Keresés

Részletes keresés

Nimrod32 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 1848

Komondorozásban gazdag boldog újévet kívánok!

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 1847

Szia !!!

Köszönöm a segítségedet, a jó tanácsot. Meg fogjuk próbálni.

Előzmény: kulcsi komisz (1846)
kulcsi komisz Creative Commons License 2014.12.26 0 0 1846

Szia! Bocsánat, de látom,hogy a kan lerágta a szőrt a lábairól. Gyakori Komondoros probléma! Ha megengeded javasolnám, hogy a kutya ne kapjon tápot 2-3 hétig, helyette rizs, tészta, és hús. Utána is más tápot kell ennie. Én cserélgetem a tápokat 3 -4 havonta és egész jól sikerül megúsznom az étel allergiát. Érdekes,de mikor egész alakos ( selejt csirkét ettek) etetést csináltunk soha nem volt bajunk. Állatorvosoddal egyeztessél,de kéne kapnia napi 1 Prednizol tablettát. Ha nem javul, akkor lehet emelni az adagot napi 3 tablettára. 

Előzmény: Fecó_62 (1845)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 1845

2014.12.26.

Pilisvörösvár

geocaching karácsony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hozzá kell tennem, hogy az izgató erdei illatok szinte kezelhetetlené tették a kutyákat. Össze-vissza rángattak az út két oldalára, mert hol itt, hol ott voltak érdekes illatok. Felfelé még csak-csak jó volt hogy húztak (akár mit is csináltam) de lefelé menet már kissé kellemetlenebb volt. Mindent összevéve egy csodás napvolt egy kiadós sétával.

Találkoztunk más kutyásokkal is és megtudtuk, hogy más is szenved attól, hogy a kutyája allergiás (nem derült ki, hogy mire, mitől)és nem tudják az ellenszerét.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 1844

Igen ismerős a helyszín :) A Töreki tavaknál lévő Cinege pihenőben mi egyszer csináltunk egy nagy bogrács partit a lányom szülinapjára (június közepe). Kb 20 gyerek és legalább 30 felnőtt volt ott. Emlékezetes buli kerekedett ki belőle. Ha megérkezik végre hozzánk a kis komondorunk, akkor újra lesznek arra is nagy sétáink.

Előzmény: Fecó_62 (1842)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 1843

A helyzet nem olyan egyszerű, mint a képek mutatják. :)

Olyan helyen sétálunk, ahol csak pórázon vezetve tudjuk vinni a kutyákat.

Nagyon kell figyelni a két kutyára, főleg az első 2-300 m-en, mert ilyenkor ketten négyfelé mennének és húznak össze-vissza.

 

A faluban (bocs már város vagyunk) én sem szívesen viszem a kutyákat sétálni, mert a kerítés túloldalán őrült ugatás és hangzavar fogad minket. Ha csak itt tudunk sétálni, akkor főleg csak a Ferkóval megyek. Többnyire autóba ülünk és a közeli tanösvényen sétálunk egy nagyot, ami kb 3 km-re van tőlünk. Itt csöndes, tiszta a környék. Időnként találkozunk emberekkel. Azokkal nincs gond, félre állunk és megvárjuk, amíg elmennek. Volt már rá példa, hogy Ferkó nem tudni mi okból rámordult a szembe jövőre és oda is kapott volna, amúgy nem érdeklik a járókelők.

Annál nagyobb gond, ha kutyát sétáltató jön szembe velünk. Nem, mintha verekedni akarnának, hanem inkább játszani. Na ilyenkor nem kis feladat megfogni mind a két kutyát.

 

Ami pedig még fontos, még mindig nem sikerült rászoktatni őket, hogy mellettem jőjjenek. Egy kutya hosszal mindig előrébb kell, hogy menjenek.

Borcsa (4 éves) már nyugodtabban jön mellettem.

Ferkót (2 éves) engedelmesebb, de sűrűbben kell emlékeztetnem, hogy hol a helye. Ha csak ketten sétálunk és napi gyakorisággal, akkor egy hét kell, hogy megszokja a fegyelmet, de azután ha kihagyunk egy kicsit, akkor hamar elszemtelenedik és elkanászodik. 

 

UI: többnyire mi is csak ketten megyünk sétálni, én és hol az egyik, hol a másik kutya.

 

Előzmény: Nimrod32 (1841)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 1842

Gondolom, akkor ismerősek lesznek ezek a képek.

Nekünk nagyon tetszett a hely. Tervezzük, hogy amint lehetőségünk lesz, újra visszatérünk ide, de akkor nagyobb túrára.

