Keresés

Részletes keresés

kistsibe Creative Commons License 2011.03.26 0 0 5527

Ez nagyon jó hír! Örülök, hogy a Puszta Country lesz a házigazda, így biztosított a jó hangulat :-)

Előzmény: kamuzenész (5526)
kamuzenész Creative Commons License 2011.03.23 0 0 5526

Nagy nehézségek árán,de csak lesz country klub budapesten.Havonta egy alkalommal,

úgy mint az akusztikus klub,csak a helyszin állandó.Budán a Klébersberg Kulturkuria ad

otthont a countryzenét és táncot kedvelőknek.Az estek házigazdája a Puszta Country band.

Reményeink szerint mindig hivunk egy-egy vendéget akik szinesitik a programot.

Eddig három konkrét időpont van;Április-29-Május-28-Junius-24.Két hónap nyári szünet után

szeptemberben indul ujra.Általában este 7-től indul a buli és 10-ig tart.Nagy parkoló,

büfé, hangulatos helyszin vár mindenkit.

ptolgyes Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5525

kamuzenész Creative Commons License 2011.03.06 0 0 5524

Igaz hogy egy hete volt az OLCF,azért írok pár sort a rendezvényről.Mivel a tavalyi eseményen is ott voltam,nagyjából reális képet tudok adni.Az összes táncos produkció

óriásit fejlődött ;kitűnő,már már profi koreográfiák voltak,tele szellemes ötletekkel,megoldásokkal.A hangulat remek volt és mindenki jól érezte magát.

A zenekarok játszották a talpalávalót,csak a közönség nem hallott belőlük semmit sem.

De hát ez az este nem róluk hanem a linedance-ről szólt.Szerintem a kettőnek szinkronban

kellett volna lennie,így kerek történetről tudnék beszámolni.Így egy kicsit féloldalas.

Rengeteg uj barátság kötődött,sőt uj elképzelések,tervek rajzolódnak ki a jövőt illetően.

Ezek együttesen talán jelenthetnek egy komoly átütőerőt a médiák felé.Apropó!

Se a TV2,se azRTL,se az MTV-t nem láttam! Pedig elég nagy volt a felhajtás.Talán majd jövőre!Hát nagyon szűken ennyi.

Betsy 73 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 5523

Sziasztok!!!

Senki nem ír a linedance fesztiválról???? Milyen volt? Engem érdekelne, sajna nem tudtam elmenni... Vártam, hogy valaki ír élménybeszámolót!

De mostanában olyan nagy a punnyadás a fórumon.... A másikon is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5522

A 2002-es lemez címe: Alacsonyan szállnak a kóbojok :-)

Előzmény: Törölt nick (5521)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5521

ötfelezős Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5520

Jövő szombaton linedance fesztivál, ami ugye nem tud country zene mentes lenni...

ptolgyes Creative Commons License 2011.02.13 0 0 5519

Rock Randevú Söröző, Budapest, VI., Hunyadi tér 11.

Akusztikus Klub - 2011.02.27., 18 óra

Házigazda: Poa Pratensis

Vendégek: Petruska András, Stressed Hedgehog (Sk-Cz)

Koncertek után jam, akusztikus hangszert hozni ér. A belépés díjtalan.

 

ptolgyes Creative Commons License 2011.02.04 0 0 5518

Ó de rég láttam Oszit is. A szóló anyagából is ad majd elő dalokat? Az nekem anno bejövős volt.

psgD10 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 5517

Sziasztok!

 

Február 6-án ismét az Illés klubban zenél a Country Arrabona. Az est vendége Németh Oszkár lesz és annyit már most elárulhatok, hogy nem csak beszélgetni fogunk vele :)

Betsy 73 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 5516

Kár érte...

Nyugodjon békében!

Előzmény: ptolgyes (5515)
ptolgyes Creative Commons License 2011.02.01 0 0 5515

Tavaly év vége fele hallottam róla, talán Pomázi Zoli mondta egy Bojtorján bulira menet. Ugyanaz vitte el szegényt, mint Torót és Atit is: rák.

Előzmény: Betsy 73 (5514)
Betsy 73 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 5514

Sziasztok!

 

Nemrég tudtam meg, hogy a Bojtorján együttes régebbi basszusgitárosa is elhunyt, a Sötét Gábor. Ő vagy 20 évig játszott a zenekarban, (és különböző formációiban). Én ezt olyan nehezen hittem el, de azt még nehezebben, hogy sehol senki nem emlékezett meg róla. :-(

Illetve a Kormorán zenekar írt  pár búcsúzó sort a honlapján, mivel velük is játszott egy ideig. És ennyi. Tud valaki erről valamit? Tudom, hogy az utóbbi időben már nem nagyon zenélt..

