Keresés

Részletes keresés

wamzer Creative Commons License 2004.12.07 0 0 168

na nem. Anettka a magyar űrhajózás Patrubány Miklósa. Tevékenységével megcsúfitja az igaz ügyet, lehet, hogy anettka gaz, nemzetrágó motorosügynök.

 

Űrhajó!

 

(amúgy - topicbeli hozzáállásomtól teljesen függetlenül - gyakorlatilag minden nap összefutok a Magyar Ürkutatási Tanács elnökével :)

 

Előzmény: Tibó (167)
Tibó Creative Commons License 2004.12.03 0 0 167
Ja, ezek csak Anettka miatt rajonganak itt, mar en is regen tudom...
Előzmény: Don Valentino (166)
Don Valentino Creative Commons License 2004.12.03 0 0 166
A nagyvárosi benzingőzben születtél
Úgy hívnak motorizált nemzedék
Miért lett a te életed olyan más
Mindenütt csak rohanás, hajsza a pénz után

No, hát csak a hétvégi választás miatt tartom kicsit aktuálisnak a topicot. Meg már majdnem elfelejtettem, hogy vannak itt mocskos űrhajósisták, meg igaz hazafi motorosok is. Arról nem beszélve, hogy Anettkát senki sem veszi komolyan.
dejo Creative Commons License 2004.07.02 0 0 165
No ez érdekelne?
Ufonautákkal is találkoztál már?
Valamikor a 90-es évek elején indult az MVMK-ban egy Déri János UFO Klub. No én és a feleségem néhányszor ementünk oda. Előadásokat tarottak neves UFO kutatók, mint pl. Horty Miklós egyik tisztje Keviczky Kálmán, aki Amerikába emigrál és miután 90-ben megtörtént nálunk a "csoda" hazajött, hogy itt kábítsa a parasztott, mert gondolom Amerikában már senki sem hitt neki. Szóval diáról vetitett mindenfále angol nyelvű, CIA-s fejlécű dokumentumokat és raccsolva, kissé törve a magyart azt állította, hogy ez bizonyíték arra, hogy 40 éve itt jártak az UFO-k.

Másik alkalommal az a szivar tartott előadást, akiből a Friderikusz showban a gabonakörök kapcsán hülyét csináltak a gimis srácok. Az el is vitte volna az egész nézőközönséget (voltunk vagy 200-an) a Holdra, csak előtte közel 3 órás előadást tartott, aminek kb. egyharmada magnófelvételek bejátszása volt, amin maga Jézus Krisztus (egy médiumon keresztül) méltatta az ő tehetségét. Szóval a Hold sétát kihagytuk, mert a feleségem akkor várta első gyermekünket és nagyon elfáradt a hosszú ülésben. Különben a baba másnap hajnalban megszületett és ma 11 éves.

Szóval addig hittem az UFOkban amiíg nem kezdtem el komolyabban érdeklődni iránta.
Illetve most is hiszek, csak abban nem hiszek, hogy ilyen sok 3-adik tipusu találkozás történt már.

Különben már én is láttam olyan repülő tárgyat amiről nem tudtam, hogy mi az. Tehát számomra nem azonosított repülő tárgy volt, azaz UFO.
Előzmény: Don Valentino (163)
Papci Creative Commons License 2004.07.01 0 0 164
Miert nem hivtad el ide a topicba? :-))
Előzmény: Don Valentino (163)
Don Valentino Creative Commons License 2004.07.01 0 0 163
Én már láttam UFO-t. De tényleg. Be is fostam rendesen.
Előzmény: dejo (162)
dejo Creative Commons License 2004.06.30 0 0 162
Kedvenc topikunk több mint egy éve punnyad.
Van még benne szufla így nyár közepe felé vagy várjunk az újraélesztéssel őszig?

Addig is egy kis dalocska, aminek ide illő hangulata van:
"...Mindenki elhagyta a földet,
az autók a sztrádán üresen jönnek;
és én még most is az üléshez kötve
A biztonsági öv lefog
Félek, ez így nem jó
de ha nembaj, nekem nyóc!
Félek katicabogárka, Ez így nem jó
Szállj el! Szállj el!"

By Rice-Rice: Katicabogárka
wamzer Creative Commons License 2003.05.13 0 0 161
Milyen kommunista tempó? A szojuz kurva jó kis gép. Egyszerűen irígy vagy. 500 km tévedés meg, próbáld meg motorral csinálni, órákat motorozhatsz, én meg egy mozdulattal korrigálom.
Előzmény: Don Valentino (160)
Don Valentino Creative Commons License 2003.05.13 0 0 160
Kommunista tempoban nyomod. A regi beidegzodesek. Az orosz urkutatas mindenekfelettisege. Legutobb csak 500 km-et hibaztak...
Előzmény: wamzer (159)
wamzer Creative Commons License 2003.05.13 0 0 159
Ja, a fénykép, figylelj:

látod, teljesen jó állapotban van, garázsban tartott:

a múltkor terttem vele egy kört:

meg ezt figyled, nagyon lehet vele májerkodni a csajoknak, milyen sejtelmes már a ködben

