Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 90
JavagyhogyTe Mátyásra gondoltál?
Előzmény: oncogito (88)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 89
Tény, hogy ennél nyitottabb gondolkodást, keresve sem találhat az ember!
Előzmény: oncogito (88)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 88
Igazán kár, hogy még fikciónak is butaság.
Ugyanis én azonnal rá szavaznék pl. választáskor :-))
Előzmény: Thoughts (87)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 87
Eddig 1 olyan embert volt szerencsém megismerni, aki ezt komolyan is gondolja. (Mármint, hogy akár Mátyás király is a maga valójában feltűnhet bármikor...)
Előzmény: oncogito (86)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 86
Persze, az ennyire szélsőséges elgondolás lehetőségét én sem osztom.
Bár, aki hisz a reinkarnációban... :-/
Jó, ez csak egy szalmaszálban való kapaszkodás volt.
Előzmény: Thoughts (85)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 85
"Persze és bizonyos fokig igazad is van."
Újabb egyetértés! (-;

"De ha azt nézzük, hogy hogyan élt, abban már lehet vita."
Ez kétségtelen, de nem mindenki gondolja ezt így, van, aki meghagyja annak a lehetőségét (ez persze bizonyos szempontból tökéletesen érthető) annak is, hogy holnap összefut vele a Váci utcában. Én igazából az ilyen "szélsőségesen semmiben sem biztos" alapelv helyességét kérdőjelezem, távolról sem igaz, hogy egyáltalán ne lennének tények.

Előzmény: oncogito (84)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 84
Persze és bizonyos fokig igazad is van. De ha azt nézzük, hogy hogyan élt, abban már lehet vita.
No meg abban is lehet vitázni, hogy mennyire van fontossága annak, hogy az emlékeinkben él.
Előzmény: Thoughts (83)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 83
Ebben tökéletesen igazad van, de ha valaki azt mondja, hogy semmi sem biztos, akkor még akár az sem lehet biztos, hogy Mátyás király már nem él, ezt pedig én tévedésnek hívom, nem pedig nyitott gondolkodásnak...
Előzmény: oncogito (82)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 82
... mert a jelen felismerései, a felfedezések a múltat is másként értelmezik, és a jövő újabb felismerései újra másként...
Előzmény: Thoughts (81)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 81
Ez fog a sírba vinni... (-;

(Egyébként azzal egyetértek, hogy csak kevés dolog van, ami a jövőben biztos, én csak azt nem értem, miért ne lehetnénk egy-két múltbéli dologban biztosak...)

Előzmény: oncogito (80)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 80
... persze, hiszen tudod, semmi sem biztos... :-)
Előzmény: Thoughts (79)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 79
Azért én újra felállítanám a bábúkat, ki tudja... (-;
Előzmény: oncogito (78)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 78
... akkor az egyetértés kölcsönös... :-)
Előzmény: Thoughts (77)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 77
Te pedig ismét boldoggá tetted a napom!
Előzmény: oncogito (76)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 76
... azt hiszem, megfogalmaztad az én "vallásom" (pontosabban hitem) lényegét...
Előzmény: Thoughts (75)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 75
Asszem kezdem kapizsgálni mire is gondolsz...

Szerintem Isten attól volna a legboldogabb, ha az emberek észrevennék, hogy Neki semmi köze a vallásokhoz...

Előzmény: oncogito (74)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 74
"el-nem-fogadást is jó volna megérvelni, ha másért nem, hogy a másik félnek ne kelljen tovább tévedésben élnie..."

Persze, hiszen ez lenne a vita lényege szerintem is. Csakhogy nagyon sok függ a hogyan-tól. Ha nem tetted meg, olvass bele pl. a "Miért nem kedvelem a Hitgyüliseket" féle topicokba.
Ezekben a vallásháborúkban az el nem fogadás a másik sárbadöngölését jelenti.
Ezt lenne már jó abbahagyni, ez az a stílus, amitől sokszor még a becsukott szemü képernyőre sem szívesen nézek, ez nem kemény vita, ez valami más...

Előzmény: Thoughts (73)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 73
"leírják elvi meggyőződéseiket és ítélkeznek azok felett, akik ezt elvben nem fogadják el."
Ítélkezni semmiképp nem helyes, de azt sem szabad elfelejteni, hogy az el-nem-fogadást is jó volna megérvelni, ha másért nem, hogy a másik félnek ne kelljen tovább tévedésben élnie...
Előzmény: oncogito (72)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 72
Jó a kérdésed... kezded érteni, miért nyitottam ezt a topicot?

