Keresés

Részletes keresés

H.J Creative Commons License 2013.10.17 0 0 999

Lemaradt: nyolc és fél éves volt.Lett volna még ideje élni.

Előzmény: Boriszboriszovics (996)
H.J Creative Commons License 2013.10.17 0 0 998

Még nem. Közelebbről csak a szomszéd kutyáját ismertem.

Viszont más fajtát már tartottam.Mint már elözőleg írtam.14 évesen kezdtem egy kemény keverékkel.

Eddig volt : ( egy még megvan) két keverék,  kuvasz.dobermann,törpe spicc, pitt,corso szuka és most a kölyök corso

egy si-cu val. A pittet leszámitva mindegyik a szivemhez nőtt. A corsoba viszont gyárilag bele lett gyúrva 

az összes elöző kutyám jó tulajdonsága ,a rosszak nélkül.

 

Nagyon érdekes,eddig nem hittem az ilyen érzelgős történetekben,de most a saját szememmel láttam,hallottam.A most elpusztult

corsom együtt nött fel egy keverékkel és a kis si cuval.  Amikor a kutya elpusztult ,reggel a kis 

si cu ott feküdt a halott corso mellett.Azután három négy hétig "búskomor"volt.Bebújt a házába ki se jött

egész nap.Lehetett rajta látni hogy szenved .(Két hete kezdett lassan feloldódni és játszani a kölyökkel.)  első éjszaka pedig a keverékem elkezdett vonyitani(mint a farkasok)Se elötte,se utána nem csinált ilyet.Bonyolult lelkük van a kutyáknak is.

 

Amit írtam a kutyáddal kapcsolatosan próbáld ki.Nagyon kiváncsi vagyok,mit hozunk ki Boriszból.:)))

Előzmény: Boriszboriszovics (997)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.16 0 0 997

Nem volt még kaukázusid ?

Előzmény: H.J (995)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.16 0 0 996

Szép kutya volt!  Hány évesen vitte el a gyomorcsavarodás ? Én is nagyon féltem tőle a kutyámat. Úgy próbálom megelőzni, hogy naponta többször kap keveset enni.  Koplalós napot sem tartunk, mert az éhség rászoktatná, hogy rágás nélkül habzsolja be a kaját.

Előzmény: H.J (994)
H.J Creative Commons License 2013.10.15 0 0 995

Remélem jó kutya lesz. :)).

Előzmény: H.J (994)
H.J Creative Commons License 2013.10.15 0 0 994

Bocs az OFF témáért.

Semmi gond vele.Kölyökkorban  közös játék nagyon  fontos.Eleinte nagyon dúrván harapott.Amikor már túlságosan 

eldúrvult,én is összeszoritottam  a száját.Mostanra már megtanult finomabban játszani.A munkám miatt néhány

napig nem szoktunk találkozni,de nekem azonnal szót fogad,pl nem rohan ki az utcára ha nyílik a kapu..

Nagyon tetszik benne hogy nagyon gyorsan "bepörög".Nálunk Érden egyszerübb megmutatni hova nem

törtek be ,surrantak be ,mint sorolni,hogy ide,ide......Az előző corso szukám egy nagyszerű kutya volt.

A családon bellűl egy bújós kiscica,de már 4-5 hónaposan rámordúlt mindenkire aki közeledett hozzá.

Ok nélkűl nem tett semmit,de ha idegen jött, "koppant" a kapun.A csibészkart nemcsak megfogta,hanem

azonnal rázta is a fejét.Egy kiképző ismerősöm látta,ő mondta ha ezt élesben teszi,azonnal izmokat,inakat szaggat.