Előzmény: Don Valentino (157)
dejo Creative Commons License 2003.05.13 0 0 158
Az egyik kedvenc sorozatomból a Startrek Voyagerből sikerült megszereznem vagy 130 részt avi-ban. Az első és az utolsó megvan, de közben hiányzik néhány tucat. Részenként 180-230 MB, összesen majdnem 17 GB.
Most archivalas előtt állok! Vagy 30 db CD-re menne fel, mert ugye nem tudom 100%-ig kihasználni a CD-ket, mert filmet elvágni nem akarok.
Gondolkodom még a DVD-ben is abból kb. 4 db elég lenne, de akkor még DVD olvasót is vennem kellene, amit előbb utóbb mindenképpen megteszek.
Hár űrhajó témában ilyen kellemes gondjaim vannak, míg motor ügyileg továbbra is csak arról a Hoffer traktor hangú vacsakról tudok beszámolni, amit a kedves szomszédom kedvtelésből bőget az ablakom alatt.
Tudom nem a motor tehet róla, hanem az aki megtervezte és gyártja, mert nem méretezett hozzá megfelelően hangtompítós szívó és kipufogó rendszert. A szomszéd meg egy angyal csak egy baja van, hogy túl közel lakik hozzám és az ablakom és a motor között nagyon kicsi a távolság, kb 3 méter.
Don Valentino Creative Commons License 2003.05.13 0 0 157
Hol a fenykep rola?
Előzmény: wamzer (156)
wamzer Creative Commons License 2003.05.13 0 0 156
Huhh, télleg. Nahátakkor:

Sziasztok!

Egy Szojuz ZQVSZSZSZR-47687 modell, megkímélt állapotban, egyszer futott, kétüléses, "Stratosphera-burn-red" fényezéssel, eredeti orosz matricákkal, elso tulajdonostol eladó.

Tuning: házilag ráépített holdkomp, és űrsikló dokkolóegység

tuti vétel, 15000 méteren húz, mint az állat!

Előzmény: _LaJoS_ (155)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.05.13 0 0 155
A motoros megint akcióznak. Ne hagyjuk!

:)

dejo Creative Commons License 2003.02.14 0 0 154
Egy jó űrhajós --mint példáúl Prix kapitány azaz Papp János--, meg akár alamóniumból készült magyar gyártmányú űrhajóval (Unipress kávéfőző) is tud repülni. Ha emlékeznek még rá az öregebbek.
Tibó Creative Commons License 2003.02.13 0 0 153
Tájékozódj, ne tajtékozódj!
Előzmény: wamzer (151)
dejo Creative Commons License 2003.02.13 0 0 152
Figyelj haver! Már a Lajos által felvázolt szuper biztonságos űrhajó is közel áll a tökéleteshez, de ha emlékeztek még Mézga Aladár Guliverkli névre keresztelt csodajárművére, na az eddig a csúcs.
Gumiból van, tehát nem csap bele a villám, nem marják szét a vegyileg aktív anyagok és nem törik össze, ha jégtömbbel vagy bármi kemény tárggyal ütközik, mert minden lepattan róla. A légkörbe történő belépéskor sem forrósodik fel, mert levegővel van felfújva miáltal nagyon könnyű és lassan süllyed.
Ezzel a mai 6 mázsás motorok nem tudják felvenni a versenyt.
Előzmény: Tibó (150)
wamzer Creative Commons License 2003.02.13 0 0 151
Te rafinált!
Előzmény: Tibó (150)
Tibó Creative Commons License 2003.02.13 0 0 150
Ráadásul rendkívül ocsmány...
Semmi esztétikai érzéke nincs ezeknek a konzervdoboz funnereknek.
Előzmény: Don Valentino (149)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.13 0 0 149
Hat nem tudom, hogy egy szeriatartozekaiban soszoroval is felszerelt urhajo biztatobb-e, mint az eddigiek. :o)
Előzmény: _LaJoS_ (147)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.02.13 0 0 148
Dejo, az az igazság, hogy ezek a motorosok nem tudnak minőségileg újat hozni. Bezzeg mi :)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.02.13 0 0 147
Na, mostantól majd aligha panaszkodhattok arra, hogy nem elég biztonságos egy úrhajó. Sztem a múltkori katasztrófa után olyan biztonságos űrhajókat fognak építeni, hogy csak még. Ezt a topikindító hozzászólásban látható képre rá is vezettem, mint az alant látható.

Mit tudunk a Columbia tragédiájának okáról? Több feltételezés is napvilágot látott: az eddigi elképzelések szerint a felszálláskor levált szigetelőhab, egy jégtömb, esetleg valamilyen légköri jelenség sérthette meg a szárnyat.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

No, lássuk csak.

A piros nyíl azt a villámhárítót jelöli, amely a magaslégköri villámcsapásokatt hivatott kivédeni.
A kék nyíl a szigetelőhab megfelelő odarögzítésére szolgáló szigetelőszalagot mutatja, míg a fekete nyíllal jelölt sószóróbó kiáramló só felolvasztja a jeget, ily módon az összes lehetséges katasztrófaforrás kiküszöbölésre került.

dejo Creative Commons License 2003.02.13 0 0 146
A szelíd űrhajósok (eredeti címén Easy Astronautas), az ám a jó MOZI-fílm!
Előzmény: Don Valentino (145)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.13 0 0 145
Motor.
Előzmény: wamzer (144)
wamzer Creative Commons License 2003.02.13 0 0 144
Mit nyissz? Űrhajó. És kész.
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.12 0 0 143
Nyissz.
Előzmény: Tibó (142)
Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 142
És hány ember motorozik, és hány ürhajózik?
Tudom-tudom nyissz...
Előzmény: dejo (141)
dejo Creative Commons License 2003.02.12 0 0 141
Hány ember halt eddig meg ürhajóbalesetben és hány motorbalesetben?

Tudom, tudom.. Nyisz! Itt hagyjuk abba!
:-{)E

Előzmény: Don Valentino (139)
Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 140
Helyes, okos beszéd!
Előzmény: Don Valentino (139)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.12 0 0 139
Hat en nem ulnek a mostani robbanas utan egy ideig urhajoba. Csak motorra. :o)
Előzmény: dejo (138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!