Keresés

Részletes keresés

Álom60 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 37909

Szia Peponi73, 

 

Nagyon vártam, hogy bejelentkezz Filiről☺.

Milyen volt az utatok, hányas bungiban vagytok, milyen a part?

Előzmény: Peponi73 (37908)
Peponi73 Creative Commons License 2024.04.08 0 2 37908

Sziasztok!

Üdvözlet Filitheyo-ról 😊

Szép az idő, sok szép hal van a vízben.

Köszönöm a sok infót, jól jöttek!

 

Bandos Creative Commons License 2024.04.07 0 0 37907

Helló öreg harcos jmp!!!!!!!

 

Welcome again!

Jó régen voltál itt a fórumon, de remélem közben sokkal többet voltál a maldívon!

Mikor voltál utóljára, és melyik szigeten, és mikor utazol legközelebb, és hová?

 

Nálam a maldív nyaralások száma egyszerűbb, az eddig 27, 2002 óta, ezt fejből tudom.

Mindössze egyetlen év maradt ki, a 2020, a COVID miatt, bár akkor is volt foglalásunk nyárra, de le kellett mondani.

A szigetek számával már én is bajban vagyok, az előbb próbáltam összeszámolni, azt hiszem 23, ebből 21 resort, és 2 lakott sziget, és nincsenek benne azok a szigetek, ahol csak kiránduláson jártunk. És persze vannak kedvenc szigetek, ahol többször is voltunk (a Royal Island vezet 5-el, szorosan a nyomában Filitheyo 4-el), és közben több olyan nyaralás is volt, ahol nem egy, hanem két szigeten is voltunk.

 

Örülnék, ha utolérnél!🙂

Előzmény: jmp (37906)
jmp Creative Commons License 2024.04.07 0 0 37906

Most már össze számolom mennyi szigeten voltam, de még mindig vezetsz szerintem )))

Előzmény: Bandos (37880)
rebecha Creative Commons License 2024.04.06 -1 1 37905

Szia Moon! Köszönöm,hogy valaszoltál.a kalap evésről csak annyit,hogy mi olyan kalappal köszönünk amilyen van..

És a szemfényvestés is megtörténik. Okktóbertől módosította a wizz a menetrendjét,így sohol nem kell plusz éjszakát eltölteni.Léna is leírta hogy mennyit spórolnak, hogy utazni tudjanak. Ez nálunk sincs másképp. Egy fizetésből élünk, mert 4 éve szrokot kaptam és nem tudok dolgozni ezért, mindig s legolcsóbb megoldást kell keresni. Bízom benne, hogy hamarosan mi is utazhatunk nem csak fapadossal.

Előzmény: moonwalkr (37900)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.04 -1 1 37904

De még ez sem igaz feltétlen.

Mert ez az “olcsó” ez csak szemfényvesztés. Ezt fejtegettem alább, hogy 36e a repjegyekben a diffi, de az “olcsóhoz” nem kalkuláltunk járulékos költségeket (felesleges plusz szállások, transzferek a plusz napok kajái, stb.)

 

Szóval hagyjuk már ezt az olcsót.

Előzmény: seci (37903)
seci Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37903

Avagy az embernek sok ideje van olcsobban repulgetni avagy tobbet kolt ra, de nem mennek a szabijából az értékes napok veszendobe.

-seci

Előzmény: moonwalkr (37900)
COOP Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37902

Flydubai elég jól tartja ezt az árat egész évben... és a többihez képest ez még úgy ahogy elfogadható...

