Keresés

Részletes keresés

cucurbia Creative Commons License 2004.11.23 0 0 67
Tavasszal kaphato kertészeti boltokban ahol hagymákat árulnak csomagolva.Később nyáron cserepesen és virágosan is kaphato,igaz háromszor annyiért,mint a sima gumo.Elég borsos áru.
Előzmény: papri (66)
papri Creative Commons License 2004.11.22 0 0 66
még nem is hallottam erről. hol lehet szerezni ilyen gomót? én is megpróbálnám.
Előzmény: kertészboy (65)
kertészboy Creative Commons License 2004.11.16 0 0 65
Van valami infótok a curcuma gumójához? Én tavasszal vettem, de sehogyan sem hajtott ki. Melyik részét kell alulra tenni? Azt amelyikből kis szárakon ágaznak el azok a kis göbök, vagy fordítva?
cucurbia Creative Commons License 2004.11.16 0 0 64
Szerintem hagyd a cserépben.És majd tavasszal,ha ujra melegre kerül,és több fényt meg vizet kap,amikor kihajt akkor ültesd friss földbe.Nekem minden növénynél jobban bevált ez a teleltetés,mint a faforgácsban teleltetés.
Előzmény: mézontófű (63)
mézontófű Creative Commons License 2004.11.15 0 0 63

Nekem a rózsaszín van, s azt vettem észre, hogy most elszáradt a szára, s úgy vélem, hogy visszahúzódott. A gumót vegyem ki és úgy tároljam 7-10 fokon vagy hagyjam a cserépben?

Mi a véleményed?

Előzmény: cucurbia (62)
cucurbia Creative Commons License 2004.11.15 0 0 62

Nekem Curcuma longa fajom van.Én ugy vettem észre hogy lehet ugy is,hogy télen szárazon tartom és hüvösben(akkor visszahuzodik,és akkor tavasszal átültetem és melegben kihajt),de most pl.öntözöm és melegben tartom és még most is szép zöld az egész.

Az amit a virágboltokban lehet kapni ,a rozsaszin virágut még nem probáltam.De gondolom,hasonloan viselkedhet.

Előzmény: mézontófű (61)
mézontófű Creative Commons License 2004.11.15 0 0 61

gyömbérfélék családjábol valo növényeim vannak,azokat gyüjtöm(Hedychium,Curcuma,stb,stb.

 

A Tanács kerestetikben kérdeztem ma, hogy hogyan kell teleltetnem a Curcumát. Te biztos tudod.

Kérhetek segítséget?

Előzmény: cucurbia (59)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 60

Aha, emlékszem, tavasszal kereslek is boltilag.

Előzmény: cucurbia (59)
cucurbia Creative Commons License 2004.11.15 0 0 59

Ez nem az enyém,nekem ehetö gyömbér sosem kellett,mert ilyen semmitmondo füszerü a levele,nem tetszett,és a virága sem nagy.Nekem csak a gyömbérfélék családjábol valo növényeim vannak,azokat gyüjtöm(Hedychium,Curcuma,stb,stb.)aminek szélesebb a levele,és a virágjával diszit.(most tegnap pl.Hedychium flavum kelt ki éppen a magvetésböl).lásd régebbi leveleim!

De ettöl még szivesen tettem fel képet.

Előzmény: taramiram (58)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 58

Ó, te jó ég, Te aztán nem aprózod! Köszi a képeket, nagyon szép növénykék. Nem kell nekik verőfény?

Más fajtád is van? Ez az ehető, ugye? Mondjuk az ehető nekem túlzás. Fűszerként használom rendszeresen, de a rágcsálás nem megy.

Előzmény: cucurbia (57)
cucurbia Creative Commons License 2004.11.15 0 0 57
tessék nektek egy kis Zingiber officiale
Előzmény: taramiram (56)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 56
Szia kertészboy, szóról szóra így vannak nálam is. A gyömbért ginger néven sok lapon megtalálod. Kiváncsi vagyok, hogy ez a bolti gyökér milyen lesz?
Előzmény: kertészboy (55)
kertészboy Creative Commons License 2004.11.14 0 0 55

Hi taramiram!

 

Annyira öntözöm csak, hogy mindig épp nyírkos legyen a földje. A radiátorunk az ablak alatt van. Én erre tettem két hoszzú deszka bútorlapot, azon vannak a gyömbéreim, más cserepesekkel együtt. Gondolom ez a kis "talpmeleg" biztos jót tesz neki. Nem tudtok valamit a gyömbér virágáról? 

Előzmény: kertészboy (51)
taramiram Creative Commons License 2004.11.13 0 0 54
Nem, talpmelegen van a radiátor fölött. Néha permetezgetem, nem fedem le, nehogy kirohadjon.
Előzmény: papri (53)
papri Creative Commons License 2004.11.13 0 0 53
oké. burába nem raktátok,hogy párás legyen?
Előzmény: taramiram (52)
taramiram Creative Commons License 2004.11.12 0 0 52

Sziasztok!

Papri, az enyémet nem is fedi a föld, szinte csak rajta van. Megindult, kb. 2 hét után jön rajta 1 kis csücsök. Csinálok majd sztárfotót, csak még kicsit várok, hogy nőjön.