Ha nem voltam otthon,akkor sem aggódtam a család miatt.A vele eggyütt élő kutyákkal soha nem volt agresszív,

de sétáltatni nem lehetett.:(( Minden idegen kutyát le akart darálni.Ha leültem mellé,addig ügyeskedett amig

a 35 kilójával be nem mászott az ölembe.Nem lehet leírni mindazt a gyengédséget,szeretetet amit ettől a

"vadállattól" kaptunk. Az állorvosnál ha velem volt hagyta magát megvizsgálni.Ha a párommal volt a doki is

csak úgy merte beoltani,hogy a párom a melléhez szoritotta a kutya fejét.Az ott hörgött.A dokik kérdezték is

 nem fél hogy a kutya belé kap? Soha nem tett volna olyat.A gyomorcsavarodás vitte el.Este evett, reggelre

már kihűlt. Az ő hiányát potólja ez a kis ördög.Remélem ő is hasonló géneket hordoz.

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.15 0 0 993

Nagyon helyes kis corso, nekem is tetszik ez a fajta.  De nem félsz, hogy rászokik a kezedre?

Előzmény: H.J (991)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.15 0 0 992

Köszi az ötleteket!  Ami Boriszra vonatkoztatható, azt hasznosítom.   Egyedül a kerítés melletti ingerlésnek nem látom értelmét, mert támadásra ösztönösen  keményen reagál, még a saját területén kívül is.   Ha ezt tovább erősítenénk, nem mernék vele kimenni az utcára. 

A barátságos idegenekkel szembeni bizalmatlanság kiépítéséhez nagyon jókat tanácsoltál, szeretném is alkalmazni, csak találjak olyan embert, aki bevállalja a közreműködést.

Előzmény: H.J (990)
H.J Creative Commons License 2013.10.14 0 0 991

Legújjabb szerzeményem.( imádnivaló cane corsom végleg itthagyott..)

Az álltalam kiválasztott kölyök. 7 hetesen.( Ha megnézed. addj rá hangot)

Már játék közben bekattan.,Szerintem tuti kutya lesz.

https://www.facebook.com/photo.php?v=583526188372095&set=vb.100001441571519&type=2&theater

 

Negyedik hete van nálam.Egy ördög.

Előzmény: H.J (990)
H.J Creative Commons License 2013.10.14 0 0 990

Akkor kezdhetjük?

Azt te is tudod,hogy minden kutyafajtára más és más viselkedés a jellemző.Az adott

fajtán belül  is minden kutya más egyéniség.

A kutya nem érti mit szeretnénk,ezért lépésről lépésre kell megértetni vele (rávezetni) hogy milyen viselkedést

várunk tőle.

Most egy kicsit elkalandozunk a témától.

Már kölyökkorban érdemes ronggyyal játszani a kutyával. te húzod az egyik felét,ő a másikat.Ezt a legtőbb kölyök

nagyon jó játéknak fogja fel.Később, csibészelésnél az ilyen kölykök már nagyobb lelkesedéssel tartják a csibészkart.

Ha még nem kezdtétek el,akkor most itt az ideje.A játék hevében ha  felé csapsz, a ronggyal,nagyon ügyesen

elkapja és húzni kezdi.Később a rongyot helyettesitheted egy hurka formájúra összecsavart törülközővel.

Ha ez már megy és fog a kutya akkor kezdődhet a nevelése.

 

A legtőbb kutyát borzalmasan fel lehet idegesíteni azzal ha valaki a kerítésed mellett elhaladva egy botot végighúz  a kerítésen.

(az egyik sarkától a másik oldalig)

Fogd szíjra a kutyát és várjatok távolabb. Az ismerösöd fogja a botját és kezdje húzni a kerítésen.

Figyeld a kutya reakcióját.Ha ideges lesz,morog ,ugat,stb dicsérd meg,ha megindul,engedd el és fuss vele.

Ahogy a kutya elérné a kerítést,a segítőd szaladjon el,mint aki megijedt a kutyától.A kutyának ettől megjön az önbizalma.

Elvégre megijedtek tőle. Ezt néhányszor játszátok el. Túl sokszor ne,-ne fárasszátok ki a kutyát!

De minden komolyabb akció után dicsérd agyba-főbe.

ITT MÁR MEGJŐN AZ ÖNBIZALMA és megtanulja hogy az őt idegesitő személyt el tudja kergetni.

