Keresés

Részletes keresés

GTI100 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 13421

De ha az egyik fél nevén van akkor nem közös vagyon.

Előzmény: CérnaSzáll (13419)
Herold Creative Commons License 2024.02.15 0 0 13420

Fél év is lehet.

Előzmény: költekező (13418)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.02.15 0 0 13419

De ha közös vagyonból vették, akkor csak a fele a hagyaték, és azon osztoznak a gyerekek és a házastárs azonos arányban.

Előzmény: GTI100 (13416)
költekező Creative Commons License 2024.02.15 0 0 13418

Üdv!

Mennyi idő elteltével van hagyatéki eljárás? 3 hónap az még rendben van?

Herold Creative Commons License 2024.02.14 0 0 13417

Ha 2 gyermek van, akkor az előzmények alapján 1/3-ad rész a házastársé. 3 gyermek esetén 1/4-ed rész.

Előzmény: VBné (13415)
GTI100 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 13416

Bárhogy kérdezed a válasz ugyanaz amit kifli (13414)-ben már megírt.

Előzmény: VBné (13415)
VBné Creative Commons License 2024.02.14 0 0 13415

Kimondottan a közös vagyonból vett befektetési összegre vagyok kíváncsi,amit lejjebb kérdeztem.

Előzmény: kifli (13414)
kifli Creative Commons License 2024.02.14 0 0 13414

házastárs és gyerek(kek)

 

7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]

(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti

a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és

b) egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.

Előzmény: VBné (13413)
VBné Creative Commons License 2024.02.13 0 0 13413

Tanácsot kérnék.

 

Közös vagyonból állampapírba fektetett pénz az egyik fél nevén szerepel,és ő elhunyt, ki örökli ezt a befekektetett összeget.

 

A házastárs, vagy a gyerekek?

Bofied Creative Commons License 2024.02.11 0 0 13412

Üdv!

 

Következő a szitu: ingatlan vásárlásban vagyunk benne (termőföld), és megbíztunk egy ügyvédet, ügyvédi iroda elvileg, neten találtam. Viszont nagyon befürödtünk vele, nagyon balfax az ügyvéd, nem tud egy szerződést normálisan megcsinálni, tele volt hibával, nekem kell elmagyaráznom neki az új szabályokat (pl h a vételárat fel kell bontani a föld és a rajta levő épület értékére), ráadásul külfökldi a tulaj, és postázással menne a dolog. Ezeken kívül is volt neki balfaxsága, összességében miatta jó két hetet buktunk már az amúgyis hosszadalmas eljárásban (kifüggesztés, stb..). Mellesleg a hibáit nem is látja be, hanem megpróbálja kimagyarázni meg hárítani..

na mind1, most odáig eljutottunk, hogy kipostázta a tulajnak külföldre, ellenben nekem nem küldte el a szerződés végleges verzióját, így nem tudom h hibátlan-e. Na de nem is ez a lényeg, hanem hogy ha kiderül h ez a szerződés is xar, én lecserélném az ügyvédet, ennek a menete érdekelne. Még csak konkrét összeget sem mondott amúgy a megbízási díjra, így azt sem tudom mennyivel akar lehúzni. 

Ha lecserélem hibás szerződés miatt, akkor követelhet tőlem bármi összeget? Én úgy gondolnám nem.. Elvégre nem teljesített..

almaata66 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 13411

Köszi, közben postán felvilágosítottak. Az egyik helyen 250ezret mondtak felső határnak, a másikon 300-at.....

Előzmény: Fidel Nasztro (13410)
Fidel Nasztro Creative Commons License 2024.02.08 0 0 13410

fel

Előzmény: almaata66 (13409)
almaata66 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 13409

Sziasztok, lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést, de majd jelzitek. Édesapám kórházba került agyvérzéssel. Édesanyám felveheti a nyugdíját? Vagy kell meghatalmazás hozzá. Keresgettem a neten, de házastárssal kapcsolatban nem találtam konkrét infót. Köszi

atp Creative Commons License 2024.01.29 0 0 13408

Mi van, ha a hatóság 30 napja nem válaszol a fellebbezésre?

 

Egy közlekedési bírságom van amit nem ismerek el. Fellebbeztem az ORFK-nál E-papíron keresztül. Azóta eltelt 30 nap. Nem jogvesztő (vagy micsoda) ez számukra?

 

kifli Creative Commons License 2024.01.08 0 0 13407

nincs nektek ügyvédetek? milyen cég vagytok, ha itt keresel jogi tanácsot...?

Előzmény: GeriSoft07 (13406)
GeriSoft07 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 13406

Köszi!

 

Előzmény: ObudaF (13405)
ObudaF Creative Commons License 2024.01.07 0 0 13405

Akkor viszont az iratok pontos tartalmától függően lehet eldönteni, hogy a céggel, vagy az álképviselővel szemben lehet igényt érvényesíteni, mindenesetre az összeg mértéke miatt mindenképpen fmh-val kell kezdeni.

