Keresés

Részletes keresés

Lord Ice Creative Commons License 2008.11.27 0 0 669
Udv mindenkinek!
Jo ideje nem jarok konyvesboltba, az interneten bongeszni pedig valahogy nem ugyanaz.
Szoval inkabb a regi rajongokat kerdezem: Mi ujsag MAGUS teren?
Leteznek meg egyaltalan uj kiadasok? Folytatasok jelentek meg? Kinek mi tetszett az utoljara olvasottak kozul?
Varom a velemenyeket, ajanlasokat!
Khrii Creative Commons License 2007.12.27 0 0 668
Az remek, és biza a Becsület dolga azon belül is kiemelkedik.
Előzmény: lathander (667)
lathander Creative Commons License 2007.12.16 0 0 667
Egyelőre az Átkozott Esküvéseken rágtam át magam. Tudom ez nem éppen a legújabb darab:)) Azt kell mondanom, hogy Renier mester még mindig a szívem csücske:))
Előzmény: wired (666)
wired Creative Commons License 2007.10.11 0 0 666

én most olvastam el a Bárd és a démonok c. novelláskötetet (mondjuk régi motorosoknak lehet, nem mondanak újat)

jó volt olvasni, visszahozta a régi éveket

lathander Creative Commons License 2007.10.10 0 0 665
Ennyire rossz lenne a helyzet? Lehet, hogy egyelőre maradnom kell a Forgotten Realms könyveknél?!:)
Előzmény: stopposbácsi (664)
stopposbácsi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 664
Valahogy én már nem merem ezeket megvenni. Pár évente előveszem a Jó széllelt, aztán annyi.
Előzmény: lathander (663)
lathander Creative Commons License 2007.10.09 0 0 663
Úgy látom kicsit inaktívvá vált ez a részleg:)
Az utóbbi időben beszereztem néhány MAGUS könyvet, de érdeklődnék, hogy ti melyiket is ajánljátok jó szívvel.
Régen, még a Valhallás időszakban olvastam az összeset, de aztán valahogy kikopott a lelkesedésem... mostanáig.
Viszont nem tudom, hogy a szintet tudják-e tartani az új írók, mert ahogy nézem... számomra elég sok az ismeretlen név.
sheren Creative Commons License 2007.02.20 0 0 662

Hat igen de legalabb haladunk;)

 

a gond hogy ezt meg meg sem lehet venni angolul ha nem birod kivarni mig eldontik hogy kis orszagunk egyre kevesebbet kereso nemzedeke meg tudja e majd venni a konyv dragasagokat ala 2000ft / per max egyharmad sztori...

 

mindegy unokaink is latni fogjak, meg ha mi nem is,,,:)

 

sajna meg csak nem is vicces...

 

Sheren

t_matey Creative Commons License 2007.02.17 0 0 661
Na igen, én is évek óta imádkozok, hogy sikerüljön eljutni a Holdfényember kiadásáig. Ha így haladunk, kábé 2140 körül már meg is jelenik...
Előzmény: sheren (654)
t_matey Creative Commons License 2007.02.17 0 0 660

Hallottam valami rosszéletű fickótól, hogy a DC++ progival gyakorlatilag bármit meg lehet szerezni egy kis utánajárással és türelemmel. Persze én magam sosem használnék fájlcserélő progikat, és mást sem bátorítanék ilyesmire.

Előzmény: szabdehu (659)
szabdehu Creative Commons License 2007.02.12 0 0 659

Sziasztok!

 

Nem régen keveredtem ide, és bocsánat, hogy így elején a "lecsóba vágok", de szeretném megkérdezni, hogy nem e tudjátok véletlenül, hogy Enoszuke-vel és Niare-vel kapcsolatosan honnan tudnék kiegészítőket letölteni, vagy találni neten valahol? Sok oldalt elolvastam már, de konkrét, átfogó leírást nem találtam még. Istenigazából ez a világ nagyobn közel áll hozzám s MAGUS-t is nemrég kezdtem el játszani. Hallottam, van valahol egy Enoszuke című kiegészítő, nem tudjátok, hol érdemes, esetleg Antikváriumban vagy vmilyen oldalon szétnézni ezügyben? Mrt 3900Ft-ért kicsit sokallom... (erre, mivel az ország igencsak keleti csücskében vagyunk min 400ft postakölrtség jön rá)

sheren Creative Commons License 2007.02.01 0 0 658

Szia Khril!!