 

  Hogy ne bizzon a kedveskedőkben:

   Ezt többféleképpen lehet elérni: Jobb ha kikötöd a kutyát,hogy el ne rántson,vagy baleset legyen!!

Álj mellé: jöhet a másik segítő. Kedveskedjen a kutyának és lassan jöjjön közelebb.Amikor egész közel van,

és elaltatta a kutya gyanakvását,lehajolva - a segítő feje lehetőleg a kutya fejmagasságában legyen

vagy alatta-egy eddig a háta mögött tartott ronggyal csapjon a kutya első lába felé, majd felállva szaladjon el.

Valószinű a kutyád meglepődik,de rossz néven veszi ezt az akciót.Ha kitámad,szintén dicsérd meg.

Néhány ilyen alkalom után ha valaki kedveskedik neki,már automatikusan várja a támadást,és résen lesz.

Esetleg rögtön támad. Szelidebb kutyánál pl nem adsz neki enni két napig.( semmi baja sem lesz)

Kikötöd és elé teszel egy jó darab illatozó csontot de úgy,hogy néhány cm híján ne tudja elérni.

A segítőd odajön, dicséri a kutyát, majd felkapja a csontot és elszalad ,ha  olyan a kutya ,szintén meg lehet legyezni a lábát.

Ezt is meg lehet ismételni néhányszor.

A lényeg,megtanulja,hogy a hízelkedés után támadás várható.

A mérgezést is megtudod előzni néhány

felhúzott egércsapdával:)) Valaki más rakja ki a kertbe.Finom kolbászdarabkákkal.A kau elég nagy,benne nem tesz kárt a

csapda. A lényeg ,együtt találjátok meg az első néhány falatot és a lecsapás után rögtön jöhet a nem szabad,pfúj.

Késöbb már ha nem lát téged akkor is rögzűl benne a kellemetlen emlék. Ez nem 100% de egy plussz  esély a kutyának

a túléléshez.

Kiváncsian várom a fejleményeket. :))

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.13 0 0 989

Nagyon kedves tőled, hogy felajánlod a segítségedet.  Csakugyan nem tudom , Borisz hogyan reagálna, ha mondjuk egy betörő nem támadólag, hanem kedveskedve közeledne hozzá ?!  Eddig még mindíg ott voltam én is, ha ismeretlenekkel találkozott.  Csak közömbösséget mutatott, nem volt agresszív.  Tehát ráférne egy kis bizalmatlanságra nevelés, mert lehet hogy nem menne át egy ilyen kedves betörős teszten. Na de itt a környéken nem foglalkozik senki kutyák tesztelgetésével, főleg nem olyan tipusúval, amikor nem támadást kell szimulálni, hanem lekenyerezést.

Úgyhogy köszönöm, és meghallgatnám a tanácsaidat.

Előzmény: H.J (987)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.13 0 0 988

Köszi, bár egy kicsit homályosra sikerült.

Előzmény: Törölt nick (986)
H.J Creative Commons License 2013.10.12 0 0 987

Gondolom a két fickó igen csak meglepődött amikor a semmiből nekiktámadt a kutyád. :))

 Ketten voltak egy ellen,így a nagy önbizalmukra sokkolóan hathatott a vicsorgó Borisz.

Valószinüleg a látványos gesztikulálás és az üvöltözés ingerelte fel a blökit.

Gratula

.Én az álltalad elitélt "idegbeteg "kutyákat szeretem,akik nem hagyják hogy idegenek hozzájuk

érjenek,simogassák őket.Csak a családtagokat fogadják el.Idegeneket is csak a gazda jelenlétében hajlandóak

elviselni,

Ha úgy érzed szeretnél  kutyádba egy kis bizalmatlanságot táplálni  az idegenek iránt,szivesen adok tanácsot,hogy

csináld.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.12 0 0 986

Ez a vizes kép nagyon jó,olyan mint egy medve.

