Keresés

Részletes keresés

ChrisClay Creative Commons License 2004.05.31 0 0 162
Jajj, tudod, hogy az más!

Az ott "szakértő-közönség", aztán már annyira megszakértettek, hogy most már belefér egy kis anyázás, balhé, dobálózás.

Viszont ti eredendóen taplók vagytok, nem szakértők.

Más, amikor egy szakértő küld el valakit a budös kurva anyjába, meg más, amikor ti.

De ezt te úgysem érted...:-(

BBBBBBBBBÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓRRROOOOOS ZÓÓÓÓÓLTÁÁÁN!

Előzmény: CSabesz (161)
CSabesz Creative Commons License 2004.05.30 0 0 161
Végülis lassan már a fasszopót nem is kellene énekelni, elég lenne csak kihümmögni...

Bár akkor meg az lenne a baj, és azért lázadnának,

DE,

Nekik a Paks elleni 5. meccs óta NINCS joguk akár körmendit, akár szolnokit elítélni bármilyen balhé okán.

ÉSEZYOOOO!

Előzmény: ChrisClay (160)
ChrisClay Creative Commons License 2004.05.29 0 0 160
Gyűjteni kéne a petícióhoz az aláírásokat, hogy Olaj-Alba meccsen ne lehessen "fássssszopózni"!

A magyar kosárlabda érdekében.:-)))

Előzmény: CSabesz (159)
CSabesz Creative Commons License 2004.05.05 0 0 159
Bazzz, de öreg vagy!! :-)) Rostás mennyi is?

"A lényeg: ha az ellenfél gyűlölete az egyetlen motivációja egy szurkolótábornak, akkor az kevés lesz egy egész szezonra. "

Te azt komolyan gondolod, hogy Szolnokon csak ez az egy motivációja van a szurkolóknak???

Hidd el, hogy az Alba utálatának nagyon sok oka van, Szolnokon a legtöbb ( szerintem jogosan).

És itt főleg ne a szurkolókra gondolok, azt már megemészgeti az ember pár év alatt.

DE!

Az a szolnoki szurkoló aki jogosan érezte úgy hogy nem fair körülmények buktunk el ellenetek fontos meccseket, soha az életben nem fog szimpatizálni veletek, nyilatkozzon bármit is F.S.

Ami számotokra jól jön, hogy ezen emberek már nem járnak Olaj meccsekre, leszarják, ahogy őket is leszarták vezetőink, a mai garnitúra már csak szokásból áliáliózik, majd elfelejtik, plusz ahogy látom jövőre is soványak leszünk, ergo még kevesebben lesznek a meccseken, így talán már köv-ő szezonban beteljesül nagy vágyatok: F×szzopózás nélküli Olaj-Alba meccs!

Végre egy kis örömötök is lesz...

Előzmény: Törölt nick (158)
ChrisClay Creative Commons License 2004.05.01 0 0 157
Természetesen nem a mi "meccsünket", hanem szurkolásunkat lehetett hallani.

Bocsesz.

Előzmény: ChrisClay (156)
ChrisClay Creative Commons License 2004.05.01 0 0 156
"Egyébként meg attól még jól érezzük magunkat, hogy ti 12-en vagytok Pakson. Hm, akkor erre a csapatra miért is van szükség? (Már csak a te logikád alapján, bocsesz.) Igazából ez a divatmajomkodás szerintem, folyton a régi dicsőségre hivatkozva lenézni az újabb idők sikercsapatait."

Tudod, azért van szükség a Körmendre a 4 között (is), mert az egyetlan csapat, amelynek a szurkolói vállalnak 0-2 után egy (oda-vissza) cirka 7 órás utat hétköznap, akkor, amikor mindenki tudja, hogy esély sincs.

Ez még nem elég: az egyetlen csapat, amelynek a szurkolói az első perctől az utolsóig végigszurkolják 0-2-es állásnál a meccset, de úgy, hogy lényegében csak a mi meccsünket lehetett hallani.

