Keresés

Részletes keresés

Meskóta Creative Commons License 2005.02.01 0 0 50

Egy kis topicélesztő:)

Megvettük ezt az összefoglalt cuccost (Űrodisszeia univerzum, vagy mi...). Vagy 600 oldal, 3 regény (lehet, h. 4, még nem vagyok egészen tisztában a dolgokkal), meg a folyamat, ahogy Kubrickal a filmet csinálták. NAGYON IZGI:) Vannak benne olyan írások, amik végül nem kerültek a filmbe, különböző befejezések, Clark magyarázatai... A kedvencem az volt, mikor elmesélte, h. mikor az amerikaiak először megkerülték a Holdat, az egyik űrhajós majdnem azt jelentette, h. "találtunk egy nagy fekete monolitot", de aztán meggondolta magát:)

Furcsa, hogy a tudományos itt még pont olyan fontos, mint a fantasztikus, meg hogy tul.képpen olyan dolgokról írt Clark, amik akkor és ott aktuálisak voltak.

Ja igen... egy helyen olyan párhuzamokról ír, amiknek az egyik felét ő megírta a regényben, aztán pár év múlva nagyon is hasonló módon történtek meg. Ezt nem is vettem olyan komolyan, egész addig, amíg bele nem lapoztam a 2010.-be, ahol valahol az első oldalakon van egy olyan mondat, h.

"Ez a 2005-ös cunami napján történt, amely szerencsére már erejét vesztve ért Hilóba."

Ez egy kicsit elgondolkodtatott. (még nem jutottam semmire:)

Előzmény: Filburt (49)
Filburt Creative Commons License 2004.09.17 0 0 49
Szerintem az I. es a III. nagyon jo volt (meg a film is), de a II. valami tragedia volt azzal az eroltetett mezes-mazos internacionalista megbekeleses jo haverok vagyunk stilussal. A sztori nem lett volna rossz, de a korites szerintem elrontotta.

Filburt
aigle Creative Commons License 2004.09.17 0 0 48
bill.waters Creative Commons License 2004.07.31 0 0 47
Én 1x éve láttam, akkor még más volt az élettempó. Akkor nem is tűnt fel a lassúság.
Én sem értettem meg elsőre sokmindent (azt hittem, a monolit őrjítette meg HAL-t...).

Utána elolvastam a könyvet, és amikor jóval később újra megnéztem, akkor már nem zavart a lassúság (bár sokan nem bírták, és elhagyták a mozit).

Akkor már tudtam élvezni a látványt. Bár a monolittal való első találkozás nálam elviszi a pálmát.
Előzmény: Suprema Lex (39)
mbazs Creative Commons License 2004.06.01 0 0 45
Sziasztok!

Nem tudtok valahol képeket a Discovery és Leonov űrhajókról? Képeket a filmből.

Egyébként a 2001 és a 2010 nekem tetszett könyvben, a film az már más kérdés. A 2001-et kb. 13 évesen láttam először, akkor csak feldühített, de már tetszik:) A 2010 se volt rossz szvsz. A 3.űrodisszeia nem tetszett.

Dave Bowman Creative Commons License 2003.11.27 0 0 44
szevasztok. ezt nem lehetett kihagyni, örülök, hogy létezik ilyen téma is itt, egy igényes és korrekt sci-firől

itt és
itt van sokminden tudnivaló

azért is érdekes minderről beszélgetni, hogy ma hogy látjuk ezeket a műveket, mert a legtöbb jóslat szerint már az űrben kéne rég felfedeznünk... ez persze nem valósult meg, mint ahogy HAL sem, helyette van internet, amit szinte senki nem látott előre, még Clarke mester sem

ezt a nicket 2001-ben hoztam létre :)

egyenlőre ennyit

Inner Circle Creative Commons License 2003.11.26 0 0 43
A filmben csak azért megy a Jupiterhez a hajó, mert a trükkmester nem tudott elég hihető Szaturnuszt csinálni (állítólag tényleg így volt :o) ).
Előzmény: gyugyuzombi (34)
H_G Creative Commons License 2003.11.25 0 0 42
Én is két részletben néztem végig :)

