Keresés

Részletes keresés

Waratah Creative Commons License 2002.02.20 0 0 238
ps: elég drága a netcafé arrafelé. Franciáknál fele ennyiból megúsztam.
Előzmény: Waratah (237)
Waratah Creative Commons License 2002.02.20 0 0 237
Jaj, Szipolyka, nem akarok undok lenni, de azért azt a tényt, hogy gyerekeitek vannak, és hogy meglehetősen picurkák, ugye közöltétek már ennekelőtte is?!!
Szerintem ugyanilyen rohadt kapitalizmus van itthon is mindenhol, na jó, talán nem a közszférában. Nem elég hogy országunk vezetői példát akarnak mutatni gyerekszám növelésében, de talán a cégeknek is kellene valami támogatás, ha kisgyeremekes anyát alkalmaznak (tudom elszabadult ötlet)
pusszmák, és kitartás.
Előzmény: Törölt nick (234)
Zs Zs Creative Commons License 2002.02.19 0 0 236
Szia :)
ne kenődjetek el, az eleje nem habostorta, de biztos vagyok benne, hog jó lesz! Nem biztos, hogy a cég miatt nagy a fluktiáció. Ez sok mindenen múlhat. Minden esetre kívánok egy nagy köteg gatyamadzagot és minden más jót :)
Előzmény: Törölt nick (234)
DonQuijote Creative Commons License 2002.02.19 0 0 235
Marhára nem tudok hozzászólni, de azért írok, figyelek, drukkolok.
Ehhez semmi köze, de most csináltattam jogosítványt, mert 6 hónap kinttartózkodás után kell, 35 euró, fordítás nem kell, a magyart elveszik és hazaküldik.
Ja, meg utazási baleset- és betegbiztositást, az jó olcsó, 7,50 egy egész évre.
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 234
Sziasztok!
Hat, voltam mar jobb passzban is.
Lakast talalni gyakorlatilag lehetetlen, de ami meg ennel is lehetetlenebb, elhelyezni a gyerekeket napkozben. Raadasul a fonokunk nagyon borus pofat vagott arra az otletre, hogy a gyerek esetleg beteg is lehet (hja, neki nincs ilyesmije. Meg ha lenne se erzekelne, mit jelent az, ha beteg, mivel itt a nok TENYLEG kivonjak magukat a forgalombol, ha gyerekuk van). Szoval most probalkozunk talalni valami nyugdijast vagy "daymother"-t arra az esetre, ha megbetegszik valamelyik. Azt ereztem, hogy a tul sok gyerekbetegseg akar az allasomba is kerulhet (persze nem igy kimondva, csak eppen egy picit ereztetve).
A munkahelyen (tenyleg kicsi ceg) van tobbek kozozz egy spanyol, egy orosz, egy ukran, es most (atmenetileg?) ket magyar is! Allitolag jo nagy a fluktuacio. 6 eves a ceg, es mi vagyunk a chemist No. 29 es 30, es most kb. nyolcan vagyunk vegyeszek. Hm?
Szoval, hogy is van az az asszonytartas?
Ha a ferjem 3200 bruttot keres, es ket gyerekre kapunk gyerekpenzt, meg ha en otthon vagyok, mert kirugtak, akkor kabe mennyire szamithatok?
(jo-jo, mi persze megprobalunk mindent, de a fentiek szerint nem vagyunk feltetlenul a magunk urai).
Na pusszancstok. Irjatok!
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.16 0 0 233
Sziasztok!
Ismet csak koszonet minden eddigi segitsegert.
Jelentem, megerkeztunk!
Vizum ugyan meg mindig nincs, de egyelore ismerkedunk a munkahellyel, es probalunk lakst, ovit, bolcsit talalni. Nem is tudom, talan ez utobbi a legnehezebb, bar ezen a szinten nehez osszehasonlitani :-(
Egyelore nincs meg Netunk, most egy Netcafe-ban ulunk 4 euros oradijert, ugyhogy sietunk :-) Meg az otthoni fizetesbol elunk :-)
Pusszancstok!
DeRosa Creative Commons License 2002.02.11 0 0 232
Hali,

