Keresés

Részletes keresés

Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 768

 

  Ha "áltudományosnak" tartod, akkor semmi gond. Ez a "SZELLEMEK, PARA-dolgok"

topik ;) :)

Előzmény: msmks (767)
msmks Creative Commons License 2009.03.11 0 0 767
megnéztem a cikket, de nekem már első ránézésre is ellentmondásosnak tűnik. a cikk állítása és a hivatkozott cikkek még abban sem egyeznek meg, hogy mi pontosan ez az irány. azt se nagyon értem, mi az összefüggés az előbb felvetett problémával. az egyenletből ugyanis sehol sem következik, hogy valamilyen anyag c-vel mozog. a képlet azt írja le, hogy adott mennyiségű energia milyen tömegű anyagnak felel meg.

úgy őszintén, mi a célod azzal, hogy áltudományos cikkekkel bombázod a valfilt?
Előzmény: Mirdad (765)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 766
Nem lehet tudni egyik feltevést sem. Én jobban örülök a racionális magyarázatoknak, elhiheted. Köszi mindenkinek a válaszokat, esetleges megoldásokat.
Előzmény: msmks (763)
Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 765

 

  OFF

 

  Jó kérdés. Kézenfekvő lenne, hogy "m" az "anyag" tömege. Nade milyen "anyag"

mozog "c"-vel...? :)

 

  Most már azt is tudjuk,, hogy a fénysebesség nem állandó - ez lenne ugye a relativitás-elmélet egyik alappillére, a c állandó. A fénysebesség irányfüggő, amit a Micheson-Morley-kísérlet nem vett figyelembe.

 

  Itt vannak a kísérletek: az "eredeti" M-M-kísérlet, és a Silvertooth-féle, ami már kimutatja az irányfüggést.

 

  http://www.biochem.szote.u-szeged.hu/astrojan/silverth.htm

 

  ON

Előzmény: msmks (764)
msmks Creative Commons License 2009.03.11 0 0 764
a képletből az m az minek a tömegét jelenti? az anyagét?
Előzmény: Mirdad (759)
msmks Creative Commons License 2009.03.11 0 0 763
azt honnan lehet tudni, hogy nem lehet a jelenséget fizikával magyarázni?
Előzmény: Kitti1972 (749)
Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 762

 

  "Minden energia - kvantumfizika és egészség" cikk:

 

  Mottó: "Csodák nem a természet törvényeivel ellentétben történnek,
hanem a mi természeti törvényekről alkotott elképzeléseinkkel ellentétben."

  Szent Ágoston  ("kiugrott" Máni Fény Vallásából, mert egy fokon túl már nem

haladt...;) Aztán amit a világosság rajta elvégzett, amit neki köszönhetett, azt mind

korábbi társai, vallása ellen fordította. Persze hasztalan :)

 

  http://www.meno.ro/nyomtatas/hir=1086

Előzmény: Mirdad (761)
Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 761

 

  Akkor megfejtetted a "rejtélyt". Ügyes vagy :)

 

  A lényeg számomra valóban az, hogy az energia-megmaradás törvénye szerint

is az energiából magyarázható az "anyag" léte - és nem fordítva.

 

  A fény kettős természete (hol korpuluszkuláris, részecske, hol hullám-természetű) szintén arra utal, hogy nem olyan kockás az e világ, ahogyan a klasszikus fizika azt leírta :)  A legújabb fizika kvantum-szinttől a (mem)bránokig hihetetlen valóságot tár

elénk, újabban 11 dimenziót, stb.

 

Előzmény: Kilkenny (760)
Kilkenny Creative Commons License 2009.03.11 0 0 760
Látom, a lényegre reagáltál. Akkor nézzük anélkül:

szó sem volt a pohár elvágásáról), a jelenség nem érthetetlen.

Az üvegnek olyan a szerkezete, hogy rengeteg korábbi feszültséget meg tud őrizni magában. Ezek a feszültségek főleg az egyenetlen melegedésből származnak, ugyanis az üveg rossz hővezető, tehát ha nem egyenletesen melegíted föl, a melegített rész ki akar tágulni, a hidegebb rész nem, és a kettő között nem egyenlítődik ki a hőmérséklet, mert, mint mondtam, az üveg rossz hővezető. Ezek a megmaradó feszültségek sokszor napok, de esetleg hete vagy hónapok múlva eredményezhetnek töréseket, és akkor már spontán jelenségnek látszanak, vagy olyan kis hatás (például hő vagy rezgés) váltja ki őket (elmegy egy autó a ház mellett), amit az emberek észre sem vesznek.

