Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Wicked Belzebub Creative Commons License 2021.07.29 0 0 19148

En szedtem mar le sima kekes szinezeket az izzorol csiszolopapirral. Nyilvan bemattitotta az izzot, de az is volt a cel. Ezeket a szeelektiv kekes sargas bevonatokat most nem emlekszem, hogy kivulre, vagy belulre gozolik fel. Tanultam, de elfelejtettem :) Minden esetre nagyon finom csiszolopapirral probald meg az aljan, ahol nem teszel kart. Elkepzelheto, hogy van valami sav is, ami leoldja es nem bantja az uveget. 

Előzmény: Szoles99 (19147)
Szoles99 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 19147

Sziasztok! 

Oké, talán barbár kérdés, de le lehet varázsolni a színezett izzókról a rágőzölt bevonatot? Csinált valaki ilyet?

Vannak H7  izzóim, amiknek jó lenne a fényerejük, de a színezés (van sárgás-zöldes fényű és cool blue is)  nekem nem kell, inkább több fény jusson ki az izzóból. 

Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.11.28 0 1 19146

Hat, fejlesztik azt is, nyilvan. De neha hatalmas kulonbsegeket latok halogen es halogen kozott, pedig arra a technologiara asszem mar ra lehet fogni, hogy igazan kiforrott. A szabadtukros technologia is mar lassan 30 eves...

Előzmény: fppeti (19144)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.11.28 0 1 19145

Nem vizsgaltam sosem, hogy ezek a szelektiv szinezesu izzok mikent viselkednek projektorban, szerintem mashogy, mint egy sima FF lampaban. 

Előzmény: fppeti (19143)
fppeti Creative Commons License 2020.11.28 0 1 19144

Modellfüggő, gondolom az is számít, hogy a magasabb felszereltségi szinten elérhető xenon/Led fényszóróval (azok fejlesztésével) szemben mennyit fordítanak az alacsonyabb felszereltségnél adott halogénes lámaptestre, annak kiválasztására...

 

Előzmény: Julian86 (19141)
fppeti Creative Commons License 2020.11.28 0 1 19143

Én a téli/nyári gumi váltáskor izzót is cseréltem, nyáron NB Silver, télen Valeo Aquavision. Most télre bent hagyom ezt a Philipset, tesztelem😀. Az aquavision meg ment a refibe. Szerencsére a Ceed jó partner, lehet benne izzót cserélni otthon, megbontás nélkül.

A szélekre jutó fény az nálam is változó, izzóként eltérő. Mivel nincs kanyarfény az autóban, hamar észreveszem az eltéréseket.

Ami még érdekes, hogy azt vettem észre, hogy a kibocsátott fény színe nem annyira eltérő, mint amennyire olvastam másoknál, gondolok itt Osram Allseason kontra Silverstar.

Előzmény: Wicked Belzebub (19142)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.11.27 0 0 19142

Ez azert erdekes, mert jo 10 eve, amikor az uccso halogen izzos autom volt, egy Civic, benne projektoros H1-es lampaval, pont azt vettem eszre, hogy a lampanak tokmindegy milyen izzo volt benne. Marmint, hogy semmit sem valtozott a magassag. Volt benne minimum 20 fajta izzo, valtozott a 15 fokos tores elessege, valtozott a szelekre juto feny erossege, de a magassag sosem. 

Előzmény: fppeti (19138)
Julian86 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 19141

Akkor azokban sem lett jobb a világítás minősége? nekem az előzővel volt negatív tapasztalatom. A JD-nek elvileg méretben is nagyobb a projektora, ezek szerint mégsem lett jobb sokkal. Sajnos ebben a koreai autók nem a legjobbak, a japán autókban jobb a világítás, igaz ez is nagyon modellfüggő.

Előzmény: fppeti (19140)
fppeti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 19140

Nem, JD, 2017-es modellév.

Előzmény: Julian86 (19139)
Julian86 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 19139

Ceed ED facelift?

Előzmény: fppeti (19138)
fppeti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 19138

Sziasztok!

Korábban érdeklődtem izzókról nálatok. Sikerült dönteni s venni a tompítottba egy pár Philips X-tremeVision G-Force +130% H7-esben. Nagyon nem olcsó izzó, de nekem ez eddig bevált. Ceed projektoros halogénje nem éppen tökéletes, sok fényt elvesz, de ezzel jónak tűnik.

 

Valamikor szó volt róla, hogy az Osram izzók feljebb világítanak. Nos, Osram után e Philips beszerelésével tényleg kellett állítani a lámpán... 😀

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.03 0 1 19137

Érdekes fejlemények vannak, első alkalommal lehet legálisan ledes fényforrást tenni halogénre engedélyezett lámpatestbe. Nem univerzális a megoldás, a lámpatesteket bevizsgálják, a letölthető műbizonylat csak a kompatibilis lámpatestekre vonatkozik. A lista:

https://www.osram.de/am/night-breaker-led/night_breaker_led_kompatibilitaetsliste.jsp

130 euró lesz a kit ára (2db). Csak a tompított helyére lehet betenni.

fppeti Creative Commons License 2020.09.17 0 0 19136

Köszönöm.

