Keresés

Részletes keresés

KisKrisztin13 Creative Commons License 2021.08.16 -1 7 36859

Július 31-től aug.7-ig voltunk Kuredun ami ugye észak, gyönyörű idő végig, szélcsend, meleg, sunshine (hálásak voltunk néha egy kis pár percre a nap elé kúszó felhőért) kétszer volt éjjel valamikor valami eső (csak reggel láttuk a megszáradt esőcseppeket a homokon), nappal egy csepp eső sem. Olvastam korábban, hogy augusztusban inkább északra jobb menni, nekünk bejött. Utolsó nap elég felhős volt (de akkor is volt napsütés és meleg azért), de mivel amúgy is indultunk haza tök jól esett. :) 

Előzmény: Funghi (36858)
Funghi Creative Commons License 2021.08.13 -6 2 36858

Sziasztok!

Egy-két sort az időjárásról - Sun Island.
08.04. - változóan felhős (fátyol- és kisebb gomolyfelhők). Enyhe szél
08.05. - változóan felhős (kisebb gomoly- és sötét zivatarfelhők). Enyhe szél
08.06. - fél óra eső - egy óra szünet, ebben a ritmusban esett egész nap. Eső idején erős szél. Reggel és délelőtt még lehetett úszni (esőben).
08.07. - fátyol- és esőfelhők kombinációja. Közepes szél
08.08. - fátyolfelhők. Közepes szél
08.09. - egész nap gyönyörű napos idő kisebb széllel
08.10. - egy-két átvonuló felhő, süt a nap ezerrel, közepes szél
08.11. - délelőtt napsütés egy-két felhővel. Reggel gyenge szél, utána folyamatos erős szél.
Délután (a reptéren voltunk) futó zápor

A szél esetében a közepes nálam azt jelenti, hogy az úszást, sznorkelezést nem vagy kis mértékben zavarja.
Átbukó hullámok a közvetlen a partnál maximum, de ott is ritkán.
A legtisztább víz partközelben 9-én és 11-én volt reggel. Egyébként a felkavart homoktól kb. fél méterig lehetett lelátni.
Olasz étteremnél lévő sznorkelező helyen 3 nap néztük, 8-9-10-én, mindig jó látási viszonyok voltak.
Összességében nekünk megfelelő volt az időjárás,egy nap kivételével minden nap lehetett úszni, fürödni.
Időjárás előrejelzést a meteoblue.com oldalon néztünk:
https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/h%C3%A9t/sun-island_mald%c3%adv-szigetek_6544521

Két évvel ezelőtt is bebizonyosodott, hogy rosszabb időjárást jósolnak még 1-2 nappal előre is, mint ami utána ténylegesen bekövetkezik.
Pénteki esős nap után szombat és vasárnapra még rosszabbat ígértek. A műhold képek is becsapók, mert a felső réteget látni ami keletről nyugatra tartó felhőzetet mutatnak, közben az alacsonyabban érkező esőfelhők nyugatról jöttek ( a szél végig nyugati, esetleg észak-nyugati volt).
Valaki tud olyan oldalt ami legalább megközelítően jó 1-2 napra előre?

Az ilyen változékony időjárás azért azoknak, akik először vannak Maldív-szigeteken elronthatja a nyaralást, mert a színek, melyeket annyira szeretünk csak szikrázó napsütésben láthatók. Aki úgy tölt el egy hetet, hogy folyamatosan változóan felhős az idő és közepes/erős a szél, annak a katalógusban látható képekhez viszonyítva kisebb-nagyobb mértékig csalódás lesz. A kirándulások is elmaradhatnak vagy csak a keményebb gyomrúak tudják a hullámok miatt megcsinálni.
Amennyiben egyszer teheti meg valaki, hogy ideutazik, akkor inkább rakjon hozzá pénzt és a drágább időszakban menjen. Bandos írta, hogy akkor is belefuthatunk esős időjárásba, de az esély kisebb.
Ez az én véleményem, lehet másképp gondolni :-).

Mikor először voltunk ezért imádkoztam, hogy legalább egy nap legyen napsütés és végig az volt.

Változások a korábbi évekhez képest:
A vízi bungalóknál lévő Ázsiai étterem zárva volt - azaz az itt lakók is "központi" étteremben étkeztek.
Teljes ellátásba az étkezésnél nem tartoznak bele az üdítők, csak a víz.

