Keresés

Részletes keresés

mpd Creative Commons License 2001.09.03 0 0 6
Kedves Magyar Testvérem!
Köszönöm a köcsögözést, de sajna, még nem vagyok ilyen fejlett a másság terén! Reménytelenül lemaradtam.......:-(
Orosháza miért csak volt híres? Van ott még 2 üveggyár!
Sajna, a cukorgyár Mezőhegyesen is, Sarkadon is bezárt az átkos globalizmusnak és a felelőtlen privatizációnak köszönhetően. Szép strandok vannak Mezőkovácsházán és Orosházán (Gyopárosferedő, gyógyfürdő) is. Szarvason arborétum, Dévaványán túzoktelep, Körös-Maros Nemzeti Park. Itt sütik a legjobb kenyeret
A közúthálózat valóban tré.
Sajnos, mostohagyerek Kelet-Magyarország, de azért nem porfészek....Hacsak a McDonaldsok csekély száma miatt nem...
Az olajosok itt is dógoztak, de azért inkább Bács-Kiskun és Csongrád megyékben.
Az elmaradottságról nem elsősorban az itt lakók tehetnek, ezt csak Purplerain hirdeti.
Előzmény: Sheme (5)
Sheme Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5
Szia Neked is!

Miért porfészek? Aszfaltozatlan, csatornázatlan települések, lerongyolódott úthálózat - az országos átlaghoz viszonyítva a legelmaradottabb megye. Egyébként szüleim odavalósiak.

Mit tudok róla?
Békés megye megyeszékhelye Békéscsaba. Gyula híres a Gyógyfürdőjéről. Orosháza világhírű volt a Síküveggyártása révén, Tótkomlóson vágat disznót a Bikini, Mezőhegyesről vitték a melaszt a kólához, mert az volt a legjobb, Battonyán nagyon szép a strand, Medgyesegyháza híres a dinnyéről, Békés megyében volt állítólag az olajosok főhadiszállása, Békéscsabán az olajügyekben nyomozó egyik rendőr "öngyilkos" lett, Karancsit megdádázták.
Most kihagytam a hírességeket, de ha gondolod, legközelebb velük kezdem, te kis füles tejtartó alkalmatosság!

Előzmény: mpd (0)
Tappancs Creative Commons License 2001.09.03 0 0 4
1. Szegények mindig voltak, vannak, lesznek, de ne legyenek.2
2. Battonya elesett. Nincs ott egy fia baloldali sem, aki annyira baloldali lenne, hogy szétossza a magánvagyonát a szegények között.
3. Nem is olyan reménytelen a helyzet. Tisztán látod, hogy Medgyessy üresen ígérget, pedig hozhatna példákat saját pénzügyminisztersége(i) idejéből vagy az mszp többségű önkormányzatoktól.
4. Fogyasztani sokkal könnyebb, mint felhalmozni. Igényekkel is könnyű előrukkolni.
5. Én is soknak tartom az mszp milliós táborát.
6. Tudatosabban kellene vásárolni. Előnyben kellene részesíteni a hazai termékeket.
7. Ha nem fizetsz - nem szolgáltatnak (áramot, gázt). Akkor minden ember nagy lépést tesz az egyenlőség irányába. Mindenki egyenlő szegény lesz. Senkinél nem lesz gáz és villany.
Előzmény: Sheme (3)
Sheme Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3
Idevalósi vagyok. Csak azért hoztam fel a témát, mert:

1. Szegények mindig is voltak, vannak, legyenek?

2. Milyen megoldás lenne, a nyomor enyhítésére, mondjuk Battonyán? Meg a többi vidéki faluban?

3. Üres ígéretekkel be lehet tömni a száját a népnek?

4. Aki nem fizeti a számláit, az tényleg nem tud, vagy nem is akar fizetni, inkább a kocsmába viszi a pénzét?

5. Mikor borul ki a nép? 45 évvel ezelőtt kiborult a bili, ami most van, az f@sza?

6. Meddig fog a nyugat élősködni rajtunk? Gondolok itt a bezárt üzemekre, az elbocsátott, elszagényedett tömegekre, akiket fenyeget a kilakoltatás veszélye. Vajon mindenkit kilakoltatnak?

7. Miért nem fogunk össze: egy hónapig nem fizeti ki senki a számláit! Mit csinálnak? Megszállnak és kényszerítenek? (Utópia, tudom, de mit lehet tenni?)

Előzmény: Tappancs (2)
Tappancs Creative Commons License 2001.09.03 0 0 2
Sheme bátyó! Nyisd ki a szemedet! Gyere föl a fővárosba! Itt mszp-szdsz koala irányítja a várost. Nincsenek szegények. Az önkormányzat támogat mindenkit, aki nem tudja fizetni a villanyszámláját. A szegények öntudatosak - nem akarnak fizetni azoknak a szemét, most már külföldi kézre került áramszolgáltatóknak, amik a mi tulajdonunkban voltak, amíg az mszp-szdsz kormány el nem privatizálta.
A villanyszámlákat rendesen fizetők is elégedetlenek - mindenképpen fizetni akarnak azok helyett is, akik fogyasztani tudnak, de fizetni nem.
Előzmény: Sheme (-)
mpd Creative Commons License 2001.09.03 0 0 1
Már azon túl persze, amit Medgyessy/Karsaitól hallottál, mert az nem sok.
Előzmény: mpd (0)
mpd Creative Commons License 2001.09.03 0 0 0
Majd adok én neked porfészket, suttyó!
Mit tucc te Békés megyéről?
Előzmény: Sheme (-)
Sheme Creative Commons License 2001.09.03 0 0 topiknyitó
Hi!

Láttátok ma reggel a Napkeltében Karsait? A battonyai búzaégető/temető manusz megvendégelte a faluját, gulyáslevessel, stb.
De a lényeg nem ez: kedves gesztus volt, hogy nem engedte kikötni a vizet néhány háznál, mert nem tudták fizetni a vízdíjat, illetve sok volt a tartozásuk. Medgyesi papa pedig vásárolt egy TV-t az egyik - nyúl - családnak, ugyebár, ahol 12(!!!) gyermek él, iszonyú nyomorban. (Azért nem kell gyereket gyártani, ha nincs mit enni, nem igaz?

Meddig lehet ilyen nyomorban maradni? Nem csak ez az egyetlen falu az, ahol ilyen a nyomor! Békés megye egyébként is egy porfészek, ez tény.
Sajnos bezárták itt is a Téglagyárat - hiszen ki akar manapság építkezni, nem igaz? Szétbaltázták a TSZ-t, emberek, mehettek, itt a lehetőség a felemelkedésre. Szép.
Se nem Antall, se Horn, se Ovi nem tett - és nem is fog!!! - semmit tenni a nyomor enyhítésén!
Talán hagyni kéne a hideg tépen megfagyni a nyomorultakat, hogy ne legyen rájuk több gond, ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!