Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2019.10.28 -1 2 81365

Csak sok olvasást tudok ajánlani, ez a fórum már évek óta nem működik. 

A bal oldali keresőben tudsz fajtára, olvtársra rákeresni.

Kindulásra ez jó lesz:

https://forum.index.hu/Search/showArticleResult?ar_start=0&ar_step=30&o=&aq_text=nagys%E1ndor&aq_cre=0&user_id=&topic_id=9038540&forum_id=9220914&aq_ext=1&aq_hnt=eJzzswYAANkAig==

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038540&go=73495182

katherina1962 nevű olvtárs tartott nagysandort, érdemes a tapasztalatait átolvasni.
mezoor volt a legtapasztaltabb madarász, sok értékes hsz-szel.

Sok sikert!

 

Előzmény: VargaB91 (81364)
VargaB91 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 81364
Sziasztok!
Egy hete bővült családunk egy nagy sándor papagájjal gyermekeim nagy örömére. 4hónapos,lathatóan kíváncsi,viszont nagyon félénk,és még egyetlen hangot sem hallottam tőle. Eszik iszik rendesen,olykor mászkál,piszkálgatja a dolgokat maga körül,tehát nem mondhatom hogy depresszióba burkolózva kuporog csak. Ha a rácson van nem nehezményezi az érintést,első két nap szintén csak a rácson keresztül volt hajlandó elfogadni egy kis almát,de azt kézből,viszont ha benyúlok már nem fogadja el. Nem siettetek semmit,az már nagy dolog hogy nyugodtan tűri míg takarítom,vagy a táljait töltöm fel,más esetben nem zaklatom és nyúlkálok be hozzá. Később azonban szeretném ha kézhez szokna és kivehetnénk hogy szabadon lehessen főleg mivel egyedül van. Kérdésem erre irányulna,ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata(nekem abszolút nincs mert két hullámosunk van rajta kívül,de ők idősebben kerültek hozzánk és nincsenek szelidítve) kérem ossza meg velem. Tehát miként fogjak hozzá a szelidítéséhez,akár lépésekben,hogy eredményesen csinálhassam. Köszönöm ha válaszoltok!
japipapi Creative Commons License 2019.07.18 0 0 81363

Szia!

Igen, köszönöm, mindenképpen átrágom magam a több tízezer hsz,-en. Biztos, fogok tanulni. Az az igazság, hogy terveztem papagáj tartást. Tervem az volt, hogy előbb igyekszek megismeri életmódjukat, szokásukat, egyáltalán ami hozzájuk köthető. Aztán nem így történt, aranyom rokonom meglepett egy Katalin papagájjal, persze boldoggá tett, de hogy a madár is boldogan éljen, tanulnom kell. Kaptam alapvető instrukciókat, de mások életére maximalista vagyok.

3 hete élünk együtt, ismerkedünk, szokjuk egymást. Kezd bátorodni. Nem siettetem, remélem van időnk. :-) 

Aztán új feladatom, tervezek és kivitelezek egy nagyméretű kalickát, mert szerintem Bélának, a hím Katalinnak jár társ is, hogy kiteljesedjen rab élete.

Először végig "lapozom" fotókat, biztosan fogok találni megfelelő "lakást". 

Köszönöm, hogy figyelemre méltattál. 

Teljesen nyílt vagyok, adatlapom valóságos.

További minden jót kívánok. 

Előzmény: bombaba (81362)
bombaba Creative Commons License 2019.07.18 -1 1 81362

Viszont a topik ismeretanyaga, a sok tapasztalat a madarakról, megmaradt, a baioldali keresővel tudsz hozzáférni.

Előzmény: bombaba (81361)
bombaba Creative Commons License 2019.07.18 -1 0 81361

Már csak elvétve jön ide valaki, pedig jól pörgő, élvezetes topik volt ez.

Elmentek az fb-re, külföldre, abbahagyták, stb.

Előzmény: japipapi (81360)
japipapi Creative Commons License 2019.07.17 0 0 81360

Sziasztok!

Vénségemre, Katalin papagáj bolondja lettem, de tudásom sajnos csekély irodalmat alig találok. Ezért igyekszek vissza olvasni, lesz mit, rengeteg a hsz., szeretnék tanulni. Remélem van itt élet. 

Előzmény: tomkay (81359)
tomkay Creative Commons License 2019.06.30 0 0 81359

Üdv mindenkinek !