Étteremben mindent "kérni" kell, de gyorsan működik és számunkra nem okozott gondot (nem vagyok egy nagy angol tudor, ezért kinéztem előre mit is kell mondani :-) ).

Az esti cápaetetés program sincs.
Rájaetetést a vízi bungalók stégjétől balra tartják.
Majdnem csak orosz vendégek vannak. Rajtuk kívül magyarok, lengyelek, spanyolok és portugálok voltak egy párnál vagy egy családnál többen.
korábban vegyesebb volt az összetétel, nekem jobban tetszett, bár mint írtam korábban, alapvetően az oroszokkal sem volt gond. Étkezni nem a nyitásra, hanem 15-20 perccel később kell menni. Addig lemegy a "roham". :-)
Talán a part és az ahhoz vezető területek takarítása nem volt olyan alapos, mint korábban. Na nem voltak szeméthegyek, de a bokrok alatt volt egy-egy palack, melyet mi szedtünk ki és dobtunk a szemetesbe. Egy-két képet majd rakok fel, azért látni, hogy a tisztasággal azért nem volt gond.

Néhány Superior BB-t átalakítottak medencésre - csak a hivatalos Villa Hotels oldalon láttam.

Sun Island melletti Holiday Island nagy átalakítás alatt van - hajóról láttuk. Nem tudom maradt-e a Villa Hotels csoportnál.

Visszafelé nem kellett PCR teszt, az indulást megelőzően kiosztottak egy Qatar-s nyilatkozatot, melyet ki kellett tölteni a reptéri csomagfeladásig. Én el is felejtettem odaadni, csak amikor adtuk fel a csomagot kérdezték a telefonszámomat és akkor jutott eszembe, hogy a papíron azt is ki kellett tölteni és akkor adtam oda. A nyilatkozaton a név, telefonszám, rep.járatszám-on felül van két sor a PCR tesztre vonatkozóan, de azt üresen hagytuk, mert visszafelé értelemszerűen nem volt. 

A bő 9 órás várakozás Dohában nem eset annyira jól, de túl lehet élni.

Funghi

Előzmény: Funghi (36854)
Sjuli17 Creative Commons License 2021.08.13 0 1 36857

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy volt esetleg már valaki az Innahura-ban. Ha igen mi a véleménye?

Ami feltünt, hogy itt is vannak hullámtörök az egyik oldalon. Ez vajon mennyire zavaró?

Köszi

Juli

Kathy8 Creative Commons License 2021.08.13 0 2 36856

Sziasztok!

Létrehoztunk tegnap egy FB csoportot azoknak akiket kimondottan a lakott szigetek érdekelnek. Beteszem ide a linket itt lehet csatlakozni: vagy beírjátok Maldív-szigetek - Lakott szigetek csoportja

https://www.facebook.com/groups/982675382304148/

Várjuk azokat is akik már voltak és van véleményük az adott lakott szigetről!

Szép nyaralást mindekinek !

kszabi23 Creative Commons License 2021.08.10 -1 1 36855

Sziasztok!

Szia Bandos, köszönjük a beszámolód, és örülök, hogy jó időjárást fogtatok ki!

Gondolom már fejben van a következő neked, nektek is. (főleg, ha magamra gondolok)

Nagyon át tudja változtatni a körülményeket már az erősen felhős idö is. 

Biztosan erősen befolyásolt engem is, -és páromat is hogy az Ukulhasi 7 napból 4 erősen felhős, szeles idő volt, valamint a nagy hullámzás...

Ezért is, ha tervezni fogom következő maldív utazásunkat, szintén 3 hétre fogunk menni. 

Feleségem szerint, Thoddoo - még ha jóval alacsonyabb színvonalon is, hozta az első helyet, ott érezte magát a legjobban, ott tetszett neki legjobban az élővilág. Még a resortnál is....

Én is kitűnően éreztem magam, de azért én máshogy (is) láttam. Ukulhason mindenhol közel van a beach, közeli a reef, és még cápát is láttam. Thoddoon azért elég sokat kellett úszni ezért, és bár 10-15 perc séta volt a part, nekünk ez kimondottan tetszett. Egyedül a beach-n  túli szemét nem... 

Ukulhason a Sea La Vie vendégházban voltunk. Nem volt nyitott a fürdőszoba, ezen kívül nem tudok rosszat mondani.

Ha mennék akkor a Coral Villába foglalnék....