De hát még viszonylag fiatal volt.. Én régebben (jó pár éve)  láttam valamelyik country fesztiválon játszani.

Sajnálom hogy elment ő is...

ötfelezős Creative Commons License 2011.01.30 0 0 5513

És megint Országos Linedance és Country Fesztivál!

http://www.wix.com/olcf2011/olcf

ptolgyes Creative Commons License 2011.01.22 0 0 5512

UPDATE: 2011. elejétől új helyszínen várja kedves látogatóit az Akusztikus Klub: Rock Randevú Söröző, Budapest VI., Hunyadi tér 11.

 

A február 6-ra csúszott klubnapon a házigazda Poa Pratensis-en kívül Szőke Tamás és az Acoustic Processing Unit lesz hallható, utána szokás szerint jam, akusztikus hangszert hozni ér. Belépés szokás szerint díjtalan.

 

Törekvésünk szerint a klub nem dohányzó lesz, kérünk támogass minket ebben.

 

És akkor most a plakát, amiért köszönet Bornemissza Ádámnak:

 

Előzmény: ptolgyes (5511)
ptolgyes Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5511

Na, helyszínváltozás. Keressük épp a helyet az akusztikus klubnak, nem a Hunniában lesz. Ha többet tudok, írok..

Előzmény: ptolgyes (5508)
Nicola43 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 5510

Egy kis nosztalgikus oldalt építgetek nem csak az idősebb korosztálynak. Eddig főleg kedvenceimet, a country legendás alakjait, és világnagyságok számait tettem fel videók formájában.

Gyertek, és hallgassatok egy kis régi zenét:

 

http://regidalok.network.hu/

 

Jó szőrakozást!

csabiga Creative Commons License 2011.01.05 0 0 5509

Sziasztok!

 

Engedjétek meg, hogy itt is népeszerűsítsem honlapomat!

 

http://www.csabiga.fw.hu

 

Kukkoljátok meg és ha tetszik, "lájkoljátok"!  :)

 

csabiga

ptolgyes Creative Commons License 2011.01.01 0 0 5508

 

Ezúttal igyekszünk mindenkit időben értesíteni, nehogy a késői tájékoztatás tartson vissza bárkit a megjelenéstől... :-)

 

2011 első Akusztikus Klubjában, január 30-án a Poa Pratensis zenekaron kívül az APU (Acoustic Processing Unit) fog sajátos felfogású akusztikus zenét játszani, valamint Szőke Tamás fog az egyedül akusztikus gitáron való zenélésből bemutató tartani.

 

A koncertek után a szokásos jam következik, szóval az akusztikus hangszereket nyugodtan hozzátok magatokkal.

 

Szóval találkozunk 2011.01.30-án a Hunnia Art Bisztróban (Budapest V. kerület, Bank u. 5.), 18 órai kezdettel. Belépés szokás szerint ingyenes.

 

A házigazda Poa Pratensis honlapja: www.pratensis.hu
APU: www.myspace.com/acousticprocessingunit
Szőke Tamás: http://gitarest.vazze.hu/?page_id=5
Egyéb bluegrass vonatkozású koncertek a Bluegrass Zenei Egyesület holnapján: www.hubma.hu

ptolgyes Creative Commons License 2011.01.01 0 0 5507

Kollegától megkaptam a felvilágosítást, hogy Péter tényleg Péter és valakivel összekevertem a nicket... :)

Előzmény: ptolgyes (5506)
ptolgyes Creative Commons License 2011.01.01 0 0 5506

psgD10 kollega keresztneve Peti? Akkor én összetévesztettem valakivel... pedig nincs is olyan sok steeles itthon... :)

Előzmény: csabiga (5504)
csabiga Creative Commons License 2010.12.31 0 0 5505

Bocsánat, a nem "kísérgetem", hanem 'kisegítem a Colorado-t".

Előzmény: csabiga (5504)
csabiga Creative Commons License 2010.12.31 0 0 5504

Na, azért még annyit hozzátennék ehhez, hogy a Colorado most először (és utoljára) próbálkozott egy belépős bulival Pesten. A tapasztatokat megírta Peti alant.

De! Azért azt se felejtsd el, Peti, hogy a "kísérgetem a Colorado-t" az azt jelenti, hogy ha összeadod az éves gázsikat (volt köztük fejenként 18 ezres is), akkor igazán nem kellene panaszkodnod egy fiaskó miatt. Elnézést, de az igazsághoz ez is hozzátartozik.

 

BUÉK!

 

csabiga

Előzmény: psgD10 (5500)
Stms Creative Commons License 2010.12.30 0 0 5503

Tudom hogy nem nyugtat meg, de az ország legjobb zenészei lazaházas lemezbemutató után zsebből fizették a terembérlet különbözetét egy felkapott koncertteremben.

