Keresés

Részletes keresés

Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.08.04 0 0 5502

Teljsesen mindegy, mert akárhány aláírás is jön össze, úgysem fogják visszaadni!

 

Felfejlesztik és fizetős lesz, mint nagyanyáink idejében. Csak a csókosok fognak tudni majd bemenni, az átlagember nem igen. Vagy legalábbis egy évben max. annyiszor, ahányszor a vidámparba el tud menni.

Előzmény: Törölt nick (5501)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.01 0 0 5501

Mondjátok! Ki gyűjt aláírásokat a Margit-sziget ügyében?

Ma a Lehel téren jártam, ott gyűjtöttek aláírásokat amiért a vörös-narancs pártunk és kormányunk elvette a kerülettől a szigetet.

Ha tudom, hogy valami normális társaság gyűjt, még alá is írom, ha legközelebb arra járok.

Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.07.17 0 0 5500

Angliában úgy van, hogy az ucta egyik oldalára csak az ott lakók parkolhatnak, a másik oldalán meg fizetni kell. Maximum 2 órát parkolhat az illető, és ha elment, akkor két órán bellül nem is parkolhat vissza ugyan oda. Legalábbis vidéken. London-ban nem tudom. 

Hasonlókat itt is be lehetne vezetni. Pl. én a westend közelében lakom, és este 6 után , amikor már nem kell fizetni, azért nem tudok parkolni, mert a plázába járók elfoglalják az összes helyet. Karácsonyi időszakban még rosszabb. Volt, hogy csak 5 utcányira találtam helyet. Küldtem is egy levelet az önkormányzatnak, hogy este 8-ig terjesszék ki a fizetős parkolást.

Előzmény: BluElefantino (5499)
BluElefantino Creative Commons License 2013.07.16 0 0 5499

És akkor mi van ha LAKÓTELEP? Legalább azok akik itt dolgoznak a környéken nem foglalják el autóikkal a lakótelep összes parkolóját hétköznap ha mégis akkor legalább fizetnek!

Előzmény: Törölt nick (5497)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.07.15 0 0 5498

Az teljesen tök mind1, hogy lakótelep vagy sem. Más kerületekben is van hasonló helyzet. Szerintem így akarják kényszeríteni azokat, akik kocsival járnak, hogy inkább tömegközlekedjenek. Aki látogatóba megy, az meg menjen este hat után. Akkor már nem kell fizetni. Lehet háborogni, de sajnos nincs értelme. Nem lehet mit tenni. 

Egyébként kerületen bellül, ha én pl. az önkormányzathoz szeretnék elmenni, akkor már fizetnem kell, hiába van pakrolási engedélyem, mert az oda nem érvényes. Még szerencse, hogy a közelben van egy, két utca, ami még! nem fizetős.

 

Rokkantkártyát kell venni! Azoknak sehol sem kell fizetni.

Előzmény: Törölt nick (5497)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 5497

az hogy a francia fenébe van, hogy az árpád híd környékén minden lakótelepi utca és parkoló fizetős? hogy a jó édesbe képzelik ezt.... mentünk a rokonokhoz, fél ótát kóvályogtam a környéken, és 10 perc sétára találtam ingyenes helyet.... mondom LAKÓTELEP.... nem belváros, LAKÓTELEP.....

4749 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 5496

Köszi a válaszodat. Nem, eddig nem volt ilyen. Csak észrevettem volna. :)

Előzmény: Lacivill (5495)
Lacivill Creative Commons License 2013.06.23 0 0 5495

Tudtommal minden ilyen jellegű hütőnél ez gyárilag így van, hogy le ne jegesedjen az ajtó, lehetséges eddig nem vetted észre?

Előzmény: 4749 (5494)
4749 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 5494

Tudna valaki tanácsot adni? Van egy Daewoo side by side hűtőszekrényem. Ahol az ajtószigetelés érintkezik a hűtővel, de leginkább középen, felforrósodik a hűtő. A szigetelő körben nem néz ki hibásnak. Kb. 4-5 éves a hűtő. Csak a szerelőhívás segíthet? Köszönöm a választ.

