Keresés

Részletes keresés

eraserboi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 65

Szerinted engem nem borít ki? :)))

Nem győzök ezt-azt majd beszerezni... most rendeltem Ausztráliából egy iszonyat ritka out of print Exectly What you wanted maxit méregdrágán két b-side számmal... meg egy Betty dupla bakelitről álmodom az utóbbi napokban... lecsúsztam egyről az eBayen... :(((

Előzmény: clisHe (64)
clisHe Creative Commons License 2006.07.26 0 0 64

ezt most miert kellett???

1. imadom a helmet-et, pedig nagyon nem az e zenei vilagom, de megis

2. hulye vinylsznob vagyok, de vhogy a helmetet nem gyujtottem eddig, de most... :(

ujabb penzugyi kiadasok...

Előzmény: eraserboi (63)
eraserboi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 63

Feltűnt nektek, hogy a Helmet az AmRep-es évek alat mennyi bakelit kislemezt adott ki? Volt ott minden, szines vinyl, Peel Session, Tokyo FM Session, válogatások... ezzel párhuzamosan meg mentek a kalóz live anyagok meg demók szintén bakeliten... nagyon érezték azt a korszakot a srácok is meg a bootleggerek is... mondjuk lehetett is íze.

 

Valakinek nincs egy eladó Betty dupla vinylje? :) Komolyan.

eraserboi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 62

Jobb ez a Monochrome, mint a Size Matters, az nem is vitás... de még úgy sem az igazi, hogy Wharton Tiers vette át a hangmérnöki melót... egyszerűen nem az igazi...

 

Page nemtom mindek erölteti ezt az újfajta Ozzy Osbourne féle pattogós megnyomós szövegmondást, pláne meg az éneklést magasabb regiszterekben... az ő hangja tökéletesen alkalmatlan erre, és nem is illik a zenére. Bátran vissza lehetne térni a Strap It On - Meantime - Betty üvöltös féle vonalhoz. Az egyedi volt. (Ma elő is vettem a Leukémia - Üzenetek a törésvonalról c. lemezét, ami a Bettyvel együtt működött nálam évekig - hasonló kiabálos vokál.)

 

Úgy látom, a fenti erős hármas mellé a Helmet életműben megérkezett a gyenge tripla harmadik darabja az Aftertaste és a Size Matters mellé. Na nem mondom, hogy még így is nem qrva jó a lemez ahhoz képest, amit ma leraknak az asztalra... a minőség a Gauss-görbének megfelelően lassan emelkedő tendenciát mutat... VÉGRE!!!

 

Jeremy Chatelain a Handsome-ban énekelt, ahol Pete Mengede ős-Helmet tag gitározott. Aztán az a kiváló lemez elsikkadt, a banda meg eltűnt. Jeremy mit csinált még?

Előzmény: retisonic (61)
retisonic Creative Commons License 2006.06.11 0 0 61

HELMET RETURN TO THEIR ROOTS WITH ‘MONOCHROME’ OUT JULY 18 ON WARCON RECORDS; BAND CONFIRMED AS VANS WARPED TOUR HEADLINER

Forefathers of the post-hardcore/punk genre, HELMET will return July 18 with MONOCHROME, marking their first release on Warcon Records, one of the leading post-hardcore/punk labels in the industry today. This summer, the band - founding vocalist/guitarist PAGE HAMILTON, guitarist CHRIS TRAYNOR and new members, drummer MIKE JOST and bassist JEREMY CHATELAIN - will play to thousands of music lovers across North America as a main stage-headlining act on the Vans Warped Tour from June 15 through August 13.  The album’s first single “Gone” will arrive at radio in late June.

For MONOCHROME, PAGE enlisted Strap It On and Meantime collaborator Wharton Tiers to co-produce and return to the organic sound the band is known for.  Tiers recorded the band’s first two releases Strap It On and Meantime, the latter of which sold over a million copies and defined the brusque element of American’s underground rock scene.  The HELMET sound sparked a new brand of metal, crossing all traditional music boundaries, paving the way for bands like Chevelle, Deftones, Killswitch Engage, Norma Jean and Silverchair, among many others.  The New York Times called HELMET “a band that made important connections between indie-rock and metal…” (September 12, 2004). 

"Wharton was my only choice to co-produce this project with me,” notes HAMILTON.  “Apart from the sounds he can get in his studio, he was also a major influence in terms of helping me shape my guitar playing.” 
HELMET’s catalog also includes Betty (1994) and Aftertaste (1996), after which they broke up in 1998.  In 2004, HAMILTON rejoined with TRAYNOR and two other established players to release and tour in support of the critically acclaimed Size Matters.  Jim Farber at New York Daily News praised the album, noting: “Helmet’s smart rock has returned at just the right time.” 