Huuu de rég jártam már itt.
Egyenlőre van 2 db fiatal hullámosom.
Egy hím és egy tojó.(nem testvérek)
Később szeretnék még több párt össze állítani és pár db nimfa papagájt is.
Régebben volt egy röpdém csak ausztrál papagájokkal (hullámos,nimfa,énekes és rozella)Ez felszámolásra került és most úgy gondoltam újra kezdem ketreces tartással.
Esetleg Salgótarján közelében nimfa tenyésztő nincs itt véletlen ?

kov-i Creative Commons License 2019.05.03 0 0 81358

Sziasztok. Nem is gondoltam, hogy egy jákónak mennyire nehéz korban hozzáillő társat találni. Ugyanis van egy 7 éves jákó fiunk, akinek korban hozzáillő társat keresünk, de ha kicsit idősebb az sem baj. Nem szaporítani akarjuk őket, hanem megadni azt, hogy jákónak jákó legyen a társa és ne mi emberek. Ha esetleg tudtok segíteni , ismertek olyan tenyésztőt, vagy valakit akinek van kb ilyen idős madara eladó, nagyon megköszönném a segítséget! :)

krokker Creative Commons License 2019.04.28 0 0 81357

Szeretnék segítséget kérni. Pipikém csőre mostanában megváltozott, előszőr azt hittem atka,de kezelés után sem változott és nincs más ötletem. Segítenétek, a fénykép alapján, hogy mi lehet? A korát nem tudom megmondani,néhány éve a szabadban találtunk rá.

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.10 0 0 81356

Sziasztok,

 

Hamarosan Katalin gazdija leszek, egy szépséges kobalt fiókát várok.

Utána olvasgattam, de ahány írás, annyi féle vélemény, miszerint milyen keveréket adjunk Katalinnak.

Rozella, Hullámos, Rózsásfejű madárkákkal van tapasztalatom, de itt (még) bizonytalan vagyok.

Mit javasolnak a hozzá értők? Köszi

grandscenic Creative Commons License 2019.04.03 0 0 81355

Köszönöm válaszaitokat,most már bátrabbak a madárkák, és már esznek isznak.

 

XNC Creative Commons License 2019.04.03 -1 0 81354

Lehet, hogy nem fedezték fel, hogy ott víz van??

 

A kíváncsiságuk és a szomjúságuk idővel oda fogják őket vezetni.

XNC Creative Commons License 2019.04.03 -1 0 81353

Másmilyen madaram van, de azok az első pár nap csak egymás mellett ültek;

1 pár nap után meg már vígan ugráltak ide-oda....

XNC Creative Commons License 2019.04.03 -1 0 81352

"Inni viszont még nem láttam őket"

 

Lehet, hogy isznak; csak akkor, amikor nem látod őket.

Előzmény: grandscenic (81350)
corvi01 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 81351

Próbálj egy nagyobb laposabb edénybe fürdővizet betenni nekik..hátha !?

Adhatsz almát, salátát, egyéb zöldeket, pl. a jelenleg beindult tyúkhúr, gyermekláncfű, pásztortáska közül.. Nedvességet ezekből is nyerhetnek.

Előzmény: grandscenic (81350)
grandscenic Creative Commons License 2019.03.31 0 0 81350

Szisztok!  Van egy Fischer párom, két napja hoztam el őket tenyésztőtöl.

A kérdésem az lenne mennyi idő kell hogy megszokják az új helyüket.

A tenyésztőnél nem voltak együtt, kb egy évesek.A lány bátrabb, ő indul 

meg elsőnek enni, a fiú követi. Inni viszont még nem láttam őket, itatót 

pedig két helyre tettem nekik. Mindig egymás mellett ülnek, egymást

legalább már megszokták. Már az elején tettem be nekik fűzfaágat is,

de még nem találtak rá. Nagyon félénkek főleg a fiú.

Nem vagyok türelmetlen,csak érdeklődöm mikor szoknak meg, és mikor 

isznak majd.

Válaszotokat előre is köszönöm.

 

 

corvi01 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 81349

A boltban nem tűnt fel, hogy valami nem stimmel azzal a madárral, vagy nem volt másik az összehasonlításhoz, hogy így rá tudtak szedni..!? :(

Előzmény: nyenyenyenyeee (81347)
XNC Creative Commons License 2019.03.28 -1 1 81348

Haza vihettél 1 beteg állatot, aki a többit is megfertőzte....

Előzmény: nyenyenyenyeee (81347)
nyenyenyenyeee Creative Commons License 2019.03.27 0 0 81347

Sziasztok! Van 2 papagájom tojó, kb 1 hónapja lassan és nem is volt velük semmi probléma míg nem vettem egy 3-ikat.. (aki szintén tojó..)  Mikor megláttam, elég passzivnak tünt, a kalitka alján ücsörgélve szárnya alá behajtott fejjel pihengetett, gondoltam jó lesz  2 energiazsák mellé 1 tompa.. Haza is hoztam összeraktam őket, elvoltak egymással viszont a kakukk tojás.. egyre furcsábban viselkedett. Mindig a kalitka alján tanyázot, mélabús fejjel.. A nap nagyrészét az alvás tette ki és erőtlen volt. Az 5-ik nap kifeküdt mint hal a parton. Erre a makk egészséges papagájom felpuffadt, kényszerzabál mert megállásnélkül eszik, visszöklendezi ( a másik besegit neki..) szétfolyik a tollán és eszik tovább úgy néz ki mint a csaj az ördögüzőből csak madárba.. és a kloákája körül nincs is már toll és tiszta ürülék.. Valaki tudna tanácsot adni? 