Talán abban rejlik elsősorban a "régiek" belterjessége, hogy leírják elvi meggyőződéseiket és ítélkeznek azok felett, akik ezt elvben nem fogadják el.
Akik pedig komolyan veszik (azaz élőben is érvényesnek tartják) azok pedig ha érzékenyek, elvéreznek (azaz elmenekülnek a fórumról), vagypedig ilyen topicokat nyitogatnak...

Előzmény: Thoughts (71)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 71
Hmmm...

"Azt nem állítom, hogy mindenki, de nagyon gyakorinak érzem."
Persze, gondoltam...

"Sokszor látszatvagdalkozások folynak és az a naív, aki mindezt komolyan veszi."
Ezt most nem értem. Ha nem vesszük komolyan egymás szavait, minek komunikálunk?

Előzmény: oncogito (70)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 70
Azt nem állítom, hogy mindenki, de nagyon gyakorinak érzem. Ahogy olvasom az élőbeni találkozások történeteit, nagyon ez az érzésem.
Sokszor látszatvagdalkozások folynak és az a naív, aki mindezt komolyan veszi.
Legalábbis a hívőknél ez van.
Előzmény: Thoughts (69)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 69
Üdv!

"Hogy helyes-e csak a képernyőre (illetve egyedüli önmaguk számára) érvényes hitről beszélni, miközben a valós életet másként élik?"
Nem biztos, hogy jól értelek...
Ezt úgy érted, hogy az emberek (régiek, újak) nem gondolják komolyan, amit leírnak?

Előzmény: oncogito (68)
oncogito Creative Commons License 2001.07.01 0 0 68
Kedves Thoughts!

Azt hiszem, ugyanarról beszélünk.
Ugyanis a tudás-nem tudás is állandó megmérettetésre szorul, éppúgy mint nekem a hitem megélése a valóságban.
Mindkettőnek szüksége van a fejlődésre is.

Hogy a topic alaptémájánál is maradjunk, ennek a megnyilvánulása kellene hogy legyen szerintem a fórum célja, és kérdés, hogy a "régieké" is vajon ez?
Azaz szükséges-e számukra is az állandó "megmérettetés", vagy pedig elegendő elefántcsonttoronyból figyelni az újakat, mert ettől érzik biztosnak és élőnek a hitüket?
Hogy helyes-e csak a képernyőre (illetve egyedüli önmaguk számára) érvényes hitről beszélni, miközben a valós életet másként élik?

oncogito

Előzmény: Thoughts (67)
Thoughts Creative Commons License 2001.07.01 0 0 67
Kedves oncogito!

Az én ideológiámnak az alapjait az adja, hogy nincs szükség a hitre, ha tudni vagy nem tudni is lehet.

Maximálisan egyetértek a küzdés fontosságával, de úgygondolom a célokat nekünk magunknak és csak magunkért kell kitűzni...

Előzmény: oncogito (66)
oncogito Creative Commons License 2001.06.29 0 0 66
Kedves Thoughts!

... amire te, a te ideológiádat.
Hiszen még a szinten tartáshoz is küszködni kell, nemhogy a fejlődéshez.

oncogito

Előzmény: Thoughts (63)
Thoughts Creative Commons License 2001.06.29 0 0 65
még a fiatalabbaktól is.
Ennek a hozzáfűzésnek olyan a hangulata, mintha ez a lehetőség meglepő volna...
Előzmény: tivadar (62)
luck Creative Commons License 2001.06.29 0 0 64
Tivadar!

Na ez már valami !!!

Előzmény: tivadar (62)
Thoughts Creative Commons License 2001.06.29 0 0 63
Kedves oncogito!

"Hiszen, amíg élünk, újra és újra szükség van hitünk tanuságtételére és az újra és újra megmérettetésre."
Ezt mire alapozod?

Előzmény: oncogito (-)
tivadar Creative Commons License 2001.06.29 0 0 62
Így terjed a pletyka... ;-)

Nem azt mondtam, hogy semmit sem várok, sőt !
bármilyen meglepő én úgy érzem, hogy én itt elég sokat tanultam - még a fiatalabbaktól is.
Csak úgy vettem észre, hogy nagyon sokoan, nagyon érzékenyek itt a tanácsokra ! Ha valaki a kijelentő mondataimra is felhördül, mit tenne a felszólító mondataimnál ? (Hiszen én felületes, intoleráns vagyok...)

Előzmény: oncogito (60)
tivadar Creative Commons License 2001.06.29 0 0 61
Szia Bea, akkor majd hétfőn visszatérünk, ok ?
üdv:tr
Előzmény: Beatty (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!