Keresés

Részletes keresés

Bandikut Creative Commons License 2008.06.15 0 0 422
Már a tavalyi turnén is ez a cseh zenekar volt előttük (legalább is gondolom, hogy ugyanazok - két csaj is játszott benne) és Tudor Rose sem volt már velük. Mi Mestrében voltunk tavaly április 28-án, az is nagyon jó kis koncert volt.

Jövő héten Csehországban koncerteznek, Cesky Krumlovba kimegyünk meghallgatni őket, majd írok, hogy milyen volt. Ideje már az új albumnak, bár a régieket sem lehet megunni.
Előzmény: Törölt nick (420)
altos Creative Commons License 2008.06.12 0 0 421

Köszi az infókat!

 

Sir Robert egyébként maga akart elmenni, Blackmore-tól szokatlanul még szépen el is búcsuztatták!

Előzmény: Törölt nick (420)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.12 0 0 420

Nem lesz az rossz, gyerekek! Nem lesz rossz. Ott voltam a stockholmi koncertjükön, ami szerintem az egyik legjobban sikerült show volt. DVD-n meg fog jelenni. Kb. 1 órás késéssel csapott a Mester a húrok közé. Gondolom, tanakodtak, hogy mi legyen. Ritchie Blackmore iszonyúan jó hangulatban volt, nyilván ezért döntött úgy a stáb, hogy az egész anyag megy DVD-re. Jó döntés volt. Voltam már pár Blackmore konceeten, de ilyen felszabadulnak még nem láttam Ritchie-t.  Az új lemezrôl 2 nótát adtak elô. A "Toast to Tomorrow" valami zseniális. Picit más a stílus, és a dinamika letépi az ember haját. Alig várom már, hogy a kezemben legyen az új album. Amúgy teljesen lecserélôdött a banda. Systers of the Moon ki lett rúgva, Sir Robert-nek is utilaput kötöttek a talpára. Tudor Rose helyett is egy másik lány húzza a vonót. Zseniális a kiscsaj. (Miss Gypsy Rose, legalábbis Candice így konferálta be). A Geyers sem volt sehol, helyette egy teljesen új, cseh elôzenekar volt. Egyértelmûen jobbak voltak a Geyers-nél.  

 

Köszönet az új albummal kapcsolatos infókért is.

Előzmény: Törölt nick (419)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 419
Megint akad egy Rainbow nóta rajta: Rainbow Eyes.
Előzmény: Dr.W.Gy. (418)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2008.05.11 0 0 418
Blackmore's Night will release their new album, entitled "Secret Voyage", in Germany on June 27 (in Europe on June 30 and in the USA on July 15) via SPV.

According to a SPV press release: "Secret Voyage" is another kaleidoscopic musical journey through time and space, incorporating and rearranging traditional melodies from all over Europe, blending the "old" and contemporary. The brilliant guitar styling´s of Ritchie Blackmore, the enchanting vocals and lyrics of singer/songwriter Candice Night and the saturation of authentic Renaissance instruments woven throughout the melodies, create a unique style of music they call Renaissance/Folk/Rock. "Secret Voyage" consists of twelve new tracks, recorded by Candice Night, Ritchie Blackmore and their Band Of Minstrels. This musical journey is inspired by nature and incorporates acoustic and electric guitars, strings, renaissance instruments and Candice Night's ethereal voice and mystical lyrics."

"Secret Voyage" [cover] tracklisting:

01. God Save The Keg
02. Locked Within The Crystal Ball
03. Gilded Cage
04. Toast To Tomorrow
05. Prince Waldeck's Galliard
06. Rainbow Eyes
07. The Circle
08. Sister Gypsy
09. Can't Help Falling In Love
10. Peasant's Promise
11. Far Far Away
12. Empty Words
Liuna05 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 417
www.flaccus.hu itt 25% kedvezmény van a könyvre, ha interneten történik a rendelés, és lehet menni érte személyesen is, így postaköltség sincs.
Előzmény: altos (405)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 416
Egyszem lemez, a Rainbow-val. természetesen.
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 415
Mondjuk a Cornerstone tényleg jó muzsika. Jó torkú gyerek ez a Doogie White, de az az egyszem lemez egy kicsit felemás. Vannak rajta nagyon jó pillanatok, de vannak kevésbé jók.
Előzmény: altos (414)
altos Creative Commons License 2008.01.04 0 0 414

Ez óriási tévedés! Turner 92 óta csak Ritchie hívására vár! Ki is volt akadva rendesen 95-ben, de úriemberként nem panaszkodott. (Bár állítólag valami szerződése is volt akkoriban a szólópályájával kapcsolatosan...)

