Keresés

Részletes keresés

Badmotorfinger Creative Commons License 2003.03.28 0 0 98
Nézd meg itt. Tlálsz óla jót is, rosszat is:

Nikon 885

Előzmény: marcsello (97)
marcsello Creative Commons License 2003.03.28 0 0 97
Sziasztok,

közeljövőben tervezem egy digit fényképező vásárlását, az egyik, ami szóba jöhet az a 885-ös, most bécsben kifutó típusként nagyon akciózzák (400 EUR - mwst), tehát olyan 85 körül hozzá tudnék jutni. Szerintetek megéri? Jó kis gép ez?
Nekem mindenesetre az adatlapok, tesztek alapján tetszik, de hátha ti hosszabb használat után hozzá tudtok olyanokat is mondani, amit a tesztelők nem.

üdv,
marcsello

DooMi Creative Commons License 2003.03.10 0 0 96
pix.maxeline.com

Itt csak Nikon Coolpix 885-el készült képeket találtok... egyenlőre... :-)

Teszteltem a új kis kocka nikont, de minőségileg a 885 jobb képeket csinált a Sport 2003-on. Persze lehet hogy más környezetben jobb lenne, mindegy...

Badmotorfinger Creative Commons License 2003.01.31 0 0 95
Hát igen !

A 885-ös korai példányai sajnos elég nagy számban ezzel a típushibával kerültek forgalomba. Ez főleg az USA-ban megjelent korai példányokra vonatkozott, mert amíg elért hozzánk, addig a gyár nagyjából orvosolta a hibát. Úgy látszik itthonra is jutott a hibás példányokból. Én már több, mint egy éve vettem az enyémet, de azóta kifogástalanul működik. Az újabb példányoknál ez a hiba, úgy tudom, nem jelentkezik.

Ez persze téged egyáltalán nem boldogít.

Viszont lehet, hogy rosszul emlékszem, de ha másodszor is ugyanaz a hiba jelentkezik a gépnél a javítás után, akkor a forgalmazó a törvény szerint, a kérésedre köteles kicserélni azt egy új példánnyal. Függetlenül attól, hogy milyen öreg a géped. Szerintem nézz utána pontosabban a Fogyasztóvédelemről szóló törvényben és ha valóban így van, akkor verd az asztalt !

Előzmény: altf5 (93)
acid Creative Commons License 2003.01.29 0 0 94
altf5
szvsz ez nem jellemző! sőt, igen ritka.
Előzmény: altf5 (93)
altf5 Creative Commons License 2003.01.29 0 0 93
hali

nekem kb. 1 eve van meg a gep.
kb 2 honapot volt mar szervizben> SYSTEM ERROR miatt
amit eddig allitolag csereltek benne:
objektiv tag, image control panel, tapellatas, szoftver.
hetfon hoztam el es intenziv (130 kep 2 nap alatt) hasznalat utan most szerdan SYSTEM ERROR ujra es nem indul.
Hetfon hosszabbitottak a garanciat 1 ujabb evre de engem ez nem vigasztal, ha nem tudom hasznalni.
Elegem van belole.
Ha nem cserelik ki, akkor a fogyasztovedelemhez fordulok, de attol meg nem lesz gepem ami a munkamhoz kell.
Tud valaki hasznalhato tanacsot adni?
Elkeserito, a gep 250 ezert volt 1 eve.. ez is nikon!!!
szar.
altf5

Előzmény: acid (92)
acid Creative Commons License 2003.01.28 0 0 92
a 885-on is volt firmware update. szvsz a piros tema nem problemas, manualisan allithato wb. jo kis gep, ha az ember annak kezeli ami. a plusz 1 mpixel nem hiszem hogy gyakorlatilag szamit ebben a kategoriaban. a tobbi tulajdonsaga ugyis bekorlatozza.
Előzmény: _Pompi_ (89)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.28 0 0 91
Nem ismerem sajnos a gépet használati szinten, nem tudok érdemben nyilatkozni róla.
Csak a netes tesztekben található képeket nézegettem meg róla anno.
Megpróbálom végigszaladni a topikot, hogy miről is van szó.
Addig is nézd meg ezeket a képeket:
http://www.dpreview.com/gallery/nikoncp885_samples/
http://www.steves-digicams.com/2001_reviews/nikon885_samples.html

Szerintem a kategóriájához és árához mérten nem rossz darab. Ha valakinek szempont a kis méret akkor ebből a szempontból elég jó.

