Keresés

Részletes keresés

attilaa Creative Commons License 2001.08.13 0 0 4
Bböbe-nek teljesen igaza van. Lehetőleg válassz rövid szőrü, viszonylag kis termetü, csendes, családcentrikus kutyát /pl: Beagle/ Sürün vidd sétálni - kibír 12 órát, ha kell akár rendszeresen is, de légy vele, ha tudsz, állandóan követni fog a lakásban. Persze Ő is vedleni fog és piszkot is behoz, de a rövid szőr kisebb gond. A szomszédok is mind szeretni fogják /tapasztalatból tudom/ Bármilyen kutyád is lesz, sokat vidd a többi kutya közé legalább míg kicsi, nem kell félteni, normális felnőtt kutya nem bántja a kölyköt. Hétvégén vidd kirándulni, jól bírja a hegymászást, erdőket stb, akár egész nap is. Mindenképp “falkakutyát” keress, amely az egész családot kedveli. Gond nélkül lehet megfelelő kutyát panelban tartani, a legfontosabb, hogy szeressék és legyen akit szerethet. A kertben tartott soha nem sétáltatott kutyák sorsa szerintem keserübb, szerintem személyiségük is megsínyli. Ja és néha az idősebb, teljesen szobatiszta kutyának is “besikerül” ez persze ritka, de fogadd el és ne bántsd! A szép szőnyegeket felejtsd el.
Attila
nextdoor Creative Commons License 2001.08.12 0 0 2
Sajnos nagyon sok kiskutya menhelyen él, javaslom nézz körül az Állatvédők valamelyikénél, Rex Kutyaotthon Alapítvány, FehérKereszt Alapítvány, www.lap.hu/kutya stb.
Attól függ, hogy melyik lakótelep mekkora lakásában élsz, rövid vagy közepesen hosszú szörű lehetne a kutyád, hosszúszőrű ne, mert nem bírja a távfűtést, közepestestű is rendben van, kb.20kg-ig.Nincs olyan kutya amelyik ne igényelné a mozgást, nem függ attól, hogy mekkora.
Előzmény: Herold (-)
nextdoor Creative Commons License 2001.08.12 0 0 1
A kutyák nehezen tűrik, ha naphosszat egyedül vannak. Kertben tartottak nem annyira igénylikm hogy sokat otthon legyen az ember, mert ott elbogarásznak, őriznek, stb. Lakásban unatkoznak. Ha megoldható, hogy naponta min. háromszor, min. fél órát sétáltasd, és ne hagyd egyedül 4 óránál hosszabb időre, akkor boldog kutyád lesz.Lakásban van az én kutyám is, amikor dolgozom napköziben van– az anyukámnál...hogy ne legyen egyedül:)))
Előzmény: Herold (-)
mokuss Creative Commons License 2001.08.12 0 0 0
Egyszer lett 1 macskám,2 évre rá mellé vettem 1kutyát. utána egy téli napon találtam 1 átfagyott kiscicát, és 3 ukhoz csatlakozott egy sintérkézből kimenekített kopó keverék...

Panelban lakom, 2 macska, 2kutya... ráadásul nemis az enyém a kégli...

Panelban a tartott állatot higiénikusabban kell tartani, mert ami az udvaron a homokkal "lejön", az a lakásban koszt csinál...
Nedvesronygy, tudoló gyakrabban használandó. Emellett szőrtelenítő fésű, egyebek...

Ha az udvari boxos, és láncos kutyatartás nevezhető állatkínzásnak, akkor a panelos kutyatartás a kutyának kánaán... a gazdinak kicsit nagyobb teher, mintha udvaron lenne...

Nyugodtan lehet panelban kutyát tartani... de előtte nem árt 2/3-részben engedélyt kérni a lakosságtól, mert sokan nem szeretik a kutyákat, és feljelentgetik egymást a ráérő lakótársak...

Előzmény: Herold (-)
Herold Creative Commons License 2001.08.11 0 0 topiknyitó
Mostanában foglalkoztat a gondolat, hogy kéne egy kiskutyát szerezni, a gond csak az, hogy panelházban lakom. Mennyire állatkínzás egy kutyát a lakótelepi lakásban tartani, és milyen fajtát ajánlotok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!