Keresés

Részletes keresés

gyingyi Creative Commons License 2005.01.11 0 0 170
Köszönjük!

Gyingyi ®
Előzmény: szakacsbela (169)
szakacsbela Creative Commons License 2005.01.11 0 0 169
Jó a honlapotok!

Sok sikert: Béla
Előzmény: gyingyi (168)
gyingyi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 168
Akkor még egyszer! :-)

Lavina együttes

Gyingyi ®

Előzmény: gyingyi (167)
gyingyi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 167
Végre sikerült újra feltölteni a honlapra mindent!

Lavina együttes

Gyingyi ®

Vagdalthús Creative Commons License 2004.03.09 0 0 166
Off
Gyingyinek írtam egy üzenetet a Fásy Mulatós topicba, csak nem tudom, visszanéz-e még oda a mai nap folyamán!
On
arte-mis Creative Commons License 2003.08.23 0 0 165
Mikor??????????
Előzmény: Lavina..együttes (164)
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.07.03 0 0 164
Hamarosan új infók!

Lavina

Lavina..együttes Creative Commons License 2003.03.05 0 0 163
Fissült az oldal!

A Lavina együttes oldala

neem Creative Commons License 2003.03.04 0 0 162
A Lavina együttestől a kedvenc számaim:

Álom-mert ezt én néha ébren is érzem

Szerelem-megnyugtat, hogy örökké tart.:-)))

Lavina..együttes Creative Commons License 2003.03.04 0 0 161
Előzmény: Kinai Sárkány (159)
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.03.04 0 0 160
Egy év után

Egy éve indult a banda
Szűk raktár legmélyén
Reggeltől estig gyúrtunk
Prézli és ketchup helyén

Akkor is stúdiónak hívtuk
De ma már hasonlít is rá
Bár még annyi minden kéne
Reméljük lesz pénzünk rá

A vágyakat valóra váltjuk, reméljük sikerül
Sok éjszakát áldoztunk rá
A nótákat zsinórban írtuk
Csak az hiányzik, hogy ismerje a világ

Ma már másról szól a nóta
Más lett a felállás
Minden a helyén van végre
Sokkal jobb a hangzás

Nem tudni mit hoz a holnap
Sikert vagy kiábrándulást
Az álmodozásnak vége
Horgonyt fel és indulás

A vágyakat valóra váltjuk, reméljük sikerül
Sok éjszakát áldoztunk rá
A nótákat zsinórban írtuk
Csak az hiányzik, hogy ismerje a világ

Lirai hangvételű!

Előzmény: Kinai Sárkány (159)
Kinai Sárkány Creative Commons License 2003.03.04 0 0 159
Koszi de az nem fog menni, a tuzfalam ne mengedi.

Legalabb a szoveget ird be ide legyszives es ,hogy milyen , lirai vagy inkabb vidamabb hangvetelu.
Ha mar ez a nota a cimado akkor valami fogalmamnak kellene lenni rola...

Tessek ide koncentralni, itt komoly munka folyik! :DDD

Előzmény: Lavina..együttes (158)
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.03.04 0 0 158
Csipike dél körül ICQ-n elküldi neked!

Előzmény: Kinai Sárkány (157)
Kinai Sárkány Creative Commons License 2003.03.04 0 0 157
Ujjabb keresem volna, az "Egy ev utan" cimu notat szeretnem meghallgatni ha lehet. :)
Előzmény: Lavina..együttes (156)
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.03.04 0 0 156
Lavina együttes
Hosszú az út

1. Találd el miről szól a dal 4:20
2. Szerelem 4:05
3. Adj nekem egy éjszakát ! 3:02
4. Egy furcsa reggel 4:10
5. Diák szerelem 4:38
6. Csak neked írjuk a dalt 3:35
7. Hosszú az út 4:37
8. Utazni jó 3:18
9. Elmentél szépen csendesen 4:56
10. Kiábrándultan 3:14
11. Végre itt a nyár 3:43
12. Éjfél után 2:56
13. Veled is megtörténhet egyszer 3:57
14. Dal a kóbor kutyákról 4:19
15. Hiányzol 3:11

Zene : Dérer - Görög
Szöveg : Görög László
Hangszerelte : Dérer József
Zenei rendező : Görög - Dérer
A felvételek a LAVINA és SKY stúdiókban készültek 1993.-1994.-ben.