Ti egy alapszakasz-meccsre nem bírtatok eljönni huszan, mikor első helyen álltatok.

Egész meccsen kussoltatok, mi meg levágtunk egy olyan szurkolást (egy szintén esélytelen meccsen), hogy a Farkas Sanyi azóta azt emlegeti (meg a szolnokit)!

A kupadöntőtökön a kaposváriak SIMÁN leszurkoltak titeket.

Patkányozás?

Még most is ezen rágódtok? Rohadtul unalmas.
Minden kosárlabda fellegvárban utálják a Mészárost (Zalaegerszeg, Szolnok, Körmend), hidd el, oka van ennek!

Csak fel kéne fognotok, hogy Magyarországon a kosárlabda nem az albakompót első bajnoki címének évétől kezdődött.Persze-persze, tudom, hogy ti már akkor is fanatikusok voltatok, mikor még Alba Régia volt, mindemn fehérvári ezt hangoztatja.

Csak -szerencsére - én inkább hiszek a saját fülemnek-szememnek, tapasztalataimnak, mint az internetes hülyegyerekek beirogatásainak.

Te nem tudod, milyen az, amikor idegenben a helyiek csapatostól jönnek oda gratulálni a szurkoláshoz, valamint a fiatal csapathoz.

Amikor vége lett a meccsnek, a paksiak (mmint a drukkerek) megtapsoltak minket.

Nem hiszem, hogy hozzád gyakran jöttek oda könnyes szemű játékosok kezet fogni, 0-3 után, hogy megköszönjék a szurkolást.

A leglelkesebb az a Mujanovics volt, aki nálam is majd' 10 évvel idősebb.

Tudod, mekkora dolog ez?
8 bajnoki címért sem adnám oda, és életemben ne lássak egy reálmargit-meccset se!


CSAKAKÖRMEND!

CSabesz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 155
Szia Rostás!

Na szóval az adófizetők pénze olyan helyekre megy el, amit mi "eccerű" halandók nem is tudunk még csak elképzelni sem.

Ettől függetlenül ha pl. a MOL ténylegesen támogatná a szolnoki férfikosárlabdát, és azt mondanák hogy 1 liter üzemanyagból 10 fillér a csapaté, akkor természetesen én is a MOL-nál tankolnék.( mondjuk most is ott kell...)

..Fehérváron meg csődbe mennének a Mol kutasok....

:-)))

Előzmény: Törölt nick (153)
CSabesz Creative Commons License 2004.04.24 0 0 152
Szia Sporttárs!

Volt fősulis tanárommal dumáltunk a héten és tök érdekeset mondott a VV-ről: ez a világ legolcsóbb műsora. A jelentkezők ingyen és bérmentve vállalják, a szponzorok összedobják a nyereményeket, nézettség meg ( SAJNOS) van...

Akkor már inkább a spagettiwestern!

Előzmény: Törölt nick (149)
CSabesz Creative Commons License 2004.04.24 0 0 151
Rostás!

Említed a "Piacot"!

A Való Világ is a "PIAC" miatt megy, a Lófejű Anikó is, meg sorolhatnám. A PIAC miatt nincs igény a tartalmasabb, értékesebb, műsorokra...

Érted???

A PIAC miatt nincs a Clay által említett városokban csapat, így marad az úri szalonközönség...

Ha nektek Ikreknek ez nem hiányozna ( mármint a klasszikus B-közép által gerjeszett HANGULAT), akkor nem látogatnátok ezeket a fórumokat, és nem írnátok ide.

Előzmény: Törölt nick (150)
CSabesz Creative Commons License 2004.04.23 0 0 148
Mintavöcsk!

Mit értesz "feladás"-on???