Előzmény: rebecha (37897)
Léna007 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37901

Na most kidobott, mire megírtam egy második bejegyzést. Az jó lenne, ha mindig jönnének ajánlatok minden légitársaságtól. De így is jönnek már dögivel, persze soha nem oda van az akció, ahova mennénk, meg nekünk a szabadságunknapra pontosan el van döntve félig meddig a munkáltató által, akkor kell mennünk, azon a dátumon, amit egyszer lefixáltunk és ha előtte pár nappal vagy utána pár nappal van olcsó jegy, az nem segít. Nekünk nem az ár van az első helyen, azaz nem az olcsóség. Mi szeretünk nagy, megbízható, magas színvonalú légitársasággal utazni és szívesen kiadunkakár jóval több pénzt is azért, hogy ne kelljen átszállni vagy csak egyszer a lehető legrövidebb átszállással. Ezek általában a legdrágábbak. De egy példaa gyors emelkedésre. Tavaly novemberben Turkish, Singapour Airlines jegyek 1000 Euro körül voltak tőlünk Indonéziába, most 1500 körül vannak már. Elsőnek mi mindig a repjegyet vesszük meg. A szállásokat 1-2 hónappal utána kezdjük foglalgatni és legutolsónak a bérautót (ha olyan helyre utazunk, ahol lehet), de mind a szállás, mind az autó ára magasan felfelé szokott menni, ahogy megy az idő az utazás felé. Jó annak, aki flexibilis és ő dönti el az utazása napját. Az még sokat variálhat. Mi már sokszor megvettünk repülőjegyet egy évvel korábban is, de most már nem tehetjük meg, mert augusztusban el kell dönteni, ki mikor megy szabira, egyszerre csak egy mehet el és onnantól, hogy megegyeztünk egész jövő év végéig ehhez vagyunk kötve. Ha biztos vagy már benne, hova szeretnél utazni és találsz most már neked megfelelő árban jegyet, ne tétovázz a vétellel.

Előzmény: Léna007 (37899)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.04 -2 0 37900

Én a Kayak.com-on szoktam nézni a repjegyeket.

 

Ha most beírtam egy random januári kb. 3 hetes időablakot (te nem írtál konkrét dátumot, de kipróbálhatod). A FlyDubai-t dobta fel legolcsóbbnak, ami mostani árfolyamokon 298/főre jött ki, ami abszolut versenyképes a Te Wizz-eddel.

De a következő lépcső a Turkish, ami még 36eFt-tal drágább.

 

És itt jön az, hogy ha Te kihozol egy éjszakát Abu Dhabiban + 1 éjszakát Maléban oda-vissza transzferestől, akkor én megeszem a kalapom. Ráadásul nincsenek feleslegesen kihulló napok (a Turkish-sel pl. cakom puder 12 óra alatt kinn vagy), stb. stb. stb.

 

Jó nézegetést

Előzmény: rebecha (37898)
Léna007 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37899

Szia Rebecha. Tapasztalatom csak a repülőjegy vételben van. Mi mindig direkt a légitársaságnál vesszük, általában nagyobb cégeket választunk, nem fapadosokat, mert abban sajnos a mi városunkból nincs választék. Általában minden hónappal az uatzás felé, egyre jobban emelkedik a jegy ára. Mi olyan 8 hónappal korábban szoktuk megvenni. A szállásokhoz nem tudok hozzászólni.

Előzmény: rebecha (37895)
rebecha Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37898

283E FTFŐ BOCSI elírtam

Előzmény: rebecha (37897)
rebecha Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37897

Flydubai van most 83ft/ fő. A szállás apartman ár Diffushhin. Thailandon én sem mennék félpanziósba. A flydubainál is külön kell fizetni azcülésért. Már nagyon régen repültem(kb. 30 éve) nem fapadossal, akkor még más volt a módi.éjjel végignéztem az általam ismert légitársaságokat+ skyskenner.most ez volt a legolcsóbb jegy.Vagy...holvérdemes még keresgélni???

Előzmény: moonwalkr (37896)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.04 -1 0 37896

Borzasztó nehezet kérdezel.

Leginkább erre az a válasz, hogy nincsenek olyan megkövült "szabályok", amiket be lehetne mondani.

 

Alapban igaz, hogy minél inkább közeledsz az időponthoz, a repjegyek annál drágábbak lesznek. 

DE

Mindig jöhetnek akciók. Ezt sosem fogod megtudni, hogy mikor és ki akciózik.

