Keresés

Részletes keresés

Dyrangor Creative Commons License 2011.09.19 0 0 319

3 féle város van:

Az egyik féle a főbb városok, ezekkel lehet kezdeni Singleplayerben, A második féle városban építkezhetsz, de nem kezdhetsz ott, a harmadik félével(Oslo, Malmö, Edingurgh, Aalborg aszthiszem) csak kereskedhetsz, no trading office és céh

A játék célja egyébként a pénzszerzés, csak campaignban és singleP-ben, ha úgy állítod be, van cél: Lordmayor, Alderman stb

(ha az összes kalózt legyőzöd, jönnek újabbak)

Előzmény: Daneor (318)
Daneor Creative Commons License 2011.09.01 0 0 318

Sajnos Port Royal 2-nél valami grafikai hiba van, így azt inkább hanyagolom:S Olvastam korábban, hogy kalózbázisokat fel lehet számolni...azt hogyan tehetem meg? Több városban is kereskedő irodát nyitottam. Át tudom ezekben a városokban venni a "hatalmat"?:) Van már 300ezer aranyam, és kb ugyanennyi befektetve, de nem igazán tudom, hogy ennek a játéknak mi a vége...az összes kalózt le kéne győzni, vagy az összes várost meghódítani? Vannak olyan városok, ahova nem tudok építeni. Miért van ez?

Előzmény: Everton (317)
Everton Creative Commons License 2011.09.01 0 0 317

csatahajóvá kell változtatni a hajót.

 

ezt ugy tudod megtenni hogy felpakolod ágyúval és amikor aktiv a hajó valahol oldalt a kis fülek között van egy ablak ahol van egy ágyú és azt ott be kell pipálni.. ha jól emlészem..

 

 

a a part2 nem igazán alkalmas erre.. ha te támadsz meg hajókat akkor abban a pillanatban fel fognak jelenteni a városokban...

 

ha kalozozni akarsz akkor ajánlom a testvérjátékát a port royal kettőt..

 

abba ugyan igy megvan az épitkezés kereskedés.. viszont masszivan lehet benne csatázni..

Előzmény: Daneor (316)
Daneor Creative Commons License 2011.08.29 0 0 316

Üdv!

Egy régi kedvenc játékomat kerestem a Corsairs Gold-ot. Megtaláltam, de valamiért nem lehet játszani vele XP-n. Hasonló játékot keresve megtaláltam ezt. Egy kicsit bonyolultabb, mint amilyet akartam volna, de próbálok hozzászokni:) Viszont sehogyansem tudok rájönni, hogy kell megtámadni más hajókat. Engem viszont kalózok megtámadtak már, de mindig csak akkor, amikor fegyvertelen voltam. Hogyan tudok kalózokat keresni, és csatát kezdeményezni? Remélem, valaki válaszol majd:) Előre is köszi

Papa_74 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 315

Én próbálkozom vele :-)

Csak a hajókkal történő auto kereskedést nem bírom beállítani :-(

Elviszik a cuccost, de vissza is hozzák.

Előzmény: Everton (314)
Everton Creative Commons License 2010.10.11 0 0 314
csinálja valaki a 4 et?

a tengeri csata tényleg ilyen fos irányithatalan vagy csak én bénázok?
Ernan Creative Commons License 2010.05.21 0 0 313
Ernan Creative Commons License 2010.05.21 0 0 312
Jön a Patrician 4
http://www.gamestar.hu/patrician-iv-az-elso-kepek.html
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.05.19 0 0 311

Competitions-ban látod a városban valamilyen épülettel vagy üzlettel jelenlevő vetélytárs kereskedőt. A Send offer csak a multiplayerben aktiiv, kizárőlag Human Playerekkel cserélgethetsz árut.