GeriSoft07 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 13404

Természetesen nem volt garanciális már a berendezés, és emailben el lett küldve az ára a javításnak, de erre szintén telefonban válaszolt hogy ok menjünk.

Az eredeti FMH-t azért nem alakítottuk perré, mert valóban a cégtől hivatalos megrendelés nem érkezett, magát a cégvezetőnek kiadó ember rendelte a munkát, és mondta, hogy a cég nevére számlázzunk, az ügyvezető meg visszaküldte hogy ők nem rendeltek ilyen munkát. A cégvezető és a megrendelő testvérek.

Előzmény: ObudaF (13403)
ObudaF Creative Commons License 2024.01.06 0 0 13403

Hogy a követelés egyáltalán megalapozott-e, az ebből a leírásból nem derül ki, ugyanis elképzelhető, hogy szavatossági/garanciális alapon javítani kellett. Látni kellene mind a ti és a lízingcég, mind a lízingcég és a fogyasztó, mind a ti és a fogyasztó közt létrejött jogviszony iratait, ha mást nem, a levelezést.

Ha a követelés alapos, akkor a legcélszerűbb az lett volna, hogy a korábbi fmh elleni ellentmondás után perré kellett volna alakítani az eljárást. HA ez nem történt meg, akkor a korábbi fmh költségei már elvesztek, viszont lehet új fmh-t beadni és ha ismét ellentmond, akkor perré alakítani.

Előzmény: GeriSoft07 (13402)
GeriSoft07 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 13402

Sziasztok, tanácsot kérnék a következő lépés megtételéhez.

A sztori röviden:

 

Elektromos autó töltőket forgalmazunk, javítunk. Ügyfélnél a korábban tőlünk származó töltő (nem tőlünk vette, mi egy autó lízingbeadó cégnek adtuk el, ők adták ki neki) elromlott
Kimentünk, felmértük, javítani alkatrész cserével lehetett. Munka elvégezve, mindenről csak email üzenetek voltak, illetve ő telefonon hívott vissza.
Számla kiküldve a cége nevére, amit nem fizettek ki. azt kérte, a cégre legyen számlázva.
Hónapokkal később kiküldtük az FMH-t, ekkor visszajött, hogy nem ismerik el, soha nem rendeltek ilyen munkát. Állítólag a testvére az ügyvezető, aki nem tudott arról, a másik mit rendelt.
Emberünknek küldtem egy finoman lealázós emailt, hogy mi a véleményem az ilyen emberekről, erre hülye dumával jött, külföldön volt, nem tudtak a többiek róla, intézi a kifizetést
természetesen nem történt meg
bő egy hónapja felszólítottam, hogy 8 napon belül jelöljön ki egy időpontot, amikor elmegyünk a beszerelt alkatrészt kiszerelni, mivel ez a jogos tulajdonunk a számla kiegyenlítéséig.
Ismét elnézést kért, intézi a kifizetést
Természetesen nem történt meg.

Kérdés, mi a következő lépés? Új FMH amihez bizonyíték lehet a levelezésünk? Mintha nem lehetne ugyanarra az ügyre kétszer végrehajtást beadni nem?
Esetleg jelentsem fel csalás/lopás gyanújával, mivel elismerte, hogy elvégeztük a munkát, elismerte a nemfizetést, de nem teszi lehetővé hogy visszaszerezzük az értéket? Ez már szándékos ez esetben.

Az érték 100eFt-os (+36e a sikertelen FMH díja rájönne), itt morálisan akarom már lealázni a büdös pronyóját, hogy teslára telik, de 100e nincs a zsebben.

exbus Creative Commons License 2023.12.31 0 0 13401

Sziasztok! Egy értelmezési kérdésem lenne.. De először a sztori:

Szóval jogosítványt kellene hosszabbítanom, egy bizonyos cégnél dolgozom, hivatásos jogosítványom van. Korábban buszt is vezettem, ahogy a nevemből is látszik :) Naszóval, éves orvosi alkalmasságin közölte velem az orvos (fogl.eü), hogy mivel én a cégnél hivatásszerűen gépjárművet vezetek (igaz, személyautókat(kisteher) ), ezért csak ő jogosult a jogosítvány hosszabbításra.. Azonban én el szeretném kerülni őt, mert korábban elvette a jogosítványomat-amúgy egy Eü joghézag miatt-, amit én végülis visszaszereztem némi utánajárással (nem korrupció mielőtt valaki félreérti..), és én attól tartok, ő megint bele akarna nyúlni, vagy nem adná meg a hivatásost (a 102-es EÜ-t), egy 5 évvel ez előtti eseményre hivatkozva... Kérdés persze megteheti-e ezt, én itt Mo-n sajnos mindent el tudok képzelni..