Dérer József: Gitár, billentyűk, vokál, szintetizátor programok.
Görög László: Ének, bassgitár, vokál.
Görög Roland: Bassgitár, technikai zavarkeltés.
Kovács Georgina: Ének, vokál.
Balogh Noémi: Ének, vokál.
Sasköi Rita: Vokál.
Sztankay István: Hangalámondás.
Jankai Béla: Zongora
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Lavina együttes
EGY ÉV UTÁN

1. Bulgária 4:15
2. Dubrovnik 3:26
3. Egy év után 4:15
4. Rég volt már 2:57
5. Valami más kell 4:01
6. Zsiguli blues 3:15
7. Vége a nyárnak 3:38
8. Egy fesztivál margójára 4:47
9. Apa nélkül 4:40
10. Futó kaland 3:52
11. Hidegtál és forró szenvedély 3:25
12. Szabó Gábort hallgatva 5:12
13. Várj még! 3:46
14. Nyugdíjban 3:07
15. Nem felejtem el 3:37

Zene : Dérer - Görög
Szöveg : Görög László
Hangszerelte : Dérer József

Dérer József: Gitár, billentyűk, vokál, szintetizátor programok.
Görög László: Ének, bassgitár, vokál.
Görög Roland: Bassgitár, technikai zavarkeltés.
Kovács Georgina: Ének, vokál.
Balogh Noémi: Ének, vokál.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Lavina együttes
Instrumentál
CSILLAGKÉPEK

1. Kos 3:23
2. Bika 2:49
3. Ikrek 2:56
4. Rák 3:28
5. Oroszlán 4:10
6. Szűz 2:56
7. Mérleg 3:17
8. Skorpió 3:38
9. Nyilas 3:07
10. Bak 4:00
11. Vizöntő 5:27
12. Halak 2:40
13. Lavina 3:04

Zene : Dérer - Görög
Hangszerelte : Dérer József

Dérer József: Gitár, billentyűk, szintetizátor programok.
Görög László: Bassgitár.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Lavina együttes
VALÓSÁG VAGY ÁLOM?

1. Álom 3:51
2. Valóság vagy álom? 4:33
3. Ne félj! 4:24
4. Elmentél szépen csendesen 4:56
5. Létezik reinkarnáció!? 3:18
6. Kereslek 4:51
7. Nem vagyunk egyedül! 5:08
8. Szabó Gábort hallgatva 5:12
9. Visszatérés a halálból 3:48

Zene : Dérer - Görög
Szöveg : Görög László
Hangszerelte : Dérer József
Zenei rendező : Görög - Dérer
A felvételek a LAVINA Stúdióban készültek 1996.-ban.

Dérer József: Gitár, billentyűk, vokál, szintetizátor programok.
Görög László: Ének, bassgitár, vokál.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Best of Lavina

1. Elmentél szépen csendesen 4:56
2. Kiábrándultan 3:14
3. Utazni jó 3:18
4. Álom 3:51
5. Valóság vagy álom? 4:33
6. Ne félj! 4:24
7. Szabó Gábort hallgatva 5:12
8. Bulgária 4:15
9. Csak neked írjuk a dalt 3:35
10. Veled is megtörténhet egyszer 3:57
11. Dubrovnik 3:26
12. Rég volt már 2:57
13. Várj még! 3:46
14. Nem felejtem el 3:37
15. Diákszerelem 4:38
16. Nyugdíjban 3:07
17. Visszatérés a halálból 3:48
18. Halak 2:40
19. Lavina 3:04

Zene : Dérer - Görög
Szöveg : Görög László
Hangszerelte : Dérer József
Zenei rendező : Görög - Dérer
A felvételek a LAVINA Stúdióban készültek 1990. - 1996. között.

Dérer József: Gitár, billentyűk, vokál, szintetizátor programok.
Görög László: Ének, bassgitár, vokál.
Görög Roland: Bassgitár, technikai zavarkeltés.
Kovács Georgina: Ének, vokál.
Balogh Noémi: Ének, vokál.
Sasköi Rita: Vokál.
Sztankay István: Hangalámondás.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Előzmény: Kinai Sárkány (155)
Kinai Sárkány Creative Commons License 2003.03.04 0 0 155
Megint itt vagyok!:)

Hosszas megfontolas utan ugy ontottem, hogy az Utazni jó es a Szerelem a kedvenc Lavina szamom.

Meg azzal egyutt is, hogy a vokal nincs a helyzet magtaslatan.

Ha jol olvastam ezek a lanyok mar nincsenek veletek, ami nem biztos, hogy baj...:)

Szeretnek egy listat, hogy melyik lemezeteken, melyik szamom vannak.