Előzmény: Suprema Lex (39)
Suprema Lex Creative Commons License 2003.11.25 0 0 41
Na köszi, most már egy lépéssel közelebb kerültem a megértéséhez. :)
Előzmény: Mr_Fusion (40)
Mr_Fusion Creative Commons License 2003.11.24 0 0 40
Na, ezért írták itt korábban azt, hogy olvasni kell mellé a könyvet, különben nem érted. És télleg... :)

Én ugyan már elég régen láttam/olvastam, de a lényege az, hogy a monolit aktiválódott, kiderült róla, hogy (legalábbis az a monolit) egy kapu ("My God, it's full of stars...!"), ami átrántotta Bowmant oda, ahonnan az építői jöttek, akik Bowman életén/öregedésén keresztül (amit lehet, hogy mesterségesen felgyorsítottak, vagy valamit szórakoztak az idővel) megismerték az emberi életciklust (azét a fajét, amit anno ők indítottak el az értelmes lénnyé válás útján), aztán mikor a test meghalt, Bowman tudatát megőrizték, és létrehozták belőle a Csillaggyermeket (az embrió/csecsemő), aki végül, közben tudatára ébredve a saját képességeinek, és annak, hogy ki is volt előtte ("I was David Bowman.", 2010) elindult vissza a Föld felé.

Előzmény: Suprema Lex (39)
Suprema Lex Creative Commons License 2003.11.22 0 0 39
A 2001 tényleg jó, de azért scifi rajangónak kell lenni ahhoz, hogy végig tudja ülni valaki. Én nagyon csípem a filmet bár be kell vallanom, hogy a Jupiter és a végtelenen túl című résztől el vagyok veszve, nem igazán áll össze előttem a sztori. Szóval hol repül Bowman, hová repül, hol száll le, miért látja önmagát? Az embrió a végén??

Valaki esetleg? :(

Mr_Fusion Creative Commons License 2003.11.21 0 0 38
Ami a filozofikusságot illeti...
Szerintem a Clarke regények onnan kezdve kezdtek enyhén szólva furcsává válni, ahogy az a Gentry Lee nevű akárki betette a lábát társszerzőként. Onnantól minden tele lett vallással, meg egyházzal, meg egyéb ilyen szörnyűségekkel (pl. 3001, a Rama sorozat, az elsőt kivéve).

Legalábbis én már nagyon kapartam magam, mikor a Rama II-ben pl, tíz oldalakon keresztül azon ment a filózás, hogy a keresztény isten, illetve Jézus megváltotta-e a bűneik alól a földönkívüli lényeket is, és ha igen, miért nem, meg ehhez hasonló marhaságok (de az afrikai származású csaj tripjeitől is falra tudtam mászni). Lyully. =:/

Bocs, ez elég off lett a 2001 topicban... :)

Előzmény: gyugyuzombi (34)
tibeti gondolatlény Creative Commons License 2003.11.19 0 0 37
Cső

Nos, szerintem a 2001 könyvben sokkal jobb, mint a film. Nekem a film egy kissé vontatott lett(pl. intermission). De jó, hogy van, mert így ad egyfajta támaszt a könyv vizualizálásához.

H_G Creative Commons License 2003.11.18 0 0 36
Szerintem sem volt rossz, elég korrekt megfilmesítés. Nem ad a könyvhöz képest annyit, mint a 2001, de élvezhető.

Előzmény: supremacy (15)
Gundark Creative Commons License 2003.11.18 0 0 35
Szerintem mind a 4 űrodüsszeia könyv kitűnő. De olyan mint a Dűnék, egymagukban nehezek. A 3001 lezárása meg különösen jó.
gyugyuzombi Creative Commons License 2003.11.17 0 0 34
én utálom kubrickot, tiszta szívemből, és ezzel együtt nagyra tartom a 2001-et - azt viszont kevesen tudják, hogy kísérleti koncepciót valósítottak meg azzal, hogy a film a könyv nélkül nehezen értelmezhető (a könyv illusztrációja inkább), ami szerintem nagyszerű elgondolás. érdekes viszont, hogy a regény és a film végül mégsem esik egybe néhány helyen - például a tma-ii a könyvben nem a jupiterhez, hanem a szaturnuszhoz esik közel.
mindenesetre igazi műalkotás a film, de azért isten ments, hogy clarke más filozófikus regényeit is megfilmesítsék. :)
enf Creative Commons License 2003.11.16 0 0 33
nem adják ki a könyveket mostanság?
Előzmény: hal9000 (32)
hal9000 Creative Commons License 2002.12.15 0 0 32
Kicsit rossz nézni:

