Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 285
Köszi, ha előbb tudom kicsit ugathattam volna nekik.
Viszont így is úgy is vissza kell mennem, tehát lexarom. Kitettem egy papírt a szélvédő mögé, hogy "tulajváltás ügyintézés folyamatban" oszt ennyi. Eddig nincs csomag. De a csomag ami legkevésbé izgat.
Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 284
17. § (1) Kérelemre annak a lakosnak, akinek állandó lakóhelye a várakozási vagy korlátozott várakozási övezet területén, valamint az azt határoló útvonalon van, a 32. § (3) bekezdésében foglaltak szerint díjkedvezményes lakossági közterületi várakozási engedély adható ki az általa megjelölt, tulajdonában álló személygépkocsi(k)ra. Intézményi várakozási engedély az adott területen lévő, a 2. § (6) bekezdésében felsoroltak számára adható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott engedély kiadásának feltétele, hogy a személygépkocsi a gépjárműadóról szóló 1991. évi LXXXII. törvényben meghatározott gépjárműadó tekintetében az adott kerület nyilvántartásában szerepeljen és a gépjármű tulajdonosának gépjárműadó tekintetében adóhátraléka ne legyen, vagy a törvény alapján gépjárműadó tekintetében adómentességet élvezzen. Az engedélyek kiadásának további feltételeit a kerületi önkormányzat rendeletben szabályozhatja, ám a jelen rendeletben már szereplő kedvezményezettek körét tovább nem bővítheti.

Amúgy itt a rendelet teljes szövege...

Ez alapján csak a tulajdonjogot kell igazolni, ami a szerződés. A súlyadóhoz is a szerződés kell, ha minden igaz. Ha meg okoskodnak, meg kell nekik mutatni a rendeletet. Én így szoktam :))

Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 283
Hát én nem tom, de szerintem a parkolási engedélyhez két feltételnek kell teljesülnie: az egyik, hogy a tulajdonodban legyen az autó, a másik, hogy a súlyadó be legyen jelentve abba a kerületbe. Namármost, szerintem az autó már a te tulajdonod, mivel adásvételit írtatok, a súlyadó bejelentéséhez meg nem átírt forgalmi kell, hanem adásvételi... szóval szerintem az adásvételivel bejelentheted a súlyadót, aztán mehetsz az engedélyért.. mi a ráknak nekik az átírt forgalmi?
Persze ez csak az én véleményem, utána kell járni...
Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.14 0 0 282
Kérdés : vettem egy kocsit, ugyebár van 15 napom átíratni. (Tényleg, ez munka- vagy naptári napot jelent ??) Úgy néz ki el is tart addig, mivel a törzskönyvet csak 1-2 hét múlva kapom meg.
Ez alatt a 15 nap alatt hol álljak meg ????
Mert az önkormányzatnál csesztek igazolást vagy bármi ideiglenes megoldást jelentő papirost adni.
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 281
Teljesen logikus, amit mondasz, csak a jogszabályok nem mindig a logika mentén készülnek, főleg, ha az alkotás közben mindenféle indulatok borítják el a jogalkotók agyát. Szóval a helyzet sajnos az, hogy állandó bejelentett lakcímmel és ahoz az önkormányzathoz fizetett súlyadóval kell rendelkezni az engedélyhez. A súlyadó asszem magával vonja azt is, hogy a forgalmiban is annak a címnek kell lennie. Néhány albérlő azt csinálja, hogy bejelentkezik állandóra arra a címre, amihez persze a főbérlő beleegyezése szükséges. Átiratja a papírokat (személyi, forgalmi, súlyadó - asszem az állandó lakcím magával vonja a katonasági papírokat is, mert lejelentik oda is...), aztán megy engedélyt kunyerálni. Nálam ez nem működik, mert se a főbérlő nem egyezik bele, se én :) Nem fogok egy logikátlan baromságot csinálni (átjelenteni minden papírt egy bizonytalan lakcímre) csak azért, mert egy-két hülye fafejű korlátolt barom nem képes ésszerűen megalkotni egy jogszabályt... Most még tudok parkolni a környéken, picit arrébb, ha az is ugrik, akkor nemtom... vagy ordítok valakivel egy kört az önkormányzatról, vagy elköltözök. Vagy marad a mikuláscsomagok gyűjtése vállvonogatások közepette. Veszünk flexet, kerékbilincs is lehullik könnyedén. Harcra fel! :))
Előzmény: Corolla IX (280)
Corolla IX Creative Commons License 2002.06.21 0 0 280
Teljesen egyetértek veled, de inkább én sem húzom fel magam... :(

Egy dolgot még ki kellene próbálni, mi van akkor, ha a lakás tulajdonosa kéri az engedélyt, de az én rendszámomra? Ő hivatalosan helyi lakos, és jár neki a parkolóhely. Ahhoz mi köze az önkormányzatnak, hogy az autó nem az ő nevén van? Kölcsönkapta egy rokontól, vagy céges autó, na és. Ő akkor is ott lakik, és joga van parkolni, nem?