Csaladi potlek:
1. van munkaszerzodes
2. van vizum - ideiglenes
3. van lakcim (kinti bejelentett)
4. van vizum (vegleges)
5. felhivni az Arbeitsamt-ot, hogy igenyelni szeretnel KinderGeld-et, kuldjenek nyomtatvanyt -> 2 nap es a kezedben a papirok
5.1 kitoltod es visszakuldod a papirt
5.2 4-6 het alatt a jogosultsag kezdeteig visszamenoleg elbiraljak es utaljak a penzt, kb. 150EUR/gyermek

Otthon a 3 honapnal hosszabb kinttartozkodast (=permanens vizum datuma/lakcimbejelento datuma) be kell jelenteni a kifizetohelyen (alt. munkahely) es ekkor megvonhatjak, es valszeg meg is teszik. De otthon ez nincs 30DEM, itt meg 300DEM. (Az itteni igenylesen le is kell irni, hogy ki, hol, kitol mettol-meddig mennyit kapott a gyerek(ek) utan...)

Adozni 1x kell, de otthon be kell vallani.

Az itteni biztositas otthon is jo, egyezmeny legalabbis van. 6 eves korig a gyerekek otthon allampolgari jogon ingyen latodnak el, akkor is, ha semmifele biztositasod sincs!

Van valaki, aki kotott a TBvel ilyen 'kulonmegallapodast'? Erdekelne, hogyan, en probaltam es elkuldtek, hogy ilyenrol meg nem hallottak... Pedig a torvenyben en is megtalaltam.

Udv,
deRosa

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 231
Nem kell fizetnünk, van egyezmény a két ország között (tavaly óta).
Szolgálati időre mindenképpen.
De ha mégse, akkor az itthonlétünkre egy Atlasz vagy ilyesmi biztosítás olcsóbb, mint egész évben fizetni a TB-t, nem?
Előzmény: fityisz (230)
fityisz Creative Commons License 2002.02.11 0 0 230
ja az gáz.

és a TB: a sógorom kiment canadába, és eddig a tb fizette a nagyothallókészüléke elemeit, vagy mittoménmit. de mivel kiment, itthon már nem fizetett tb-t, így most fizetheti saját maga. tehát ott még nem fizetik, itt meg már nem fizetik - ez kb 3-5 évig lesz így összesen. már 2 év eltelt.

tehát a helyetekben valami kis TB-t fizetnék itthon is - sosem lehet tudni mire kell - pl egy egyszerű vakbélműtét is baromi sokba kerül, ha nincs TB kártya...

üdv:

fityisz

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.10 0 0 229
És még azt is szeretném megkérdezni, hogy ha se szó se beszéd belehajítjuk a számítógépet a csomagtartóba (nagyon nincs kedvem/időm a hónom alá csapni és elballagni vele Kőbányára, mert úgy kéne), és ha észreveszik és pampognak, akkor megmondjuk, hogy turistaként megyünk (ami igaz is), és esténként dolgozunk a gépen. Hogy ez nem egy laptop, ami kicsi, de feleannyi az értéke, az miért baj? De ha akarják, kitöltünk nyilatkozatot, vagy kifizetjük a vámot, mittomén...
Szerintetek???????? Gáz, ha észreveszik?
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.10 0 0 228
Az ránk fér...
Előzmény: Waratah (227)
Waratah Creative Commons License 2002.02.10 0 0 227
Szerintem olvass bele az épp aktuális adóív kitöltésijébe, csak van valami róla.
A családi pótlékról meg biztos tudnak ott mondani valamit ahol társadalombiztosításba vetetitek magatokat. Izgi, szorítok nektek:)))
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.10 0 0 226
És még azt is szeretném kérdezni, hogy ha ott rendesen adózok, akkor itthon ugyan be kell majd vallanom a kinti jövedelmet, de a kettős adóztatást elkerülő egyezmény ugye azt jelenti, hogy itthon NEM adózok utána???? Még különbözetet SEM, ugye? Nyugtassatok meg...
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.09 0 0 225
Csütörtökön utazunk...
Nem tudjátok véletlenül (különösen deRosa, mert Titeket érint), hogy kint hogyan kell jelentkezni családi pótlékért, jár-e egyáltalán, és mennyi a két gyerekre? Továbbá: Mi történik az itthoni családi pótlékkal, le kell mondani?
Puszpusz!
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.08 0 0 224
Szia Zs.Zs, hát Te is megvagy? De jó...
Köszi!!
Izgulunk.
"Még meggondolhatjuk magunkat, de visszaút már nincs"
Előzmény: Zs Zs (223)
Zs Zs Creative Commons License 2002.02.08 0 0 223
Szia Szipolyka!