Amúgy imádom Doogie White-ot, igyekszem beszerezni mindent tőle, amit csak lehet, de az az érzésem Blackmore-ra valamiért nem tett túl mély benyomást....

Mellékesen annak a nagydarab svéd kölöknek sem árt már végre egy olyan pali, akivel hosszabb távon együtt tud dolgozni, persze ha Doogie-t lecserélni Candice-re, én nem tiltakoznék....:))

Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 413
Különben is, Turner szerintem el van fogalava magával, meg a szóló dolgaival...:-))
Előzmény: altos (410)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 412
A magam részéről Doogie Whitera voksolok. Hát, kell még nekem ez a Turner kurzus...:-)))
Előzmény: altos (410)
clavicula Creative Commons License 2008.01.03 0 0 411
altos Creative Commons License 2008.01.03 0 0 410

Malmsteen mellett viszont nem...

 

Azt hiszem ennek a vége Turner lesz!:)

Előzmény: Törölt nick (408)
artax Creative Commons License 2008.01.03 0 0 409

A Fires...-t es a Ghost...- el erem valahol? Mert ha rockosabb akkor lehet nekem annyira nem jonne be. Jo lenne megvetel elott meghallgatni.

A konyvszeru DVDs kiadvany milyen?

Előzmény: Cordell1 (407)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 408
Szerintem az első kettő lemez a legjobb. Valahogy úgy érzem, a Fires... óta stagnálnak, semmi újat nem bírnak behozni. Nem tudom, meddig lehet még ezt húzni. Szerintem Blackmorenak össze kellene szedni a Rainbowt megint. Doogie White ráérne a Cornerstone mellett.
Előzmény: Cordell1 (407)
Cordell1 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 407
A Shadow album volt az első lemezük 1997-ben, itt még nem annyira forrott kia csapat, de nagyon jó dalok vannak fenn a cd-n. A második, a Violet Moon már egy lépés volt a közép-európasi népzenék felé...ezt én valahogy gyengébbnek érzem, mint a Shadow lemezt.
A Fires egy új, rockosabb világot hoz fel, itt már jól hallható a különbség a kezdeti idők és az eltelt 4 év között, ezt a világot viszi tovább a Ghost of the rose, amit én a legjobb lemezüknek tartok, a Village Laterne is jó, de nem üti meg a Ghost szintjét.

artax Creative Commons License 2008.01.02 0 0 406

Most talaltam ra erre a Topicra.

Jomagam is nagyon szeretem ezt a zenet. Igaz csak az Ultimate Collection van meg eredetiben igy az Under a Violent moon-t es a Shadow Of The Moon-t ismerem nagyon alaposan.

Milyen a tobbi album? Azok is ilyen kellemes antidepreszans hatasu vidam zenek?

Most lattam a Mediaban azt a konyvszeru DVD-s kiadvanyt.

Azon mi van? Milyen?

Egyebkent most is Blackmore's Night szol immar ket napja :)

altos Creative Commons License 2007.12.28 0 0 405
Kösz az infot!
Előzmény: Törölt nick (404)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.28 0 0 404

Figyelem!

 

Egy bizonyos Németh Géza tollából megjelent minden idők legnagyobb gitárosának, Ritchie Blackmore-nak életrajzi könyve. Nemes egyszerűséggel a címe: Blackmore. Az Alexandrában már kapható. Szerintem érdemes elolvasni.

Cordell1 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 403
egy kis türelmet, meglesz
Előzmény: RÉMES (402)
RÉMES Creative Commons License 2007.11.10 0 0 402

Helló

 

 

Már több órát próbálgattam, de nem jövök rá, hogy hogyan. Légyszi segíts!

Regisztrálni kellene?

 

 

A múlt héten kaptam gey DVD-t, a Castles & Dreams-t. Most próbálom meg áttenni a zenét CD-re. (autóhoz)

 

Köszi.

Előzmény: Cordell1 (401)
Cordell1 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 401
a cd leszedhető:

http://mysolitaryground.blogspot.com/search/label/Blackmore%27s%20Night
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2007.10.23 0 0 400

As announced on the band's website, Blackmore's Night will release "Paris Moon", a long-form concert DVD/CD shot September 20, 2006 at Paris, France's famed Olympia, on November 2 in Germany, November 5 in the rest of Europe and November 6 in the USA.