2 napja van ez így.. Mai nappal megvontam a kaját, kristály gombás mazsolát kapott meg vizet.  

Beatrix830412 Creative Commons License 2019.03.26 0 1 81346

Szia!

 

Kb két hete vettem én is egy Rozellát. Ő se volt szelíd, egy lábbal született és Nimfákkal volt összezárva a kereskedésben is. Az egész madár egy félős stresszgombóc volt. Ráadásul biztos hogy több mint egy éves. Én úgy szeliditem hogy leteszem a földre minden reggel és este a klitkáját, elé ülök és beszélek neki folyamatosan miközben egy alma darabot vagy salátot adok kézből. Persze elöször menekült. Aztán már nem félt. Utána elkezdtem ovatosan megsimogatni, jó nagyot tud ám csípni. De a napi rutin megtette a hatását, a feje tetjén kivül már akár fél óráig is hagyja magát simogatni megfogni, ha megunja csipog egyet figyelmeztetésül és ovatosan megbök a csőrével, ha azután se huzom el a kezem akkor megcsíp. Ma lépett először a kezemre önként. Szóval igen meg lehet szeliditeni csak igen sok türelem kell hozzá :)

Előzmény: Pacolino (81340)
corvi01 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 81345

Hiába, a piros az agresszívitás jele.. :)

Előzmény: Törölt nick (81344)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.25 0 1 81344

sajna rossz hírt mondok. a rozi nem tűr meg maga mellett semmi más fajtát.csak párban lehet tartani, ha több pár rozit tartasz együtt költéskor még a saját faját is támadja.

Előzmény: Pacolino (81340)
*tramadol* Creative Commons License 2018.11.23 0 0 81343

Nekem a nappaliba vannak kb 3 éve és semmi gond a nagy zajjal, pedig van 6db nagysanyi kína nimfa mind 1 pár.

Előzmény: matesa (81332)
corvi01 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 81342

A legtöbb papagáj (a nagyobbak is) társas és szociális madárfaj. Vannak több ezres kolóniák, ahol túl kell ordítani a másikat, hogy az egyed is érvényesüljön! A fogságban ez az alapösztön nem szűnik meg,, szóval kb. ezt tartsd szem előtt! :-S

Előzmény: matesa (81332)
bombaba Creative Commons License 2018.11.09 -1 0 81341

Ha a vásárlás előtt kérdezed, akkor lebeszéltelek volna.

Rozellát itt a topikban - bár elég régóta olvasom - nem emlékszem, valaha sikerült-e valakinek kezessé tennie. Kérdésedre a rövid válasz az, hogy nehezen.

Azért próbálkozni lehet, sok türelemmel. 

Előzmény: Pacolino (81340)
Pacolino Creative Commons License 2018.11.08 0 0 81340

Sziasztok, segitsèget szeretnèk kèrni.

Egy hete vàsàroltam egy Rozella papagàjt.

Àllatkereskedèsböl, a madàr nem kèzzel nevelt, tehàt nem szelid, tuti van màr pâr èves. 

Hogyan szelidithetem meg? 

bombaba Creative Commons License 2018.11.04 -1 0 81339

Jó tervnek tűnik, mindkét családnak nyugodt élet helyett 5 éven  belül gyomorfekély beszerzésére.

Előzmény: XNC (81338)
XNC Creative Commons License 2018.11.04 -1 0 81338

Szerintem válaszul Ti is tartsatok valami hangos állatot - pl.kutyát;

had örüljenek neki!

Előzmény: matesa (81332)
bombaba Creative Commons License 2018.09.12 -1 0 81337

Keressenek másik házat maguknak a lányodék, az lenne a legjobb.

Nekem is volt papagájom, egy darab, de nagyhangú. A házban tartottam, de volt olyan, hogy én mentem ki a házból, mert épp kiabálhatnékja volt. Most van papagájai valakinek, 5-800 méterre lakik légvonalban, a kertben vannak a madarak, jócskán idehallatszik. Engem nem zavar, de a szomszédai, közelebbről nem tudom, hogy viselik. Ő is a lakóházától a lehető legmesszebb helyezte el a röpdét a madarakkal.

Előzmény: matesa (81332)
Porto Haraszti Creative Commons License 2018.09.12 0 0 81336

Neház bizony. Én csak arra próbáltam utalni, hogy ez egy lehetséges problémaforrás, a megoldást sajnos nem tudom. Az mondjuk egy hatalmas előny, hogy ez a dolog a vásárlás előtt derült ki, és nem utána :)

Ha tök üres a ház, esetleg le lehetne vajazni az eladóval, hogy a lányod eltölt ott mondjuk egy hétvégét, annyi idő alatt kiderül, mennyire zavaróak a madarak. Persze a kertet is érdemes kipróbálni ezalatt, nem csak a bezárt házat.

Előzmény: matesa (81335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!