Egyébként nagyon örvendek hogy ilyen szépen beindult ez a topic; és lám-lám még mindig vannak akik játszanak Patriciant :)

Előzmény: Ernan (307)
Ernan Creative Commons License 2010.05.19 0 0 310
Kalóz aktivitással nincs gond sok a kalóz.Legutolsó kalóz tábor felszámolásával több mint 700 ezer pénzt kaptam,és szeretem 4 hajót.
arzo Creative Commons License 2010.05.19 0 0 309

Én a II-vel játszottam évekig, ezzel nem olyan régóta. Most már én is Alderman vagyok, van vagy 50 hajóm, nekem mindenféle feladatot felhoz. Folyamatosan írtom a kalózokat.

A városépítés nem volt olyan jó buli szerintem, mert az igazán izgis dolgokat nem lehett megépíteni, bár lehet nem voltam elég kitartó.

Próbálj meg olyat, hogy mikor betöltöd a játékot akkor az opcióknál megpróbálod a pirate activity-t magasra állítani (igazából nem tudom menet közben lehet-e), akkor majd kapsz rendesen, de legalábbis folyamatosan jön az üzi, hogy X.Y kalóz már megint megtámadott valakit.

Előzmény: Ernan (308)
Ernan Creative Commons License 2010.05.18 0 0 308
Már 9 éve játszom,3 városban állítok elő főleg árukat,amiket nagy nyereséggel árulok,36 hulk hordja az árut a trade officekbe.Van kalózvadász konvojom,alderman vagyok,és luebeckben lord mayor,Luebeckben már több mint 32000 lakos van.Alderman küldetések közt nem találok városépítős küldetést,csak traderoute-s és kalózos küldik vannak.Luebeckben 40 guard,40 musketer,40 crosbowos.20 bowos katona van.De sajna senki nem akar minket megtámadni.Hogy a fenébe lehetne megcsinálni hogy megtámadjanak?Herceggel szórakoztam hogy csak 1 pénzt adtam neki,kiírta hogy morcos az ügyintéző,de hiába adtam neki már vagy 50 alkalommal 1 pézt,nem támad meg.Talán félnek a nagy hadseregtől meg a teljesen felfejlesztett városfaltól?Rohadtul frusztráló hogy nincs városépítős küldi,pénz és alapanyag bőven lenne rá.Ja a feleségnek sikerült kifogni egy jó csajt,luebeckben született és ismerik is,valami olyasmit ír kis hogy respected,meg hogy councilorok közt ismert.
Ernan Creative Commons License 2010.05.18 0 0 307
Competitions nevü épület mire jó?Ha rákattintok előjön 3 kereskedő neve az egyik előtt van egy ház,alul van make offer gomb de szürke.Mit lehet ezzel az épülettel csinálni?Még soha semmi hasznát nemvettem.
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.05.06 0 0 306
Marmint 12 mediterran kikoto, plusz 3 indian falu; vagyis 15 osszesen.
Előzmény: arzo (304)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.05.06 0 0 305

Asszem igen, tehat 12+3. Eddig legalabbis minden jatekban igy volt amirol tudok.

Nekem vegig van mar kutatva az osszes partvonal vegedes-vegig; es ennyi van benne.

Előzmény: arzo (304)
arzo Creative Commons License 2010.05.06 0 0 304
Jól értem, hogy a felfedezhető városok száma fix? Tehát ha egyik játékban megtalálok 3-at (nekem asszem az volt a max) egy másik játékban ugyanannyit találhatok meg, csak másikakat?
Előzmény: Thomas Aldermann (300)
Ernan Creative Commons License 2010.05.06 0 0 303
Köszönöm
Előzmény: Thomas Aldermann (302)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.05.05 0 0 302

Aha, most már rájöttem hogyan kell :)))

 

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.05.05 0 0 301
Uuuups
Előzmény: Thomas Aldermann (300)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.05.05 0 0 300

Itt van egy, az amerikaiakkal nem találtam.

De nem mindig ugyanazok a városok vannak, én pl felfedeztem  Tuniszt, Algiirt,  Nizzát, Bordeaux-t, Portót, Cádizt, Pisát, Palermót Sziciiliában és kb mellette az olasz csizma orra körül Cosenzát, a dalmát partokon Podgoricát, a görög félszigeten Athént és közvetlenül alatta Neapolis(?)-t. Ezek mind pontosan ott vannak mint a mai térképeken.