 

A dolog tanulsága az amit Ptolgyes is mond: nem tiszta körülményekbe nem szabad belemenni (vagy legyen máshonnan pénzed fenntartani a hobbit, mint a fenti zenekar esetében).

Előzmény: psgD10 (5500)
ptolgyes Creative Commons License 2010.12.30 0 0 5502

Ja jut eszembe, beszúrom ide is, hátha valakit érdekel.

 

Szóval tavasszal indult egy új csapat Acoustic Processing Unit néven.

Mayer Robi meghatározása szerint fúziós bluegrass a műfaj, ami kb. azt jelenti, hogy mindegyik tag azt csinálja ami az izlésébe épp belefér, bluegrass hangszerelésre műtve (gitár, hegedű, mandolin, bőgő).

 

Itt a myspace oldal, az oldalon a 4 nóta mellékelve, amit a holland EWOB fesztiválra kiküldtünk jelentkezés gyanánt: http://www.myspace.com/acousticprocessingunit

ptolgyes Creative Commons License 2010.12.30 0 0 5501

Nem semmi bakker.

Nem szoktam bánni, hogy nem próbálkozunk zenekarral olyanokkal, mint zenélni a belépőkból való részesedésért, teljesítményarányú díjazásért, stb. Ennél még az ingyen játszás is tisztább szerintem - már ha nem a helyszínen derül ki a buli után, hogy ingyen volt, vagy fizesd ki a technikust, vagy mittudomén.

 

Tudom, hogy nem vígasz, de nem a country zenében van így, úgy látom általában ez a trend a hazai klubéletben. Már nem csak azt mondják, hogy hozz magaddal közönséget, minden formában tolják át a felelősséget, anyagi kockázatot a fellépő zenekarokra. És mivel így is vannak fellépők, úgy tűnik a rendszer működik. Az viszont tuti, hogy rétegzenét játszó amatőr/hobbi zenekarnak ez sose lesz jó. Még a komoly csapatoknak is necces...

 

Azt hiszem és is addig örülhetek, amíg pl. az Akusztikus Klubot sikerül úgy üzemeltetni, hogy a helyért nem kell fizetni, belépőt nem kell rá szedni. A látogatottság meg sajnos manapság alapból olyan, mint az említett Oklahoma koncerten, szóval a fellépő zenekarok már így is bőven atom jó fejek, hogy egyáltalán eljönnek játszani, nem hogy még tudjunk is adni érte valamit.

 

Na mindegy, inkább megyek aludni... :)

Előzmény: psgD10 (5500)
psgD10 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5500

Sziasztok!

 

Lassan itt az év vége, gondoltam készítek egy kis összegzést. Egy komoly felismerésre jutottam idén, amit talán már korábban is leírtam: country zenét játszani egy költséges hobbi. Ennek jegyében indultam neki szinte minden próbának, koncertnek (árvízkárosultak, Gárdony, új zenekar Pesten), enélkül talán háromszor játszottam volna egész évben. Így viszont sok kalandban volt részem, bár az időjárás nem kevésszer keresztbe húzta a számításokat. Sokan talán már megkérdőjelezték az épelméjűségemet (néha magam is), de a zenélés és a jó társaság mindenért kárpótol. Benne vagyok minden buliban, ha a legkisebb értelmét is látom, de most nagyot csalódtam. Kisegítettem a Colorado-t, hogy megtarthassák óévbúcsúztató koncertjüket Pesten, de minden rémálmomat felülmúlta, hogy a fővárosban egy belvárosi klubban 15-en vannak, egy Sokol rádió hangerejével lehet játszani (megoldottuk!) és hazafelé ér a döbbenet, hogy karácsony előtt még fejenként 4000 Ft-ot kell bedobni a költségekre. Így utólag ez még a Vacsoracsata forgatásánál is nagyobb szívás volt. Jobb is, hogy vége az évnek.

Valaki mondhatna valami biztatót! Én csak egy jó tanáccsal szolgálhatok: ne menjetek a Wunder bárba!

Boldogabb új évet mindenkinek!

szkitty Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5499

Sziasztok! Szilveszteri bulit keresünk ÉLŐZENÉVEL.  Várom az ajánlatokat! :)

csabiga Creative Commons License 2010.12.16 0 0 5498

Sziasztok!

 

A Colorado Country Band óévbúcsúztató country bulija lesz december 22ˇén, szerdán  19:00 - 22:00-ig a Wunder-bár pubban (Bp. Zichy Jenő u. 41)
A hely a legbarátságosabb árakkal vár Budapest szívében mindenkit (egy sör 250 ft!)
A belépő 500 ft.

 

Várunk mindenkit szeretettel

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!