Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.18 0 0 57
Volt egy vita, amiben nem volt teljesen igazad, de kötötted az ebet a karóhoz. Ezzel együtt, ha hiszed-ha nem, senki nem haragudott Rád!

T*

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.18 0 0 56
Hat itt jol elszabadultak a kedelyek....es raadasul meg mindig nem tudom mit vegyek.

(((Egyebkent megjegyzem, hogy tenyleg nehez egy ujnak bekeruli. Talan meg emlekszel arra, hogy egy evvel ezelottig en is sokar irtam ide, de vegul engem is "elkergetetek". Meg a pofamhoz is vagta valaki, hogy minek jon ide mindenfele uj arc szetrobbantani a tarsasagot. Ez azert szomoru, majd minden amator klub, legyen az fotos, vagy vitorlazos, baratsagosan fogadja az ujakat. Itt tenyleg nehez ujnak lenni, es azt hiszem en mar a nagyon sokafik vagyok, aki ezt mondom. Talan erdemes lenne elgondolkoznotok ezen, mielott lehurrogtok.)))

Puli Barát Creative Commons License 2001.09.15 0 0 55
:-)
Ez így együtt egész jól jött ki! :o)
Elég fura alak lehetek így kívülről összekapálva általad. Szegény ti. :-)
Nem haragszom. ;)
Előzmény: Százbolha (53)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.15 0 0 54
:-)
Előzmény: Százbolha (53)
Százbolha Creative Commons License 2001.09.15 0 0 53
Puli Barát:

(eke után szabadon) Eddig csak azok kifogásolták a logikámat, akiknek nem volt érvük vagy ismeretük egy vitában.

Néhány idézet Puli Baráttól:

Kinek milyen (0)
"Én egy budapesti "igényes amatőr" fotós vagyok. :-)
Kb. 4-5 éve foglalkozom a fotózással, leginkább autodidakta módon.
"

Nikon versus Canon (0)
"Magamról annyit, hogy 5 éve amatörködöm, eddig volt egy Praktikám, aztán egy Nikon F70, most pedig egy F65.
"

(52)
"közepesen vagy néha alatta vagyok eleresztve anyagilag és utálom aLeicát, mindezt amatőrként kb. 6 éve "

Duzzad! Látod duzzad! Úgy érzem majd kicsattan!
De én akkor is optimista vagyok...

-----------------------------------------
"nEKEM TETSZIK A lEICA LESZÁMÍTVA, HOGY KISSÉ ÓZSDI FAPADOS A KINÉZETE.
"

EOS fan Club (228)
"Én utálom a Leicát, mert nekem belül precíz és pontosnak tűnik de kívül fapados, csúnya német, elavult szar!
"

(20)"Az M azaz távmérős mire való? "

------------------------------------

(91)"Én még nem láttam semmilyen fajta kétkezes zoomot, főleg nem manuálist.Ebből következik, hogy minden zoom egykezes, sőt minden objektív egykezes---szerintem.
"

"csak egyedül az idegesít ha valakinek nincs pénze csak régebbi vagy manuál gépekre (mégha profikra is) és ezért a modern gépeket és techet lehurrogja összekapott tényekkel vagy áltényekkel
"

"Nekem nem kéne nem 35-ös kisformátumu kamera.
Rámenne a gatyám az előhívásra, kidolgozásra és a filmre. :-)
"

"NEKEM PICIT SZÁMIT A DIVAT ÉS A KORTÁRS DESIGN IS, ELÉG HALADÓ SZELLEMŰ ÉS TECHNOKRATA + SZNOB VAGYOK AHHOZ, HOGY ÚJSZERŰ GÉP LEGYEN AKEZEMBE "

---------------------------------------

(107)
"Én bevallom, hogy csont manuál expoziciót nem tudok. "
"A kisfilmen kívül semmilyen tapasztalatom nincs. "
"ÉS ahhoz, hogy saját véleményt formáljak nem kell ismerjem az utolsó csavarjáig. "

"Film: természetesen Fuji!!!!!
Ha borús 400, ha napos 200, 100-as nem hiszem.
"

---------------------------------------

Jézusmária!!! Jó ez a tempó, de nem kéne népszerűsíteni!
Sajnos csak eddig bírtam az aranyköpéseket gyűjteni.