Az amerikai faluk meg gondolom minden játéknál másképpen vannak elszórva.

Szépen végig kell kutatni a partokat :)

Előzmény: arzo (299)
arzo Creative Commons License 2010.05.04 0 0 299

Nekem ez sehogy se jött össze... Lehet lassú vagyok??? :-(

 

Nem tudok térképet beapplikálni sorry.

Előzmény: Ernan (297)
Ernan Creative Commons License 2010.05.03 0 0 298
Valaki tenne fel egy képet a felfedezett mediterrán és indián városokról?
Ernan Creative Commons License 2010.05.03 0 0 297
Én úgy szoktam a konkurens kereskedőket tönkretenni hogy el árvereztetem az épületeiket vagy lerombolom.Rákattintasz az épületedre,mondjuk sörfőzdére majd gyorsan a konkurens kereskedő épületére kettőt kattintasz,ekkor eltudod árverezni az épületét vagy lerombolni.Ha gyárat akarsz tönkretenni akkor először egy saját gyárra kell kattintani majd az övére kétszer.ha házát akarod akkor a saját házaid valamelyikére kattintasz és gyorsan kétszer az övére.nem tudom ismeritek-e ezt a trükköt.
Előzmény: Thomas Aldermann (287)
arzo Creative Commons License 2010.04.15 0 0 296
Jól levittem a kajaárakat, és egyszer csak megválasztottak lord mayornak. Akkor gyorsan az Alderman officéból választva kiírtottam egy kalóztanyát, és elkezdtem a városépítést is (az 2 éves project). Azzal jól lekötöttem magam és így akadozott az ellátás, a következő évben meg nem én lettem a lord mayor... Így még csinálom a városépítést, be tudok lépni Cologne-ban az Alderman office-ba, de csak a városépítést látom.
Előzmény: Thomas Aldermann (295)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.04.13 0 0 295

Ja, látom már elkéstem és elboldogultál.

Sajnos rossz hiirem van : Aldermann csak egy Lord Mayor lehet (amennyire én tudom legalábbis). Te nem vagy Lord Mayor és be tudsz lépni az Aldermann irodájába ?? Nem tudom milyen, én már 38 éve csak Lord Mayor vagyok. Ha látod a Task-okat, biztosan segiit ha teljesiited őket. Viszont ha nem sikerül, nagyon lenyomja az ázsiódat.

Nincs mese, elölről kell kezdeni az egész cirkuszt. Amint látod, én is jártam meg.

 

Ez van !  :)

Előzmény: arzo (293)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.04.13 0 0 294
Óóó  már,  te kis türelmetlenke ! Hát  “még mindig csak PATRICIAN” vagy ???  Mintha nemrég még az volt a baj hogy nem sikerül elérned ezt rangot !  Vagyis tulajdonképpen “már,  végre” elérted, nemde ?  :) 

Expediicióra egyébként értelemszerűen a nagy óceánjáró hajó való, a HULK.  És jó,  ha a flottaparancsnok kapitány legalábbis  4-es szintű hajózási ismeretekkel rendelkezik.

Szerintem az optimális úgy kb a 6 hulkból álló flotta egy tengerentúli expediicióra.  Elvisz kb 1500 iron goodsot az indiánoknak, eladja úgy 460 körül darabját; és a visszafele felvásárolja az összes pottery-t és wine-t amit talál Portóban és Bordeauxban.  Nekem 4 ilyen flottám van, és folyamatosan járnak.

A mediterrán városokba egy 6 crayerből álló flottát küldök rendszeresen spice-ért , még több wine és pottery-ért.  Nagyon gyorsan jár, és legtöbbször egy úton csak  95%-ra romlik.