Előzmény: mintavöcsk (144)
CSabesz Creative Commons License 2004.04.23 0 0 147
Autó rendben volt???
Előzmény: ChrisClay (143)
fighting Creative Commons License 2004.04.23 0 0 146
Sajnos azért, mert ott nincs pénz, és valamiért nem látnak fantáziát benne.
De ez szerintem a magyar sport legnagyobb problémája.
s kicsit off.
De miért nincs az országnak legalább egy 800000$ összdijazású tenisztornája?
Ez ugye kb. jelenleg 160 millió forint, összehasonlításul a Fradi éves ktgv-e milliárd fölött van.
Na ezért szünik meg ilyen hagyományos helyeken a kosárlabda.
Előzmény: ChrisClay (145)
ChrisClay Creative Commons License 2004.04.23 0 0 145
Megnéztem a honlapotokat, gratulálok hozzá!

Miért nem ilyen csapatok vannak élen az nb1-ben?

Miért szűnik meg egy Baja, egy Oroszlány, egy Vidi, miért szakad le egy Szolnoki Olaj, egy Zete, miért kell folyton borotvaélen táncolnia a Körmendnek?

Ezekben a városokban volt (VAN) fanatizmus, szív, kosárlabdaszeretet, kosármúlt, és, ami a legfontosabb : KÖZÖNSÉG, SZURKOLÓTÁBOR!

Miért kell a magyar kosárlabdának Albacomp, Vadkakasok, Kecskemét, légiósötössel felálló Nyíregyháza?

Érthetetlen.

Előzmény: mintavöcsk (144)
mintavöcsk Creative Commons License 2004.04.23 0 0 144
Mi még vegetálunk, de lehet, hogy a szezon végén feladjuk.
Oroszlány
Előzmény: ChrisClay (141)
ChrisClay Creative Commons License 2004.04.22 0 0 143
Necces, hát.

Meg az milyen necces, hogy tegnap 12-en voltunk Pakson.

Annak necces, aki nem jött el!

Élete élményét hagyta ki!

Nem baj, helyette megnézte tévében, utána meg fikázhat a neten!

Patkányok ezek, azt nsem tudják, mit jelent az, hogy KÖRMEND!

Előzmény: CSabesz (142)
CSabesz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 142
1600 néző az télleg necces...
Előzmény: ChrisClay (141)
ChrisClay Creative Commons License 2004.04.20 0 0 141
...

sajnos, úgy tűnik igaza lesz azoknak, akik temetik a magyar kosárlabdát!

A Zete már meghalt, az Olaj haldoklik, és itt az újabb halálos sebesült: a Körmend...
( el is porladtak már olyanok, hogy Baja, Oroszlány, Nagykőrös,Vásárhely)

Marad helyette a körmendi emberek többségének a valóvilág meg a "pofi boxx".

Megérteni nem fogom (talán azért,mert olcsóbb?), de egyre inkább kénytelélen leszek elfogadni...:-(

Csak nagyon sajnálom !

ChrisClay Creative Commons License 2003.05.05 0 0 139
Kicsit más téma:

kiváncsi lennék rá, hogy ahhoz mit szóltok, hogy még 2003.-ban is vannak olyan televíziók (pl.: Rtl Klub), amelyek be sem mondják a két elődöntő végeredményét !!!

Tiétek a szó !

(ja, természetesen angol foci meg spanyol foci volt, képekkel, magyar foci orrvérzésig, birkózás, NBA, stb...)

ChrisClay Creative Commons License 2003.05.05 0 0 138
Szia!

"A régi nagy légiósok azért egy gyengébb mezőnyből ragyogtak ki, emlékezetem szerint pl. Bell évekkel később még a középszert se jelentette, Edmonson se nagyon virított a visszatérésével, Adderleyről nem is beszélve"

Ezt írtad.

Ezzel nem igazán értek egyet. Bell persze, hogy már a középszert sem jelentette, hiszen öregedett vagy 10 évet a kincsem. (meg Long and winding Road volt az élete, hogy a Beatlest idézzem...:-) )
Edmonson sem virított? Ezt hogy érted? Döntőbe jutottunk vele, ahol hatalmas balszerencsével kaptunk ki 3-2-re.