Előzmény: Boriszboriszovics (980)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.11 0 0 985

Egy rosszul szituált egyén magyarázva, gesztikulálva jött felém a partról. Nem értettem, talán románul beszélt. Én már ettől betojtam, mert teljesen kihalt környék, szürkület, a fene számított bárkire. A kutya meg nem volt pórázon, valahol a bozótban kajtatott, nem is láttam.  Egy másik fazon a parton guggolt, valamit ügyködött egy hálóval, aztán felszedett egy vastag faágat ,és  hadonászva az is elindult felém.  Borisz akkor rontott ki a bozótból, olyan váratlanul, hogy még én is meglepődtem, nemhogy azok a szerencsétlenek. Ráadásul nagyon ronda hangon hörgött, ugatott.  Az volt az "urak" szerencséje, hogy kétfelé futottak, a kutya egy pillanatig nem tudta melyik után fusson, így el tudtam kapni.

Előzmény: H.J (984)
H.J Creative Commons License 2013.10.10 0 0 984

Röviden le tudnád irni hogy történt az eset? A kutyád mikortól "indult" be?

 

 

(nekem cane corsom van,az alapból kemény,de a szomszédban volt egy brutális kau.Nagy testű,agresszív,annó az

Oroszoktol vette a srác.Már végelgyengülésben elhúnyt szegény kutya.) Amikor a srác megvette,nem volt hová vinnie.

Ezért néhány hónapig az apósáéknál volt a kutya.A srác gyakorlatilag idegen volt neki.A szomszéd megmutatott

egy heget. Egyik fele az álla alatt, a másik fele a feje tetején volt. Az ő hibája csak az volt,hogy odament a kutyához

amikor csontot  evett.A kutya azonnal ráfogott a srác fejére.Késöbb amikor már magához vette a kutyát már

nem volt vele gond.Egy ismerőséről tudok aki meg akarta mutatni hogy nem fél a kautól.Bement a kertbe.

Az ő szerencséje a nagy ,vastag bőrkebát volt.Azt fogta össze neki a mellén a blöki.Nem nagyon ismerem a

kaukázusiak jellemét,de a szomszéd srác kutyájából kiindulva, nagyon jó házőrzők lehetnek.Gratula a te

kutyád határozott fellépéséhez.

1 még fiatal a kutya.

2 idegen helyen is magabiztos volt!!

Előzmény: Boriszboriszovics (983)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.09 0 0 983

Igen.  Mióta megvédett két rapsictól, azóta nem problémázok a jellemén.  Sőt, megtanultam tisztelni, amiért agyatlanul nem hőzöng, csak ha szükséges. Ez a kutya gondolkozik. Még nem volt ilyenem.

Előzmény: H.J (982)
H.J Creative Commons License 2013.10.09 0 0 982

Már keményebb lett a kutyád? Agresszívabb?

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.06 0 0 981

Bocsánat, úgy tűnt, nem megy át előszörre ! Így lett belőle kettő.

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.06 0 0 980

Ma nagyon szép időnk volt :

 

 

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.06 0 0 979

Ma nagyon szép időnk volt :

HAJDUKER Creative Commons License 2013.09.23 0 0 978

Kedves kutyások a figyelmetekbe ajánlok egy hasznos új találmányt!

 

EDDIG NEM LÉTEZŐ ÚJ TERMÉK! FERBOK KUTYAPISZOK FELSZEDŐ!

EGYSZERŰ, OLCSÓ, ESZTÉTIKUS.

Használatával kutyája okozott környezet szennyeződést rendkívül higiénikusan megszüntetheti.

KERESSE, HASZNÁLJA, AJÁNDÉKOZZA.

Használata: elsősorban közterületekről, de az udvaron belüli piszok felszedésére is kiválóan alkalmas. Ez az egyszerű praktikus,esztétikus eszköz rozsdamentes fényes acélból készül, zsebben is elfér. Használata rendkívül egyszerű, élettartama örök.