 

Tenyleg?? Nem jon be Gorduin? :)))  Mi nem koser vele? hogy O a kivalasztott? a jelhordozo ? igy altalaban ha nehezsegek es hihetetelen segitsegek aran is de a vegen eletben marad? (ha nem is gyoz... mivel sokszor amit eler az nem sok csak az elete, viszont Ynevnek egy sordonto csataja a tuleleshez... :))

 

nem szereted a vilagmegvalto hosoket, vagy a ferfiakat altalaban akiknek minden no az olebe hullana ? :)))

 

Milyen konyveket szeretsz? es ki a kedvenc "hosod" a Magus vilagabol ha mar Gorduin "nem jon be" ?

Oszinten erdekel, nem kritizalom a valasztasod felre ne ertsd csak kivancsi vagyok az izles vilagodra :)))

 

Nekem a kedvenc hosom Pokember!!!  Megvan az eredeti magyar nyelvu kepregenysorozat minden resze :)))

 

Az X-ment is nagyon szerettem valamint a Marvel Extraban elofordulo tortenetek is lekotottek :)))   Fantom is az egyik kedvencem volt :))

 

most koszonok mert az egyik bartatnom bejelentkezett msnen:))

 

Csa Sheren

Irjatok :))

Khrii Creative Commons License 2007.01.30 0 0 657

itt nincs magánoldal, csak ritka látogatók :)

 

igazán csak a Gorduinhoz tudok hozzászólni, ahhoz se sokat: ahogy már korábban is írtam, nem a szívem csücske, finoman szólva sem, habár a Karnevál, meg a Halál havában nagyon tetszett. A többi nálam szódával elmegy, de ebbe bizonyára közrejátszik, hogy maga a főhős számomra nem szimpatikus.

Előzmény: sheren (656)
sheren Creative Commons License 2007.01.29 0 0 656

No meg egy utso hozzaszolas:)

 

Tudom ez Magus link de mit szoltok Robin Hobb konyveihez?

Latnok ciklus?

Buvos hajo?

idekint megjelent a 3. trilogia is ...

hat mit ne mondjak ez a noszemely ALKOTOTT am...

a  35 eves Fitz visszater es tortenelmet csinal... mint mindig;)

szoval minosegi konyv, tudom ajanlani...

 

Orson Scott Card?

Valam a Vegjatekkal a No:1!!! a Holtak Szoszoloja es a Fajirtas is melto folyatasa...

megtartotta az alapszemelyiseget a karaktereknek...

Szamomra ez szamit, hogy erezzem hogy ugyanaz a szemely van ott...

mint Fitz is, 15 evet oregedett, ferfi lett de attol meg O az..

 

Nagy banatom hogy az Ender Gyermekeit nem jelentettek meg meg...

helyette kijott az Alvin stori ami okes de nem a kedvenc...

az mese...  Az Ender storik... (oke kitalacio, de nem mese...  star wars-t sem mondanam mesenek pedig kitalalt... foleg nem a yuuzang wongos storikat...)

 

 

Hat egyenlore ennyi...

 

ha van velemegy es meg is akarjatok osztani majd meg jovok...

ha magan topik ez az oldal szoljatok es nem jovok tobbet...

 

Udv, Sheren :)

sheren Creative Commons License 2007.01.29 0 0 655

Salvatorerol csak annyit hogy az Otthonnal kultuszt es egy uj vilagot teremtett...

Szerintem az volt a legjobb Salvatore konyv azota sem tudott olyat alkotni, viszont amit a csillagtalan ejben muvelt az elkeserito...

Azt olvasva vegig arra gondoltam hogy valaki mas publikal az O neve alatt...

 

Elszomorito...