Eddynek csak annyi volt a baja, hogy kihagyta a büntetőket, de az a 10-12 lepi, amit leszedett, ma (is) nagyon hiányzik a Körmendnek. Emellett minden idők leglátványosabban zsákoló (magyarországi) játékosa, aki most is baromi jól játszik a Bundesligában, a Trierben. Mindhárom légiósunkat odaadnám érte, talán csak azért nem, mert Hainje, Toya és Toroman sokkal többet törődik a szurkolókkal, ami nagyon fontos.
Páran kikezdték, de ez azokat minősíti (körmendiekről van szó), szerintem.

Adderly egyáltalán nem volt jó játékos- főleg az első évében. Akkora rigókat dobott, hogy csicsergett. A második évében (közben svédeknél volt) - számomra hihetetlen módon- megtanult dobni, de játékra, egy-egyben, látványban nagyon messze volt Madisontól. Azt a Honvédot mi halálra szivattuk teljhes csapattal (emlékezz: kupadöntő), és még Eddy nélkül is majdnem bajnokságot nyertünk. Nem rossz spíler Andrew, nagyjából hozt azt, amit tud Szolnokon is, de a - szépszámú- közönség türelmetlen volt vele.+ annyira egézségtelenül ki van gyúrva, hogy az hátráltatja a kosárban, lelassítja. Menjen súlylökőnek!

Minden mással, amit leírtál, egyetértek, ezért azokat meg sem ismétlem- felesleges.

Előzmény: Törölt nick (131)
ChrisClay Creative Commons License 2003.05.05 0 0 137
Nézd, ebben a "régi légiós - új légiós" kérdésben hozok neked egy jó példát: nézd meg a Kaposvár- Albacomp meccset: A Kapos két amcsija összesen 8 pontig jutott, ehhez vedd hozzá, mit művelt Dzunics és Ivkovics.

Hidd el, ezek az amik már csak vízhordók, Moseley is az.

Előzmény: Feribá04 (133)
Feribá04 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 136
:-))))) Igaz!
Előzmény: Jay-X (135)
Jay-X Creative Commons License 2003.04.26 0 0 135
bocsi hogy kötözködöm de Toya szlovák-ugandai... :)))
Előzmény: Feribá04 (133)
Feribá04 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 134
Így igaz!
Előzmény: Törölt nick (131)
Feribá04 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 133
"Az, hogy sokkal kevesebb légiós játszott, az szerintem nem vált kárára a bajnokságnak, sőt!"

Inkább a válogatottnak! Éppen ezért jöttek nagy tehetségek és éppen ezért nem fognak később. Már most látszik mit jelentett a sok légiós megjelenése. Istin, Báderen és Benczén kívül nulla az utánpótlásunk.

"Ennyi amerikai nem volt, de, akik voltak azok tudtak (EDDY, BELL, POLLARD, NORRIS, ADDERLY, vagy később Parker, Davis)"

Ok! Ha kisarkítod, akkor én is ezt teszem: Worthy, Dowdy, Brewer. Ők abból az időből valók és mégsem tudtak felmutatni semmit holott Lee, Spiwey, Moseley, Toya jelenleg is a ligában játszanak és nem is akárhogy.

Pollard-ot és Norris-t szerintem nem itt kellene említeni, mert mielőtt a MAFC-hoz jöttek a csapat nagyon jó volt és miután elmentek ismét jó lett, csak pont akkor voltak nyolcadikak amikor a két amerikai ott volt (jó persze a bundabotrány :-)))). Szóval szerintem ez a példa nem igazán jó még akkor sem ha a két játékos egyébként valóban nagyon képzett volt. Sylvester a Maccabi-ban is megfordult, Bryan-t pedig két évvel a MAFC után Belgiumban választották Európa legjobb idegenlégiósának.