Százbolha

Előzmény: Puli Barát (52)
Puli Barát Creative Commons License 2001.09.15 0 0 52
Fido cimbi:
Fura is lenne, ha nem ennél meg egy EOS 5 + 3.5-4.5-ös obit, egy EOS 3 + 2.8-as obival, pláne sötétben... :o)

A többi emberkének:
Nem akarok senkivel sem vitázni, csak egyedül az idegesít ha valakinek nincs pénze csak régebbi vagy manuál gépekre (mégha profikra is) és ezért a modern gépeket és techet lehurrogja összekapott tényekkel vagy áltényekkel.
Ez a márketing ellenesség és nagymárka utálat egyes embereknél itt már sporttá vált, csakúgy mint a hülye idétlen nullázás. :-)
Nincs bajom a régi és manul gépekkel, csak a Leicával azért amiért írtam. ÉS ahhoz, hogy saját véleményt formáljak nem kell ismerjem az utolsó csavarjáig.
Turkáljon aki akar a régi dumámba, de valótlant ne állítson senki.
Powirqv: én ilyet sosem mondtam amit írsz!!!
Amit modtam esetleg, hogy a Nikon profi obikkal és mondjuk F90x-től felfelé nem olyan nagyon lassú. De pont azért jöttem át Canonra mert rég zavart a Nikon lemaradása.

Most nem fogok sem technika-rázni sem vitatkozni, nem a szakmai hozzáértéssel és régi vagy középformátumu van problémám, hanem egy radikálisan irigy és letapadt vonallal, tisztelet a kivételnek.
Százbolha meg, kritikán aluli a logikád: én tech adatokat nem tudok hozni egy számomra falsc és vázolt reklámpolitikáról sem egy számomra felhasználó ellenes kezelésről amit kifejtettem.

A nem is fotózik meg enyhén bunkó volt, attól, hogy nem villogok a specekkel és nem szúrom ki mindenkinek a szemét a tár.hu-ra berakott cuccaimmal, még lehet, hogy fotózom. De ennek ellenére vállalom, hogy nem az enyém a régi stílus, nem vágyom sem közép sem nagyformátumra, közepesen vagy néha alatta vagyok eleresztve anyagilag és utálom aLeicát, mindezt amatőrként kb. 6 éve.

Most egy darabig nem nagyon jövök, hogy csituljanak a kedélyek.
Jól mondta egyzsre valaki: itt az a baj, hogy van egy kemény gyepes és leragadt mag, és kivülálló idegenként nem igazán lehet nagyon különböző véleménnyel bejutni...
Egy darabig láttam értelmét, hogy egy 70-es években leragadt (leikabuzi)embert meg lehet győzni a nem manuál, mai előnyökről is, de most leteszek erről.


Előzmény: Fido Dido (45)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2001.09.14 0 0 51
:-)
Szerintem nem is fotózik, ahogy beleolvastam a leveleibe. Inkább csak kérdezni kéne még idejárnia. Különösen a Canon és Leijka kérdéskörben :-)
Előzmény: Százbolha (50)
Százbolha Creative Commons License 2001.09.14 0 0 50
Puli Barát:
A fel nem tett kérdésemre megint nem sikerült válaszolnod.
Egyetlen technikai tényt sem írtál le.
Csak duma, duma, duma.

(Más: a hozzászólásaid visszanézhetők, korábban a Nikon-ról zengedeztél, most másképp szólsz, pl: egy másik topicban is azt írod, hogy a Nikon optikák lágyábbak, mint a Canonok. Milyen optikákkal találkoztál eddig???? Továbbra is tartom a véleményem, hogy csak konkrét objektíveket lehet összehasonlítani, nem pedig márkákat.)

Százbolha

Előzmény: Puli Barát (37)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.14 0 0 49
Nehéz lesz megutálni.:-)))

Kicsit elbeszéltünk egymás mellett, de a lényeg le van írva. Pont ellenkező irányból közelítettünk (hogy témánál maradjunk: fókuszáltunk) az AF-hez.:-)

Fido

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 48
Fido, ha a 70-200 nagyon szar lenne, tudok ra vevot! :-)
Előzmény: Fido Dido (47)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.14 0 0 47
Hát igen...az 1V...uff!:-))
33Mhz-es proci gondoskodik az élességről. Egyébként most már tényleg le fogom mérni a sebességkülönbséget a két objektív között. Kiváncsivá tettetek.