Az eszköz 4 méretben készül a kutyák testsúlyának megfelelően:
- az XL-es méret 10 kg
- az XXL-es méret 10-30 kg
- az XXXL-es méret 30 kg-nál nagyobb súlyú kutyák részére 1-2 piszok felszedésére
- a negyedik EXTRA méretű eszköz fa nyéllel van gyártva 2-6 piszok felszedésére alkalmas (udvarokról, telephelyekről)

 

Árak: Eszköz 1300-1750 Ft

         Komposztálható zsák: 600-780Ft/100 db

Alkalmazása: mind az ábrán is látható nem kell kézzel a zsákba belenyúlni, hanem a mellékelt komposztálható speciális anyagból és méretből készült zsákot kell az eszközre helyezni.

Minden méretű eszközre más zsák való és ezért ezt is figyelembe kell venni. Az eszközön és a zsákon is ez jelölbve van. Haználatkor mivel csomagoljuk az ürüléket semmi nem szennyeződik csak a zsák belseje. Tehát teljesen higiénikus és még olcsó is!

AZ ESZKÖZ ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ KOMPOSZTÁLÓ ZSÁK MEGRENDELHETŐ A www.hajduker.unas.hu OLDALON!

 

H:J Creative Commons License 2013.09.17 0 0 977

Írtad a család beszélgetett,az unokaőccs hirtelen felált.Na már most lehetséges,hogy az üldögélők között

ott ült az is akit a kutya egyedüli gazdájának érez?

1- A hírtelen felálást vehette éppen a gazdája elleni támadási szándéknak!!

2 a korából adódóan nem lehetséges ,hogy  a 17 éves fiiú már elözőleg valamilyen módon konfliktusba kerűlt a kutyával?

JÓTANÁCS:

Tartsátok szemmel a kutyát és  unokaöccs jöjjön haza egyedűl. Valaki akire hallgat a kutya láthatatlanul-zárt ablak mögűl

nézze a kutya reakcióját-ha kell rörtön be tudjon avatkozni. Ha a srácot beengedi a kutya és még örül is neki ,

az már egy jópont.Ha viszont agresszívan lép fel ellene ,akkor már elgondolkodtató a helyzet.A következő lépés,

a srác próbálja fegyelmezni a kutyát pl helyére küldés.A kapun kivül kerűlt kutya hazaküldése,Itt is meg lehet nézni ,hogy a kutya vonakodva engedelmeskedik vagy

még morog is mellé.A nyílt ellenszegülés (morgás),fixirozo merev nézés nem sok jóval kecsegtet.

Ezekben  a kiprovokált szituációkból megmutatkozik a rejtett indulat ill annak hiánya.

Minden kutya más és más jellem.Vannak félreérthető szituációk és van a kanokra jellemző a falkában történő

hierarchiában előkelőbb helyet kiharcoló tipus.

A hobbim az állatpsichológia.Volt már keverék kutyám (több) kuvaszom,dobim,pittem,cane corsom.A kicsiket nem írom.

Az egyik kutyám már hét hónaposan összeverekedett a többivel a vezérségért.A másik elfogadja a helyét és meg sem próbál

feljebb kerülni.Az egyiknek elég egy csúnya ránézés és azonnal teszi amit kell.A másikat ha megvered,megrázza magát

és már túl is van a dolgon.(Nem veszi a szivére a dolgot)

 

 

 

Most olyanról írok amire sokan felkapják a fejüket és azt mondják egy ilyen állat,szívtelen ember ne adjon tanácsot.

14 évesen, az utcán  találtam az első keverék kutyámat.Rettentő kemény keverék kan volt.Három évesen

az utcán rátámadt egy emberre,amikor ráakartam szólni,nekem is nekem fordult.A lakásban (akkor még panel

ha bemászott az ágy alá aki lehajolt hozzá,mindenkire vicsorgott.Tudtam hogy ezt nem hagyhatom,de a kutyát is imádtam.

Az ilyen uralomra törő kutyákban rendkivül erős a falka ösztön.Elég volt ha valaki csúnyán nézett rám a kutyám már ott volt,

és megmutatta az összes fogát.Anyám viccből sem üthetett rám...