Hogy miért körkörös a repedés, annak többféle oka lehet. Az egyik az, hogy a poharat eleve körkörösen alakítják, tehát az olvasztás, öntés, hűtés közben a hőhatások így érheti,, de ezt kevésbé tartom valószínűnek. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy valamikor nagyon hideg vagy nagyon meleg folyadékot töltöttek abba a pohárba, és a hideg-meleg határvonalom maradt az üvegben olyan feszültség, amely a későbbi repedést előidézte. Ez összhangban van a repedés helyével is, körülbelül addig szokott érni a folyadék egy pohárban.
Előzmény: Mirdad (759)
Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 759

 

  "a tudomány ilyen ostobán sommás megállapításokat nem tesz"

 

   E=mc2

 

  Ez a világunkat jelenleg leíró egyik, ha nem a legfontosabb képlet, ahol

E(nergia), m(tömeg), c(fénysebesség) - matéria egy szál se ;)

 

 

Előzmény: Kilkenny (758)
Kilkenny Creative Commons License 2009.03.11 0 0 758
Noha az, amit leírtál, több szempontból sem állja meg a helyét (a tudomány ilyen ostobán sommás megállapításokat nem tesz, és szó sem volt a pohár elvágásáról), a jelenség nem érthetetlen.

Az üvegnek olyan a szerkezete, hogy rengeteg korábbi feszültséget meg tud őrizni magában. Ezek a feszültségek főleg az egyenetlen melegedésből származnak, ugyanis az üveg rossz hővezető, tehát ha nem egyenletesen melegíted föl, a melegített rész ki akar tágulni, a hidegebb rész nem, és a kettő között nem egyenlítődik ki a hőmérséklet, mert, mint mondtam, az üveg rossz hővezető. Ezek a megmaradó feszültségek sokszor napok, de esetleg hete vagy hónapok múlva eredményezhetnek töréseket, és akkor már spontán jelenségnek látszanak, vagy olyan kis hatás (például hő vagy rezgés) váltja ki őket (elmegy egy autó a ház mellett), amit az emberek észre sem vesznek.

Hogy miért körkörös a repedés, annak többféle oka lehet. Az egyik az, hogy a poharat eleve körkörösen alakítják, tehát az olvasztás, öntés, hűtés közben a hőhatások így érheti,, de ezt kevésbé tartom valószínűnek. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy valamikor nagyon hideg vagy nagyon meleg folyadékot töltöttek abba a pohárba, és a hideg-meleg határvonalom maradt az üvegben olyan feszültség, amely a későbbi repedést előidézte. Ez összhangban van a repedés helyével is, körülbelül addig szokott érni a folyadék egy pohárban.
Előzmény: Mirdad (756)
Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 757

 

  Az inkább "parajelenség", hogy repedés, törés nélkül elvágta volna valaki, nem? ;)

Előzmény: vriendelijke (754)
Mirdad Creative Commons License 2009.03.11 0 0 756

 

  A képeket látva kíváncsian várom a "materialista" ("nincs is anyag-energia van"-

mondja a tudomány;) elméleteket, hogyan lehet láthatatlanul elvágni egy poharat...:)

Előzmény: Kitti1972 (755)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 755
Nem tudom én sem az okát. Lehet, h fizikával magyarázható, de az is lehet, h mással... Már én sem tudom mit gondoljak, de átélve elég furcsa 'élmény' volt.
Előzmény: vriendelijke (754)
vriendelijke Creative Commons License 2009.03.10 0 0 754

Hát te is mondod itt már, hogy a feszültségtől esett le. Lehetett benne valami kicsi repedés egy korábbi ütődéstől, amit nem vettetek észre. Aztán használat közben is megütődhetett még, és éppen akkorra ért benne végig a repedés.

A szélvédőre is ha felverődik egy kő, először egy kicsi repedés lesz, aztán meg végigreped az egész, ha nem javíttatjuk.

A vastagabb üvegpohárban attól is keletkezhet feszültség, ha forró vizet öntünk bele (mert az üveg rossz hővezető, a belseje felmelegszik ilyenkor, a külseje nem, és nagy lesz a hőmérséklet-különbség).

