Eddig 1 olyan embert volt szerencsém megismerni, aki ezt komolyan is gondolja. (Mármint, hogy akár Mátyás király is a maga valójában feltűnhet bármikor...)
Persze, az ennyire szélsőséges elgondolás lehetőségét én sem osztom.
Bár, aki hisz a reinkarnációban... :-/
Jó, ez csak egy szalmaszálban való kapaszkodás volt.
"Persze és bizonyos fokig igazad is van." Újabb egyetértés! (-;
"De ha azt nézzük, hogy hogyan élt, abban már lehet vita." Ez kétségtelen, de nem mindenki gondolja ezt így, van, aki meghagyja annak a lehetőségét (ez persze bizonyos szempontból tökéletesen érthető) annak is, hogy holnap összefut vele a Váci utcában. Én igazából az ilyen "szélsőségesen semmiben sem biztos" alapelv helyességét kérdőjelezem, távolról sem igaz, hogy egyáltalán ne lennének tények.
Persze és bizonyos fokig igazad is van. De ha azt nézzük, hogy hogyan élt, abban már lehet vita.
No meg abban is lehet vitázni, hogy mennyire van fontossága annak, hogy az emlékeinkben él.
Ebben tökéletesen igazad van, de ha valaki azt mondja, hogy semmi sem biztos, akkor még akár az sem lehet biztos, hogy Mátyás király már nem él, ezt pedig én tévedésnek hívom, nem pedig nyitott gondolkodásnak...
(Egyébként azzal egyetértek, hogy csak kevés dolog van, ami a jövőben biztos, én csak azt nem értem, miért ne lehetnénk egy-két múltbéli dologban biztosak...)
"el-nem-fogadást is jó volna megérvelni, ha másért nem, hogy a másik félnek ne kelljen tovább tévedésben élnie..."
Persze, hiszen ez lenne a vita lényege szerintem is. Csakhogy nagyon sok függ a hogyan-tól. Ha nem tetted meg, olvass bele pl. a "Miért nem kedvelem a Hitgyüliseket" féle topicokba.
Ezekben a vallásháborúkban az el nem fogadás a másik sárbadöngölését jelenti.
Ezt lenne már jó abbahagyni, ez az a stílus, amitől sokszor még a becsukott szemü képernyőre sem szívesen nézek, ez nem kemény vita, ez valami más...
"leírják elvi meggyőződéseiket és ítélkeznek azok felett, akik ezt elvben nem fogadják el." Ítélkezni semmiképp nem helyes, de azt sem szabad elfelejteni, hogy az el-nem-fogadást is jó volna megérvelni, ha másért nem, hogy a másik félnek ne kelljen tovább tévedésben élnie...
Jó a kérdésed... kezded érteni, miért nyitottam ezt a topicot?
Talán abban rejlik elsősorban a "régiek" belterjessége, hogy leírják elvi meggyőződéseiket és ítélkeznek azok felett, akik ezt elvben nem fogadják el.
Akik pedig komolyan veszik (azaz élőben is érvényesnek tartják) azok pedig ha érzékenyek, elvéreznek (azaz elmenekülnek a fórumról), vagypedig ilyen topicokat nyitogatnak...
"Azt nem állítom, hogy mindenki, de nagyon gyakorinak érzem." Persze, gondoltam...
"Sokszor látszatvagdalkozások folynak és az a naív, aki mindezt komolyan veszi." Ezt most nem értem. Ha nem vesszük komolyan egymás szavait, minek komunikálunk?
Azt nem állítom, hogy mindenki, de nagyon gyakorinak érzem. Ahogy olvasom az élőbeni találkozások történeteit, nagyon ez az érzésem.
Sokszor látszatvagdalkozások folynak és az a naív, aki mindezt komolyan veszi.
Legalábbis a hívőknél ez van.
"Hogy helyes-e csak a képernyőre (illetve egyedüli önmaguk számára) érvényes hitről beszélni, miközben a valós életet másként élik?" Nem biztos, hogy jól értelek...
Ezt úgy érted, hogy az emberek (régiek, újak) nem gondolják komolyan, amit leírnak?
Azt hiszem, ugyanarról beszélünk.
Ugyanis a tudás-nem tudás is állandó megmérettetésre szorul, éppúgy mint nekem a hitem megélése a valóságban.
Mindkettőnek szüksége van a fejlődésre is.
Hogy a topic alaptémájánál is maradjunk, ennek a megnyilvánulása kellene hogy legyen szerintem a fórum célja, és kérdés, hogy a "régieké" is vajon ez?
Azaz szükséges-e számukra is az állandó "megmérettetés", vagy pedig elegendő elefántcsonttoronyból figyelni az újakat, mert ettől érzik biztosnak és élőnek a hitüket?
Hogy helyes-e csak a képernyőre (illetve egyedüli önmaguk számára) érvényes hitről beszélni, miközben a valós életet másként élik?
Nem azt mondtam, hogy semmit sem várok, sőt !
bármilyen meglepő én úgy érzem, hogy én itt elég sokat tanultam - még a fiatalabbaktól is.
Csak úgy vettem észre, hogy nagyon sokoan, nagyon érzékenyek itt a tanácsokra ! Ha valaki a kijelentő mondataimra is felhördül, mit tenne a felszólító mondataimnál ? (Hiszen én felületes, intoleráns vagyok...)