Természetesen a flottaparancsnokok mind 5-5-5-ösök, MINDEN hajónak van saját kapitánya, teljes számú legénysége és maximálisan fel  van fegyverezve.  Az úgy teljesen normális hogy kb 86%-osra leromlanak egy úton és fel kell javiitani (kb 1 hét), és ha viharba kerülnek vagy kalózok támadják meg akkor lemennek úgy 62%-ig is; de nekem még soha nem veszett el egy hajóm sem . . .

Mintha már emliitettem lennebb, hogy snaikkákat  és (különösen) cogokat használni szerintem teljesen értelmetlen.  Ezeket ha véletlenül zsákmányolok is a kalózoktól, azonnal elárverezem.  A snaikka kicsi kapaciitású és nagyon érzékeny egy esteleges kalóztámadásra;  amit meg  egy cog elvinne, ugyanazt gyorsabban és sokkal biztosabban elviszi egy hulk.

No és a további szamárlétra a következőképpen működik :

Be kell menned a Town Infóba, ott folyamatosan tudod követni hogy állnak az esélyeid a Lord Mayor-i tisztségre.  Az ‘Accept candidature ?’  Yes-re kell legyen álliitva , de az alapállásból úgy szokott lenni.  Ott iirja hogy mikor lesz a legközelebbi Lord Mayor választás – ha jól emlékszem minden év Április 12-én szokott lenni.  Ugyanott  megjelenik a  4 jelölt is  aki indul a választáson (a Lord Mayor és a három legnépszerűbb Patrician vagy Councillor).  Ezek a mindig népszerűségi sorrendben jelennek meg :  az  első (legfelső)  a legnépszerűbb,  és  iiigytovább lefele.  A sorrend értelemszerűen  változtatható,  te is először 4-ik helyen jelenhetsz meg kiszoriitva az addigi 4-iket.  Ahogyan sikerül népszerűségben lekörözni az előtted levőket, úgy haladsz felfele a listán.  Lord Mayor MINDIG az lesz, aki a választás napján első helyen van.

Tapasztalataim szerint eleinte elég könnyen megy, de majd a 2 helyről az elsőre jutni azért keményen bele kell húzni.

Népszerűdödési technikák :  a már ismertek,  +  nem biztos hogy emiitettem, de lehet hogy már rájöttél : a Meetings-ben javasolni  kell  hogy  változtassák a Tax/head-et, persze csökkenteni, és  ugye majd meg  is szavazni a tárgyalógyűlésen.  Nagyon erős,  csak idejében kell csinálni mert kis eltolódással/késéssel  jön meg a hatás.  Egészsegesebb pl . 5 %-ot  5ször javasolni+tárgyalni egyenként, mert akkor   a hatás  is 5X  lesz   J ; tehát  választások előtt már legalább 6 hónappal el kell kezdeni.  És feltétlenül celebrationt Márciusban, de úgy ütemezni hogy még Április elejére is beférjen egy 12-e előtt.  Ha akkor első vagy, biztos a siker  !

Ha  már Lord Mayor vagy, sokkal könnyebb megmaradni a tisztségben.  Én pl  legelőször megjártam :  Március  2n-én sikerült felkerülnöm az első helyre, és már be is ütemeztem a győzelmi ünnepélyt Április  15-re.  Azután már nem követtem az eseményeket, mert kellett köncentráljak az üzleti részre is  (a gatyám ráment a népszerűsiitésre);  különben is meg voltam szokva hogy a többiek nem igazán mozogtak, csak én törtem meredeken felfele addig.  Akkor estem rettenetesen pofára, mikor kihirdették a választás eredményét :  1  szavazattal nyert az öreg Lord Mayor . . . Valamiképpen egy annyit ingadozott pont akkor, mivel nagyon kicsi lehetett a különbség.  L  És az utolsó lementett állásból (kb Április 6) már hiába pumpoltam a templomot még a szegényeket, nem volt elég.  Naná hogy  a  „győzelmi”  ünnepély után, 15-én már megelőztem . . .  Úgy maradtam egy éven keresztül , a következő választásokig.