 

Nekem megrögzött szokásom következő év január-februárra előző július-augusztusban foglalni. Soha olyat nem mertem még csinálni, hogy szállást és repjegyet külön, hogy majd úgyis lesz valami. A repjegyek is elég jó árasak voltak ezzel a bő fél éves rátartással. De például ezzel a metódussal is volt olyan, hogy lefoglaltam a jegyet mondjuk augusztusban az Emirates-re és szeptember elején, két héttel később beesett a hírlevél, hogy az Emirates akciózik és még olcsóbb lett volna.

Ezért ez teljesen olyan, mint amikor azt játszod (remélem csak fejben és nem a valóságban), hogy két autó rohan egymással szemben és melyik kapja előbb félre a kormányt. 

 

Mi a jó ár? Ne haragudj meg érte, nem beszólni akarok, de mindig mosolygok azon, hogy feltűnnek itt a fórumon (és másik távoliakon is) olyanok, akiket az istennek se lehet lebeszélni a Wizzről, mert az olcsó. Hiába írja le az ember, hogy oké, lehet, hogy a jegy olcsó (valójában a sok apróbetű, csomag mizéria, egyebek miatt még az sem), de még számolj hozzá egy éj szállást itt, egy másik éjt ott (természetesen feleslegesen), plusz a taxiköltségeket a szállásokhoz, ne soroljam...és hopp máris kiderült, hogy a marha olcsó Wizz jegy dehogyis olcsóbb. Csak vállaltál érte egy csomó komplikációt.

 

Szóval régen a 250 volt egy jónak mondható ár és ha az alatt volt a jegy ára, akkor azt hamar le kellett ütni. Most a 350-re mondanám azt, hogy egy ilyen referenciaár. Természetesen fejenként. 

 

A thai dilemmádat sem fogom tudni eldönteni. Mivel szállásigény kérdése. Az 1053 dollár az marha alacsony ár. Mondjuk nem tudom, hogy ez szobaár, vagy fejenkénti ár-e, de nem is lényeges. Biztos találsz Thaiföldön is 3 hétre ennyiért szállást. Kérdés, hogy Thaiföld melyik részén, melyik szigetén és hogy milyen szálláskategóriában. Az egyetlen dolog, hogy arrafelé a FP nem divat - bár nem lehetetlenség -, de az ottani konyha és éttermek fényében dőreség lenne befizetni egy szállodába enni. 

Előzmény: rebecha (37895)
rebecha Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37895

Segítséget szeretnék kérni! Jövő év januárra mikor érdemes a repjegyet megvenni? Amennyi most a jegy annyi lesz pl.összel is?konkrét dátumra kell mert a férjem véletlenül, misem értjük hogyan de tavaly novemberben 2025-re foglalt.akkor jót nevettünk..De most már örülünk mert ennyiért nincs  félpanziós szállás.Vagy a szállások is később olcsóbbak lesznek?idén wizzel mentünk,de ha hozzáadom az Abu-i szállást és kb.annyiért tudnék venni jegyet,akkor inkább egyhuzamba mennénk.a Wizz késő délután ér oda és akkor már nincx speed boot arra a szigetre ahova mennénk, így Maléban is kéne egy éjszakát aludni.Todom,hogy ez egyéni és pénztárca függő de mi számít jó árnak??vannak itt tapasztalt rutinos Maldívra járók,Ők talán tudják a tutit.Vagy egy 3hetes Thailandot olcsóbban ki lehet hozni? Mint egy maldív lakott szigetet?a januári szállásunk 17 éj 1053 $ félpanzióval óceánparton.

Köszönöm, ha válaszoltok.