Venyerin Creative Commons License 2013.06.21 0 0 5493

Szerintem mindez mellékszál, az igazi kérdés még mindig az, hogy mit akarnak Taplósék csinálni, amit a kerület vélhetően nem engedett volna.

 

Nyilvánvalóan kész tervük van, csak egyelőre "nem tartozik halandókra".

 

Előzmény: Hivatalból_vesztes (5492)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.06.18 0 0 5492

A törvényeket egyszerűen átírják, ahogy korábban is! Minden eszközük meg van. 

 

Egyébként felháborító a dolog, de mivel csak igazi lokálpatriótákat háborít fel, én elvetettem egy összefogás lehetőségét, mert az emberek annyira közönyösek minden iránt, hogy semmit sem tennének. A lokálpatrióták meg a többi kerülethez képes , emberszámban, kevesebben vannak, és ameddig olyan vélemyéneket kaptam az amúgy tanultnak gondolt kollégáimtól, hogy a Margitszigeten úgysem történt semmi változás, addig a többieket sem fogja érdekelni az igazság.

 

Egyébként a távolabbi véleményem ez:

 

Fizetős lesz a Margitsziget, mint nagyanyáink idejében!

 

Egy olyan kerülettől vették el a Margisztigetet, amelyhez tartozó önkörmányzatnak nincsen tartozása, ellenben a rengeteg pénzzel tartozó önkörmánytokkal, amelyeket folyamatos segíségre szorulnak. Az sem igaz, hogy nem történt semmi változás a Margitszigeten, mert sok felújíási mukát végeznek, és van is folyamatban. Bár az út tényleg nem lett rendbehozva, de gondolom erre is voltak már tervek.

 

Előzmény: Venyerin (5491)
Venyerin Creative Commons License 2013.06.11 0 0 5491

Ebben ugye két érdekes ok lesz:

  • mit kezdenek az Atomstabil Alaptörvénnyel 
  • amikor kiderül, hogy minek az egész...
Előzmény: Hivatalból_vesztes (5489)
caterina3 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 5490

Igen, az. Nem kéne hagynunk...

Előzmény: Hivatalból_vesztes (5489)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.06.11 0 0 5489

Botrány, ami Magyarországon folyik! 

Tarlósé a Maritsziget

A parlament döntött, a fejlesztések érdekében a szigetet a Fővárosi Önkormányzat irányítja. Tovább »

forrás: Index.hu

Lacivill Creative Commons License 2013.04.16 0 0 5488

Sziasztok! Lenne pár zsák lom amit kiraknék sürgősen, de nálunk csak 1 hónap múlva lesz lomtalanitás. Láttam a váci út / róbert károlynál lomokat, hol lesz a legközelebbi lomtalanitás?

Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2012.11.20 0 0 5487

Imádok ezt a kerületet, leginkább pedig az Újlipótvárost. Itt születtem, és nőttem fel. Sajnos nagyon megváltozott minden. Óriási hiba volt az önkörmányzat részéről, hogy engedte a nagypolgári lakásokat leváasztani kissebb lakásokra. Ezáltal megteremtette a lehetőséget, hogy olyan lakók költözhessenek ide, akik nem ide valók, hiszen meg tudták vásárolni a kissebb lakásokat. Én még emléxem a Bébi cukrászdára, ahogyan a Szamovár-ra is, amelyre itt már kevesen emlékeznek, ahogy sokan azt sem tudják, hogy a mozit a Budai Nagy Antal utcában Duna mozinak hívták anno. Nagyon sajnálom, hogy egy ilyen régi múlttal rendelkező kerületet ennyire elsorodt magával a lejtmenet. Tisztelet a kivételnek, mert azért még mindig van sok értelmes, tisztességes, másokat érdekeit is figyelembevevő ember, csak ha ők meghalnak, akkor mi lesz velünk? (Költői kérdés.)

caterina3 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5485

Arrafelé sajnos nem sűrűn járok, nem annyira ismerem azt a részt, de más talán tudja.

Előzmény: BlueJeanBaby (5484)
BlueJeanBaby Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5484

Igazad van, nem Kádár, hanem Kárpát :)

 

A kérdésem továbbra is fennáll viszont...

Előzmény: caterina3 (5483)
caterina3 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5483

Hát az nagyon máshol van már, mint a Kádár...

