Keresés

Részletes keresés

kismamaruha Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3907
Sziasztok,

Szeretnék ejánlani kismamaruhát. A Bartók Béla úton (Móricz Zs. körtértől nem messze) egy nagyon jó bolt található.

Érdemes megnézni a linket

http://kismama.fw.hu

SZIASZTOK

levelibeka Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3906
Szia!
Gyerekhordozókról van egy külön topic itt. Autósüléses címen fut, azt keresd meg, ott hátha többen tudnak segíteni.

Vickie, tavaly mi is szedtünk Bronchovaxumot, akkor 4 hétig szedtük, akkor is lehet szedni, ha beteg, mi is akkor kezdtük el, és még 6 hétig nem volt egyáltalán beteg. Pont dec-jan. volt ez nálunk. Idén július óta még csak 8 napot volt itthon. :-) Igaz mi már 1 éve tapossuk a bölcsit. Én még MultiTabsot adok a lánynak, mert Ő ugye nincs még 3 éves. (Ezt a vitamint, viszont nem lehet kapni, nem tudni mi van vele.)

Előzmény: bermi (3904)
Kisbolygó Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3905
Sziasztok Kismamák!

A segítségeteket szeretném kérni: tudtok-e olyan kórházat, ahol a szülészeten pszichológus dolgozik? És ha igen, milyen feladatokat bíznak rá? Én pszichológiát tanulok, és gyakorlatra szeretnék menni.
Köszi: Kb.

bermi Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3904
Gyerekhordozóról szeretnék kérdezni, olyanról lenne szó, amit be lehet kötni kocsiba is a gyerek fekvő helyzete mellett, így egész kicsi korában, amikor még nem ülhet fel, is szállítható. Láttunk most eyg szép darabot kedvező áron, az egyetlen dilemma, hogy olyan alakja van neki, hogy a gyerek lába "kilóg" belőle. A többienk olyan alaja volt, ami a talp vonalát követve visszahajlott.

Ebből a fajtából volt több (a pont a gyerek térde, a / jel a gyerek talpa, a ------- a gyerekhordozó alja):



---o---/ |
----------


Ebből a fajtából pedig kevesebb, volt belőle olcsóbb is drágább is, tehát nem az ár miatt ilyen feltételezhetőleg:



---o---/
----------


Tehát itt ez utóbbinál azt akartam ábrázolni, hogy a fekvő gyerek talpa után nincs semmi.

A kérdés pedig az lenne, hogy attól az még jó vagy van valami hátránya?

Bugi bacsi Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3903
:o)

Én meg csak üdvözlök mindenkit, aki idetévedt!

Bugi

vickie Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3902
Köszi a válaszokat, igen, a Broncho waxon-ra gondoltam. Eddig anyukáktól csak jókat hallottam, a gyerekorvosunk viszont azt mondta, hogy szerinte fölösleges. MOndjuk még mindig arról a dokiról van szó, aki pár hónaposan (Panna volt pár hónapos)az agyhárgyagyuszi oltással kapcsolatban elkezdett hadoválni a farkastörvényről... Azért holnap feliratom.
Eddig aktival juniort szedett, ami annyi volt, mint halottnak a csók. Szeptember 9-e óta összesen 3 hetet volt oviban.ÁÁÁÁÁÁ
Mrs. Diablo Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3901
Szia Vickie!

Broncho-Waxom, és csak receptre kapható. Tehát: kérdezze meg gyerekorvosát...

Viki szedi, hasonló óvodai okokból, én úgy érzem, hogy jó.

Előzmény: vickie (3899)
Zsuzsó Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3900
Sziasztok!

vickie: Bronchicumnak (ha erről van szó) többféle változata van, folyadék, szirup, lehet hogy bogyó is, bár ezt nem állítom. Nem próbáltad a Béres Actival Kid-ed? Nálunk ez nagyon bejött. Szeptember óta szedi, és még nem hiányzott az oviból. 3 éves kor után lehet szedni, 5 féle ízesítés a 60db-os kiszerelésben. A Béres cseppet a picinek adom:-O)

Zsuzsó

Előzmény: vickie (3899)
vickie Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3899
Az sem rossz, de most nem arra gondoltam. Valami broncho.. vagy bronchi...izéke.
Előzmény: szomi_szomi (3898)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3898
Béres csepp? :-)
Előzmény: vickie (3897)
vickie Creative Commons License 2003.10.16 0 0 3897
Sziasztok, nem tudom, hogy megy-é még a topic, meg aztán nekem már bőven nem kisbabám van (miért nincs óvodásoknak külön szekció:) )
Szóval kérdés:
Hallottam valami immunerősítő bogyóról, B betűvel kezdődik és úgy kell szedni, hogy egy hónapig, aztán pár napig szünet majd megint stb. Na, ennyit tudok róla. Mi a neve? Gyerek doki írja föl? Ma hagyja abba a kisasszony az antibiotikumot, akkor holnap elkezdheti? Már nagyon unom, hogy többet van otthon, mint az oviban!! Pedig bölcsiben alig volt breteg...Köszi a válaszokat.
csaó
v.
ckoomac Creative Commons License 2003.10.11 0 0 3896
Szia Gabor & topic!