Ez egy kis kitérő volt.kisgyerekként meg akartam mutatni,hogy nem ő a fönök.Amikor már tulságosan is agresszív lett,

rátettem egy befelé forditott szöges nyakörvet és pórázt Kiprovokáltam a támadását-.Rászoltam amikor vicsorogni kezdett a poráz végét átdobtam a nyitott

szobaajtó felett és meghúztam.A kutyám két lábra állt.Akkor az odakészitett rövid karikással kapott.Akkora hörgést üvöltést levágott

hogy tele lett a gatyám.Addig vertem amig megadta magát és nyüsziteni nem kezdett.Félig megfulladva engedtem vissza.

Emlékszem én is sírtam,Azután odamászott hozzám és megnyalta a kezem.Három évig tudta hol a helye a rangsorban.

Tizennégy évesen a karomba múlt ki ,addig ,három nagy veréssel törtem le a vezérségről szóló álmait.

Ő egy ilyen karakterű kutya volt.Ennek ellenére bármikor az életét adta volna értem.

Az összes többi kutyám elfogadta a helyét .Kölcsönös szeretetben éltünk.

 

 

 

Tomahawk_ Creative Commons License 2013.09.12 0 0 976

Csak egy képet szerettem volna beszúrni a topicotokba, de úgylátom most épp aktuális és témába vág!A fotón az egyik barátom kislánya és kutyájuk Brúnó látható!Üdv minden kaukázusit tartónak és kedvelőnek!

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 975

"Már megbocsáss"...de...

Miért nem lehet a kutya hibás???Jó, a te kutyáid jól nevelt hiperkorrektek egymással s veled ,de a kutya nem az első hanem azért lejjebb van mint az ember .

Valami nem tetszett az említett blökinek az biztos ám ez az ő titka marad.Mindenesetre az "elszeparálás szeritem sem megoldás,főleg ha eddig szabadon kószálhatott!

Nálam is volt hogy valamiért hőbőrgött a lányaimra de aztán abba is hagyta.Nem tudom mi volt.Nekik is van rossz napjuk.Én mondjuk gyorsan "rendbe rakom"ha kell fizikailag is a komát hogy lássa kiad neki enni.

Önejű egy fajta az biztos,vigyázni kell velük!

Előzmény: Maxocska (974)
Maxocska Creative Commons License 2013.08.20 0 0 974

Ha egy kutya családtagra támad, valami nagyon el lett rontva a kutya nevelésével... Valahogy nincs helyén a falkasorrend, valószínő vannak a családban olyan emberek, akikről a kutya úgy gondolja, a rangsorban alatta állnak, így joggal gondolja azt, hogy szabad neki "megrendszabályozni" ha úgy cselekszik, ahogy a kutyának nem tetszik. Bármilyen mozdulatot amúgy értelmezhetett rosszul a kutya.

A kaukázusi juhász kemény fajta, és tényleg csak hozzáértő kezekbe való. És mindenképp úgy kell felnevelni, hogy később el lehessen bírni vele, tudja, hogy hol a helye a családban, a "falkájában". Nem verni kell, nehogy ezt értelmezd ki belőle. Nevelni kell, és ha kell, nap mint nap tudatni kell vele, hogy ő a faljkában lejjebb helyezkedik el, mint a család bármely tagja... Nekem is nagyon kemények a kaukázusijaim, de se a család se a többi kistestű kutyám se más nincs veszélybe tőlük. Tudják hol a helyük, és azt is, hogy az én szavam szent...

Szerintem próbáljátok inkább nevelni a kutyát, akár szakember segítségével ... Nem az elaltatás a megoldás... Én azt gondolom, minden kutyatulajdonos vésse jól az eszébe, hogy a kutya nem hibás. A gazdi az aki valamit rosszul csinál ha a kutya nem úgy viselkedik, ahogy szeretné... Sok sikert!

Előzmény: lembas (973)
lembas Creative Commons License 2013.08.19 0 0 973

Sziasztok!

Nagy dillemája van a családunknak.