 

"Paris Moon" tracklisting


DVD (Running Time: 128 min.):
01. Introduction
02. Past Times With Good Company
03. Rainbow Blues
04. Play Minstrel Play
05. World Of Stone
06. Under A Violet Moon
07. Soldier Of Fortune
08. Durch Den Wald Zum Bachaus
09. Diamonds & Rust
10. Minstrel Hall
11. Home Again
12. Streets Of London
13. Renaissance Faire
14. Keyboard Solo
15. Ariel
16. Loreley
17. The Clock Ticks On
18. Fires At Midnight
19. St. Theresa
20. The Village Lanterne

CD:
01. Past Times With Good Company/Rainbow Blues
02. Play Minstrel Play
03. World Of Stone
04. Under A Violet Moon
05. Minstrel Hall
06. Home Again
07. Ariel
08. The Clock Ticks On
09. Fires At Midnight
11. The Village Lanterne [studio version]*
12. All Because of You [radio edit]*
13. The Village Lanterne [enhanced video track]*

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 399
Sziasztok!

Most hallgattam éppen a Shadow Of The Moon c. nótát. Azon töprengek, hogy vajon miért nem tudom megunni én ezt a dalt. Aztán rájöttem.
Az egyik ok valószínüleg az, hogy ez a BN talán legjobban sikerült, legjobban hangszerelt alkotása. De aztán az is lehet, hogy egyszerűbb oka van ennek. Magam részéről iszonyú lázban voltam, amikor meghallottam, hogy Ritchie Blackmore, akit már akkor a világ legjobb gitárosának tartottam, amikor még csak a Deep Purple-ből ismertem. A Rainbow-t már jóval az első BN korong megjelenése után kezdtem összegyűjtögetni. Amikor meghallottam, hogy akusztikus jellegű, pláne reneszánsz hangulatú a lemez, egyszerűen nem bírtam magammal. Azt hittem, sosem érek haza Pestről Pécsre. Akkor még a Nagy Faluban tanultam. Névnapi ajándékként otthon vártak az új Blackmore albummal.
Első a megtekintés. Hyperigényes, hangulatos borító. Remegő kézzel raktam be a CD lejátszóba. Felvezetésként megszólal egy madolinra emlékeztető hangszer, majd egyszer csak egy ütősebb dobütésre belép a többi hangszer, már ekkor teljes testem lúdbőrözöm. Szinte ugyanekkor mindent elsöprő dinamikával belép egy fémhúros akusztikus gitár. Majd a szimfónikusokat imitáló elektromos orgona. Ilyen nincs. Készen vagyok. Aztán belép egy kristálytiszta alt hang. Végem van.
Aztán tovább hallgatva ezt a mesterművet, a 12. nótánál, a Mond Tanz-nál ugyanerre a témára bukkanok, de ezúttal csak Ritchie Blackmore előadásában. Cserben hagytak a szavak, megadom magam. Na látjátok, bmeg, ezért szeretem én Ritchie Blackmore-t. A neten rábukkantam egy interjúsorozatra, melyben Ritchie Blackmore-t méltatták. Az egyik kritikus azt mondta, hogy ilyen gitáros nincs még egy, és nem is lesz. (Peddig akkor még nem is volt Blackmore's Night). Igazuk van.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 398

Sziasztok!

 

Új albumról tudtok valamit? Jövőre talán már várható lesz.

 

altos Creative Commons License 2007.05.04 0 0 397
Nem, ez a régiről (The Village Laterne) egy single.
Előzmény: Törölt nick (396)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.04 0 0 396
Ez valami előzetes az új lemezhez?
Előzmény: Cordell1 (395)
Cordell1 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 395
Megjött az Olde Mill Inn kislemez(Egy Subway To Sally lemezzel együtt:)..érdekes a német változat..Candice ahogy látom, nem igazán ismeri a nyelvet..és elég angolos az akcentus....
altos Creative Commons License 2007.04.16 0 0 394
Május 1.-én már biztos nem. Állítólag összi dátum összehozásán dolgoznak még, de az is bizonytalan. Mindenesetre ha már egyszer kirakta a szervező a weboldalára a hírt hogy lesz, akkor korrektebb lenne, ha utána mondana valamit arról is hogy nem, vagy később. Sajnos a Concerto nem elég hogy szervezés szempontjából a leggyengébb koncertszervező, de a korrekt tájokoztatás sem az erős oldala...
Előzmény: clavicula (393)
clavicula Creative Commons License 2007.04.16 0 0 393
Szerintem nálunk tuti nem lesz koncert... Sehol semmi említés....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!