Fido

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 46
Ujra utananeztem, egy par dolgot nem pontosan irtam az elobb, de az a lenyegen nem valtoztat. Most vastagon irom az eltereseket. (Hopp, most csorog Fido levele, pont emiatt.)
Hat azt a mondatot ugy kell erteni, hogy a vazakban van x db (3 - 45, 5 - 5) AF pont. 5.6-os (3-on 8-tol) fenyerotol felfele (2.8 fele) mind mukodik, de igazan csak a vizszintes kontrasztra erzekenyek. A kozepso szenzor(ok) (a 3-ban 7 db) 2.8-tol viszont mar kereszt alakuak, igy a fuggoleges es a vizszintes kontrasztra is erzekenyek => konnyebb veluk barmire elesseget allitani. De ha nincs 2.8-as objektived, akkor nincs kereszt alaku szenzor sem, olyan fícsörért fizettel, amit nem hasznalsz, penz az ablakban, kukaban.

Az objektivbe epitett motor fo elonye (fuggetlenul attol, hogy DC, micro USM vagy USM - ebbol mas kovetkezik), hogy pontosan az objektiv meretehez, az elessegallito lencsecsoport sulyahoz, utjahoz lehetne hangolni. Szerintem nem minden esetben kerulnek a leheto legoptimalisabb motorok az objektivekbe. Termeszetesen itt az alsobb kategoriakrol van szo. Az L az mas teszta. A 28-105 megint, az ugy jo ahogy van.

Vegul ellentmondok egy kicsit magamnak. A Fido obija 70-200, a Tied 28-105. Mas suly, tobb lencse, lehet lassabb.
Bar nekem ezzel az objektivvel mas a tapasztalatom, szerintem rohadt gyors. Peldaul amikor egy 1v-n hasznaltam, azt hittem nem mukodik. _Azonnal_ elesre allitott, ahogy megnyomtam az AF gombot. :-O

Előzmény: Puli Barát (43)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.14 0 0 45
Füszálat abbahagyni!!!! NOW!!!!!
Teringettét!:-)

Napfényben lehet, hogy gyorsabb, de próbáld meg sötétben is! A gyorsaság nem csak a motoron múlik. Követő AF-nél "megeszlek" az EOS3+70-200 L-el.:-))))
Egyébkén azt hiszem pont a 28-105 dicsekedhet a fókuszgyürü legkisebb elmozdulásával a teljes fókusztartományban.

Fido

Előzmény: Puli Barát (43)
powirqw Creative Commons License 2001.09.14 0 0 44
Nocsak - nocsak. Nemrég még gyôzködtelek az USM obik gyorsaságáról a Nikonnal szemben. Akkor azt mondtad, hogy nem olyan lassú a Nikon. Mostmeg melyik gyűrűs a gyorsabb?
Előzmény: Puli Barát (43)
Puli Barát Creative Commons License 2001.09.14 0 0 43
Nekem meg az első 2 mondatod nem elég világos, legalábbis együtt nem tudom összerakni logikusan.
Na mindegy. :-)
Itt már régebben megvitattuk az USM motorokat.
Van a DC és az USM, egyesek szerint abból is van egy kamubb (lassúb) és van egy igazi piezo - mag nélküli, azaz gyűrű USM motor.
Nos ha egy Canon EF obi gyűrűs USM-el van szerelve, kvázi az igazival, (bocs ezért az általam is itt felszedett szóért), akkor ugyanolyan gyors mindegyik ilyen.
Nincs olyan különbség, hogy erősebb vagy gyengébb, szerintem.
Az egyedüli különbség esetleg a mechanikában van és mozgatni kívánt lencsetagokban (hány darab és milyen súly).
Én itt natúr rádobtam az EOS 5-re a Fido csont új 2.8-as L óriási obiját és az enyém csontra gyorsabb volt (28-105), kvázi ugyanaz az USM motor van bennük, csak súlykülönbség az enyém javára.
Máskérdés, hogy az enyém nem számolja meg a füszálakat mondjuk egy építkezési plakáton. :-)
Előzmény: Törölt nick (39)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.14 0 0 42
Kicsit ki vagyok emiatt a NY balhé miatt, nem sokat alszom azóta (a munka miatt).
Na akkor leírom, amit akartam:
Tehát az EOS3-t az AF-je miatt lehet jobban kihasználni gyengébb fényerejü objektívekkel is.

Gondolom így már OK.:-)))))

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 41
??? ezt nem ertem, le tudnad irni reszletesebben?
Előzmény: Fido Dido (40)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.14 0 0 40
Pont az 5-ös fénymérése miatt lehet jobban kihasználni az EOS3-t gyengébb objektívekkel is.