En is (eloszor irok ide), en is (Gabor), en is (apa), en is (benntvoltam), nekem is (Gabor a neve). Remelem a hasfajos resz nalunk amennyire lehet, kimarad. Jajj, mar masfel napos. :-)))) Es mielott bementunk a korhazba, epp a szuleses video resz ment a Jobaratokbol... :)

ck.

Előzmény: fedorka (3892)
Bugi bacsi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 3895
:o)

Isten éltesse!!

Előzmény: Gyalogk (3894)
Gyalogk Creative Commons License 2003.08.22 0 0 3894
Eszti ma két éves! :)
Zsuzsó Creative Commons License 2003.08.07 0 0 3893
Szia fedorka!

Gratulálok!!!
Biztos vagyok benne, hogy a babátok születése életetek egyik nagyon fontos és nagyon felemelő pillanataként fog megmaradni emlékezetetekben.
Ha van kedved bekapcsolódni a fórumba, ajánlom a Szülés - Terhesség 2.0-át és a Kezdő kismamák nevű topicokat. Sok embernek tudsz ott segíteni a már megélt tapasztalataitokról.

Itt sajnos mostanában nagyon kicsi a forgalom.
Azért remélem hozzászólnak ide is.

Mégegyszer gratula: Zsuzsó (két csajszi boldog anyukája)

Előzmény: fedorka (3892)
fedorka Creative Commons License 2003.08.06 0 0 3892
Sziasztok!

Most írok ide először, így egy pár szót engedjetek meg magamról-magunkról. Varga Gábor vagyok Békéscsabáról. Mindez azonban nem érdekes. Ami fontos az az, hogy 7 hete apuka vagyok! És bent voltam a babuci születésénél és csodálatos volt! Ha esetleg vannak kismamák akik ezt olvassák, akkor ajánlom Nekik, hogy ha módjukban áll, akkor fűzzék be (ha szükséges) életük párját, hogy vegye ki a részét a szülésből. A feleségem azt mondta, hogy nem tudja elmondani mennyire jó volt, hogy bent voltam. Hát még nekem! Életem LEGNAGYOBB ÉS LEGMEGHATÁROZÓBB élménye volt!!!
Sajnos azonban Gabika nagyon hasfájós és nehezen, vagyis ritkán kakál. Persze olvastam mindent a neten, tudok már minden szerről, de azért szeretném, ha ti is leírnátok tapasztalaitokat ha volt ilyen jellegű problémátok. Ha van mondanivalótok, kérlek Benneteket, hogy emilben ( gaborva@freemail.hu ) válaszoljatok, de ha nem, akkor is válaszoljatok, csak ne emilben.
Köszi: fedorka

otibor Creative Commons License 2003.04.26 0 0 3891
Letölthető Babás Háttérképek


szilvasgomboc Creative Commons License 2003.01.27 0 0 3890
sziasztok! :))

Huh, mar ezert is megerte netet szereznem, hogy kicsit ideirtatok! :)
Andrea-e, gratulalok!! Amindenit!
Igen, egy het kulonbseg van kisLacko javara, vasarnap 2 gyertyat fujunk.

Kriza, az nagyon jo lenne! de kozos ismerosunk (L. Eszter) reven barmikor el tudsz erni.

En is orulnek egy 3-4 eves topicnak, nagyon sokat tanultam abbol, amit ide leirtatok, es jo lenne folytatni ezt a.. hagyomanyt.

Mrs. Diablo Creative Commons License 2003.01.27 0 0 3889
Én is örülnék, ha lehetne a régiekről olvasni, főleg mostani képeket lenne jó látni, hogy mekkorák is ma a gyerkőcök...
Előzmény: Bugi bacsi (3886)
Ágibági Creative Commons License 2003.01.27 0 0 3888
Egy tali tényleg nagyon jó lenne. Remélem nem lesz ez is ilyan hamvába hótt kezdeményezés!
Előzmény: Bugi bacsi (3886)
vickie Creative Commons License 2003.01.27 0 0 3887

Nohát, Bugi bácsi, mért nem nyitod meg a 3-4 évesek topicját:O) Valami jó kis névvel? Majd jól lenullázom! Biztos leszünk egy páran, akik újra rákapnak a maradék 2 tized másodperc szabadidőnkben az írkálásra!!
Levelet most alkotom
csaó
Előzmény: Bugi bacsi (3886)
Bugi bacsi Creative Commons License 2003.01.27 0 0 3886
Így ismeretlenül köszönöm szépen a kedves szavaidat, örülök, hogy tetszik az oldal, sokat p@cs@ltem vele. :o) Fishernek átadom a dícséretet...