 

Kertészboy, gratula, ez már valami, nálad biztos jól érzi magát. Milyen gyakran öntözöd? És milyen hőmérsékleten, fényben tartod? És mennyi idős ez a növényke?

kertészboy Creative Commons License 2004.11.12 0 0 51

Hi papri!

 

A növényeim hajtásai túllépték az 50 cm-t. Egész szépen fejlődnek. Üdv!

Előzmény: papri (50)
papri Creative Commons License 2004.11.11 0 0 50

tegnap kaptam egy kis darab gyömbért,elég foggyadt volt már.

tőzeges virágföldbe raktam 2cm mélyen,jól belocsoltam. most várok.

felétek mi újság?

kertészboy Creative Commons License 2004.10.31 0 0 49

Hali! A gazdaboltokban kapható hazai "hansági kertészeti tőzegbe" ültettem. Florasca termék ez is, kimondottan háztartási kiszerelésben. Átlátszó a fóliacsomagolás, és egy keskenyebb téglához hasonlít.

 

Vízszintesen tettem egy nagyobb edénybe a két gyömbérgyökeret. Sekélyen takartam. Ahogyan láttam, hogy megindultak a hajtások, úgy növekedtek a gyökerek is. Ezután átültettem, és ügyeltem, hogy a gyökerek a lehető legkevésbé törjenek. Úgy látom, hogy a gyömbérgumó fölső részéről erednek a gyökerek. Azóta szépen megindult, erőteljesen növekszik a növény.

 

Jó munkát Nektek!

Előzmény: papri (46)
papri Creative Commons License 2004.10.29 0 0 48
gyömbéresek! egy link a gyömbér edényben való neveléséröl: http://kertpont.hu/index.php3?menu=cikk&cikkid=414&PHPSESSID=6dfcb4a66f5d3d93efee552084442150
taramiram Creative Commons License 2004.10.28 0 0 47

Köszi, most földben vannak, kevés földdel betakartam, és a radiátorra raktam, mindjárt lefedem. Te vízszintesen vagy függőlegesen raktad a tőzegbe?

A nagy, kifejlett növénynek hogy állnak ezek a hosszú gyökerei?

Előzmény: kertészboy (45)
papri Creative Commons License 2004.10.28 0 0 46
szia kertészboy! örülök,hogy neked sikerült,nekem is kéne mostmár egy darab gyömbér. pontosan milyen tőzegbe ültetted? bolti? képet nem tudsz feltennni? jó kertészkedést. papri
Előzmény: kertészboy (45)
kertészboy Creative Commons License 2004.10.27 0 0 45

Kedves papri és taramiram!

 

Éna Tecsóban vettem két darab gyömbérgyökeret. Korábban a vízben máskor földben való gyökereztetés nem hozott sikert. Rothadásnak indultak. A mostani két gyökeret tőzegbe tettem, folpackkal letakartam, és a fürdőszobába tettem a radiátor tetejére.

 

Két hét után növekedésnek indultak a gyömbérek gyökerei, és hajtások is. Kivettem majd elültettem őket, egy rész föld két rész tőzeg keverékbe. Most világos helyen vannak. Úgy látom nvekedésnek indultak. Majd beszámolok mi a helyzet! 

Előzmény: taramiram (34)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.25 0 0 44

Ez egy gyömbérfél,a Hedychium gardenianum,ebböl vannak másfél éves magoncaim,amiket alant már irtam,csak most tudtam lefotozni a anyapéldányom itthon.

Mekkora a gumoja?Ez egy 30 cm átméröjü cserépben van már két éve,most kezdi oldalt szétfesziteni, a gumoja majdnem a felszinen van igy 20-25 centi hisszu.

Előzmény: papri (43)
papri Creative Commons License 2004.10.24 0 0 43
szóval ilyen egy kifejlet gyömbér. ennek mekkora gumója van?
Előzmény: cucurbia (42)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.23 0 0 42
A gyömbérféléknél az a jo,ha a felszinhez közel van a gumo.Akár ki is látszodhat.Idösebb gyömbérfélék tövénél ez is tapasztalhato,szinte a felszinnél fut.hedychiumhedychium
papri Creative Commons License 2004.10.23 0 0 41
ha 20cm lehet el is törheted. vagy csak félig tedd egy pohár vízbe,és majd meglátod hogyan tovább. de esetleg úgy is elültedheted,hogy a fele kilóg,és majd ott hajt ki!?
Előzmény: taramiram (40)
taramiram Creative Commons License 2004.10.22 0 0 40

Gondoltam, hogy földbe teszem, de hogyan? Az egész úgy néz ki, mint egy kilapított gyurmafigura, kiállnak belőle kis végtagok is. 20 cm, meddig dugjam a földbe?

Ha nem válaszoltok, fölhajítom.:-)

Előzmény: papri (35)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.22 0 0 39
Nem értem mirt nem megy fel,de probálkozom.
cucurbia Creative Commons License 2004.10.22 0 0 38
.
Előzmény: cucurbia (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!