A kékesítésre eleve nem gondoltam, nekem nem jön be eleve az a színvilág.

A csomagtartóban nekem is van most pár különböző izzó (tavaszi/őszi gumicserénél volt/van külön téli, külön nyári készlet is :))

 

Előzmény: Wicked Belzebub (19135)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.09.17 0 0 19135

H a max fényerő a cél, akkor nyilván valamelyik márkás húzott, de ne legyen kékített. Ebben az árkategóriában szinte mindegy melyik mellett teszed le a voksod, hit kérdése. Ha van is eltérés, az olyan kis mértékű, hogy nem veszed észre.

Én annak idején, mikor még olyan autóm volt, amelyikben próbálhattam az izzókat (H1) akkor kisebb raktárkészlet volt itthon :D, de nem tudtam egyértelműen rámondani bármelyikre is, hogy na ez az abszolút győztes.

Válassz egy neked szimpatikusat, oszt hajrá.

Kínaiban meg láttam már jót, de volt nálam csapnivaló is. Van jó nevü kínai, ebayről válassz.

Előzmény: fppeti (19134)
fppeti Creative Commons License 2020.09.17 0 0 19134

Köszönöm a választ. Számítotam erre...😀

Akkor kettészedném a kérdést.

 

H7 tompítottban több fényt szeretnék az 55W-os kategóriában, télen-esőben. Akkor itt maradnak a 3200-3500 kelvines izzók, Osram, Philips húzott izzók közül? Vagy mennyire jók az újra Tungsramként árult GE-k?

 

A HB4-es ködlámpába (elég kevés a választék, ahogy láttam...) pedig sárga színt szeretnék az 51W-ból kinyerni. Ahogy keresgéltem, s visszaolvasgattam itt a fórumon, valamelyik kínai gyártóé lesz a megoldás, bár ott nem tudom a minőség melyeknél jó...


A fenti variációkra miket tudsz ajánlani?

 

Előzmény: Wicked Belzebub (19133)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.09.16 0 2 19133

Az utolso mondatodra reagalva, nincs olyan, hogy sarga is legyen, tobb feny is legyen, es 55 wattos is legyen. Ebbol a harombol mindig csak ketto fog telesulni. Az a rohadt fizika mar csak ilyen :)

Ha jo sargat akarsz, legalabb 80 wattos kell. 

Előzmény: fppeti (19132)
fppeti Creative Commons License 2020.09.13 0 0 19132

Sziasztok kedves fórumozók!

Mit ajánlanátok - jó előre felkészülvén a közeledő őszi-téli időjárásra - sárgás-sárga halogén izzók közül. Az autó Kia CEED II, projektoros H7 tompítottal és HB4 ködlámpával.

H7-ben nyáron NB Silver van, télen próbáltam az Osram ALS-t és legutóbb a Valeo Aquavision-t.

HB4-ben jelenleg Narva Contrast+ van, ez nálam halványsárgán hozza ki, ide valami sárgát szeretnék.

Ti miket ajánlanátok, ha kicsit több fényt szeretnék ősszel-télen, de maradnék a sárga-sárgás színeknél (lámpatestet szeretném megtartani pár évig :), ezért az offroad izzókat kerülném)?

Köszönöm előre is!

 

hzsolt81 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19131

Papírozni nem kell, mert ez így gyári megoldás volna.

De túl sok sajnos.

Előzmény: Wicked Belzebub (19130)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19130

Az 1 milka sem keves, de utana meg a papirmunka, meg mittudom en mi. 

Valamit kell hagyni a kovetkezo autora is :) 

Előzmény: hzsolt81 (19129)
hzsolt81 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19129

Ertem, H15-ot lehet hagyom. Ford Smax.

2018-ban uj autokent lett vasarolva, de nem altalam konfiguralt hanem erkezo auto volt, letezik gyari full led intelligens fenyszorokkal, de sajnos ebben nem volt benne. 

Markaszerviz utolag nem tudja cserelni. Viszont egy kis szerelessel/programozassal megoldhato, ha be tudom szerezni az alaktreszeket, de sajnos nem csak a lampatestek kellenek, hanem vezerlomodul, es szintezo is. Cirka 1mFt korul lehet ezt beszerezni ezeket hasznaltan. Voltak gyenge pillanataim, de azota mar ezt a vonalat nem eroltetem.

 https://youtu.be/7fI2w-QnS6c

Előzmény: Wicked Belzebub (19128)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19128

Koszonom :)

Nezd, H15-ben is vannak kulonbozo minoseguek, erosebbet most nem talaltam, csak az Osram CBI-t, de az kekitett. Mondjuk ez egyben nappali menetfeny is, lehet, hogy jobban nez ki ha picit feherebb. 

