Keresés

Részletes keresés

auray1 Creative Commons License 2022.11.09 -3 0 22155
oleandro Creative Commons License 2022.05.26 -2 0 22154
aldilá Creative Commons License 2022.04.28 -3 0 22153

A fehér részek meg a juvésoké. Szerintem. 

Előzmény: oleandro (22152)
oleandro Creative Commons License 2022.04.27 -3 0 22152
mrandor Creative Commons License 2022.03.18 -3 0 22151

Üdvözlök mindenkit!

 

Ismét közeleg a húsvét, de előtte nagypéntek: idén nyilvános lesz-e a Via Crucis? Ha igen, akkor azon "nézőként" bárki részt vehet vagy regisztrálni kell valahol?

 

Köszönöm!

aldilá Creative Commons License 2022.02.23 -3 3 22150

Üdv, igen, most decemberben visszajöttem 5 évszaknyi Pannonia után. Alapvetően hosszabb lélegzetben gondolkodom, kiruccanásokkal Itália-szerte. Egy kis Umbria meg Puglia már volt.

Előzmény: Manipura (22148)
uati Creative Commons License 2022.02.20 -2 1 22149

Szia!

Tivoliban a Villa d'Este és a Villa Adriana is megéri a ráfordított időt! Szerencsére többször volt lehetőségem Tivolihoz, igaz autóval mentem, így a tömegközlekedéssel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Csalódás nem fog érni (szerintem).

Előzmény: onlyread (22144)
Manipura Creative Commons License 2022.02.20 -4 1 22148

Ezek szerint Rómában vagy?  :)   Szerintem is  sokadszor is érdemes kimenni. A két UNESCO helyszín  (Villa d'Este és Villa Adriana) mellett  nekem a Villa Gregoriana erdei ösvényeivel grottáival a morajló vízesés hangjával  is fantasztikus élmény volt. A természetben sétálva a környéken  a  Ponte Gregoriano a  (Tibur Superbum ) festői látványt nyújtanak a romok mint a  Sybilla és a Vesta templomok, a Belvedere a Via Quintilio Varo a  Viale delle Cascatelle, vagy a Piazza Garibalditól nem messze a Bleso Amfiteátrum (Vicolo Barchetto), akár még a Rocca Pia erőd esetleg a Sanctuary of Viktor Hercules szentély (Via degli Stabilimenti 5) . 

Tivoliba bármikor többször is visszamennék ( oda vonat, vissza busz a főtérről)  csak a Városban és a vízesésekben gyönyörködve kikapcsolódni, feltöltődni. Nekem nem volt bonyolult a közlekedés, és ha valaki kérdez, a helyiek szívesen segítenek.  

Előzmény: aldilá (22147)
aldilá Creative Commons License 2022.02.18 -3 3 22147

Tivoli 3 hete

 

vélemény Creative Commons License 2022.02.17 -3 0 22146

Nekem sok időm ment el a Villa Adrianahoz menő közlekedés megtervezésével.Nem is nagyon volt kedvem, de az útitársam nagyon akarta látni. És végül semmi sem úgy volt, ahogy kellett volna és gyalogolni kellett. És visszafelé pedig teljesen váratlanul jött egy busz, ami a városközpontba ment. Végül mindkettőnknek sokkal jobban tetszett a Villa d'Este

 

Előzmény: bonnita (22145)
bonnita Creative Commons License 2022.02.17 -1 0 22145

Eléggé el nem ítélhető módon, még nem voltam a Villa Adrianaban, mivel nem fért volna bele egy napba, és mikor másodszor jártam Tivoliban a tesómmal voltam és pokoli meleg volt, aztán egy novemberi napon csoporttal mentem, mindig a Villa d'Este

volt a fő program és maga a városka. A Tiburtina pályaudvarról kb egy óra vonatozás 6 euro oda-vissza,  binario 2 piazz est est vágány, a várócsarnok végén. Nem beszéllek rá, de szerintem jó kis program, biztos jobb mint a Teverén ladikolni ami lássuk be nem az Amazonas. 

Előzmény: onlyread (22144)
onlyread Creative Commons License 2022.02.17 -4 0 22144

Lehet, hogy hülyeség, de a közlekedéstől tartok egy kicsit. Mivel csak hétvégén tudok menni, nagyon jól meg kell szervezni. Alapvetően a Villa Adrianara gondoltam elsősorban és attól félek, hogy órákig bumlizok a busszal erre-arra, vagy vonatozom meg buszozom, meg gyalogolok meg anyámkínja és a végén azt érzem, hogy nem érte meg... Persze lehet, hogy kicsit könnyedebbnek kellene már lennem végre :)

Előzmény: bonnita (22143)
bonnita Creative Commons License 2022.02.17 -1 0 22143

Mitől tartasz Tivolitól ? Én háromszor is voltam, nagyon szép a Villa d'Este, és a városka is hangulatos, gyönyörű a 

környék, és maga a vonatozás is élmény. 