A forrás víz igazán üdítő volt és a réten nagyszerű bulit lehetne tartani egy jó kis bográcsozás mellet.

De egy Töreki - Lulla is kirándulást is bevállalnék a Balatonföldvár - Nezde - Szólád mintájára. Reggel elindultunk Borcsával Földvárról, majd délben telefonáltam a páromnak, hogy Szóládon hol tud felvenni minket.

Felejthetetlen emlék.

 

http://geocaching.hu/caches.geo?id=827

 

A képek 2011. nyarán készültek

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1840)
Nimrod32 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 1841

Hú de jó nektek hogy tudjátok a morgókat sétáltatni nyugodtan.Nálunk mikor sétálunk a fél falu kutyája ugat:)Nehezen viselik a medve sétáltatást:)Persze mikor a mackó visszamordul meg be vannak ...... :)Valamikor nekem is mennem kéne pöttömmel a Mátrába,nekem is jól esne meg neki is.Páromat nem tudom hogy tudom megfűzni,ő még nem ismeri Morgómat :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1840

Siófok, Töreki részt elég jól ismerem :) Itt élek...

Előzmény: Fecó_62 (1839)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1839

Nagyrészt a déli part és környéke volt a vadászterületünk a geocaching-nek köszönhetően.

Balatonföldváron nyaraltunk és onnan kiindulva jártuk be a környéket megismerve sok-sok érdekes és szép helyet, amiről addig még nem is hallottunk.

PL. Nezde - szoborpark, Bugaszeg - téglamúzeum, ami valójában nem is igazi múzeum,  hanem egy gyöngyszem, Siófok-Töreki, Zalaszántó - Stupa és még sorolhatnám.

Ha érdekel, hogy merre is jártunk, itt olvashatsz róla bővebben:

http://w3.hdsnet.hu/albertf/oldalak/Geocaching/geolada_helyszinek.htm

 

De ha már itt tartunk, a kirándulást szeretőknek szeretném felhívni a figyelmét, hogy dec. 23-án vagy 24.-én lesznek elérhetőek a geocaching karácsonyfák koordinátái.

 

Terveink szerint az idén is megkeressük a kutyákkal együtt.

 

Az elmúlt három év helyszínei:

2013 - Érd határa

2012 - Budaörs - szabadidő-sport park

2011 - Bugyi és Taksony között az erdőben

Előzmény: Törölt nick (1838)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1838

Melyik részén a Balatonnak?

Előzmény: Fecó_62 (1836)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1837

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1836

Ezen a viharosan szeles vasárnapon a régi képeket és videókat nézegetve született az alábbi kisfilm, miközben nosztalgiáztunk.

Ekkor még csak a Borcsa volt nekünk. A fél Balatont végig csavarogtuk vele.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YcyGDuhSZ0E&feature=youtu.be

 

Itt először járt a Balaton vizében, azaz a medrében.

 

 

Képek dátuma: 2012.09.

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1835

Köszi!

A kép készítésénél csaltam egy kicsit. Anyukám amúgy is alacsony, a képet pedig leguggolva lentről felfelé készítettem. A kutyák pedig kicsit előrébb voltak, mint anyukám, így valóban óriásoknak tűnnek. :)

Előzmény: Törölt nick (1834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1834

Nagyon jó kép! Szép kutyák, és a hölgy mellett igazi óriásoknak tűnnek :)

Előzmény: Fecó_62 (1833)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1833

2014.12.20.

 

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 1832

2014.12.14.

Ebéd előtt elmentünk egy kicsit sétálni és friss illatokat szaglászni.

 

Borcsa és Ferkó

Ferkó

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 1831

TÜRELEMMEL ÉS KÖVETKEZETESSÉGGEL.  :)

(e-mail, vagy Skype)

Előzmény: Nimrod32 (1830)
Nimrod32 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 1830

Köszönöm a segítséget!Még van kérdésem :) Hogy lehet kutyaurat leszoktatni a 2 lábra állásról?Ez a mániája :) Beáll az ablakba onnan néz befelé meg feláll a kiskerítésre és úgy ugatja az idegeneket.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1829

Az több mint korrekt szerintem, az itteni árakhoz viszonyítva.

Előzmény: Fecó_62 (1828)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1828

Bocs, elírtam este a sötétben.

Természetesen 13.000,- Ft a helyes összeg.

Előzmény: Törölt nick (1826)
kov-i Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1827

Szia!

 

Ha 13, akkor nagyon jó, de biztosan nem 130, mert akkor rengeteg!!! :)

Előzmény: Fecó_62 (1825)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1826

Tizenhárom nem százharminc ugye?