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 279
Corolla IX,

hát túl sok jót nem tudok mondani, az Autóklubnál annyit mondtak, hogy állítólag teljesen új rendeletet terveznek a fővárosban a parkolással kapcsolatban, de szerintük nem nagyon lesz változás, mert elég egyhangúan ezen a véleményen vannak a pártok, hogy "márpedig albérlőnek nem lehet engedélyt adni, mert akkor könnyen ki lehet játszani a rendszert, akárki engedélyhez tud jutni, és különbenis meg csakazértse". Ugyanezt mondta asszem a Parkolási Társulásnál is telefonon egy illető... mondtam én neki, hogy "persze, értem én a szándékot, csak értse meg, én meg tényleg albérlő vagyok... így a féregírtással kiírtják az almafát is, csak nehogy egy féregnek jó legyen..." (tipikus magyar hozzáállás különben...). Azt is mondta még a pasi, hogy "uram, az 50-es években Budapest belvárosában nem is lehetett parkolni egyáltalán közterületen", na mondom ez se normális. Annyit mondott, hogy keressem meg a körzetem önkormányzati képviselőjét, és majd ő továbbítja a dolgot.. szóval ez már halott ügy eleve szerintem...

Az Autóklubnál azt is mondta az ügyvéd, hogy próbálták ők többször ez ügyben is felvenni a kapcsolatot a Fővárosi Önkormányzattal, de nem nagyon érdekelte őket az Autóklub véleménye. Mint ha süket fafejűek ülnének az Önkormányzatnál, pártállástól függetlenül...

Az mondjuk nem zavarja egyiket se, hogy "a lakók érdekében" felkiáltással rakják oda a parkolóórákat, de ha éppen egy albérlő az a lakó, akkor le van szarva, az nem ember, ne is vegyen autót.

Na, megint csak felhúzom magam :)

Alkotmánybíróságot meg lehet próbálni, de nem sok esély van rá, hogy értelmes határidőn belül bármilyen álláspont is szülessen, főleg, ha egyetlen magánszemély kezdeményez...

Szóval végülis semmi sincs veszve, csak éppen nem létezik a "Hátrányos Helyzetű Autótulajdonos Albérlők Érdekképviselete", ami nyomást tudna gyakorolni bármire is...

Előzmény: Corolla IX (277)
Corolla IX Creative Commons License 2002.06.20 0 0 278
Megkérdeztem, a MOM parkolóban 24370 Ft / hó a bérlet + 1 havi kaució. Ha valakit érdekel, Fullád Gyula a 487-6011 számon az illetékes.
Corolla IX Creative Commons License 2002.06.19 0 0 277
Pigmy, van már valami fejlemény az Autoklubnak küldött leveleddel kapcsolatban? Sajnos én is ugyanabban a cipőben járok, négy éve bérlek lakást a kerületben (Kléh István u.), és pénzért kell parkolnom, ha egyáltalán találok helyet.

Tudtok valamit arról, hogy a MOM parkolóba lehet-e bérletet váltani? Még ez is jobb lenne, mint a mostani szopás, és szerencsére elég közel van.