Előzmény: onlyread (22142)
onlyread Creative Commons License 2022.02.17 -4 1 22142

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, közben eszembe jutott, hogy már mindennek utána néztem egyszer, csak elfelejtettem. :( De most megtettem újra.

 

A vatikáni kertek csak a múzeumokkal együtt vannak, ráadásul csak kisvonattal - ez nekem így nem jó sajnos. Castel Gandolfoba most van kombi-jegy, azon még vívódom.

Viterboról mindenki jókat írt, oda szerintem elmegyek...

Sajnos továbbra sem bírom értelmezni a Colosseo jegyeket, hogy mi hova érvényes, ezen még dolgozom egy kicsit.

Tivolitól tartok, elég vegyesek a vélemények, majd meglátom.

Az etruszk helyeket én is néztem, de megvallom nem nagyon hoztak lázba és láttam is már jópárat.

Rájöttem, hogy Catella hajókázott, meg is találtam, talán-talán...

Viszont volt egy kéthetes umbriai utunk, Orvieto, Assisi, Civita di Bagnoreggio, Narni stb megvolt.

Frascati sanszos, meg Aldila írt még néhány helyet, hát majd meglátjuk.

 

Még egyszer köszönöm, ha valami eszetekbe jut, ne tartsátok magatokban!

Manipura Creative Commons License 2022.02.16 -3 0 22141

Etruszk hely

ek nekem is kimaradtak. Orvieto, Assisi 1-1 napra, és úgy emlékszem Janka még nem látta a Colosseo küzdőteret, gladiátor kapus alagsort és felső szintet, plusz a Foro-Palatino különleges helyszíneit. Vatican Scavi is érdekes

Előzmény: vélemény (22140)
vélemény Creative Commons License 2022.02.16 0 0 22140

Szia!

 

Nekünk 2019 március elején működtek a szökőkutak Tivoliban. Viszont a múzeum nagyon zárva volt. Vasárnapi napon. Én akkor írtam róla, zűrös volt a közlekedés a Hadrianus villához.  Nekünk nagyon tetszett a Villa d'Este. Oda még visszamennék.

 

Esetleg az etruszk helyszínek? Cerveteri, Tarquinia? Én mindig csak terveztem.

Előzmény: onlyread (22138)
Manipura Creative Commons License 2022.02.16 0 0 22139

Szia Janka! 

 

Frescati kimaradt, a többit tapasztalat alapján jó szívvel ajánlom, és Frescati is megér egy utat szerintem.

Castel Gandolfo: csak a kisvarost és főterét templomot, klassz panorámát láttam, akkor még nem volt látogatható a palota és a kert sem.  Írtam róla.  Nyitás után békeidőben még tervben volt, a Vaticánból vonattal szerettem volna menni, és a kertet is palotát is megnézném. Úgy rémlik, azonos napra nem illeszkedtek, de aktuális infók számítanak, nem vagyok képben.  A Musei Vaticani honlapon jegyfoglalási infók árak nyitvatartás fent van.

A Vaticani Kertről részletes beszámolót írtam, a szenvedélyes weblapon is  megtalálod. A Musei Vaticaniból indultunk ahol a makett van, csak vezetéssel látogatható,  utána  a Múzeumokat egyénileg lehetett megnézni. Nem olcsó kategóriás programok, én szerettem.

Tivoli: részletesen írtam róla. A város is hangulatos, szerintem 2 napot érdemes rászánni. Villa Adriana hatalmas terület, sok rom plusz múzeum sziesuta!kívül esik a kisváros központól.D"Este szökőkútjai nyáron működnek. Boltok éttermek templomok  sziesztát tartanak.

Viterbo középkori gyöngyszem sok templommal magyar vonatkozású emlékekkel. Többször írtunk róla. Érdemes a  Minden ami Olaszország... topikot is szűrni. 