Szóval nem igazán tudok dönteni, hogy melyik volt jobb, főleg, ha belegondolok hogy Ukulhason is gyönyörű idő lett volna....

No sebaj, úgyis mindenki máshogy érzékeli.. Egy a lényeg legyenek ilyen csodás terveink, álmaink, - és azokat lehetőség szerint próbáljuk megvalósítani. 

Nekem vannak.....

Nagyon sok van...

Köszönöm nektek, hogy segítetek ..!!!

Előzmény: Bandos (36850)
Funghi Creative Commons License 2021.08.10 0 0 36854

Szia Bandos!

Sajnos holnap már indulunk haza. 

Röviden az időjárásról időben visszafelé:

08.10. - egy-két átvonuló felhő, süt a nap ezerrel, aránylag erősebb a szél 

08.09. - egész nap gyönyörű napos idő kisebb  széllel 

08.08. - fátyol felhő és eső felhők kombinációja

Részletesebben, ha hazaértünk, néhány személyes vélemény kíséretében.

Nem igazán szeretek mobilról írni.

A szigeten két éve voltunk, nem változott. Ez nálam érdem  :)

A vendégek 95 %-a orosz, de nincsenek csoportban ezért nem zavarnak.

Funghi

Előzmény: Bandos (36853)
Bandos Creative Commons License 2021.08.09 -1 0 36853

Szia Funghi,

Úgy látom most sem volt túl hosszú a felhős-esős periódus, és ma is viszonylag szép, napos idő volt a maldívon, és a következő napokra is ez valószínű.

Mi volt a helyi, Sun Island-es tapasztalat az elmúlt 1-2 nap időjárásával? Hogy tetszik a Sun Island? Meddig maradtok még?

További jó pihenést!

Bandos

Előzmény: Funghi (36852)
Funghi Creative Commons License 2021.08.07 -2 0 36852

Szia! Köszönöm a választ, közben elértem az utazási irodát és megerősítette, hogy nem kell. Úgy tudtam, hogy a légitársaságok a célállomás függvényében kérik a tesztet, csak az IMUGA visszaútra vonatkozó két soros kérdése bizonytalanított el, mert külön soron szerepelt kérdés a cél országra és a légitársaságra. 

Szerdán érkeztünk Sun Island-re pénteken reggel még lehetett fürödni,  utána lényegében egész nap esett, olykor viharos széllel kombinálva. 

Majd a végén megírom milyen volt az idő, sok jót nem jósolnak.

Két éve ugyan így voltunk és egyszer esett, akkor is éjszaka. 

Előzmény: Bandos (36849)
Bandos Creative Commons License 2021.08.06 -3 5 36851

Sziasztok,

Nekünk összességében nagyon testszett Furaveri, és az időjárás is szinte végig nagyon jó volt, dacára az esős évszaknak.

Gondolom többeket is érdekelhet részletesebb részletesebb időjárás infó a mostani (elvileg esős évszakos) időszakról, így most erről is írok. A 14 napból összesen 1 napon volt felhős-szeles idő, de akkor sem esett túl sokat, és a központi medence mellett (és persze a medencében is) akkor is teljesen jól el lehetett tölteni az időt. A tengerben viszont aznap nagy hullámok voltak, és az erős szél is zavaró volt, így az volt az egyetlen nap, amikor nem fürödtünk és sznoriztunk a tengerben.

A fennmaradó 13 nap közül kb. 8-10 nap volt nagyon szép, kellemes, napos idő, mérsékelt széllel, és viszonylag nyugodt tengerrel, ezeken a napokon egyáltalán nem esett az eső, és remekül lehetett sznorizni, napozni, vagy csak pihenni a pálmafák árnyékában. A többi néhány napon változóan napos-fátyolfelhős idő volt, közepes erősségű, de még nem zavaró széllel, és akkor is jól lehetett sznorizni, strandolni, bár sznori közben a felhősebb időszakokban nem volt annyira szép a víz alatti világ, mint amikor sütött a nap.

Az egyetlen felhős-szeles napot kivéve (amikor volt néhány nagyobb, kb. 15-30 perces eső) nappal alig esett, talán 3-4 alkalommal, de akkor is csak egyenként 5-10 percet, aztán pár perc múlva már újra sütött a nap. Éjszakánként (ha jól érzékeltem) kb. 3 alkalommal lehetett nagyobb eső, ennek reggelre már alig volt nyoma.