"Jurgilas és Smith miatt senki nem lesz kosárlabdaőrült Magyarországon"

Egyik játékos sem amerikai, bár Smith szerintem kiemelkedően jó játékos. Ha jövőre ittmarad (nem lesz olcsó) tuti hogy a liga egyik legjobbja lesz.

"A világ összes légiósa megfordult nálunk idén, röhej. A mostaniak közül Toya pl. klasszis, de Hainje, pláne Toroman már nem olyanok, akik miatt ott aludnék a csarnokban, hogy lássam őket edzeni. Gondolj Andrej Tyubinra! Vagy a fénykorában lévő Dzunicsra. Charles Edmonsonra! Más kaliberek."

De kik ellen? Megváltozott minden. Gondolod Hainje nem lett volna kiemelkedő a Körmend 89/90-es ezüstérmes csapatában (ez volt Bell legjobb éve véleményem szerint, bár a döntőben betlizett)?

"A Körmend a sikereit még a "régebbi korosztállyal", és max.(!!!) 2 légióssal érte el."

Ennyire telne az idő? :-))))

"Ti és a Kapos csináltatok szép meccseket, ti pl. "beállítottátok" a rekordunkat, de az Albacomp mit ért el?"

Az Albacomp idei eredménye szerintem figyelemreméltó. Nem sokon múllott nekik sem a négyes döntő.

"régebben Szolnokon játszott az AEK Athén"

Ellenük mi is és nem is fogom elfelejteni azt a síkítást a csarnokban, amikor Prelevic 5 mp-el a vége előtt 2 pontos ASE vezetésnél megemelte a triplát. Szerencsére kihagyta...

Na ennyi mára, jó bulizást a hétvégén! (nektek már lehet)

Előzmény: ChrisClay (130)
Feribá04 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 132
Szia Chris!

Gratulálok a továbbjutáshoz, remélem a döntőbe is bekerültök! Jó lenne ismét egy ASE-Körmend döntő, csak sajnos ez - főként a mi részünkről - csak álom.

Na nézzük!

"Kicsit régi időkre mész vissza, én erre kapásból válaszolom, hogy Gellér Sanyihoz, Horváth Attilához képest meg Dávid és Gulyás vízhordó fiúk."

Nekem pedig az hogy Gremingerhez és Zsizsi bácsihoz képest az általad említett játékosok is "vízhordó fiúk".

Ezt a Gulyás-féle genrációt kicsit összemosod a régiekkel. Véleményem szerint Zsebéék ideje ő előttük volt (Zsebe, Bodrogi, Walke, Berkics, Karagits, Turcsán, Nagy Zoli), majd ezt követte az említett korosztály (Gulyás, Dávid, Sitku, Kálmán, Mészáros, Mérész) és utánna jöttek Csicsáék.

folytatom...

Előzmény: ChrisClay (128)
ChrisClay Creative Commons License 2003.04.25 0 0 130
Folytatom!

"2. Sokkal kevesebb légiós volt akkor a magyar ligában és akik játszottak sem értek fel a maiakkal (persze van kivétel). Hol volt ennyi amerikai? Hol volt ilyen iram, ilyen gyorsaság, ilyen dinamika? "

Az, hogy sokkal kevesebb légiós játszott, az szerintem nem vált kárára a bajnokságnak, sőt!
A magyar kosárlabda halála pont azzal kezdődött, hogy felemelték 3-ra a légiósszámot. De nagy hülyeség!

Ennyi amerikai nem volt, de, akik voltak azok tudtak (EDDY, BELL, POLLARD, NORRIS, ADDERLY, vagy később Parker, Davis)

Nézzük saját csapatainkat:
ASE:
Davis oké, bár idén nem főnyeremény, de jó játékos. Jurgilas és Smith miatt senki nem lesz kosárlabdaőrült Magyarországon.

MTE:

A világ összes légiósa megfordult nálunk idén, röhej. A mostaniak közül Toya pl. klasszis, de Hainje, pláne Toroman már nem olyanok, akik miatt ott aludnék a csarnokban, hogy lássam őket edzeni. Gondolj Andrej Tyubinra! Vagy a fénykorában lévő Dzunicsra. Charles Edmonsonra! Más kaliberek.