Fido

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 39
Nem, nem!
Mar az EOS 5 ota a kozepso AF szenzor csak 2.8-as fenyeronel kereszt alaku! A tobbi egeszen 5.6-ig mukodik, de csak fuggolegesek!
Az objektivbe epitett AF motor miatt a mozgatott sulyra vonatkozo kijelenteseddel csak reszben ertek egyet, szerintem itt a gyarto szandeka az ami meghatarozo, ha akarjak "nagy" es dragabb motort szerelnek bele, ha nem akkor nem.
Az alacsony fenyero vakuval valo ellensulyozasa nem minden helyen, helyzetben, idoben jarhato. Inkabb ne is beszeljunk rola!
Előzmény: Puli Barát (38)
Puli Barát Creative Commons License 2001.09.14 0 0 38
Egy jó gép AF-ét, ha a gyorsaságra érted, akkor használja ki jól egy obi, ha az obi gyors ahhoz pedig a köv. dolgokkal kell rendelkeznie az obinak:
-kis (mozgatott) súly, jó mechanika, kompaktság, ha lehet belső élességállítás.
Ennek a Canon EF 28-105 II. USM tökéletesn megfelel.
Máés dolog, ha a fénymérőröl akartál beszélni.
A 28-105-söm gyorsabb a sima (nem L-es) 70-200/210-es zoomoknál.
Ha az obi gyenge fényerejű, akkor még van külső erősebb fény vagy rendszervekú.
Ha ezek nincsenek meg, akkor baj a kis fényerő, de ennek nincs köze jelen esetben sem az AF gyorsasághoz, sem a fénymérőhöz. (max. extrém esetek)
A gáz egyedül a záridőben leledzik ilyenkor.
Ha a képalkotásról (felbontás, stb.) van szó, ott már van különbség, de ott se gagyi.
Ilyen áron, ilyen rugalmas és jó/gyors zoomot nem kapsz.

Speciel ha lágy 105 felé, nem zavar, mivel a Canon élesebb kontrasztú jóval mint a Canon így még "lágyítva" is majdnem élesebb képe van, mint a Nikonnak.
Engem meg speciel nem zavar a lágyság.

Előzmény: peachjam (21)
Puli Barát Creative Commons License 2001.09.14 0 0 37

Százbolha:
Fel nem tett kérdésedre válaszolva:
Én személy szerint a Leicából amit hiányolok az Fair Play üzletpolitika és a felhasználóbarátság.
Az első dolgot kifejtve:
zavar, hogy a Leica cég nosztalgiás hangulatú érzést keltve reklámozza a termékeit:időtálló minőség, forma, tradició - megteremtve ezzel egy már más dinamikusnak nevezhető sztereotipiát a fotósokban akiket majdani vásárlókká próbál szugerálni. A hírdetések fotói is mesterkélten régiek, retro mű-avultak ám jobban megfigyelve nagyon is csúcstech manipuláltak.
Ez az egész nagyon is mai, a legdivatosabb ultrakapitalista marketin ráhatás. Minőségi és időtálló propagandát létrehozni és az embereket mélyen buherálni a prop. szövegre, a temékre.
Megteremtettek egy mítoszt, egyfajta retro ideológiát. Vissza a múltba ám mégis mai minőséggel, stb. Micsoda aljas kétszínüség, és milyen ellentmondásos paradox trágya maivel él ez a német cég??????!!!!!
Ezt tetézi a kultusz-ár, jól ismert, már-már elavuló piacgazdasági trükk, hogy vigyük fel egy terméknek az árát, + a jó kis kultikus propaganda és máris zabálja a nép.
A germán szakemberek autóiparában is megfigyelhető ez a pofátlan stílus, főleg a felsőbb kategóriáknál, egyfajta autó ária.
Mi indokolja, hogy pl. az egyre ghyakraban hibás Mercit vagy BMW irreális áron tartsák sőt egyre növeljék az árát???
Érdekes pl., hogy a klasszisokkal jobb minőségű Volvo/Saab nem tesz ilyet és még a kultuszt se mímeli ilyen fasisztoid módon...