 

Mivel az Otthon iroja nem tette volna meg hogy mindenfele magyarazat nelkul 3 elo fiut ir a Beanrenek...

Fovarazslo, Kardmester es Drizzt exsuli tarsa...

mind testverek (nem unoka ami megmagyarazta volna...) es eltek...

 

nem jon ossze....

 

Szamomra a kis elfleany reakcioja is eroltetett volt...

mintha mar nem tudtak volna milyen ellenfelet kitalalni Drizztnek, hat jott a reg megmentett kislany a multbol aki az elpusztitasanak szentelte az eletet...

 

az otlet meg jo is lehetett volna bar szerintem eleve eroltetett, de a kivitelezes...

 

mintha mas irna a sztorikat...

vagy csak a penzzert es nem az alkotas oromeert...

es akkor romlik a minoseg...

 

Velemeny? :)

 

sheren Creative Commons License 2007.01.29 0 0 654

Udvozlet minden Topikosnak ezen az oldalon:)

 

Bar mar reg jartatok erre gondoltan belekontarkodom az oldalatokba egy kis velemeny megosztas erejeig aztan majd meglatjuk...:)

 

Nekem tettszett a Keleti szel 2, jobban ossze allt a kep mint az egyben...

 

A minoseg javulas-romlas okakent ne feledjetek hogy Wayne Chapman neve alatt mar reg nem Novak Csanad debutal...

 

a lelepesevel majdnem elpusztult a vilag is amit (reszben O) teremtett...

 

de hala a rajongoknak, Nektek!!! uj eletre kelt:)

 

Szamomra a Keleti szel folytatasanak a megjelenese azt jelenti hogy van remeny a "Holdfenyember" megjelenesere:))

 

Nem tudom Ti hogy vagytok, de miota elolvastam az elozeteset meg a 90-es evekben a "Nagy zold konyvben" ;) En azota azt varom...

 

Es amennyire felorultnek festattak le ott Gorduint szerintem valami nagyon felre fog sulni a szamara a Keleti szel folytatasaban...

 

Velemeny?

goldfinger Creative Commons License 2006.11.16 0 0 653

"(Véleményem szerint a Gorduin-ciklus kábé a Karneválig és a Káosz sorozat első 5 könyve kenterbe veri a teljes nemzetközi fantasy irodalmat, beleértve Tolkient, Salvatore-t, stb."

 

Ez talán kissé merész kijelentés.:)

Előzmény: t_matey (652)
t_matey Creative Commons License 2006.11.12 0 0 652

Azért ennyire nem szokott kiütközni.

És egyébként is, nem lenne ezzel nagy baj, HA egy adott karakter beszélné el a történetet, mint pl. Novák Csanád Ricaro tévedése c. novellájában (lehet nem pontosan emléxem a címre de nem is ez a lényeg).

Itt most G.A. érezhetően túllőtt a célon - mondom ezt úgy, hogy egyébként nagy rajongója vagyok :)

 

(Véleményem szerint a Gorduin-ciklus kábé a Karneválig és a Káosz sorozat első 5 könyve kenterbe veri a teljes nemzetközi fantasy irodalmat, beleértve Tolkient, Salvatore-t, stb. Ja, tudom hogy a Káoszt N.I. jegyzi, mielőtt valaki beszólna :)

Előzmény: goldfinger (651)
goldfinger Creative Commons License 2006.11.11 0 0 651

"Hemzseg minden a túlzásoktól. Néhol majdnem eléri azt a szintet, hogy a saját paródiája legyen. A 6 éves utcagyerektől a sarki k*rván át a szenilis nyugdíjas gyepmesterig mindenki ugyanazzal a jól kiérlelt, bölcs fennköltséggel beszél."

 

Nem is tudom, miért nem lep meg.:-))

 

A mágus-írók nagy része sajnos így ír, Chapman pedig különösen. Én nem szeretem a stílusát, bár az Észak lángjai nem volt rossz. A Karnevál is egy jó kis délutáni kalandleírás.

Előzmény: t_matey (650)
t_matey Creative Commons License 2006.11.11 0 0 650

Uff!