De ha minenáron szeretnél valami parajelenséget idegondolni, hát azt is lehet... :)

Előzmény: Kitti1972 (753)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 753
Ha figyelmesen olvasnál, tudhatnád: SENKI NEM NYÚLT HOZZÁ A POHÁRHOZ, NEM VOLT MELEGVÍZ, STB. a pohár ott árválkodott egymagában, felső része magátol pattant le és le is esett a nagy feszültségtől. Tehát nem csak körberepedt, meg ilyenek.
Előzmény: vriendelijke (752)
vriendelijke Creative Commons License 2009.03.10 0 0 752

A múltkor nekem a teáskanna alja vált le viszonylag szabályos körben, amikor a forró vizet beleöntöttem. Csak úgy ottmaradt az alja a pulton.

 

De a kanna, meg a pohár nem olyan nagy gond.

Képzeld, ha a napkollektor üvege törik el 1 cm-re a szélétől. Elmúlik belőle a vákuum és lehet az egészet kidobni. Na, az már gond!

 

:))

Előzmény: Kitti1972 (740)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 751
pohár
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 750
pohár
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 749

Nagyon a 'földön jár' itt mindenki...  Hát Ti nem hisztek semmi érdekes dologban? Mindenre csak racionális válasz lehet a magyarázat? Én is ilyen voltam, de nagyon sok -fizikával nem magyarázható - érdekes dolog történt már velem.

Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 748

Ez komoly...? Jééé...

Dehogy próbálom! Ha Te mondod, Neked feltétel nélkül elhiszem...:-P

Előzmény: msmks (747)
msmks Creative Commons License 2009.03.10 0 0 747
ha sokáig nézel egy követ, lángok csapnak ki belőle. próbáld ki.
Előzmény: Kitti1972 (744)
Miki Belucsi Creative Commons License 2009.03.10 0 0 746

PARAJELENSÉG.

 

Imádom a horrorfilmeket.

 Amikor jön a zombi kifele a képernyőből, akkor az egy parajelenség.

Előzmény: msmks (741)
alomhajos Creative Commons License 2009.03.10 0 0 745
Az üvegpohár tetejének leválása az egy korábbi ütés nyomán történt hajszálrepedés, ami most ért körbe, vagy pedig az üvegben keletkezett feszültség. Nekem van egy 50 literes üvegballonom, amit csak végszükség esetén használok és csak akkor lehet észrevenni, hogy körbe van repedve az alja, ha közelről megnézem.

A "hideg simítás" pedig valamilyen légáramlással lehet összefüggésben.

áh.
Előzmény: Kitti1972 (740)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 744
De, lefotóztam. Nagyon cinikus vagy. Mire vársz? Hogy meggyőzzenek? Vagy csak 1xűen ennyire sok a szabadidőd? Én sem hiszek teljes mértékben az ilyen dolgokban, pont ezért várom HOZZÁÉRTŐ emberek véleményét.
Előzmény: msmks (743)
msmks Creative Commons License 2009.03.09 0 0 743
"engem gyíkká változtatott!

...

de már elmúlt."

gondolom nem fényképezted le a mobiltelefonoddal a "szabályos körívben" levált poharat.
Előzmény: Kitti1972 (742)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 742
Rettentő vicces vagy és sajnálatos, h ennyire unatkozol...:-S
Előzmény: msmks (741)
msmks Creative Commons License 2009.03.09 0 0 741
PARAJELENSéG.

mindennapos dolog. nekem például az ujjperceim szoktak leválni szabályos körívben. néha meg az esőben érzem ahogy egy hideg vízcsepp végigfolyik a bőrömön. nem nagy ügy.
Előzmény: Kitti1972 (740)
Kitti1972 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 740

Sziasztok! Nem tudom olvassa-e még valaki az oldalt, de egy furcsa dolog történt ma az irodában, amire nem találjuk a választ. Kolléganőmmel ketten voltunk a szobában, dolgoztunk, beszélgettünk. Egyszer csak a pohara felső része, kb. egy cm-es szélességben -ami kb. egy méterre volt tőlünk, senki és semmi nem ért hozzá - szabályos körívbenben levált és az asztalra esett. Ezek után pár órával mindketten éreztünk a kezünkön egy jéghideg simítást, ill. ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor egy hideg vízcsepp végigfolyik a bőrömöm. Mi ez? Ha valaki tud, adjon rá magyarázatot, mert nem értjük ezt az egészet.

Köszi!

Kitti

krisztoffromhungary Creative Commons License 2008.12.12 0 0 739
Legfontosabb kimaradt:
- már működő csapathoz is csatlakoznék..
Előzmény: krisztoffromhungary (738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!