Köszi, ha előbb tudom kicsit ugathattam volna nekik.
Viszont így is úgy is vissza kell mennem, tehát lexarom. Kitettem egy papírt a szélvédő mögé, hogy "tulajváltás ügyintézés folyamatban" oszt ennyi. Eddig nincs csomag. De a csomag ami legkevésbé izgat.
17. § (1) Kérelemre annak a lakosnak, akinek állandó lakóhelye a várakozási vagy korlátozott várakozási övezet területén, valamint az azt határoló útvonalon van, a 32. § (3) bekezdésében foglaltak szerint díjkedvezményes lakossági közterületi várakozási engedély adható ki az általa megjelölt, tulajdonában álló személygépkocsi(k)ra. Intézményi várakozási engedély az adott területen lévő, a 2. § (6) bekezdésében felsoroltak számára adható.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott engedély kiadásának feltétele, hogy a személygépkocsi a gépjárműadóról szóló 1991. évi LXXXII. törvényben meghatározott gépjárműadó tekintetében az adott kerület nyilvántartásában szerepeljen és a gépjármű tulajdonosának gépjárműadó tekintetében adóhátraléka ne legyen, vagy a törvény alapján gépjárműadó tekintetében adómentességet élvezzen. Az engedélyek kiadásának további feltételeit a kerületi önkormányzat rendeletben szabályozhatja, ám a jelen rendeletben már szereplő kedvezményezettek körét tovább nem bővítheti.
Ez alapján csak a tulajdonjogot kell igazolni, ami a szerződés. A súlyadóhoz is a szerződés kell, ha minden igaz. Ha meg okoskodnak, meg kell nekik mutatni a rendeletet. Én így szoktam :))
Hát én nem tom, de szerintem a parkolási engedélyhez két feltételnek kell teljesülnie: az egyik, hogy a tulajdonodban legyen az autó, a másik, hogy a súlyadó be legyen jelentve abba a kerületbe. Namármost, szerintem az autó már a te tulajdonod, mivel adásvételit írtatok, a súlyadó bejelentéséhez meg nem átírt forgalmi kell, hanem adásvételi... szóval szerintem az adásvételivel bejelentheted a súlyadót, aztán mehetsz az engedélyért.. mi a ráknak nekik az átírt forgalmi?
Persze ez csak az én véleményem, utána kell járni...
Kérdés : vettem egy kocsit, ugyebár van 15 napom átíratni. (Tényleg, ez munka- vagy naptári napot jelent ??) Úgy néz ki el is tart addig, mivel a törzskönyvet csak 1-2 hét múlva kapom meg.
Ez alatt a 15 nap alatt hol álljak meg ????
Mert az önkormányzatnál csesztek igazolást vagy bármi ideiglenes megoldást jelentő papirost adni.
Teljesen logikus, amit mondasz, csak a jogszabályok nem mindig a logika mentén készülnek, főleg, ha az alkotás közben mindenféle indulatok borítják el a jogalkotók agyát. Szóval a helyzet sajnos az, hogy állandó bejelentett lakcímmel és ahoz az önkormányzathoz fizetett súlyadóval kell rendelkezni az engedélyhez. A súlyadó asszem magával vonja azt is, hogy a forgalmiban is annak a címnek kell lennie. Néhány albérlő azt csinálja, hogy bejelentkezik állandóra arra a címre, amihez persze a főbérlő beleegyezése szükséges. Átiratja a papírokat (személyi, forgalmi, súlyadó - asszem az állandó lakcím magával vonja a katonasági papírokat is, mert lejelentik oda is...), aztán megy engedélyt kunyerálni. Nálam ez nem működik, mert se a főbérlő nem egyezik bele, se én :) Nem fogok egy logikátlan baromságot csinálni (átjelenteni minden papírt egy bizonytalan lakcímre) csak azért, mert egy-két hülye fafejű korlátolt barom nem képes ésszerűen megalkotni egy jogszabályt... Most még tudok parkolni a környéken, picit arrébb, ha az is ugrik, akkor nemtom... vagy ordítok valakivel egy kört az önkormányzatról, vagy elköltözök. Vagy marad a mikuláscsomagok gyűjtése vállvonogatások közepette. Veszünk flexet, kerékbilincs is lehullik könnyedén. Harcra fel! :))
Teljesen egyetértek veled, de inkább én sem húzom fel magam... :(
Egy dolgot még ki kellene próbálni, mi van akkor, ha a lakás tulajdonosa kéri az engedélyt, de az én rendszámomra? Ő hivatalosan helyi lakos, és jár neki a parkolóhely. Ahhoz mi köze az önkormányzatnak, hogy az autó nem az ő nevén van? Kölcsönkapta egy rokontól, vagy céges autó, na és. Ő akkor is ott lakik, és joga van parkolni, nem?