4 éves kaukázusi juhászunk egy olyan családtagra támadt (17-éves unokaöcsém), akivel nap, mint nap találkozik, hisz egy házban élnek. Hat hetesen került édesapámékhoz,  mondhatni a gyerekekkel együtt nőtt fel.

Nincs elhanyagolva, mozgatva van, hatalmas udvarban, nincs megkötve...semmilyen tényezőt nem tudnék mondani ami a támadáshoz vezetett, se szándékost, vagy véletlent.

Kint beszélgetett a család az udvaron, keresztfiam felállt, a kutya pedig rátámadt, Szerencsére ez egy védett  nyári kiülő, és a kutyának nem volt elég helye a támadáshoz lendületet vennie!!! Először a lábára kapott, mejd a torka felé támadt volna, de édesapám jelenlétének, és gyors reagálásának köszönhetően, nem történt baj!

Apa most egy hátsó  kertben helyezte el, távol mindemkitől, mert elaltatni sajnálja.

Mi viszont ketyegő bombaként tekintünk rá, szeretnénk elaltatni, mert apát is féltjük tőle.

Mi a véleményetek???

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.07.06 0 0 972

Szia !

 

Én inkább  Berni Pásztorkutyát, vagy más ehhez hasonló fajtát javasolnék .  Nagyon jó házőrző az is, termetre is hasonló,  viszont sokkal könnyebben kezelhető, mint egy kaukázusi.  Első kutyának biztonságosabb is.  A rendelkezésetekre álló viszonylag kis területen nagy valószínűséggel a kau rombolna, vagy szökne. Bezárva pedig túl agresszívvé, vagy éppen félénkké válhat.

Sajnos a kidobott kauk nagy többsége azért kerül a sintértelepekre, mert nem bír velük a gazdájuk.

Remélem még nem késtem el a válasszal.  Sok sikert a kutyaválasztáshoz, és türelmet, időt a neveléshez.  Arra minden fajtánál szükség van, főleg amíg kölyök az új családtag.

Előzmény: Attis28 (971)
Attis28 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 971

Sziasztok!

 

Tavaly költöztem kertes házba. 

Idén már nagyon gondolkozunk kutya tartásán. 

Elsősorban a ház védelmezőjét keresem a kutya személyében, aki tekintélyt sugároz a megjelenésével is. 

Emiatt nem jöhet szóba kistestű kutya.

A juhászkutyák közül szeretnék választani. 

De még soha nem volt kutyám. Van is pár kérdésem a jó választáshoz.

Olvastam sok fórumot a KAU-ról. Már régóta tetszik ez a fajta, van is nem messze tőlünk a gáztelepen 2 kaukázusi, a szemem előtt nőnek fel. Szóval tetszene...

 

Lenne is egy 2 hónapos szuka kölyök, amit el tudok is hozni már. (mikor érdemes egyáltalán leválasztani őket?)

 

A telek, amin áll a ház 700 nm-es. 

Szabad kertfelület 200-300 nm. 

Ennyi hely elegendő számára vagy túl kicsi?

 

Mennyire maradnak meg tőle a kis tuják, facsemeték, szőlőlugas?

Milyen jellemmel bír a kert átrendezése tekinetében? Szeret kaparni?(veteményest le kell keríteni?)

 

Ha napközben bezárom egy elkerített részre, amíg dolgozunk (hogy ne tegyen kárt a ház körül), az jelent-e gondot a kölyök életében?

 

A házát át lehet helyezni, mert ahol most lenne, ott garázs épül jövőre.  Ez gond neki?

 

Nem tudom az ugrálás nevelés kérdése, vagy kevésbé jellemző a fajtára. 

 

Akkor ugat, ha kell vagy nem hallatja a hangját sűrűn?

 

Egyelőre ennyi kérdésem lenne. 

 

Megköszönöm, ha tudtok adni pár tippet mit kell mérlegelnem még a döntésig, ami fontos a fajta választásánál és tartásánál. 

 

köszönettel

 

üdv

 

Attila

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.30 0 0 970

:)

Most nem nagyon tudok készíteni:)

 

Előzmény: Boriszboriszovics (969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!