A másik az pedig, amit rühellek a Leicában az a felhasználó ellensség és nem barátság.
Sok itteni topicban írtátok le a kezelését, gyakorlati használatát. Én akkor csak röhögtem, hogy ki az aki majdnem milliókért (full szett) csont manuál (kvázi sokkal lassúbb) géppel ennyit szarakodik adott idő alatt, most nemcsak a már sokat említett 1 expó több perc idő (expo értékek beáll, felhúzás, fénymérés, stb.) témáról van szó, hanem a többi járulékos dolog macerás nehézségeiről.
Pl.: meséltetek olyanokról, hogy ha más obit raktok fel, akkor más keresőt is kell tenni rá, azaz cserélgetni, + a film befűzése is külön megaláztatás, stb.
Ne haragudjon meg senki, de inkább lemondok az óriásplakáton való fűszámolgatás élvezetéről, de ez nekem nevetsége a mai korban. Csak röhögni tudok ezen a regaszkodó régi szenvedélyen.
Majd ha megöregszem és nyugdíjas leszek, akkor talán lesz időm egy képre akár 10-15 perc is...
(Most nem előkészített tájképről beszélek)
Előzmény: Százbolha (14)
Puli Barát Creative Commons License 2001.09.14 0 0 36
...meg a gép AF-jében.

Továbbá bármennyire is zavaróan újhullámos, nekem nagyon is számítanak a kényelmet és gyorsaságot szolgáló TECHNIKAI, ELEKTROMOS vagy akár DIGITÁLIS szolgáltatások az SLR-ekben.
Igenis kijelentem nem csak az obi a lényeg!!!

Ne feledd, hogy a Leica vagy a középformátum is volt újdonság valamikor nagyon-nagyon régen. Akkor biztos nagyon utálták őt a lyukkameársok.
De a világ halad és ha kompromisszumokkal is de van előrelépés sok területen.

Amúgy ultrakonzervatív lovaskocsit hajtó üknagytatám is lopva kipróbálná majdani hich-tech robogómat, ha élne szegény...

Előzmény: Százbolha (12)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.13 0 0 35
Most jól megkérdeztem, és Neked van igazad. Akkor azok a képek nem tudom mivel készültek (pedig nem a Pálvölgyinél mutatták). Hinnye!

Fido

Előzmény: Törölt nick (33)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.13 0 0 34
Nem szeretnélek lerasszistázni...:-))))))))

Fido

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 33
en csak abbol gondolom, hogy az obi fekete, az extender meg feher... :-)
Előzmény: Fido Dido (32)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.13 0 0 32
1. Tartottak az arcomba 28-70 f2.8 + extenderes nagyításokat, mellé a többi objektív alkotását. Kitünőek voltak, de akkor ezek szerint nem igazak????

2. Nem tudom, mennyire van szükség egy ekkora nyílású objektívnél IS-re, viszont azzal csillagászati ára lesz.

3. hááát nem tudom, de én imádom a 70-200 f2.8 L-t.

Fido

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.12 0 0 31
Biztos, hogy ramennek a 28-70-re az extenderek? nem eskudnek meg ra!!!

Pletykaltak mostanaban 17-35/2.8L IS-rol is, de a legutobbi a 16-35/2.8L. Amugy ugyis mindegy...

A kivansaglistat tovabb ragozva a kovetkezo fontos tema legyen peldaul: milyen teleobjektivet vegyek: 70-200/2.8L + 1.4x, 2x vagy 100-400IS?

Előzmény: Fido Dido (30)
Fido Dido Creative Commons License 2001.09.12 0 0 30
Fix fényerő, IF?:-))))
Most jött ki a 70-210 ilyen paraméterekkel, valami 4000 Font körüli áron. Annyiért mosogathatna is. Teringettét!

28-70: kis átfogás, zavaróan kicsi. Viszont ha egy kétszerezővel teszteljük akkor képben nincs párja a tartományban. Szegény 28-105 sincs sehol.:-(

Nekem egy 17-105 L f2.8 IS USM lenne a tökéletes 100ezer HUF alatt!:-))))
További álmok valakinek?:-)

Fido

Előzmény: Százbolha (28)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.12 0 0 29
28-105; 28-135; 28-70 osszehasonlitas
Előzmény: Százbolha (28)
Százbolha Creative Commons License 2001.09.12 0 0 28
A 28-70-et én nagyon kis átfogásnak tartom.
Nem tudom, hogy az árából vajon kitelne 2 db jobb minőségű fix optika, de ha igen, akkor inkább azt választanám.
(Nem kérdőjelezem meg a zoomok praktikusságát, de ha már a minőségből engedek a kényelem javára, akkor számomra egy 24-135 lenne az ideális.)
(fix fényerő + IF-vel, hehe....)

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!