COOP Creative Commons License 2024.04.03 0 0 37894

végül is az enni-inni járniban is el lehet fáradni :) na ebből február végén elég 4 nap Sharm El Sheiken-ezt tesszük/tettük rendszeressé amíg lesz olcsó pénzért Wizz oda :)

1 hónap valami  Ázsia-vagy hasonló szuper után :)

Előzmény: Léna007 (37893)
Léna007 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 37893

Szia Kriszta,

 

nekem is éveken át egy érvem volt ellene, hogy mit csinálunk egy fici pálya méretú szigeten, halál unalom lenne egy halom pénzért. A covis előt soha nem voltunk még semilyen AI hotelben. a civid rákényszerített olyan utazásra, ahol a az AI hotelből szinte ki sem mehettünk. Vittem 3 könyvet, azt hittem halálra unom magam, de nem, és ugyanigy volt itt is, egy sort sem olvastam egy könyvből sem, mert nem volt időm rá. :-) 8 óra felkelés, fél 9 reggeli, fél 10-től kb. egy óra snorkelezés, kimerülten a medencénél jöttünki, ott zuhanyoztunk, beültünk a medencébe, ittunk egy üdítőt és beszélgettünk másik utazókkal. Mira visszagyalogoltunk a szállásunkig, éppen hogy csak fél óra volt még kifeküdni napozni, majd mentünk ebédelni. Ebéd után ismét egy óra snorkel és minden megismérlődve, napozás, vagy csak fürdőzés, vagy egy szigetkör és máris 17 óra körül már sötétedett. Zunahyozás és két óra valamivel való elvacakolása a vacsoráig. Vacsora után 10-11-ig egy bárban üldögélés és hopp, el is telt a nap. Néha még stresszes is volt :-) ;-) Már megint "menni kellett enni". :-) ;-)

Maleról nem tudok mit mondani, csak annyit láttam belőle, ahogy a taxi a belvrosban lévő lepukkaddt szállásunkhoz vitt és a környék is nagyon lepukkadt volt. Lett volna még 1-2 óránk nézelődni, de nem fogott meg. De biztosan lehet találni ott is érdekeset vagy szépet. ;-)

Előzmény: COOP (37881)
Léna007 Creative Commons License 2024.04.03 0 1 37892

Az, hogy mgéri-e egy nagyon összetett kérdés. Igen és nem. Mia te értékrended? Nekünk nem érte meg a 6000 Eurót, de megérte ott lenni, ha a pénztől elztekintek, de hiányzott a 'wow-effekt", met már rengeteget utaztunk és voltak hasonló helyek is. A wow-t a víz alatti világ adta, a maradék lehetett volna bárhol máshol. 6000 eurót semmiképpen nem ért meg, mert semmi sem volt magasabb színvonaló, mint máshol ahol magas színvonaló AI szálláson voltunk, sőt máshol sokkkal magasabb volt a színvonal bizonyos dolgokban. De megérte ott lenni egyszer, mert csodás volt és meg fogja érni máskor is majd másképpen magnszervezésben, olcsóbban kihozva egy lakott szigeten. Az én véleményem, hoyg egy resort sziget nem ad szinte semmi pluszt azéet a rengeteg pénzért, amivel többe kerül, mint egy lakott sziget.  Ha van rá pénzed, amit nem sajnálsz kiadni, megéri. Teljesen szubjektív, hogy kinek, mi éri meg. Megérte a hidroplános repülés miatta is, az nekünk már maga fele olyan élményszámba ment, mint maga az a egész ottlét. Nehezen érte meg a kínkeserves hosszú oda és vissza út. Szuper volt, csodaszép volt a mi szigetünk. De ha egy olyan szigetre mentem volna, ahol hosszasan elnyúló homokpad van, amibe besétálok az óceánba, ahol valami glancos vizivillában laktam volna, annak még nagyobb élményértéke lett volna, mert ilyen elyen még nem voltam, viszont arra már nem tudnék, sem akarnék kiadni pénzt, és ott ne kétnék még egy fél halat sem, nem hogy korallt. Tehát az sem mindegy, melyik szigetet választod, mik a fő érveid mellette, mi fontos, nekünk a víz alatti világ volt a legfontosabb és azt megkaptuk maxiálisan egyedien és hatalmas élményként. Ha keeset utazol és soha nem jártál még hasonló helyen abszolút megéri, mert ez lesz a legcsúcsa minden paradicsomi dolognak, amit csak el tudsz képzelni. Ha már sok ilyen helyen voltál, akkor csak hasonlónak érzed, de nem többnek, de akkor is másnak. Szóval annyi rétegre lehet felboncolni ezt a témát, amennyira csak akarod és ezeket a rétegeket (súlyokat) kell rakosgatnod a saját képzeletbeli mérleged két oldalára, hyg megszülessen az eredmény. Ehhez kell, hetket, hónapokat olvasgatni, meggyőződni, videókat a you tube-n nézni, mindezek adnak és elvesznek az érvekből.....Foglalkozz a témával és magad fogod tudni eldönteni. Végezetül ha nem hozok fel plusz és mínusz érveket, akkor megérte. Egy ennéldrágábbat már nem ért volna meg (nekünk - másnak ki tudja).