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 90
Az extremcomputer.hu-nál 35-ezerrel olcsóbban lehet megrendelni, mint máshol, ahol még árulják. Most nagyon megfontolnám a véleményedet. Több pénzt nem tudok gépre kiadni. Mik ezek a nagyon ellentmondó vélemények és tapasztalatok a topikban? Az Index részletes ismertetője hihetetlenül dicsérte, itt meg ez a vörös szín hiba...
Előzmény: _Pompi_ (89)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.28 0 0 89
Csak az a bibi, hogy közben kifutott ez a típus, vagyis már nem gyártják. Van helyette 4300-as, ugyanaz a fizikum 4 megapixellel, meg gondolom kisebb (nagyobb) javítgatásokkal.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 88
JAv.: vörös-szín hibával. Megnéztem az Index Dogicam rovatban a részletes elemzést (2000-ből), a legmagasabbra értékeli és dícséri, vörös hibáról nem szól. Lehet, hogy attól függ, ki hol vette? És most hol?
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 87
Fel kéne hozni ezt a topikot. Úgy tudom, azóta az egyik legkeresettebb gép lett. Mi azóta a tapasztalat a vörösfény hibával?
acid Creative Commons License 2003.01.08 0 0 86
Mester Albert!
A topicot azert javasoltam, mert annak direkte az adas-vetel a temaja, mig ennek nem. Engem nem zavart itt sem, nekem van ilyen. Egyebkent ez egy kifuto(tt) modell, amit egy kicsit dragan mersz, meg ha "vadi uj" is.
Előzmény: Törölt nick (84)
Fat Creative Commons License 2003.01.08 0 0 85
Ja, 90-100 ezer forintért veszel es 140 ezerert adsz el. Az jo.
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 84
Bocs, de nem értek egyet: szerintem nagyon sokan kifejezetten azért keresnek fel ilyen konkrét topikokat, mert vásárolni szerenének.
Előzmény: acid (82)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 83
Nikon Coolpix 885 eladó 140.000 forintért, vadiúj, bontatlan dobozában, összes tartozékával. Boltban kb. 185ezer Ft. Más típusok is. acoeptis@yahoo.com
acid Creative Commons License 2003.01.02 0 0 82
Albert
Javaslom ezt a topicot:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9034190&uq=3308
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 81
Basszus, ezt tényleg elírtam! Bocsánat!
Előzmény: acid (80)
acid Creative Commons License 2002.12.30 0 0 80
Nikon
Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 79
Nicon Coolpix 885-ös digitális gépet vennék, maximum 90-100ezer forintért. Érdekel Coolpix 775 is, max. 70ezerért. Csak és kizárólag hibátlan, kifogástalan állapotú érdekel. Bárhová értemegyek.
Badmotorfinger Creative Commons License 2002.12.23 0 0 78
Milyen hosszú záridővel csináltad ?

Ha rövid záridőnél és nem csak sötétben készült képeknél is jelentkezik, tehát minden esetben, akkor az gond (stock pixel) Ez a CCD hibája.

Ha hosszabb záridőnél, gyenge fényviszonyok között készült képeknél jelennek meg (viszonylag sok), akkor azok hot pixelek. Más gépeknél is jelentkezik, de a Noise reduction nagyon jó hatásfokkal közömbösíti ezeket a hibákat.