LAJKA Creative Commons License 2002.11.12 0 0 31
Igen, Clarke-nak volt egy Őrszem c. novellája, és Kubrick filmet szeretett volna késziteni belőle. együtt megirták a forgatókönyvet, és ez alapján irta clarke a regényt.
Előzmény: noway (8)
hal9000 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 30
Jó, akkor nem kapcsolom ma ki a hibernátorokat...
Előzmény: tintalle (25)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2002.10.22 0 0 29
No, elkezdtem olvasni a regényt. Eddig nagyon jó, a filmet inkább nem is hasonlítom hozzá.
nebamun Creative Commons License 2002.10.10 0 0 28
Azért a Dark City érdekes egy alkotás, csak valahogy nem sikerült teljesen végigvinni a koncepciót.
Előzmény: Traktorovics Traktorov (23)
nebamun Creative Commons License 2002.10.10 0 0 27
Scheider, és nem Schneider.
Előzmény: Tzsolt (22)
ControlDenied Creative Commons License 2002.08.31 0 0 26
Nem! Nem kell megnézned! Tilos! Fúj! Nem szabad!

:)

Előzmény: tintalle (25)
tintalle Creative Commons License 2002.08.26 0 0 25
A harmadik ürodüsszeiát olvastam. Nem tetszett. Aztán mikor megláttam a 3001-et beleolvasgattam és a Harmadik Ürodüsszeiánál is gyengébbnek találtam. Nem vettem meg.

A 2010 viszont nagyon tetszett filmen. Igaz, hogy nem 2001, de azért nagyon élvezetes szvsz. Kevésbé elvont, mint a 2001. Azt azért meg kellett néznem vagy négyszer, mire a végét is el tudtam rendezgetni magamban és kialakítottam egy koncepciót arra nézve, hogy mit is akat ez jelenteni. -:)

A 2010-ben tényleg tényleg benne A.C Clarke is? Meg kell néznem újra!

Előzmény: dzso-dzso (21)
ControlDenied Creative Commons License 2002.08.25 0 0 24
Pedig jó nagy trutymó a folytatás. Mondjuk szerintem a 2001-et is Kubrick tette jóvá, a könyv elég átlagos Clarke-színvonal (ez persze nem alacsony). Én csak azt sajnáltam, hogy a Bowman-t játszó színész belement a dologba (2010), csak a léért.
Előzmény: Tzsolt (19)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2002.08.23 0 0 23
Hidd el nekem én se szeretem a piff-puff akciósci-fiket, nekem se ilyenek vannak meg videón (Kocka;Elhagyott bolygó; Dark City; 13. emelet;stb.). Csak tényleg nem tartom élvezetesnek a filmet.
Tzsolt Creative Commons License 2002.08.22 0 0 22
Nem vicc, ha figyelmesen megnézed a filmet, akkor van egy olyan rész amikor Roy Schneider valakivel beszélget, azt hiszem a White House előtt. Clarke a szomszédos padon eteti a galambokat.
Előzmény: dzso-dzso (20)
dzso-dzso Creative Commons License 2002.08.22 0 0 21
AZ utolsó (végső ?) Űrodüsszeiát olvastátok.
Van benne egy-két érdekes dolog , de alapjában nekem nagyon nem tetszett.
2001 rules , meg Kubrick , meg Clarke (az uccsója nem)
dzso-dzso Creative Commons License 2002.08.22 0 0 20
Hol van benne Clarke ?
Csak nem a vége felé a baromi sok monolit egyike ?
hahaha
Előzmény: Tzsolt (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!