Gratulálok az elértekhez és nagyon sok szerencsét kívánok!
Zs

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.08 0 0 222
Állítólag egy hét múlva (kb.) vízum.
Vagyis nagyon valószínű, hogy csütörtökön kimegyünk mint turisták (ezt javasolták a válasz e-mailben), letelepszünk, keresünk lakást meg ovit (mindenben segít a titkárnő, nagyon kultúrlénynek gondolom a levelei alapján), és úgy jövünk vissza, hogy március 1-jével kezdhessünk.
Na ez már csak fejlemény!
Én még fel se fogtam igazán (hálistennek).
Mindenképpen lesz biztosításunk, itthon ingünk-gatyánk orvosságokra megy, most a nagyobbiknak van éppen arcüreggyulladása, múlt héten a kicsi volt beteg, meg egyébként is, mi még egy kéthetes útra is mindig kötünk biztosítást. Ráadásul asszem kötelező is...
Nem tudjátok véletlenül: Ha beteg a gyerek, és Anyóca otthonmarad vele, UGYE van betegállomány?

Jó hallani rólad is deRosa. Jobbulást a csimatának!

Előzmény: DeRosa (221)
DeRosa Creative Commons License 2002.02.08 0 0 221
Hali,

2-3 naponta be-bekukkantottam, hogy van-e
fejlemeny, latom, nem igazan.

Valoban a ceg a legjobb eszkoz, amivel informaciot
lehet szerezni ill nyomast lehet gyakorolni.
Az itteni aktakukacok nagyon nemetek (mindent
idoben, rendben, torvenyesen), de ebbe belefer,
hogy egy perccel se elobb, mint feltetlen muszaj.
Viszont ha a megfelelo helyrol rajuktelefonalnak,
akkor kepesek intezkedni. A ti cegetek nem nagy
(a neve tan nem hat magatol), onnan inkabb egy jo
organumu embernek kell telefonalnia...

Adalek az orvossagokhoz:
Gyermekunk (1eves + 3hetes) eleteben eloszor jo taknyos lett, meg minden, ami ezzel jar, irany az
ugyelet: vizsgalat, receptek... => patika -
ingyen, midnen, amit felirtak.
Par napra ra mentunk a gyerekorvoshoz
bemutatkozni (uj hely, regisztraltatni kell az
ifjusagot, nem veszhet el a voroskeresz elol).
Vegignezte az otthoni oltasi konyvecsket, nagyon
jol megvizsgalta, majd kerdezte, hogy kerunk-e
opcionalis oltast (itthon se kotelezo). Szinten
ingyen, a biztositas fedezi...
Szoval lehet draga a biztositas, de ha van a
csaladban eleg ember (2+2) akkor behozza.