Szóval csak türelem és kitartás !

Majd ha Lord Mayor lettél,  majd megbeszéljük a további  technikákat , hogyan kell megpályázni az Aldermannt, az is érdekes.

Jó játékot !

arzo Creative Commons License 2010.04.13 0 0 293

Na végre valahára megválasztottak lord mayor-nak. Elvállaltam a kalóztanya kiírtását, az rendben is volt, aztán egy új város kíépítését, na ott semmit nem lehet gyártani.., de haladok azzal is (hogy meglegyen az 1000 ember), erre közben mást választottak meg lord mayornak. Most ilyenkor mi van? Ettől függetlenül ha megcsinálom az alderman office-ban levő kíírásokat, akkor még lehetek Alderman?

 

Köszi

arzo Creative Commons License 2010.04.07 0 0 292

Szia!

 

Utólag neked is Kellemes Húsvétot!

 

Nem kellett újraindítanom, de van egy-két érdekesség. Újra kellett telepítenem a játékot, a mentéseim ugyan nem vesztek el, de!: Azóta a konvolyoknak csak a konvolyvezető hajói látszanak (a többit csak a kis hajóikonon tudom kijelölni jobb oldalt, vagy ha kilép a konvolyból) és az elárverezett sólepárlóm továbbra is nekem termel, de már másé. :-) Londonban egy darab fát sem használnak fel a cattle farmok... :-)

 

Felfedeztem amerikát, odaveszetek a crayereim, csak a cog-ok jöttek vissza...

Bremen-ben van a központom, ott nagyon jól élnek az emberek, mindenki hálás nekem clever szerepel a nevem előtt, gyilkolom a kalózokat, de még mindig csak PATRICIAN vagyok! ez miért van? most már tényleg nem értem...

 

 

Előzmény: Thomas Aldermann (291)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2010.04.02 0 0 291

Ez iigy igaz, a legérdekesebb az elején amikor kiépiitesz; mikor már nagyon nagy a vállalkozás eléggé fárasztó folyton követni a dolgokat . . .

Abban a fázisban én nem is tudok többet játszani kb 1 óránál egyhuzamban. Leginkább szegény kalózokat nyaggatom, szokott lenni vagy 5 kalózvadász hulkom, addig küldöm őket egyik kikötőtől a másikig amiig megtalálom az üldözöttet és jó pénzért elszálliitom ahova kell; ez rendesen egy-egy új hajót jelent.

No meg, ha már Lord Mayor vagy, vannak Task-ok az Aldermann's Office-ban - ott van az iroda az éppen aktuális Aldermann városának Town Halljában - , azokkal is el lehet szórakozni.

Persze, ezek közül is a kedvencem a kalóztanya (Pirate's hideout) kiirtása. Ehhez azért már jó flotta kell, kb vagy 6 hajó, de több jobb.

 

Jó játékot ha újra elkezded, és kellemes húsvéti ünnepeket addig is !

 

 

arzo Creative Commons License 2010.03.30 0 0 290

Szia!

 

Jajj, ne is mondd! Párom valamit piszkált a gépen és úgy fest elszálltak a játékaim! Pedig már haladtam, Partician voltam.

 

Nem fontos a nősülés, de asszem írtam, hogy évekig játszottam hajadon nőként és egy szint után nem léptem előrébb a ranglétrán, csak iszonyat sok pénzem volt és szinte mindenhol trade officom és úgy uncsi volt. És valaki írta itt, hogy az előrejutás feltétele, hogy meg kell házasodni. Vagy félreértettem? Most nincs időm visszaolvasni a hozzászólásokat megint, de valamilért úgy emlékszem szülséges az előrelépéshez.

Na szóval ezért házasodtam. :-)

Ha van elég anyagom elvállalom a Noticékat, annyira, hogy néha nincs is notice. :-)

Az esküvőkkel óvatos vagyok, mert volt már úgy, hogy nem tudtam mindent összeszedni időre.

Előzmény: Thomas Aldermann (289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!