 

Elolvastam a Keleti szél 2. kötetét, és...

1. Nagyjából 7 év eltelt az előző kötet megjelenése óta, nagyon kellene a második elejére egy "emlékeztető" fejezet.

2. Iszonyat tömör az egész, s bár én eddig ezt a stílust preferáltam mindenek felett, de ez már túlzás. Olvasás közben szinte kapkodom a fejem, hogy mi a fene van már megint... Sehol egy perc nyugalom, ami ellenpontozná, netán kihangsúlyozná az akciót. (Nem várom hogy 15 oldalt rizsázzon a naplemente varázsos színeiről, de a karakterek és helyszínek bemutatására szánhatott volna kicsit többet az író. Még jobb lett volna, ha bővebben ismereteti a háttérben álló, a szálakat mozgató hatalmak terveit, vagy az általuk felhasznált "eszközöket".)

3. Ha már három kötet, lehetnének az egyes részek hosszabbak. A második kötet kábé 2 délután lemegy, de ha előtte sokáig nem olvasott az ember, akkor pár óra alatt egyhuzamban el lehet olvasni. Nyugodtan fért volna még hozzá 100 oldal, akár úgy is, hogy a 2. pontban említett okok miatt némileg higítva lenne a tartalom.

4. Az egész nagyon kusza. A korábbi kötetek egyik nagy erénye volt az egyértelműség: szemben álló felek, "nyílt küzdelem" még akkor is, ha történetesen tudjuk, hogy áruló férkőzött az egyik oldal soraiba. A KSZ2-ben senki nincs senkivel és senki nincs senki ellen, feltűnik rengeteg epizódszereplő és olyan "főszereplők" is, akikre csak 5 sor jut. Felbukkan egy figura, röhög egyet a markába, és bár nyilvánvaló, hogy befolyása van az eseményekre, nem bukkan fel többet. Ez nem titokzatosság, hanem ködösítés. Nincs semmi fogódzó, egyetlen biztos pont sem. Nem ismerünk meg eléggé egyetlen karaktert sem, nem tudhatjuk senkiről, hogy kicsoda valójában. Ez egy szimpla regényben elmenne, de a Gorduin-ciklusban nem megszokott dolog.

5. Hemzseg minden a túlzásoktól. Néhol majdnem eléri azt a szintet, hogy a saját paródiája legyen. A 6 éves utcagyerektől a sarki k*rván át a szenilis nyugdíjas gyepmesterig mindenki ugyanazzal a jól kiérlelt, bölcs fennköltséggel beszél. Nincs senkinek saját stílusa, kivéve Gorduin toroni kalandozótársát, aki viszont túlságosan flegma (kicsit mintha Ywerd karikatúrája lenne, ha értitek mire gondolok). Így az igazi pátosz gyakorlatilag elvész, pedig ez teszi igazán egyedivé a Gorduin-könyveket. A megfelelő helyeken, megfelelő mértékben és jó stílussal adagolt pátosz, epikus hangvétel lélekemelő hatása a KSZ2-ből sajnos jórészt hiányzik. Újraolvastam az első kötetet, és azt kell mondjam, az sokkal hangulatosabb.

6. Tele van hibákkal. Látszik, hogy ráküldték a word helyesírás-ellenőrzőjét és automatikus javítást választottak. 1-2 elütés még nem a világvége, de a fölösleges vesszőktől és elrontott ragoktól néha már ökölbe szorult a talpam.

 

Mindettől függetlenül a könyv nem rossz! Simán veri még így is az "átlagos" könyveket, főleg ha az ember előtte újraolvassa az első kötetet. Remélem a következőre nem kell megint 7 évet várni...

Előzmény: Dallanan (643)
gyökhárom Creative Commons License 2006.11.10 0 0 649

Folytatása,de előzmények? Kinek van "felesleges" eladó Gorduin ciklussal kapcsolatos könyve?

Előzmény: Dallanan (643)
goldfinger Creative Commons License 2006.09.25 0 0 648

Ugyanezeket már kitárgyaltuk ebben a topicban nagyjából ugyanezekkel az eredményekkel.:-)

 

Renier nekem is a kedvencem (bár néha ír nagy baromságokat). De a tudásával is egyetértek.