The complete track list for HELMET’s MONOCHROME is: “Swallowing Everything,” “Brand New,” “Bury Me,” “Monochrome,” “On Your Way Down,” “Money Shot,” “Gone,” “Almost Out Of Sight,” “Howl,” “410” and “Goodbye.”

 

 

Fasza. Legjobban Jeremy Chatelain-nek örülök. Ő csak fasza zenekarokban tolta eddig, és szimpatikus arc nagyon.

takeover Creative Commons License 2006.05.21 0 0 60

Hát akkor elmondanám, hogy HELMET istenkirályűberfasza.

Hirtelen csak ez jutott eszembe...

 

eraserboi Creative Commons License 2004.12.14 0 0 59
Page Gandhi projektjének egyébként készült egy ötszámos demója anno, ami p2p klienssel bárhonnan leszedhető, a Soulseeken garantáltan fenn is van mindig valakinél. A dolog érdekessége az, hogy a banda játéka nem hagy kivánnivalót maga után, ezért nem nagyon értem, miért cserélte le őket Page a Helmet új felállására. Pláne, hogy az Enemies, meg az Everybody loves you Gandhi szerzemény, ráadásul nem is a legjobbak (a másik három track a Money shot, a Black Light, és a Just like me) . Mondjuk szerintem az Enemies piszok gyenge lett, és ehhez képest a lemez verzió jóval szürkébbnek hat. Állítólag az ex-NIN-es Charlie Clouserrel közös szerzemény, de nem értem, hogy mitől akkora durranás, hiszen volt azért egy Meantime meg egy Betty, ehhez képest ez bizony hatalmas visszalépés, majdhogynem szégyen.
zoobee Creative Commons License 2004.12.09 0 0 58
Hátha még mindig aktuális: <A HREF="http://www.helmetmusic.com" TARGET="blank">www.helmetmusic.com</A>.
Előzmény: zoobee (57)
zoobee Creative Commons License 2004.11.30 0 0 57
Szerintem ezzel azért bánjunk óvatosan, előfordulhat, hogy Hamiltonnak már akkor megvolt a szám, amikor még nem is volt QotSA, bár nem akarok nagyon okoskodni, különösen, hogy nem olvasok rendszeresen szakirodalmat. Mindenestre örülök, hogy nem azért nem ismertem a számok felét a koncerten, mert kőbunkó vagyok, hanem mert még nem hallottam a Size Matterst előtte. Apropó, tud vki fényképeket az új kvartettről "munka közben"?
Előzmény: újfelhasználó (56)
újfelhasználó Creative Commons License 2004.11.14 0 0 56

Az új lemez valóban nem rossz, mondjuk pop-osnak nem mondanám, függetlenül a queens of the stone age-nyúlás számtól.. ez egy picit fájt.

Meg hogy nem Stainer a dobolós (a Tomahawkban az überkirály Patton mellett meg nem hozza ezt a fikcsijét, sajna - ott csak alapozik). Hiányzik a kátáccsós, szaggatott játéka - bár Tempesta próbáltam vmennyire levenni. Meg azért vannak itt is dzsesszes-agyamentes váltások vájtfülüeknek.

Isten azé a Hamilton gyermek még mindig, nah!

zoobee Creative Commons License 2004.11.13 0 0 55
Vancouver, Red Room (The Drink), 398 Richards St. Ez volt az első a sorban, mázlim volt vagy mi. Utsó 2 jegyből sikerült rányúlnom az egyikre, nem csaptak nagy reklámot az ügynek.
Előzmény: Para Papa (45)
Slint Creative Commons License 2004.11.04 0 0 54

Egyetértünk, nekem is a Betty az alfa-omega. Örök nr 1. minden lemezlistámon.

 

Előzmény: Supernovablaster (49)
Csöves Creative Commons License 2004.11.04 0 0 53

...

Előzmény: Para Papa (52)
Para Papa Creative Commons License 2004.11.03 0 0 52
Hát, kurva nagy király vagy, mit ne mondjak.
Előzmény: Csöves (50)
Csöves Creative Commons License 2004.11.02 0 0 51

uj lemezen:

hamilton: guitar & vocals

traynor: guitar & bass guitar

tempesta: drums

bello: live bass

 

Előzmény: Slint (40)
Csöves Creative Commons License 2004.11.02 0 0 50

mekvan nekem

HELMET - SIZE MATTERS

 

 

KIBASZOTTJO HELMET ALBUM

háhá 2004 es

Supernovablaster Creative Commons License 2004.11.02 0 0 49

Unsung: The Best of Helmet 1991-1997

 

Amúgy a Bettyt én egy kicsit jobban csípem a Meantime-nál.