 

És itt jön a jogszabály a képbe:

 

 8. § *  (1) Az egészségi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző szervek:

 

b) a 2. alkalmassági csoportba tartozó személy esetében:

ba) a vizsgált személy választott háziorvosa, vagy

bb) a munkavállalót foglalkoztató vagy foglalkoztatni kívánó munkáltató részére foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatást nyújtó egészségügyi szolgálat orvosa, vagy

bc) a nem szervezett munkavégzés keretében dolgozó, vagy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem álló személy esetén a lakóhelye szerint területileg illetékes foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely orvosa.

 

Ezt én értelmezem úgy is hogy vagy-vagy, amit én akarok, de úgy is, hogy ha én valahol dolgozok, akkor ott (de csak ott?), ha meg nem dolgozok, vagy csak hébe-hóba, vagy nem tudom mit akar jelenteni a nem szervezett munkavégzés...., akkor a helyi fogl. eü?? 

 

csak azért kérdem, mert én a háziorvosommal szeretném, legutóbb is ő csinálta, 5 éve.

Ad Nekema Creative Commons License 2023.12.28 0 0 13400

Kedves Fórumozók! Aki ért hozzá, kérem válaszolja meg a kérdést, miszerint: felvehetem-e felperesként a bíróság által kirendelt ingatlanszakértővel közvetlenül a kapcsolatot a/egy már elkészített, kiadott, de hibás szakértői véleménye kapcsán! Szabályos-e ez? Jelezhetem-e neki előre -tht a várható bírói rendelkezés előtt- , hogy korrekcióra lesz szükség? Köszönöm!

málna_habbal Creative Commons License 2023.12.22 0 0 13399

Köszönöm a választ.

Előzmény: LACENTO (13397)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.22 0 0 13398

Ha általában csak két évente küld névtelen levelet, az mennyire számít rendszeresnek?

 

Előzmény: Syracusa (13392)
LACENTO Creative Commons License 2023.12.22 0 0 13397

Jogosan számolták fel.Kicsit sumák a dolog,de rendben van.

Előzmény: málna_habbal (13389)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 13396

iskoláskora óta nem nagyon használta a kézírást

Valóban. Egész életében titkárnőként dolgozott egy banki vezető mellett, ahol írógépen írt. A főnökei vélhetően kijavították az esetleges hibákat (akkor jött az a fehér ecsetelés).

 

gyereknek diktálta a szöveget

Ez bennünk is felmerült. De a további levelek stílusa nekem azt sugallta, hogy egy ilyen csúnya beszédet (írást) nem osztunk meg egy gyerekkel. Még a saját gyerekünkkel sem. Amúgy a "gyereke" ma (2023) kb. 36 éves, szolid tekintetű hölgy (Facebookon). Tizenhárom éves korában is egy csendes, segítőkész, barátságos, soha nem lázadó diák volt, akiről manapság sem tételezném fel. hogy beszállt az "akcióba".

 

meglepően jó a helyesírás

Sokat fejlődött 2017 óta. Ez egy részlet az akkori levélből. Nem vagyok egy magyar tanár, és egyre többet hibázok, de a Word szerencsére kijavít. Néha magam is meglepődöm, mennyire hülyülök.

 

Előzmény: málna_habbal (13393)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 13395

ha bekerül a köztudatba

Mert bekerül?

Mielőtt be tudnám bizonyítani, hogy ki írja a leveleket, a levélíró talán még nem is tudja, hogy eljárás folyik(?).

Amúgy van tippem az elkövető személyére (99%) akár kizárásos alapon.

Előzmény: Syracusa (13392)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 13394

Tízből hatan a "szemétbedobást" javasolták.

Én most még azt se tudom, hogy kisvárosunkban hol van a rendőrség (Valami KMB-t találtam, minden hónap első hétfőjén fogadóóra).

Előzmény: Boszorka (13391)
málna_habbal Creative Commons License 2023.12.21 0 0 13393

Nem vagyok jogász, csak megnéztem az írást. Vagy egy nő, aki iskoláskora óta nem nagyon használta a kézírást. De méginkább olyannak tűnik, hogy gyereknek diktálta a szöveget. A stílushoz képest meglepően jó a helyesírás. 

Előzmény: szicsu1007 (13390)
Syracusa Creative Commons License 2023.12.20 0 0 13392

Ha ez bármennyire rendszeres és zavarja a normális hétköznapokat, akkor a zaklatás bcs. bizony megáll, fenyegetés nélkül is.

Kb. az egyetlen hatásos és célravezető dolog a feljelentés, lehetőleg dokumentumokkal alátámasztva (korábbi levelek, előzmény leírva, epizód-időpontok összeszedve). Ha nincs tipp a személyre, akkor hosszú lesz, de ha bekerül a köztudatba a hír hogy nyomoznak, az önmagában is visszatartó lehet.

Előzmény: szicsu1007 (13390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!