Előzmény: Törölt nick (229)
dzsek Creative Commons License 2002.06.19 0 0 276
Szoktak küldeni felszólítást ha túl sok jön össze?
Előzmény: syrius (256)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 275
blueye Creative Commons License 2002.06.08 0 0 274
Éjszaka garázsban, nappal ház előtt, most MÉG nincs probléma a max. 50 m-rel amit meg kell tennem, csak "előre aggódom".
Előzmény: kivi (273)
kivi Creative Commons License 2002.06.08 0 0 273
Te hol parkolsz? Általában találsz helyet, vagy sokszor kell keresgélned/messze-messze megállnod?
Előzmény: blueye (272)
blueye Creative Commons License 2002.06.07 0 0 272
Csak az utóbbi működik!
Hihetetlen, hogy itt bárhol (sarkon keresztben, zebrán rajta, végig megállni tilosnál, végig parkolva) meg lehet állni, minden következmény nélkül!
Előzmény: kivi (271)
kivi Creative Commons License 2002.06.07 0 0 271
Lehet hogy fantáziátlan vagyok, de én csak egy módszert tudnék arra, hogy a mélygarázsba menjenek a népek: kíméletlenül megbüntetni/elszállítani a tilosban parkolókat.
Előzmény: blueye (270)
blueye Creative Commons License 2002.06.06 0 0 270
Na erről (is) szólna ez a topic.
Előzmény: dobka (267)
kivi Creative Commons License 2002.06.06 0 0 269
Bocs, azt hittem hogy várakozni tilos alatt álltál.
Előzmény: Törölt nick (265)
blueye Creative Commons License 2002.06.05 0 0 268
"Mi az az autólopó.
Trailer=tréler=autó(el)szállító
Előzmény: dobka (267)
dobka Creative Commons License 2002.06.05 0 0 267
Mi az az autólopó.
A MOM mélygarázsában egyébként mindig van hely. Oda kellen evalahogy leterelni a népet. Borzasztó, hogy a Csörsz utca MOM Parke melleti szakaszán mindig van várakozó autó, ami zavarja a forgalmat.
Előzmény: blueye (263)
syrius Creative Commons License 2002.06.05 0 0 266
Azzal a kis kékkel fotót nem csinálnak, csak nyomatják.
Előzmény: kivi (264)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 265
Mikuláscsomagnál ?????
Beb*szna !
Előzmény: kivi (264)
kivi Creative Commons License 2002.06.05 0 0 264
Az a kis 3szög alakú placc maximum 10-12 autónak ad helyet. Az Alkotás Pointban egy emeleten is több autós dolgozik, szvsz... És attól járdaszigettől eltekintve máshol nincs hely. Az Alkotás külső sávjában csak nem állnak meg...

McAlone,
fotó mindig van, úgyhogy nem nagyon lehet mit tenni.

Előzmény: blueye (253)
blueye Creative Commons License 2002.06.03 0 0 263
Ma egész nap egy "autólopó" állt a Csörsz-ben, de nem csinált semmit. Érdekes. Elrettentés?
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.03 0 0 262
Előbb bizonyítsák be, hogy ott álltam ...
Engem is megtaláltak, elhajtottam őket.
Amíg nincs fénykép bekaphatják.
Utána meg elkezdem leamortizálni ezeket a kék csodákat.

RETTENETESEN TELE VAN A TÖKÖM !!!!!

Előzmény: blueye (259)
Nadi Creative Commons License 2002.06.02 0 0 261
Csak annyit tennék hozzá, hogy rém bosszant, hogy ha a szüleimet akarom meglátogatni a Városmajor utcában, akkor ha nem akarok a parkolásért fizetni csak szombat du. vagy vasárnap mehetek...(vagy gyalog)
syrius Creative Commons License 2002.06.02 0 0 260
Hát akinek cége van... De én miből írjam le a veszteséget? Az osztályfőnöki pótlékomból? Azt hallottam 5 év az elévülési idő. És egy köztörvényes bűncselekményé?
Előzmény: blueye (259)
blueye Creative Commons License 2002.06.02 0 0 259
Nem tudom... nekem még nem voltak ilyen problémáim, de céges autónkat már találták meg és inkább fizettünk.
Előzmény: syrius (258)
syrius Creative Commons License 2002.06.02 0 0 258
És? Kötél, vagy golyó? Vagy megvárják a közalkalmazotti bérem megemelését és akkor lesz miből levonni? (Annyira úgy se emelik)
Előzmény: blueye (257)
blueye Creative Commons License 2002.06.02 0 0 257
Előbb-utóbb megtalálnak...
Előzmény: syrius (256)
syrius Creative Commons License 2002.06.02 0 0 256
Nem, de reggelre úgy összemegy szegény, hogy sose találom. Én maradok egyébként az Apor Vilmos téren, ahol a hajléktalanok szedik a parkolási díjat. A lejtőnek meg direkt örülök, mert sokszor lemerül az aksim és így mégis be tudom indítani. Ja, ettől függetlenül 35 mikuláscédulám van, de felszólításat még nem kaptam. Mi várható? Vagy lehet, hogy 1000 cm3 alatt már elnézőek? Végre valami előny is származik a nyomorból. (Mondjuk az autó értéke messze elmarad a 35 rendbeli kihágás büntijeitől)
Előzmény: blueye (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!