Előzmény: BlueJeanBaby (5482)
BlueJeanBaby Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5482

A Gogol utca, pl.

Előzmény: caterina3 (5481)
caterina3 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5481

Hol van a Kádár utca környékén kétirányú utca? A Váci utat leszámítva szerintem kizárólag egyirányúval "találkozik" (Kresz, Visegrádi). Sőt tudtommal az egész környéken sincs kétirányú utca.

Előzmény: BlueJeanBaby (5480)
BlueJeanBaby Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5480

Tudjátok esetleg, miért van felbontva az út a Kádár utcán és környékén, és hogy meddig tartanak majd a munkálatok? Kicsit nehézkes így az autós közlekedés, ugyanis a kétirányú utcákban az egyik sávot teljesen lezárják, és (úgy láttam, villogó /piros-zöld közlekedési lámpa nélkül) át kell térni a szembejövő oldalra...

Berliooz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 5479

Az Ipoly-Garam utca körül, hajnalban rendszeresen rodeozó motoros ,
csak az én ingerküszöbömet lépte vajon át, vagy más is hallja ,zavarja rajtam kivül?
Rendszeresen hajnali fél 2 körül kilovagol és botol a Merci szalon sarkánál. Az erkélyról látjuk :) mert aludni nem tudunk....  Harley, elég jellegzetes hangal.

tomajer Creative Commons License 2012.08.30 0 0 5478

Kézcsókok! ;-P

Előzmény: E-ditke (5474)
tomajer Creative Commons License 2012.08.30 0 0 5477

Rohan az idő...

 

A fiam azóta le is érettségizett:-)

Előzmény: amamsik (5472)
Janos-1 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 5476

Sziasztok !

 

Új belépő vagyok az oldalon. Olvastam egy régi bejegyzést, ami a Róbert Károly krt. és a Lehel út kereszteződésében régen volt Kislehel piacra utalt. (Boszorka 2005-ös bejegyzése ) Én pontosan ezt keresem. Talán más is emlékszik rá, talán van is valamilyen képe, vagy fotója, esetleg tud segíteni abban, hogy hol tudok ilyet beszerezni. A Kispiacot valamikor a 60-as években bontották le. Nagyon érdekelne maga a piac és az egész kereszteződés. Kérem a segítségeteket.

Glück Creative Commons License 2012.06.28 0 0 5475

A történelmi tény. hogy a német megszálás idején Ujlipótvárosban volt a legtöbb "védett ház", ahol a zsidókat mentették. Itt működött többek között Wallenberg is, de mások is. akiknek nevét több épületen emléktábla örzi a Szent István park térségében. Szomorú tény az is, hogy a kerülethez tartozik az a Dunapart szakasz, ahol a nyilasok a legtöbb kivégzést végrehajtották.

Ezen tények tükrében több mint cinizmus, hogy Prohászka szobrát a kerületben akarják felállítani...

E-ditke Creative Commons License 2012.04.12 0 0 5474

Gratulálok! :))

Előzmény: amamsik (5472)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2012.04.12 0 0 5473

Költségmegosztó károsult vagy!

 

www.koltsegmegosztokarosultak.info

 

A költségmegosztó semmit sem mér! Egy szám növekszik rajta folyamatosan ha a költségmegosztóban lévő két érzékelő között egy bizonyos hőmérséklet különbség van, általában 4.5 kelvin.

A ház összes költségmegosztóját a szerződés szerinti időpontban leolvassák, és megállapítják, hogy 1 egység hány forintnak felel meg. Ezt felszorozzá azzal a számmal, amelyet a költségmegosztód mutat+ egy szorzó tényezővel, ameylet minden radiátorra radiátor teljesítmény alapján határoznak meg egy titkos számítási algoritmus szerint.

41nm-es lakásban lakom, és a teljes előző szezoni fűtésszámlám 248ezer forint volt, míg voltak olyanok, akik 0 forintot, vagy 45ezer forintot fizettek egész szezonban!

 

Előzmény: kisbosh (5455)
amamsik Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5472

Sziasztok,

hát akkor szeptembertől Németh László Gimnázium... (felvették a csajt).

amamsik

Előzmény: tomajer (5280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!