Előzmény: da Gama (74)
Badmotorfinger Creative Commons License 2002.12.23 0 0 77
:)))
Előzmény: acid (76)
acid Creative Commons License 2002.12.11 0 0 76
Badmotorfinger
Nekem ugyan van mar, de jo az oldalad, majdnem megvettem meg1x :-)
Előzmény: Badmotorfinger (75)
Badmotorfinger Creative Commons License 2002.12.10 0 0 75
Eladó egy NIKON COOLPIX 885-ös digitális gép

3.3 Mpixel
3x zoom objektív
teljesen manuális beállítások
ezernyi szolgáltatás
akku, töltő
+ ajándékok

További részletek

da Gama Creative Commons License 2002.12.06 0 0 74
A magyar nyelvű engem is érdekelne, ha megvan online verzióban. dagama@index.hu
thx

Ti tapasztaltatok már pixelbeégést 885 nél?
Ha csinálok egy tök fekete képet 3 4 pixel(csoport )nem lesz fekete, hanem kül színekben játszik.
Elég zavaró, mi lehet ez?

Szergio Creative Commons License 2002.12.05 0 0 73

Acid!

Kerhetnek en is egy magyar nyelvu leirast. Megkoszonnem ;-)

Szergio
(a mail cimem mukodik)

Előzmény: acid (66)
acid Creative Commons License 2002.12.02 0 0 72
kirby26
Gyors temara gondolom a rovidebb zarido a megoldas (leirasban benne vagyon). Persze ez a gep nem a sportfoto legjobb eszkoze. Ugy is mondhatnam, hogy nem valo ilyesmire. Az alapkerdeseidre (ha a topicok kozott nem talalsz valaszt) javasolnek egy fotos konyvet (amibe belelapozol megvetel elott es latni fogod, hogy foglalkozik veluk).

A rengeteg link kozott pl. ezzel is kezdheted:
http://www.fotovilag.hu/foto/cimlapok/alapok.htm v.
http://www.photozone.de/4Technique/ v. http://www.photozone.de/4Technique/ v.
http://www.nagytudasu.hu/hege.tk/phpBB2/index.php

Itt meg talalsz tovabbi olvasni valot:
http://digitalisfoto.lap.hu/

Jo fotozast!
Acid

Előzmény: kirby26 (71)
kirby26 Creative Commons License 2002.11.18 0 0 71
sziasztok,

másfél hete vagyok egy 885-ös tulajdonosa. nagyon meg vagyok vele elégedve, nálam ez a vörös dominancia sem jelentkezett, egy kérdésem van: mit kell ahhoz állítanom, hogy ha mozgó tárgyakat, vagy pl. futó embereket akarok fotózni egy kicsit élesebben.
Teljesen mandarin vagyok a fotózás területén(g?zöm sincs mit jelent a fehéregyensúly és társai), de hátha van erre megoldás.
Vagy ha van olyan topic, link mely a fotózás alapjaival foglalkozik, akkor azt is megköszönném.

Kirby

COP Creative Commons License 2002.11.08 0 0 70
Köszönet a használati útmutatóért. Gyorsan megkaptam.

Üdv

Előzmény: COP (69)
COP Creative Commons License 2002.11.07 0 0 69
Sziasztok!
Én is tapasztaltam a "vörös-túltengést" néhány beállításnál és persze az automata üzemmódnál is. Úgy látom, hogy ez a dolog csak mesterséges fény esetén szembetűnő.

Még elég kezdő vagyok a digitális fotózásban. Ez az első gépem. Kicsit lehangolt amit ezen a fórumon lehet olvasni a géppel kapcsolatban.

Üdv.

Ui: Láttam, hogy valaki felajánlott magyar nyelvű kezelési utasítást pdf formátumban. Sajnos magánban nem sikerült elérnem az illetékeseket. Bármilyen formátumban (akár fénymásolat) vevő lennék egy magyar utasításra.
v.brothers@mail.matav.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!