Előzmény: AnnF9999 (37889)
COOP Creative Commons License 2024.03.27 0 0 37891

nem szoktam kötekedni, de ha szerinted nem, akkor miért mennél oda. Olvasgass a neten, a FB-on rengeteg csoport van-korrekt beszámolókkal. Resort vagy lakott vagy akár kombinálva. Abból el lehet dönteni, hogy téged érdekel-e, tetszik-e, mennél-e oda.

Aki itt van eben a csoportban annak biztosan.

Előzmény: AnnF9999 (37889)
Bandos Creative Commons License 2024.03.27 0 0 37890

Igen, megéri.

Előzmény: AnnF9999 (37889)
AnnF9999 Creative Commons License 2024.03.27 -1 0 37889

Helló. Kérem, tudassa velem, ki járt már a Maldív-szigeteken, és hogy megéri-e az ottani nyaralást.

COOP Creative Commons License 2024.03.27 0 0 37888

mindenképp! :)

Előzmény: cassano711 (37883)
COOP Creative Commons License 2024.03.27 0 0 37887

Köszönöm, majd jövök ide megírni :)

Előzmény: Bandos (37882)
COOP Creative Commons License 2024.03.27 0 0 37886

igen, tudom és ennek tudatában utaztunk Indonéziába :) de azért akkora mennyiségű esővel még sehol nem találkoztunk, mint ott :))

Előzmény: W.L. (37884)
W.L. Creative Commons License 2024.03.26 0 2 37885

Meglep, hogy mar pont te is ide keszulsz, ugyhogy visszaneztem hozzaszolasaidat.

Pl en is public ferryvel utaztam, semmi baj nincs vele, miert ne lenne kibirhato?

Szamomra Male volt az orszag legerdekesebb szigete, toronymagasan. Ezzel persze nem mondok sokat, mert az en szememben mashol semmi erdekes nem volt, meg a sznorkel is gyengecske indonez mercevel.

Maleban direkt meg is szalltam visszafele, hogy kenyelmesen nezhessek szet. Szerintem valamifele helyi elet ott lathato leginkabb. Es noha zsufolt, azert azsiai nagyvarosnak a legnagyobb rosszindulattal sem nevezheto

 

Szerintem amugy Spanyolorszag sokkal de sokkal erdekesebh a Maldiv-szigeteknel, de azert ez ugye alma es korte.

De pl a te regi posztjaid alapjan azt hinnem, hogy meg csaladdal is jobban bejonne neked egy lajtos tropusi udulesre pl Bali, ami Maldivnal kb millioszor erdekesebb latnnivalok es helyi kultura tekinteteben, es kb ugyanannyibol siman kihozhato lehet (a repjegy tobb de minden mas olcsobb).

A strandok jobbak Maldivon, de nem hinnem, hogy nalad ez az epsodleges szempont. ;-)

 

Előzmény: cassano711 (37643)
W.L. Creative Commons License 2024.03.26 0 0 37884

Januar-februar Indoneziaban az esos evszak kellos kozepe, semmi nem borult meg azzal, hogy akkor ott kaptatok esot.

 

Az en rovid maldivi tartozkodasom anno junius kozepere esett, es semmi gond nem volt az idojarassal. Tulkepp nem is emlexem, esett-e akar egyszer is.