Moseley-ra mondják, hogy jó játékos. Kérdés, mihez képest!:-)

"3. Európai kupákban akkor semmit nem értünk el, viszont az utolsó 5-7 évben a Körmend, az ASE, az Albacomp és a Kaposvár jóvoltából valós sikereink vannak. "

A Körmend a sikereit még a "régebbi korosztállyal", és max.(!!!) 2 légióssal érte el.
Azóta még a kupaindulásig sem jutunk el.

Ti és a Kapos csináltatok szép meccseket, ti pl. "beállítottátok" a rekordunkat, de az Albacomp mit ért el?

Ki tudott esni a csoportjából! Brávó!
Ezt a mi volt megyei csapatunk is hozta volna, kevesebb pénzből.

Ma már el sem indulnak a magyar csapatok a kupákban, régebben Szolnokon játszott az AEK Athén, ma be kell érniük a Kecskeméttel.

A nagy magyar UGAR!

Előzmény: Feribá04 (125)
ChrisClay Creative Commons License 2003.04.25 0 0 129
Hol jelent ez meg? Ő régebben a Vasárnapi Hírekben publikált. (elég nyálas cikkeket)
Előzmény: pipi (126)
ChrisClay Creative Commons License 2003.04.25 0 0 128
Csáó!

Én is örülök, hogy írtál, szívesen vitatkozok is veled, bár "élőben" jobb szeretem, lesz is rá még lehetőségünk!

"...mert úgy vélem a Körmend lenne az akinek a hiányát a magyar élvonal leginkább megérezné."

Szerencsére ilyen veszély nem fenyeget most.
Körmend, ZTE és Olaj. E három csapat nélkül nincs NB1, a többiek pedig kezdenek felzárkózni, nálatok nagy előny, hogy van szurkolótáborotok, ezzel megelőzitek a többit.

Tudod, én nagyon sajnáltam a Zetét ma, és a szurkolóit is (na, nem a setét armadásokat, bár azok kint sem voltak), szívem szerint őket is továbbjuttattam volna.

"1. Az akkori magyar válogatott a közelébe sem ért a mostaninak (pedig ez is elég szar). Berkics és Zsebe valóban remek játékosok voltak magyar szinten Gulyás és Dávis viszont szintén nagyon jók európai szinten. Ez nagy különbség!"

Kicsit régi időkre mész vissza, én erre kapásból válaszolom, hogy Gellér Sanyihoz, Horváth Attilához képest meg Dávid és Gulyás vízhordó fiúk.

(Gondolom a Dávis-Dávid és nem Davis)

Én a Gulyás-féle korosztályt nagyszerűnek tartom, Zsebével, Bencze Tomival, Orosz Benővel, Sitkuval, Kálmánnal, Halmmal, Walke Karcsival és a többiekkel együtt. Ők egy generáció, ellenfelek voltak. Az utánuk következő korosztály Németh Csicsa és Simon Balázs (na, talán még Kámán Tomi). Én pl. Báder Marcit nem tartom nagyra, nem azért, mert budapesti(ielőtt erre valaki lecsapna), hanem, mert szerintem a saját posztjukon az előbb felsoroltak sokkal ügyesebbek.
Lényeg, ami a lényeg: Gulyásék már kifelé jönnek ebből. Hol van a fiatalok között egy új Gulyás Robi, Czigler Laci, Orosz Benő vagy Sitku ErnŐ (centerkék)? Még egy Góbi Henrik sincs köztük. Grebenár Peti vagy Bencze Zoli? Még semmit nem raktak le az asztalra.
De hol van Zsebe, hol van Bodogi, hol van Tóth Attila, Walke Karcsi, Halm Roli stb?

Pedig akkor tényleg csak 4 csapat (Körmend-Olaj-Honvéd-ZTE) volt!