Mi már kb. egy tucat alkalommal voltunk a nyári, esős évszakos hónapokban a maldívon, és ezen nyaralások kb. felében ehhez hasonló, szinte végig nagyon jó idő volt, a többi alkalom kb. felében ettől kicsit felhősebb-esősebb, de még mindig nagyon jónak számító idő volt, és csak a fennmaradó kb. 25%-ban volt kedvezőtlennek mondható időjárás, amikor kb. a napok felében lehetett csak zavartalanul strandolni, napozni, a többi nap pedig esős-felhős-szeles volt, általában 2-3-4 napos felhős-esős periódusokkal. Ezért is érdemes szerintünk a nyári hónapokban legalább 12-14 napra menni a maldívra, mert abba még simán beleférhet egy 2-3, vagy akár még 4 napos esősebb periódus is, míg egy 7-8 napos nyaralás során azért nagyon zavaró, ha 3-4 napig esős-borús idő van.

Az eddigi 24 maldív nyaralásom során 3-4 napnál hosszabb, folyamatos esős-felhős időszak összesen 2 esetben fordult elő, egyszer a 2 hetes augusztusi nyaralás második hetében 1 hétig szinte folyamatosan rossz idő volt, rengeteget esett, erős szél volt, és nem is láttuk a napot (egy ciklon  kavargott akkor a maldív felett). A másik alkalom érdekes módon az egyik 11 napos márciusi nyaralásunk alatt, a száraz évszak kellős közepén történt, amikor is az első és utolsó napot leszámítva 9 napig (!) egyfolytában esős-felhős-szeles idő volt, szintén egy trópusi ciklon miatt. De ez azért szerencsére elég ritka.

Ha esetleg lenne kérdés akár Furaveri-vel, vagy akár az időjárási tapasztalatokkal kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Mindenki maldívra, aki teheti!

Bandos 

Bandos Creative Commons License 2021.08.06 0 1 36850

Szia kszabi23,

Köszönjük az Ukulhas beszámolót. szerintem egész biztosan még jobban tetszett volna a sziget, ha nem ilyen rossz időt fogtok ki. Melyik szálláson voltatok? Azt írtad, hogy a párodnak Thoddoo jobban tetszett, és neked melyik sziget tetszett jobban?

Márciusban nekünk is Thoddoo volt a másik alternatíva Ukulhas-hoz képest, és végül főleg azért választottuk Ukulhas-t, mert ott a szállástól alig 50 m-re volt csak a part, és a korallzátony is nagyon közeli, és könnyen megközelíthető volt.

Várjuk majd a 3. szigetes beszámolót is, ugye jól emlékszem, hogy Kuda Bandos? (Mi még akkor jártunk ott, amikor még piknik sziget volt, és nem resort.)

Előzmény: kszabi23 (36847)
Bandos Creative Commons License 2021.08.06 0 1 36849

Szia,

Mi néhány napja jöttünk haza a maldívról Qatar-ral. Visszafelé a Qatar jelenleg nem kér PCR tesztet, és odafelé is csak azért, mert a maldiv belépéshez ez szükséges.

Ha resort szigeten vagytok, akkor a legtöbb helyen opcionálisan van lehetőséged a hazautazás előtt 2-3 nappal PCR tesztet csináltatni, ez azoknak a vendégeknek lehet fontos, ahol a hazai belépés feltétele a negatív PCR teszt. Tőlünk Furaverin meg is kérdezték, hogy kell-e a hazafelé a fogadó országba történő belépéshez PCR teszt, mert ha igen, akkor megcsináltathatjuk. 

Lakott szigeten történő nyaraláskor viszont tudtommal még mindig kötelező a hazautazás előtt PCR tesztet csináltatni, amikor márciusban voltam Ukulhas-on, ott a helyi hotel intézte ezt "kötelező" jelleggel.

Bandos

Előzmény: Funghi (36848)
Funghi Creative Commons License 2021.08.06 0 0 36848

Sziasztok! Visszaútra ha jól olvastam a magyar jogszabályokat nem kell PCR teszt, sőt ha oltva vagy , akkor karantén sincs itthon.

Arról viszont nem találtam semmit, hogy a Qatar légitársaság  megköveteli-e a negatív tesztet.

Telefonon sem tudtam elérni őket.  Valakinek van friss tapasztalata?