Előzmény: Fecó_62 (1825)
Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1825

Ma volt kint nálunk az állatorvos.

 

2 komondor veszettség elleni oltása + féregtelenítő tabletta

1 tacskó       veszettség elleni oltása + féregtelenítő tabletta

Ferkó farkaskörmeinek levágása

+ kiszállás

 

Végösszeg: 13.0000- Ft

 

Nektek mi a tapasztalatotok az árat illetően?

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1824

Sziasztok!

 

A fülpucoláshoz Otifree-t használok. Különböző kiszerelésekben kapható.

A fülszőr kiszedéséhez pedig a

 

használom. Ez megkönnyíti a szőr kitépését.

 

A kutyakozmetikus ismerősöm ajánlotta ezeket. Nálunk van egy állateledeles bolt, ahol kapni is lehet, vagy meghozza, ha kérem.

Nagyon nem szeretik a fülpucolást és a azt is nehezen viselik, ha a fülén tépem a szőrt tincsekre.

Való igaz, jobb ha minél korábban elkezded hozzá szoktatni a bunda ápolásához.

 

Nyáron nem kapott hőgutát, mert ő nem úgy hűti magát (nem úgy izzad), mint mi emberek. Ennek ellenére ha sokat voltunk kint a napon sétálni, volt, hogy bevizeztem a bundájukat, hogy hűtse a testüket. Egyébként jól viselték a meleget.

Előzmény: Nimrod32 (1821)
kov-i Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1823

Mosni nem kell a fülét. Lehet kapni fültisztitó folyadékot direkt kutyáknak, olyat vegyél és vattakorongra tegyél egy keveset, azzal törölgesd néha a fülét belülről. A szőrt meg a kezeddel huzigasd ki. Már most kezd ehhez hozzászoktatni, hogy később ne legyen probléma. Először csak egy kicsit csináld neki, majd egy kicsit maszirozd a fülét, és később már nem fog ellenkezni. sok sikert!!!!

Előzmény: Nimrod32 (1821)
kov-i Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1822

Szia! Nagyon szép a komid!!!

Előzmény: Nimrod32 (1818)
Nimrod32 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1821

Előtte volt kuvaszom,német juhász,pincsik,olasz agár,csivavák,keverékek.Álomkutyám a kuvasz volt de gondoltam próbáljuk meg a komondort.Nem bántam meg,így mindkét fajta a szívem csücske lett.A képeken kb 10 hónapos.Nem törzskönyvezett,egy állattartó telepről hoztam el.Egy tízéves pincsi lány van még mellette.Néha vadul játszanak de olyan sosem fordult lő hogy bármilyen sérülést is okozzon neki. Jelenleg 11 hónap körül van,marmagassága 73-74 cm körül van,a súlyát nem tudtam még megmérni de elég sűrű alkatú a fiatalember :)A családot meg az udvari jószágokat elfogadja de azon kívül nagyon bizalmatlan.Mikor hoztam 3,5 hónapos volt.Letettem a földre és mikor az első járókelő arra jött már morogta is.Első este nem nyafogott az anyja után, hanem végezte a dolgát.Fiatalabb korában képes volt a 15 centis oszlopgerendák rágására is de már komolyodik :)Kezd leszokni a ruhalopásról is :)Repertoárjához tartozik a jégkrémes kocsi érkezését követő szerenád adása :)Ugyanez a helyzet a szirénázó kocsikkal.A postást csak akkor ugatja amikor csekket hoz,ha pénzt hoz vagy levelet akkor nem bántja.Megérzi!!!Szeret sóderben vagy homokban feküdni de másnap reggel arany tiszta a bundája.A toklászos füvet imádja enni,nem érdekli ha az orrán a szőr tele is megy vele és beleragad.Eleinte kinlódtam a kiszedéssel,utánna rájöttem hogy felesleges,majd kiszedi ő magának,ezért kopott is el kicsit az orra mögött a szőr.Lassan esedékes lesz a bunda kialakítása,ahogy nézem azt megtudom oldani,a fültisztítással leszek bajban.Mivel lehet kimosni neki?Fülszőrök közül mindet ki kell szedni?Milyen időközönként kell takaritani?Nyáron nagy bundával nem kap hőgutát?

Fecó_62 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1820

Köszi a képeket, aranyos kölyök.

Lehet róla többet tudni? Csínytevései ?

Hogy boldogulsz a gondozásával (szőrzet, fülpucolás)?

 

Üdv. Fecó

Előzmény: Nimrod32 (1819)
Nimrod32 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1819

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!