Segway túrát ne hagyd ki! :)  Garbatella,  Catacombák, Trastevere, magyar mise, lazulós fare nientenapok, csak úgy céltalan rácsodálkozós barangolások. :) 

Előzmény: onlyread (22138)
onlyread Creative Commons License 2022.02.16 -3 0 22138

Sziasztok,

 

gyakorlott szenvedélyesek segítségét kérném. Terveim szerint márciusban hosszabb időt töltök Rómában, lenne időm a környéket is felfedezni. Tömegközlekedést használnék, így meg kell gondolnom, hova indulok. Aki járt már az alábbi helyeken, írna e véleményt, sorrendet, javaslatot, bármit.

 

Tivoli (melyik mindenképp, melyik opcionális?)

Castel Gandolfo (megéri-e, palota is kert is?)

Frescati

Viterbo

 

Illetve mi a helyzet a Vatikáni kertekkel illetve a hajókázással?

Járt-e valaki a fiumicinoi romoknál?

Van-e valakinek bringabérlési tapasztalata a Via Appián kívül? 

 

Bármi más "haladó" ötletet is megköszönnék.

 

auray1 Creative Commons License 2022.01.07 -3 0 22137
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.10 0 4 22136

Jaj de kár ezért a topikért.

oleandro Creative Commons License 2021.05.07 -3 1 22135

https://www.dire.it/07-05-2021/630695-con-lo-specialone-e-la-sciarpa-giallorossa-mourinho-nel-murale-di-

harry-greb/

 

Most nevezték ki, csak nyáron kezd, de máris van falfestménye, nem is akármilyen! :)

QUESTA É LA ROMA!

oleandro Creative Commons License 2021.05.03 -3 0 22134

Lamellás nyitható kűzdőtér lesz a Colosseo-ban! Nagyon menő, nagyon fura. Itt vannak videok is  https://cultura.gov.it/arenacolosseo

vélemény Creative Commons License 2021.04.27 -4 0 22133

Remélhetően ez is benne lesz a külön jegyben, amivel a spéci látnivalókat lehet megnézni.

Előzmény: sotolon (22132)
sotolon Creative Commons License 2021.04.27 0 0 22132
sotolon Creative Commons License 2021.02.15 -3 0 22131

Nagyon jól hangzik, köszönöm. Tegnap egy olasz oldalon bukkantam rá, valahogy nincs benne a köztudatban. Hihetetlen, hogy eddig nem is hallottam róla. Rómában tényleg végtelen számban vannak a csodák.

Előzmény: vélemény (22130)
vélemény Creative Commons License 2021.02.14 -4 2 22130

Én írtam róla még 2016 márciusában. Titkos gyöngyszem.  A belépőjegy nem kicsit húzós , de egyszer látni kell. Csak szombaton van nyitva. A mellette levő és  SS Apostoliban levő Bessarion kápolnával is összeköthető, ami szintén korlátozottan csak pénteken és szombaton van nyitva. A kápolnának már többször neki futottam, de még nem sikerült bejutni.

Ha egy mód van rá, meg kell nézni   a hercegné magánlakosztályát is. Én a fő lakosztályokat is vezetéssel néztem meg ( ami nem kötelező), nem került extra pénzbe és van angol és talán francia nyelvű vezetés is. A magánlakosztályok csak vezetéssel, és csak olasz nyelvű vezetéssel látogathatók és persze extra pénzbe kerül. Sőt még egy rövid vezetéssel a kertben is voltam. Az albán származású kertész  vezetett.

Bent voltam reggel 10-tól du 2-ig.

 ( Az én közgazdász lelkem osztályozza a látnivalókat, amit láttam, külön a templomokat és a múzeumokat/romokat/kastélyokat stb. Százasával. Rómában az első csoportba a Colosseum, a Fórum/Palatinus, a Vatikáni Múzeumok, a Borhese, a Capitoliumi Múzeumok és a Palazzo Massimo tartoznak. A másodikba pedig a  Caracalla, a Császári Fórumok Trajanus piacával, a Villa Farnesina, az Angyalvár, a Galleria Doria és a  Galleria Colonna .

Előzmény: sotolon (22129)
sotolon Creative Commons License 2021.02.14 -3 0 22129

Legközelebb ide benéznék, eddig valahogy kimaradt:

https://www.galleriacolonna.it/en/

oleandro Creative Commons License 2020.12.06 -3 0 22128

Bingó! 🤣

(vmiért mi szeretünk arrafelé lakni....)

Előzmény: bonnita (22127)
bonnita Creative Commons License 2020.12.06 0 0 22127
Előzmény: oleandro (22126)
oleandro Creative Commons License 2020.12.05 -4 1 22126

egy közismert figurát ábrázoló római freskó. Ki ismeri fel, hogy hol van? :))

https://www.facebook.com/jamborandrasoldala/photos/a.113575766758024/387541642694767/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!