Előzmény: Para Papa (48)
Para Papa Creative Commons License 2004.10.31 0 0 48

Beszélsz csacsiságokat, Unsung nem is lemez, hogy játszhatnátok a címadót róla?

Persze, természetesen a Meantime a legjobb Helmet lemez, és nekem is nagyon tetszik az új.

Előzmény: Alhazred (47)
Alhazred Creative Commons License 2004.10.31 0 0 47

nekem az Unsung.

 

címadót jáccuk zenekarral, zúz jól.

Előzmény: Slint (46)
Slint Creative Commons License 2004.10.31 0 0 46

szia Peti!

 

 

Most izé, nagyon irigyellek baze. De örülök hogy leglaább te láthattad őket.

 

Télleg így madártválatból kinek hogy jön be az utolsó lemez?

 

Szerintem isten. Jó popos, de igazi Helmet.

De még mindig a Betty az alfa omega.

 

Előzmény: zoobee (44)
Para Papa Creative Commons License 2004.10.29 0 0 45
Hol láttad őket, testvér?
Előzmény: zoobee (44)
zoobee Creative Commons License 2004.10.21 0 0 44
A legenda újra él, a dobos csávó meg egy átszellemült vadállat. Én 4 verőt láttam eltörni koncert közben, de nem végig őt néztem... Nagyon erős koncert volt, még a helyiek is csak hümmögtek utána. Nincs ebben a Helmetben semmi hiba, tessék gyűjteni a lemezre!
Előzmény: Slint (43)
Slint Creative Commons License 2004.07.16 0 0 43

mingyá megdöglök a kíváncsiságtól

 

Előzmény: retisonic (42)
Slint Creative Commons License 2004.07.16 0 0 41

mindent mondj el, nem bírom ki estig

 

Előzmény: Slint (40)
Slint Creative Commons License 2004.07.16 0 0 40
basszus, mikor jött ki? nem is hallottam hogy megjelent...Tempesta dobol és BEllo bőgözik? Chris Taynor gitár? Vagy mi a felállás?? AZONNAL MEG KELL SZEREZNEM
Előzmény: retisonic (39)
Slint Creative Commons License 2004.04.21 0 0 38
Hír:

Az újjálakult Helmetben az Anthraxből váratlanul kilépett Frank Bello lesz a basszer.

Vélemények? Nekem akkoris John Stanier/Henry Bogdan marad a Helmet ritmusszekció, nélkülük nem Helmet a Helmet...

Slint Creative Commons License 2004.04.02 0 0 36
http://www.pushposters.com/cgi/pcart/showitem.cgi?item=a10270

azé' ez nem lehetett egy rossz buli

Előzmény: Szónikus Réti (34)
Slint Creative Commons License 2004.04.01 0 0 35
Ez egyértelmű, Stanier és Bogdan nélkül nem lett volan a Helmet az, ami, Tempesta teljesen máshogy játszik, egyáltalán nem olyan szellemes, és "minimálbonyolult" a játéka. Hát majd meglátjuk. Tom Capone egy isten, valóban.
Előzmény: Szónikus Réti (34)
Slint Creative Commons License 2004.04.01 0 0 33
Ja de lehetne akár Mengede is, Taynor most a Bushban játszik asszem...
Előzmény: Szónikus Réti (32)
Slint Creative Commons License 2004.04.01 0 0 31
Nem tudom mennyire új hír, de kijött egy Helmet válogatás Unsung: The Best Of Helmet 1991-1997 címmel. Fanatikusok előre, szerezzük be, bár úgyis minden szám ismerős lesz, de a gyűjteményben benne kell lennie.

Itt a tracklist:

1. Repetition (Hamilton) - 2:59
2. FBLA (Hamilton) - 2:40
3. Bad Mood (Hamilton) - 2:15
4. Sinatra (Hamilton) - 4:23
5. In the Meantime (Hamilton) - 3:07
6. Iron Head (Hamilton) - 3:22
7. Give It (Hamilton) - 4:17
8. Unsung (Hamilton) - 3:57
9. Better (Hamilton) - 3:10
10. Just Another Victim - 4:22
11. Wilma's Rainbow (Hamilton) - 3:53
12. I Know (Hamilton) - 3:41
13. Milquetoast (Hamilton) - 3:55
14. Rollo (Bogdan/Hamilton) - 2:37
15. Overrated (Hamilton) - 2:36
16. Disagreeable (Hamilton) - 3:44
17. Pure (Hamilton) - 3:32
18. Renovation (Hamilton) - 2:55
19. Like I Care (Hamilton) - 3:19
20. Driving Nowhere (Hamilton) - 4:19
21. Exactly What You Wanted (Hamilton) 2:36

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!