Elore is koszi! :)

Előzmény: Lavina..együttes (152)
Nick_Rivers Creative Commons License 2003.03.03 0 0 154
Szerintem a Lavina kimagaslóan a hazai zeneiélet egyik legjobbja!!! A zene sirály, koncertek megarulez, a koreográfia fantasztikus. A Bulgáriának már rég a billboard listát kéne vezetni!!!!!!
LAVINA FOREVER!!!!!!!!!!!!!!
Kinai Sárkány Creative Commons License 2003.02.28 0 0 153
Koszi! :)))
Előzmény: Lavina..együttes (152)
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.02.28 0 0 152
Előzmény: Kinai Sárkány (151)
Kinai Sárkány Creative Commons License 2003.02.28 0 0 151
Hello! :)

Panaszom van, sajnos nem jutok be Gorog Laci oldalara, hogy Lavina dalokat hallgathassak, mert a tar.hu egy olyan bugyraban van ami nem elerheto.

Nem lehetne ezen az aldatlan allapoton segiteni valahogy? Esetleg egy uj, jobb helyre koltoztetni az egeszet?

Lavina..együttes Creative Commons License 2003.02.18 0 0 150
141!
lavina. Creative Commons License 2003.02.18 0 0 149
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.01.27 0 0 148
Csak az a gond ezzel, hogy a Lavina együttes először 1968-ban alakult!

Bassgitárosa, és énekese Görög László volt, mint ma is!

Lavina

Előzmény: Ólálkodó (147)
Ólálkodó Creative Commons License 2003.01.27 0 0 147
Kedveseim.

1981-ben alakult meg a Lavina együttes.

Nagy Attila - ének, basszusgitár (elhúnyt kb. 1995-ben, közlekedési balesetben, motorbiciklivel sikerült bemérni 1 villany oszlopot az Attila úton)

Jersabek Tibor - dob, ének, ütős hanxerek, idegbaj

Szekeres Tamás - mindenféle gitárok, nagyzolás, arcoskodás

Az akkori Lavina együttes alighanem Budapest 3 legtehetségesebb muzsikusát egyesítette, 3 gránitkemény karakter egy színpadon, felejthetetlen élmény. Valamennyien 20 év alattiak, 1962-63-as születésűek, de már pontosan tudják, mit akarnak. Leszámolnak a kötelező tekintélytisztelettel, szokatlan, de meglepően igényes, bár botrányos felhangú produkciókkal rukkolnak elő. Kedvencük a Police, a Boston, a Dead Kennedys és a Van Halen. Friss vér az akkori punnyadó magyar rockzenében. Leghíresebb számaik a Hálósipka, a Magány ("napjában háromszor kiverem / a postaládát, hogy nincsen-e levelem") és egy Purcell kantáta menstrumentális (!) feldolgozása.

Nem bírják elfogadni egymás zsenijét, hamarosan halálosan összevesznek, és feloszlanak.

Jersabek megalapítja az In-Q-Bátor punkzenekart, szép sikereket elérve a vidéki rock-fronton, különösen Csongrád megyében. Legutóbb biztonsági őrként (security assistant) látták a Józsiba, egy Deák Bill koncerten, részeg csöveseket baszkodott kifele a Blaha Julza tér irányába.

Szekeres végül elvégezte a zeneakadémiát, gitár-félisten státuszban egzisztált egy darabig, ma már a kutyát se érdekli, valszeg elitta az agyát tejjessen.

Nagy Attila költő lett, elhajította a basszusgitárt, Soros ösztöndíjból tengette tehetségét és ajnározta péniszét, míg egy szomorú őszi napon... Isten nyugosztajja.

Cerettem őket, mindegyikükkel jáccottam valamijen Zkarban.

Lavina..együttes Creative Commons License 2003.01.26 0 0 146
Nem mi indítottuk, hanem egy rajongó!

Igaz nagyon rég nem írt ide!:-(

Lavina

Előzmény: arte-mis (145)
arte-mis Creative Commons License 2003.01.26 0 0 145
Hali!

nem tudtam, hogy topicot is indítottatok:) De örülök neki:)

Előzmény: bootz (144)
bootz Creative Commons License 2003.01.18 0 0 144
135!
Lavina..együttes Creative Commons License 2003.01.18 0 0 143
Előzmény: geronim0 (142)
geronim0 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 142
ezt a topicot is megpörgetjük csak hallanék már egy lavina számot! :DD
Előzmény: gyingyi (140)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.12.31 0 0 141

Boldog új évet minden topiclakónak!

Lavina

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!