Természetesen még próbálkozok.

kszabi23 Creative Commons License 2021.08.05 -4 3 36847

Sziasztok!

Jó hosszú idő telt el előző beszámolóm óta, de mégis tele vagyok élményekkel, főleg úgy hogy sikerült összevágnom a felvételeket, 3 sziget, összesen 3 órába szűkítve...

Thoddoo-ról való távozás izgalmas volt. Szerettünk volna komppal átutazni Ukulhasra, - azért is szerveztük az utazásunk keddi napra, de a 3méteres hullámokon nem közlekedett, sőt a szállásadónk által szervezett kishajó sem közlekedhetett.  Életem párja azért nem kicsit aggódott, pedig szállásadónk nyugtatgatta, hogy az utazás biztonságos lesz, de nagyon durva....

Persze nem volt ám vészes egyáltalán, én tényleg biztonságosmak éreztem a 4 db 6 hengeres 300 lóerős motorral felszerelt hajót.

Ukulhasra terveztük magyar vendégházba szállásunk, de teltházas volt, így máshova foglaltunk. Azért meglátogattuk Edináékat, aki kedvesen fogadott, és kérdéseinkre szívesen válaszolt, segített ott, és érkezésünk előtt is.Szerintem a legszebb vendégház az övék a szigeten.

Az időjárás sajnos nem fogadott kegyeibe, 4 napig esett, és az erős szél miatt nagy hullámok voltak, sznorkelezésünk alatt alig tudtunk felvételeket készíteni, pedig itt láttam először cápát, de olyan homályos volt a víz, hogy nem is tudom melyik fajtával találkoztam, feketeúszójú szirti cápával, vagy dajkacápával... (azért izgi volt ám...!)

Sajnos teknőst nem is láttam, pedig tudom, hogy legalább 3 van a sziget körül.Persze azért órákat fürödtünk így is, és az utolsó napokban szépen sütött a nap, és csodálatos naplementéink voltak.

A szigeten du. 4-től kijárási tilalom volt akkor állítólag, ami abban nyilvánult meg, hogy mindenki kinn sétált.... Sajnos az éttermek sem voltak nyitva, de  a vendégházban ott voltak az étlapok, és a recepción le kellett adni, hogy melyik étteremből, mit és mikorra szállítsák ki. Ezt szervírozták nekünk ki. 

A hely adottsága különben kiváló, közeli reef, és mintegy a sziget 2/3-t kitevő egybefüggő bikini beach, ahol a különböző vendégházak tulajdonában levő napágyak, napernyők. A mi vendégházunknak három helyen volt megtalálható a strandon.

Sajnos a nagy hullámverés a parton a szemetet szép egyenletes sorba sodorta, amit a magyar vendégház tulajdonosai a saját részükön az első nap felszedegette, kisepregette, azonban ez másnak nem nagyon jutott eszébe.Emellet meg kell még jegyeznem, hogy a kikötő melleti területen az építési törmelék egy része az óceánba tolva, nem egy felemelő látvány...

OFF: Amúgy ez van nálunk is. Amikor nyugat felől jövűnk be az országba, -főleg vonaton feltűnő, - látjuk mikor lépjük át a határt a sok szemét miatt... ON

Nagyon sajnáltuk, hogy az itteni hetünk is letelt, főleg úgy, hogy a végére teljesen jó idő lett, -és nem tudtuk teljesen feltérképezni a letörést körbe....

Összegezve a két lakott sziget nagyon különböző, mindegyiknek adott a szépsége. Páromnak jobban tetszett Thoddoo, de nem tudom, ha itt is tökéletes lett volna az időjárás is így vélekedne...

Ha most mennék először, ugyanígy visszamennék!

Az utolsó nap reggelén láttunk gyönyörű napfelkeltét, méltóképpen búcsúztunk Ukulhastól, de izgalommal vártuk a következő szigetet, a fővárosba reggel 7-kor induló gyorshajóval.

Előzmény: kszabi23 (36773)
Attika30 Creative Commons License 2021.08.03 0 0 36846

Köszi :) 

Előzmény: martini07 (36835)
_chloé_ Creative Commons License 2021.08.03 -2 0 36845

Igen, a magas (dupla) transzferköltség pénzben és időben elég erősen ellene szól, a covidra nem is gondoltam, hogy most esetleg amiatt nem is engedik és ki tudja mi lesz a helyzet jövőre, szóval egyelőre fővünk még a levünkben, hogy mi legyen…🤔 Köszi!