Szoval ez nyilvan szerencse kerdese is.

Előzmény: COOP (37881)
cassano711 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 37883

Egyáltalán nem baj, sőt, én kifejezetten örülnék ha erről az Ukulhas - Thoddoo kombóról írnál egy hosszabb beszámolót ide :-)

Előzmény: COOP (37881)
Bandos Creative Commons License 2024.03.26 0 0 37882

Szia!

 

A május 2-12 az időjárás szempontjából nagy valószínűséggel még jó időszak. Kb. 10 éve írták a Maldív Meteorológiai honlapon, hogy a megelőző 1-2 évtizedben az esős monszun általában május 10-15 körül érkezett a maldívra, és azóta ez inkább eltolódott pár nappal, akár 1-2 héttel is, mint ahogy az őszi, másik, novemberi monszunváltás is eltolódott, bár az inkább 2-3 héttel. Jó ez a terv, és az útvonal, amit írsz, és a végén még egy Male városnézés is belefér.

 

Drukkolunk, hogy jó időtök legyen, és várjuk majd a beszámolót!

 

Bandos

Előzmény: COOP (37881)
COOP Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37881

Szia Bandos!

 

Május 2-án megyünk és 12-én már jövünk is haza. Tudom, hogy akkor akkor van monszunváltás, de a januári és februári időjárás sem volt olyan, mint amilyen korábban lenni szokott. Szerintem ez nagyon megborult már-nem csak itt máshol is. Január/februárban Indonéziában is kaptunk esőt jócskán-igaz ott sokkal hosszabb időnk volt azt letudni, de majd meglátjuk :)

 

Igen- eléggé sok kutakodás és magam győzködése után jutottam az Ukulhas-Thoddo kombinációra végül- a 60 ország után ahhoz is győzködnöm kellett magam, hogy legalább ide utazzunk és megnézzük a Maldív-szigetekből egy kis darabkát. Resorton el sem tudnám képzelni mit csináljunk-ezt ne vegye senki bántásnak- mi mindig megyünk, nézünk, felfedezünk stb :)

 

Maléból Ukulhasra speedboattal megyünk, Ukulhasról Thoddora dhonival megyünk át-ehhez úgy kellett szervezni, hogy akkor költözünk amikor ez megy és Thoddoról jövünk vissza a reptérhez, de késő este indul a gépünk haza és szeretnénk majd délután Malét is megnézni, mert belefér.

 

Anyu is jön velünk-Neki szeretném megmutatni ezt a csodát-remélem lesz azért jó időnk is.

 

Köszi, hogy írtál!

 

Ha megjöttünk írok egy beszámolót ide is-ha nem baj!

Üdv

Kriszti

Előzmény: Bandos (37880)
Bandos Creative Commons License 2024.03.24 0 0 37880

Szia COOP,

 

 

Májusban mikor mentek? Akkor van a monszunváltás (általában május 10-15 körül), így május közepe-második fele az egyik legcsapadékosabb időszak a maldívon, de reméljük szerencsétek lesz, és idén nem lesz sok eső.

Ukulhas és Thoddoo szerintem a lakott szigetek közül talán a legjobb választás, főleg így, egy utazás alatti kombinációban.

 

Mi kb. 20 resort sziget mellett Ukulhas-on is voltunk, és az a meglátásom, hogy a sziget egyik felének (a turistás résznek)  a növényzete, a partja és a reef felveszi a versenyt egyes resort szigetekkel is, a bikini beach pedig ezen a szigeten kb. 600 méter, ami páratlan a lakott szigetek között. Nagy előnye még, hogy a bikini beach közelében van a szállások többsége, némelyik csak alig 20 méter a parttól. Thoddoo-n ez nem így van, ott a szállások jóval messzebb vannak a bikini beach-től, és a reef is jóval messzebb van a oparttól, cserébe viszont tényleg gyönyőrű és a helyiektől teljesen elszeparált a bikini beach.

Jó készülődést!

 

Bandos

 

Előzmény: COOP (37874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!