nagya2 Creative Commons License 2022.09.01 0 0 17743

Hali!

Dyson v10, v11, v15,

Üdv Nagya

Előzmény: malachus (17741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!