Előzmény: Bandos (36841)
Ruud_Krol Creative Commons License 2021.08.01 -2 0 36844

igen mi is hasonló nagyságrendben adunk

Előzmény: sifrefel (36843)
sifrefel Creative Commons License 2021.08.01 -2 0 36843

Szia, szoktak és illik. Takarítóknak két dollár reggelente a párnán hagyva elég. Saját pincérnek, ha lesz és a bárban 5-5 dollár a nyaralás kezdetén, közepén, végén. A csomag hordárnak 5-5 dollár bőröndönként. Legalábbis én így szoktam.

Előzmény: Balthazar19 (36842)
Balthazar19 Creative Commons License 2021.08.01 0 0 36842

Sziasztok! Novemberben utazok a Maldív-szigetekre. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem! A személyzetnek szoktak borravalót adni? Itt elsősorban a takarítókra gondoltnék! Köszönöm a válaszokat! Üdv.

Bandos Creative Commons License 2021.07.28 -3 1 36841

Szia chloé,

Igen, kint vagyunk még, és most a 2 hetet egy szigeten töltjük, de korábban többszőr előfordult már, hogy egy 2 hetes maldív nyaralást megosztottunk két különböző sziget között. Jó szervezéssel az is klassz, és szeretjük is, mert változatos élményt nyújt, de van néhány hátránya is, pl. általában csak Hulhulén keresztüli transzferrel oldható meg, elég sok időkiesést jelent a szigetváltás (volt, hogy majdnem egy napunk ráment), dupla transzfer költség, stb. Most ráadásul a pandémia miatt is gond lenne a több szigetes verzióval és a belső dupla transzferrel, így most nem is gondolkodtunk ebben a megoldásban.

Bandos

Előzmény: _chloé_ (36840)
_chloé_ Creative Commons License 2021.07.28 0 0 36840

Szia Bandos! Ezek szerint még mindig kint vagytok, de jó nektek! Egy helyen vagytok végig? Vagy ti nem is szoktátok variálni a szigeteket egy hosszabb tartózkodás alatt sem? Vagy te hogy viszonyulsz az eddigiek alapján a (tíz nap, két hét alatt) egy vs. több szigethez? (Vagy persze bárki más, akinek van véleménye hozzá és még nem mondta el, tudom, hogy ez volt már korábban is téma...) Sznorkelgazdag további jó pihenést!

Noémi, a Vilamendhoo-beszámolót az aktuális helyzetről én is nagyon várom! :)

Előzmény: Bandos (36839)
Bandos Creative Commons License 2021.07.28 -3 3 36839

Szia lucita!

Teknőssel sajnos nem találkoztunk sznori közben, de nagyobb szirti cápákkal (1,2-1,5) igen, még ha nem is voltak akkorák, mint a móló végén a cápaetetés során megjelenő, kb 2 méteres cápák. De szerencsére a maldívon minden cápa faj békés.

Sasrájával is találkoztunk többször, de nem ezen az oldalon, sznori közben, hanem a móló mellett szoktak méltóságteljesen úszkálni.

Néhány felhősebb, szelesebb, de szerencsére csak minimális nappali csapadékot hozó nap után ma újra hétágra süt a nap, alig van szellő, és nyugodt a tenger.

Megyünk is mindjárt sznorizni.

Mindenki maldívra, aki tehet!

Bandos

Előzmény: lucita (36838)
lucita Creative Commons License 2021.07.25 0 1 36838

Szia Bandos,

Igen, akkor valóban fordított áramlás volt, és nem volt ennyire erős a sodrás áramlattal szemben sem. 

Jó volt olvasni, hogy megmaradt a korallkert, nagyon sajnáltam volna, ha történt volna vele vmi! Egyébként anno azon a részen lakott egy teknős a lagúnában, remélem összefuttok vele. :) Illetve a mexikói étterem mellett a letörésnél nagyobb cápák is, és annál a résznél láttuk a mantákat (sajnos csak a partról).

Élvezzétek ismét maldívot!