Előzmény: Feribá04 (125)
ChrisClay Creative Commons License 2003.04.25 0 0 127
Bár a topic címében szerepel a szó, de igazából a mai előadás volt a GÁLA!

Nekünk sok jó csapatunk volt már (sok gyengusz is, persze), de ez a mostani is ott van a topon!

Ami a legfontosabb, hogy ez a galeri végre rájött arra, hogy a körmendi közönséget ki kell szolgálni, együtt kell ünnepelni velük a sikert.

Kivétel nélkül szív-emberek, a szurkolókhoz odajön Trummertől Némethen és Bacsán át Toromanig mindenki. Aki a "legjobb" fej, az egyértelműen Hainje-bácsi!

SAJNÁLHATJA,AKI ERRŐL MA LEMARADT!

Hansúlyozom, hogy egy nemes ellenfelet, egy nagyon jó Zetét vertünk 3-0-ra, akiknek ott lett volna a helyük a 4 között, a sors igazságtalansága, hogy nincsenek ott!!!!

MTE!

pipi Creative Commons License 2003.04.24 0 0 126
Hosszú távra tervez a Treviso és a Körmend

2003. április 23., szerda, 15:59

Fodor Sándor, a Marc-Körmend férfikosárlabda-csapatát működtető kft. ügyvezető igazgatója csütörtökön, Trevisóban aláírja azt a hosszú távú együttműködést, melynek keretében az olasz Benetton Treviso és a vasi klub kölcsönösen előnyös feltételek mellett segíti egymást.



A Benetton (legnagyobb ászai az amerikai Tyus Edney, Trajan Langdon, a spanyol Jorge Garbajosa, valamint az olasz Niccola Pittis és Denis Marconato, edzője Ettore Messina) a földrész egyik óriása a sportágban, jelenleg is ott van az Euroliga négyes döntőjében, ahová veretlenül jutott be, egyetlenként a mezőnyben.

Másfél éve vette fel a kapcsolatot egymással a két klub, amikor egy körmendi küldöttség az olaszországi Veneto tartományban járt. A kapcsolatfelvétel első kézzel fogható megnyilvánulása Németh István Trevisóba szerződése volt - más kérdés, hogy a Körmend és a magyar válogatott kiválósága kevés szerepet kapott az olasz sztáregyüttesben, ezért - bár összesen három évre szól a szerződése - nemrégiben kölcsönbe visszaérkezett Körmendre, hogy játéklehetőséghez jusson.

Ugyancsak ötéves szerződést kötött a Benettonnal Lóránt Péter, ez a 17 éves, 206 centis reménység, aki - pesti létére - jelenleg a Körmendben játszik, s csak akkor "rendeli magához" a Benetton, ha kicsit idősebb lesz, és szóhoz juthat az olaszok felnőtt együttesében.

"Maurizio Gherardinivel, a Benetton általános igazgatójával írom alá holnap a szerződést" - mondta elutazása előtt Fodor Sándor. "Ennek keretében megkapjuk a Benetton remekül működő, jól bevált juniorprogramját, s ezen know-how felhasználásával, az olaszok anyagi segítségét élvezve a közép-kelet-európai régió utánpótlás-nevelési központja leszünk. Szerbiából, Horvátországból, Szlovákiából hozunk Körmendre tehetséges, 14-20 év közötti fiatalokat, akik közül a legígéretesebbek idővel tovább mennek Trevisóba, hiszen a Benettonnak - a szerződés értelmében - opciós joga lesz a legjobbakra."

Fodor még elmondta, hogy Körmend mindig is az utánpótlás-nevelés fellegvára volt, ami részben kényszerű vállalás is, hiszen a klubnak nincs pénze sztárok megvásárlására.

A Körmend jelenleg 2-0-ra vezet a ZTE elleni, három nyert meccsig tartó magyar bajnoki negyeddöntőben.

Ch. Gáll András


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!