Udv,
deRosa

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.07 0 0 220
Már írtam is a leendőnek. Remélem, utánajár.
Előzmény: DonQuijote (219)
DonQuijote Creative Commons License 2002.02.07 0 0 219
Guszti Bácsinak szokás szerint igaza van. Én mikor kijöttem, akkor a cég már megkapta a papirokat, tehát tudtam, hogy megvan az engedély, csak a követség tologatta még hetekig az aktákat.
Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.07 0 0 218
Mindkét tippért cuppantás!
Jajajajaj, nagyon közel van...
DonQuijote Creative Commons License 2002.02.07 0 0 217
Menjetek ki, akkor megjön a vizum :) Velem tényleg ez történt, mikor már elegem lett, kijöttem, elkezdtem dolgozni, két nap múlva telefonáltak, hogy mehetek a követségre.
A szálláshoz: itt van egy Boardinghouse nevü intézmény, ami tulajdonképpen egy apartmanszálló, nagyon korrekt hely. Mi ott laktunk egy hónapig, amig valami rendes lakást találtunk. Szálloda/panzió iszonyat hosszú távon.
Előzmény: Törölt nick (215)
Guszti Bácsi Creative Commons License 2002.02.07 0 0 216
Kérd meg a cégedet, hogy ök kint telefonáljanak rá az Ausländerbehördére, hogy mi van. Akkor hamar kiderül, hogy hogyan áll a papírod.
Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.07 0 0 215
Várjuk a vízumot...
Most épp azon filózunk, hogy akkor is kimenjünk-e, ha nem jön meg a vízum jövő szerdáig. Mert úgyis két menetben terveztük a kimenetelt, először kettecskén valami panzióba, aztán amikor lesz lakás meg óvoda, akkor hazajönnénk a kölkökért. Úgyis azt mondtuk a főnökünknek, hogy mivel az első két hétben jobbára lakást meg ovit fogunk intézni, a fizetés március 1-től legyen.
A férjem azt mondja, vízum nélkül ne menjünk, mert azt se tudjuk, megkapjuk-e, azt meg pláne nem, hogy mikor. Én meg már mennék, nem akarom tovább hitegetni azt a jóembert. Már január 1. óta vár.
Mit tanácsoltok?
Előzmény: fityisz (214)
fityisz Creative Commons License 2002.02.07 0 0 214
na mivan mááááá....
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.21 0 0 213
Bezony!
És ha tudnád, milyen jó érzés, hogy vissza- visszajön a mezőny érdeklődni, vagy csak beköszönni...
Előzmény: Guszti Bácsi (212)
Guszti Bácsi Creative Commons License 2002.01.18 0 0 212
Hello!

Vagy féléve nem jártam erre, látom alakulnak a dolgaitok :)))

Gratula!

Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.18 0 0 211
Sziasztok!
Bizony, Fityisz, eszembe is jutottál, hogy vajon mi van veled. Üdv!
DeRosa: Kösz az URL-t, felvésem!
A mi ügymenetünk kicsit más volt, mint a Tied, nálunk egyelőre csak az autónak van zöldkártyája :-)
A kinti cégtől kapott munkaszerződéssel kellett a követségre menni, plusz a gyerekek születési anyakönyvi kivonata, a mi házasságink, diplomák, doktorik. Ezeket kellett németre lefordíttatni, és nyomatékosan a figyelmünkbe ajánlották, hogy csak a tetű OFFI által készített papírokat fogadják el, saját készítésűt nem. Ezek után (bár emlékeztem arra, amit anno írtál) nem akartam kockáztatni, mert február közepén már jó lenne kimenni.
Most épp az óvodát szervezem... Ma kaptam egy válasz e-mailt a Jugendammt nemtomkijétől, de szegény olyan mértékig nem tud angolul, hogy nem lehetett kihámozni a levélből, mit akar mondani. De sebaj, e-mail cím is volt a mondandójával, most arra írtam...
fityisz Creative Commons License 2002.01.18 0 0 210
Csóka Szipolyka!

ezer éven nem jártam itt :-( Hogy vagytok kicsit beleolvastam és látom, hogy már haladgat a szekér. Gratula...

Most futok, csá

DeRosa Creative Commons License 2002.01.16 0 0 209
Gratula az ugyintezeshez. Mit is kellett pontosan
lefordittatnotok? En mindent magamnak
forditottam (angolra) + a vegere irtam vmit, hogy
kijelentem mindenfele felelosseg tudataban, hogy
stimmel. De a kovetsegre semmifele forditast nem
vittem, az csak kint kellett a cegnek.

Ha itt kint kell fordittatni valamit hivatalosan
(pl. majd jogsi,...) akkor ime egy URL:
http://www.kode-online.de/home.html
Ok kint elo magyarok, es Nemetorszagban elismert
hivatalos forditasokat (is) csinalhatnak. Es
sokkal olcsobbak, mint akiket a hivatalokban
tudnak. Nem kell elmenni hozzajuk, fax oda,
posta vissza, penz atutalva.

Udv,
deRosa

Előzmény: Törölt nick (206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!