üdv, l

Előzmény: Bandos (36834)
Funghi Creative Commons License 2021.07.24 0 0 36837

Jelenleg igen - minden esetben kell negatív PCR teszt (ha vagy oltva, ha nem)

Előzmény: Tünde113 (36836)
Tünde113 Creative Commons License 2021.07.23 -3 0 36836

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy csak negatív teszttel (nem vagyunk beoltva, tavasszal átestünk a betegségen) lehet menni Maldív-szigetekre karantén nélkül?

martini07 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 36835

Szia Attika,

Osszessegeben a sorrend nalunk:

1. Kanuhura
  2. Finolhu 
  3. Lux*
  4. Velassaru
  5. Kihaad
  6. Furaveri
  7. Angaga
  8. Reethi Beach
  9. Cocoon Maldives
  10. Coco Palm Dhuni Kolhu

Reef tekinteteben csak az elso 3-at irom: Angaga, Reethi Beach, Kihaad.

Előzmény: Attika30 (36823)
Bandos Creative Commons License 2021.07.23 -3 4 36834

Szia lucita,

Furaveri reef ügyben szeretnélek megnyugtatni, a (régi) vízi villák közelében még mindig megvan a korallmező, és nagyon szép!

Az első napokban annyira erős volt az ellensodrás, hogy arra a részre egyszerűen nem lehetett eljutni, így csak tegnap és ma tudtam felfedezni azt a részt. Ráadásul a régi vízi villákat éppen felújítják, és a mexikói étterem is zárva van (és persze az a móló is), így arról az oldalról nem is lehet bemenni sznorizni. A medence előtti kijárattól meg szinte lehetetlen volt az erős áramlattal szemben a régi vízi villákig eljutni a reef letörésénél, nekem maximum a táv felét sikerült az első napokban leküzdeni, és az is elég nehéz volt.

A víz sodrása most éppen ellentétes, mint amikor 2 éve márciusban ti voltatok itt, most nyugati irányból a keleti oldal felé vannak az áramlatok, ami a száraz és esős monszun alatt különböző irányú.

Szerencsére még mindig nagyon jó az idő, sokat süt a nap, és tegnap és ma még a víz is nyugodtabb volt, így dagály idején be tudtam úszni a korallok fölött arra a részre is, és megcsodálhattam azt a gyönyörű korallmezőt.

Így most már nem közepesre, hanem attól lényegesen jobbra értékelném a reef-et. (Filitheyo-t azért persze még így sem közelíti meg.)

A sziget továbbra is nagyon tetszik, a személyzet továbbra is kedves, a kaják továbbra is nagyon finomak, az időjárás továbbra is jó, és remekül érezzük magunkat!

Mindenki maldívra, aki teheti!

Bandos

Előzmény: lucita (36833)
lucita Creative Commons License 2021.07.23 -1 0 36833

Sziasztok, szomorúan olvasom, hogy a reef minősége ennyit romlott. :( Csak megviselte akkor az építkezés. Amikor mi voltunk, 2019. márciusban, fantasztikus volt! Persze nem voltak olyan gyönyörű, égigérő korallkertek, mint Filitheyo déli oldalán, de egyéb tekintetben kb. hozta Filit. A beach villákkal szemben, a vízi villák melletti részen akkor nagyon szép, növögető, színes korallmező volt.

Voltunk 1 napot egy lakatlan szigeten is, illetve egy kirándulás keretében egy másikon is, mindkettőnél gyengébb volt a reef, mint Furaverin.

Remélem azért mindenki jól érezte/érzi magát kint!

üdv, l

Előzmény: Bandos (36824)
jol csí Creative Commons License 2021.07.22 0 0 36832

Kedves Aker!

Nagyon köszönöm a részletes válaszod!

Velassaru szinte minden szempontból a legjobb választás lenne.

A leirásodat olvasva már láttam magam előtt a kis csilingelő fagyist

Az a baj  hogy a reef szépsége az elsődleges szempont. Így minden más csak azután jön. Nagy kár,  hogy kompromisszumokat kell kötni. Bár az meglep, hogy Furaverin nincs közel a reef. Idáig azt hittem   hogy nagyon közel van...A szép part is fontos    így akkor mindenképp erre a részre próbálok foglalni ,    ahol Ti voltatok és Bandos is épp ott van.

Előzmény: Aker11 (36829)
jol csí Creative Commons License 2021.07.22 -2 0 36831

Kedves Bandos!

Köszönöm szépen az információkat.  

Nagy segítség a döntésben. 

További jó pihenést!

Előzmény: Bandos (36826)
Attika30 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 36830

Rendben köszi, várom majd a rangsort :)

Jó nyaralást! 

Előzmény: Bandos (36828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!