hát túl sok jót nem tudok mondani, az Autóklubnál annyit mondtak, hogy állítólag teljesen új rendeletet terveznek a fővárosban a parkolással kapcsolatban, de szerintük nem nagyon lesz változás, mert elég egyhangúan ezen a véleményen vannak a pártok, hogy "márpedig albérlőnek nem lehet engedélyt adni, mert akkor könnyen ki lehet játszani a rendszert, akárki engedélyhez tud jutni, és különbenis meg csakazértse". Ugyanezt mondta asszem a Parkolási Társulásnál is telefonon egy illető... mondtam én neki, hogy "persze, értem én a szándékot, csak értse meg, én meg tényleg albérlő vagyok... így a féregírtással kiírtják az almafát is, csak nehogy egy féregnek jó legyen..." (tipikus magyar hozzáállás különben...). Azt is mondta még a pasi, hogy "uram, az 50-es években Budapest belvárosában nem is lehetett parkolni egyáltalán közterületen", na mondom ez se normális. Annyit mondott, hogy keressem meg a körzetem önkormányzati képviselőjét, és majd ő továbbítja a dolgot.. szóval ez már halott ügy eleve szerintem...
Az Autóklubnál azt is mondta az ügyvéd, hogy próbálták ők többször ez ügyben is felvenni a kapcsolatot a Fővárosi Önkormányzattal, de nem nagyon érdekelte őket az Autóklub véleménye. Mint ha süket fafejűek ülnének az Önkormányzatnál, pártállástól függetlenül...
Az mondjuk nem zavarja egyiket se, hogy "a lakók érdekében" felkiáltással rakják oda a parkolóórákat, de ha éppen egy albérlő az a lakó, akkor le van szarva, az nem ember, ne is vegyen autót.
Na, megint csak felhúzom magam :)
Alkotmánybíróságot meg lehet próbálni, de nem sok esély van rá, hogy értelmes határidőn belül bármilyen álláspont is szülessen, főleg, ha egyetlen magánszemély kezdeményez...
Szóval végülis semmi sincs veszve, csak éppen nem létezik a "Hátrányos Helyzetű Autótulajdonos Albérlők Érdekképviselete", ami nyomást tudna gyakorolni bármire is...
Pigmy, van már valami fejlemény az Autoklubnak küldött leveleddel kapcsolatban? Sajnos én is ugyanabban a cipőben járok, négy éve bérlek lakást a kerületben (Kléh István u.), és pénzért kell parkolnom, ha egyáltalán találok helyet.
Tudtok valamit arról, hogy a MOM parkolóba lehet-e bérletet váltani? Még ez is jobb lenne, mint a mostani szopás, és szerencsére elég közel van.
Csak az utóbbi működik!
Hihetetlen, hogy itt bárhol (sarkon keresztben, zebrán rajta, végig megállni tilosnál, végig parkolva) meg lehet állni, minden következmény nélkül!
Lehet hogy fantáziátlan vagyok, de én csak egy módszert tudnék arra, hogy a mélygarázsba menjenek a népek: kíméletlenül megbüntetni/elszállítani a tilosban parkolókat.
Mi az az autólopó.
A MOM mélygarázsában egyébként mindig van hely. Oda kellen evalahogy leterelni a népet. Borzasztó, hogy a Csörsz utca MOM Parke melleti szakaszán mindig van várakozó autó, ami zavarja a forgalmat.
Az a kis 3szög alakú placc maximum 10-12 autónak ad helyet. Az Alkotás Pointban egy emeleten is több autós dolgozik, szvsz... És attól járdaszigettől eltekintve máshol nincs hely. Az Alkotás külső sávjában csak nem állnak meg...
McAlone,
fotó mindig van, úgyhogy nem nagyon lehet mit tenni.
Előbb bizonyítsák be, hogy ott álltam ...
Engem is megtaláltak, elhajtottam őket.
Amíg nincs fénykép bekaphatják.
Utána meg elkezdem leamortizálni ezeket a kék csodákat.
Csak annyit tennék hozzá, hogy rém bosszant, hogy ha a szüleimet akarom meglátogatni a Városmajor utcában, akkor ha nem akarok a parkolásért fizetni csak szombat du. vagy vasárnap mehetek...(vagy gyalog)
Hát akinek cége van... De én miből írjam le a veszteséget? Az osztályfőnöki pótlékomból? Azt hallottam 5 év az elévülési idő. És egy köztörvényes bűncselekményé?
Nem, de reggelre úgy összemegy szegény, hogy sose találom. Én maradok egyébként az Apor Vilmos téren, ahol a hajléktalanok szedik a parkolási díjat. A lejtőnek meg direkt örülök, mert sokszor lemerül az aksim és így mégis be tudom indítani. Ja, ettől függetlenül 35 mikuláscédulám van, de felszólításat még nem kaptam. Mi várható? Vagy lehet, hogy 1000 cm3 alatt már elnézőek? Végre valami előny is származik a nyomorból. (Mondjuk az autó értéke messze elmarad a 35 rendbeli kihágás büntijeitől)