Milyen auto ez? A H15 javareszt a nemetek kedvence...

Előzmény: hzsolt81 (19127)
hzsolt81 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19127

Igen, legfokepp a Te hozzaszolasaid miatt jutottam el ide.

Meg nem tudom melyiket valasztom, van mellette kulon h1 kanyarfeny es h11 kodlampa (kodlampa a tavolsagival egyutt vilagit, es ezeket automatikusan egesz jol az auto kapcsolgatja) a h1/h11 et is cserelni fogom, es azt valasztom amelyik csaladban van mindegyik h1, h7, h11.

A tavolsagi h15, ahoz erdemes nyulni a jobb fenyero erdekeben? 

Előzmény: Wicked Belzebub (19126)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.09.05 0 2 19126

Ezek olyan nuasznyi kulonbsegek, hogy nem fogod eszrevenni a kulonbseget a ketto kozott. Nagyon helyes dontes, hogy szinezett uvegeset nem valasztasz. 

Mondanam, hogy amelyik a szimpatikusabb :) 

Előzmény: hzsolt81 (19125)
hzsolt81 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19125

Sziasztok,

Egy 2018-as Ford Smax projektoros halogén H7 lámpájába keresnék tompított izzót a gyári helyett. A lámpatestben gyári led menetfény van. Mikor elkezdtem nézelődni a rövid élettartamúakat (200/250h) alapból kizártam (lámpatest kivétele kell izzócseréhez, de még szerencsés vagyok, mert új Mondeo esetén a lökhárítót is le kell szedni hozzá), de a minél fehérebb fehérebb fény felé indultam (4000-5000K), majd főleg az itt olvasottak hatására ebből visszavettem (kék(es) üveg -> gyengébb fényerő -> vizes úton rosszabb láthatóság, stb...). Ebbe a Philips H7 WhiteVision halogén izzó +60% változatba majdnem belevágtam, jó volna a fehérebb fény, de a kékes üveg valószínű gyengébb fényereje miatt lemondtam róla.

Lényeg a lényeg úgy gondolom az alábbiak közül kellene választanom:

- Osram Night Breaker Silver +100% H7, 3300K, 450h élettartam, ez kb a gyári H7 izzóval azonos színhőmérséklet.

GE-Tungsram Megalight Ultra H7 halogén izzó +90%, 3400K, 350h élettartam, minimálisan fehérebb szín.

 

Talán a fenti kettő között túl sok különbség nincs, melyik az ajánlottabb, ha valaki már próbálta? Esetleg más javaslat?

Fontos a jó fényerő és láthatóság száraz és nedves úton is, valamint a nem túl rövid élettartam.

Köszi!

Kroki63 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 19124

Értem, köszönöm szépen a segítségedet!

Előzmény: Wicked Belzebub (19123)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.01.04 0 1 19123

Namost az a gond, hogy ez a két vezeték, ami a képeken van, ez nem az autód gyári 12 voltos ködlámpa vezetékelése, hanem ez egy gyújtótrafóból jön. Azt ki kell irtanod, keresd meg az eredeti 12 voltos kábelt és azt dugd rá az izzóra.

Előzmény: Kroki63 (19122)
Kroki63 Creative Commons License 2020.01.04 0 1 19122

Köszönöm a gyors választ, buherálásnak is látszik. Pocsék a fénye amúgy a működőnek, szemből vakít, látni nem lehet vele. Megnézem, megvan e a régi H3 csati. Ha nincs, akkor erre a kábelezésre rá tudom szerelni a csatlakozót, vagy ez nem jó?

Előzmény: Wicked Belzebub (19121)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2020.01.04 0 1 19121

A buherálás mintapéldánya :)

Dobd ki a francba, vegyél H3-as izzókat és ennyi. Dobj ki mindent, ami nem odavaló. Valószínű ott lesz még a gyári H3-as izzó csatlakozója.

Ez egyébként egy xenon fényforrás, ami baromi szabálytalan. Nem beszélve arról, hogy ködlámpába minél sárgásabb fény a jó.

 

Előzmény: Kroki63 (19120)
Kroki63 Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 19120

Sziasztok, elnézést, ha OFF a téma. 2001 évj.VW Bora ködlámpába cserélni akartam a kiégett izzót, H3 a gyári. De ez volt  helyette, fogalmam sincs , milyen izzó, még hasonlót is csak a xenon izzók között találtam, de sem a foglalat, sem a csatlakozás nem ugyanaz. Van esetleg valakinek tippje, javaslata, hogy miként és mivel pótoljam? Köszönöm!

Julian86 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 19119

Ez ugyanaz az izzó, sokszor a sárga izzókat all season izzónak is hívják, így emiatt lett ez a neve az unix webshopjában. Ha ráklikkelsz a képre, amit felhoz ilyenkor, akkor látni fogod, hogy az aquavision képét hozza fel.
Nincs a valeonak más sárga izzója, leglább is én nem találtam neten sehol.

Előzmény: yotti (19118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!