Kedves Mindenki!
Ez a topic és az őse sok problémát oldott meg mindannyiunknál, sok barátságot szült és sok jó élményt nyújtott. De nem megismételhetetlen. A mai kisbabások ugyanolyan lelkesen tárgyalják ki a mindennapi kérdéseket, mint mi tettük évekkel ezelőtt. Nekem fontos volt minden itt irogató, barátomnak tekintettem és tekintem ma is a régieket. Épp ezért jó volna újra hallani ezt-azt Gáborka korosztályáról. Erre valóban alkalmas lehet a Tipegő, bár ahogy Bugár Gábor legutóbb a jégen leütközött egy 5 éves kölyköt, talán már onnan is kilógunk. :o) Tipegésben legalább is biztosan! :o)
Az is tény, hogy egy 3-4 évessel már nem mindennaposak a kérdések, itt már inkább a kapcsolattartás és apró jópofa történetek tarthatják életben a társalgást azok számára, akik kíváncsiak a hajdani sorstársakra... :o)
Mindenesetre én szívesen olvasnék Rólatok, esetleg nyáron találkozhatnánk, ahogy régen. Biztos lenne nagy örömködés..

Bugi

Előzmény: Törölt nick (3885)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.25 0 0 3885
Bugi bácsi, így ismeretlenül is gratula, gyönyörű a kisfiad és a weboldal is ritka gusztusos, a haverod blogja pedig remek:-). Jó egészséget, sok örömet mindannyiótoknak.
agwe
rgranc Creative Commons License 2003.01.24 0 0 3884
Sziasztok!
Mrs., rég hallottam rólad... :) Az én véleményem szerint a tipegők topikba még nyugodtan belefértek a 3 évesekkel, az ott írogatókat is érdeklik ám már ezek a témák a most kétévesekkel... :)))
Robi
Előzmény: Mrs. Diablo (3883)
Mrs. Diablo Creative Commons License 2003.01.24 0 0 3883
Sziasztok!

Régóta gondolkodom, hogy kellene nyitni egy topicot a 3 év körüliek szüleinek, mert nekünk is lenne egy csomó megbeszélnivalónk... Szerencsés az, akinek legalább személyes kapcsolatai vannak, de én sokszor nem tudom kivel megbeszélni a gyerekkel kapcsolatos gondokat, örömöket. Mi a véleményetek, életben tudnánk tartani a témát? Vagy mindenki annyira elfoglalt?

Kriza Creative Commons License 2003.01.24 0 0 3882
Szia,
épp a napokban gondoltam a jó kis minitalikra otthon a Csó-tó körül! :))) Azóta bizony, igaz, hogy felnőttek a manók - nekünk is már szalad, és néha dumál Döme :)). Februárban készülök haza, ha írsz magánba elérhetőséget, szívesen találkoznék Veletek.
Üdv:
Kriza
Előzmény: szilvasgomboc (3879)
Andrea-r Creative Commons License 2003.01.24 0 0 3881
Szia Szilvásgombóc!

Merre is jártál? Mesélj! A tipegők topicban még vagyunk egypáran, meg persze sok új baba és mama. Én is megjártam közben a szülés-terhesség topicot is, majd a "kezdő anyákat", mivel a kislányom, Lilla 8 hónapos.
Jól emlékszem, hogy az én Mátém és a te babád szinte napra pontosan egyidősek? (Máté 2001. febr. 8.)

Andrea

Előzmény: szilvasgomboc (3879)
Bugi bacsi Creative Commons License 2003.01.24 0 0 3880
Szia!

Nem bújt el senki, csak a régi társaság felnőtt. :o) Én nosztalgiából néha beleolvasok a múltba, mert jó dolog...
Amúgy meg személyes kapcsolatok lettek a netes ismerkedésből és néha egy-egy beszámoló.
Gáborka oldala itt található.
Szia

Előzmény: szilvasgomboc (3879)
szilvasgomboc Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3879
ooooh, ne tegyétek ezt velem..
14 hónap nettelenség után, alig várom, hogy ideszaladjak, elhalmozzalak Benneteket kérdésekkel, ere mindenki.. elbújt?
hahóóóóóó
Maminti Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3878
Szia Mucóka! :)

Hát az én 8 hónaposomnak még nincs foga, de én fürdés után, vacsi előtt szoktam átmaszirozni az inyét, egy külön erre a célre vett fogkefével. Fogkrémet azt hiszem addig nem kell rá kenni, amig lenyeli azt.

Kukkolj át a kezdő anyákba, ha van hozzá kedved, ott nagyobb a forgalom. :)

Előzmény: Mucóka (3877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!