A Keleti szél 2. nekem is megvan, de azt sem olvastam még el. Pedig én egykor hardcore gyűjtő voltam. Most sem hiányozhat sok könyv, és azok is csak az újabbak.

Előzmény: Dallanan (647)
Dallanan Creative Commons License 2006.09.25 0 0 647

Nagyon sok olyan embert ismerek, akik -bár nem igazán olvasnak fantasy-t- szeretik Raoul írásait. Szvsz komoly értéket képvisel, roppant igényes -érezni a mögöttes történelmi, lexikális, stb. tudást- írások kerülnek ki kezei alól.

A magus haldoklik, pedig nagy potenciál volt/lehetne benne, de a már hosszan tartó vesszőfutás háttere szerintem ismert...

A megjelent regények sem ütik meg a 90-es évek szintjét. És nem csak a magusban. Persze vannak kivételek, de komoly kutatómunka eredménye egy-egy élvezetes könyvre való rátalálás.

 

A Keleti Szél II. pedig eddig több ismerősnek tetszett, mint akinek kevésbé.

Előzmény: goldfinger (646)
goldfinger Creative Commons License 2006.09.25 0 0 646

Na igen, ebben a topicban sok ember részéről Ranier az etalon.

 

Megkaptam a Ranagol áldásávalt, de nem visz rá a lélek, hogy elolvassam. Leszoktam a mágus-könyvekről. Leszoktattak...

Előzmény: Dallanan (645)
Dallanan Creative Commons License 2006.09.14 0 0 645

A Ranagol Áldásával nekem nagyon nem tetszett, se a stílus, se a sztori.

W.C. stílusával nincsen gond, de ebbe az enoszuke dologba nagyon belehabarodott...

A magam részéről Raoul Renier az, akinek írásai (novella, kisregény, regény, mind1) megfognak. Rendkívül tehetséges és jó író, csak kár, hogy nem igazán jelennek meg írásai az utóbbi időben.

Nagyon finnyás vagyok fantasy témában, ezért ritkán találok jó írást. A könyvárusoknál minding belolvasok a könyvekbe, ha tetszik a stílus akkor megveszem, bár sokszor az is csalódással végődik, mert túl sablon a sztori. És még így is ritkán találok jó fantasy-t...

Előzmény: goldfinger (644)
goldfinger Creative Commons License 2006.09.14 0 0 644

Na ne, még ennek is?

 

Nekem is megvan, de nem kezdtem bele. Már nem mozgat annyira. Két új könyvet láttam mostanában, az egyik egy Ranagolos, a másik pedig talán A. O. Connor műve (?)

Előzmény: Dallanan (643)
Dallanan Creative Commons License 2006.09.11 0 0 643

A régóta várt W.C. Keleti szél második részét sikeresen elolvastam.

Vegyes érzelmeim vannak az írással/sztorival kapcsolatban, ám az kicsit meglepett, hogy úgy lett vége, hogy FOLYTATÁSA KÖVETKEZIK....

Alanson Creative Commons License 2005.05.25 0 0 642
A harmadik részt (Fehér rózsa) kábé egy éve lefordítottam, leadtam a kiadónak, és a pénzt is kifizették. A fordítással kapcsolatban minőségi kifogásuk nem merült fel, tehát a lektorálás/korektúrázás sem tarthatott ennyi ideig.
Őszintén szólva fogalmam sincs, hol a rákba' késik ennyit a kiadás, de az tuti, hogy már én is szívesen elolvasnám. :)
Előzmény: Rot_In_Pieces (630)
Khrii Creative Commons License 2005.05.22 0 0 641

Vétek eladni :)

Főleg a Zarándokot.

Előzmény: S.S. LAZIO (639)
Shalina Creative Commons License 2005.05.21 0 0 640

A Sötét zarándoknak volt másik kiadása, az első 95-ös, a második 2001-es. Csak infó. :)

 

Shal

Előzmény: S.S. LAZIO (639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!