Keresés

Részletes keresés

ULAIVA Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1892

Fogadd mély együttérzésem e csapás miatt, de nagyon várom, hogy felépülj a hajtépésből és bírd újraírni a kisregényt!

Előzmény: Imelda Green (1890)
RhB Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1891

Na akkor leírom ide is (ez legalább az ötödik topik):

 

Ha sokáig írsz, általában elszáll az elküldéskor. A megoldás az elküldés előtt egy Ctrl-A (teljes szöveg kijelölés) és Ctrl-C (kijelölt szöveg másolása). Ha elszállt, akkor kezdesz egy új hozzászólást és Ctrl-V-vel bemásolod az elmentett szöveget, ezután már menni fog.

 

Tehát ha jó sokat írtál ill. régóta írsz (a kettő általában együtt jár, de lehet, hogy csak közben mást is csinálsz), praktikus az elküldés előtt ezt a Ctrl-A és Ctrl-C lépést megtenni. Nem mindig száll el, de az ördög nem tentikél...

 

Amúgy meg már itt is említettem, csak talán neked elsikkadt a hozzászólás alján, de esőjáró reagált rá... :-)

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=117138692&t=9036959

 

 

A másik megoldás lehet ha pl. a Notepad-ban (Jegyzettömb) írod be a szöveget, és onnan másolod be, akkor csak el kell küldeni. A Word-del vigyázni kell, mert a mindenféle vezérlő karakterektől teljesen szétzuhanhat itt a Zindexen, a Notepad viszont tisztán csak a szöveg.

Előzmény: Imelda Green (1890)
Imelda Green Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1890

hahó! szépek a képek!

A München-review-val még várnotok kell egy kicsit, mert pont most pötyögtem be egy kisregényt ide, és egyszer csak az index úgy döntött, hogy elszáll. Most inkább a hajamat tépem, ahelyett, hogy újraírom :)

ULAIVA Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1889

Ó. le vagyok nyűgözve, köszi!

Előzmény: RhB (1888)
RhB Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1888

Caroline - eleinte csak vonogatott:

 

 

 

...aztán dalra fakadt:

 

 

Előzmény: RhB (1887)
RhB Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1887

Na akkor egy pár korábban beígért fotó, először a fiúk...

 

Pengetnek:

 

 

 

Vonogat:

 

 

 

Püföl:

 

 

 

Néha püföl, néha teker:

 

 

 

A háttérben fújja a magáét:

 

 

 

Az előtérben vonogató hölgy majd a folytatásban...

 

RhB Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1886

Nekem "sajnos" :D nem fért bele a képbe az egész színpad. :-))) - bal, közép, jobb...

 

 

Előzmény: ULAIVA (1885)
ULAIVA Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1885

Most ért el hozzám a 27-i koncerten készült pár fotó, ilyen messze volt tőlünk a színpad:

 

                                            

A skót Creative Commons License 2012.04.14 0 0 1884

Megtaláltam, köszi. :)

 

Nos, ha jól sejtem, épp valahol a ráadás környékén tarthatnak...hejj be irigyellek én mostan! :) Várjuk majd a beszámolót!

 

 

Előzmény: Imelda Green (1882)
RhB Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1883

"Valami vörös hajú nő koncertezik arrafelé :)"

 

 

Ő lenne az? :-)

 

http://www.toriamos.com/

 

Vagy mégse, elvileg ő nem koncertezik most... De akkor ki lehet az?

 

 

Más: tessék erőteljesen koncertrálni a QR-es jelszóra, fel kéne egy kicsit dobni ezt a topikot is:

 

http://boards.quinlanroad.com/eve/forums/a/tpc/f/8221037022/m/9643930177

 

Persze a többiek is írhatnak. :-) Amúgy kezdem sejteni, miért nem olyan pörgős ez a fórum, én kedden írtam be, mára jutott át a moderáción...

 

 

Holnap én is megyek koncertre, már fogalmazom az angol mondatokat, amivel átadom a CD-re felírt koncert fotókat. :-)))

 

Előzmény: Imelda Green (1882)
Imelda Green Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1882

Sziasztok, én is nagyon jól éreztem magam a topik talin, legyen máskor is!!

 

Skót barátom, Fideliot kell keresned, az F valóban stimmel!

 

Képzeljétek! egy enyhén őrült, de nagyon spontán döntés eredményeképp a hétvégét Münchenben fogom tölteni. Valami vörös hajú nő koncertezik arrafelé :)

Előzmény: A skót (1881)
A skót Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1881

Sziasztok!

 

Én is örülök, hogy megismertelek benneteket, már amennyire lehet így egy-másfél óra alatt.:) Eléggé fáradt voltam, utólag is elnézést a kicsit kómásSkótért.:)

 

Imelda: mi is volt az újság címe? Fausto? (az F-ben biztos vagyok :D) Ha van bármi programajánlat klasszikus zene témában, jöhet!

 

Skót

 

 

RhB Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1880

Esetleg jövő szerda? :-)))

 

Én is nagyon jól éreztem magam, jó lenne egy picit sűrűbben tartani ilyen topiktalikat. Esetleg kicsit nagyobb létszámmal. Amúgy tegnap este esőjárót kineveztem topikanyunak, olyan ügyesen megszervezte ezt is... :-)))

 

Eső, küldj egy emailt lécci, kéne majd az email címed!

 

Előzmény: esőjáró (1879)
esőjáró Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1879
Nagyon jó kis találkozó volt, örülök, hogy Imelda-val sikerült személyesen is megismerkednem. Remélem, megismételjük még. :)
RhB Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1878

És melyik részében lenne a találka? Még a múlt hét elején, mikor a közelben voltam mobilt venni (ez azt is jelenti, hogy hívni is lehet megint, nem csak SMS van :-), megnéztem a helyet kívülről. Mintha lenne egy étterem része, meg egy "másik", bejárat a mellékutca felöl. Azért érdekes lesz megtalálni egymást... :-)

 

Esőt meg fogom ismerni, talán Imeldát is (velük megvan a mobil kapcsolat), Skóttal esély sincs.

 

Itt vannak nálam pendrive-on a koncert fotók, ha valakinél lesz laptop, akkor meg lehet nézni.

 

 

A korábban-nem-annyira-figyelők kedvéért: 06-20-3294475.

 

 

Más: írtam posztot a QR-re, ne csak eső hozzászólása legyen ott, de ez jelenleg engedélyezés alatt...

 

 

 

Előzmény: esőjáró (1877)
esőjáró Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1877

Én mindenképpen jövök, igyekszem pontos is lenni, de lehet, hogy csúszni fogok, attól függ, hogy ér haza a váltás. :)

 

Asztalt nem foglaltam, mert az elmúlt évtized tapasztalatai azt mutatják, hogy az ilyen topictalálkozók meglehetősen szűkkörűre sikerülnek, már ha összejönnek egyáltalán. :D 

 

RhB-t meg fogom ismerni, de Skót miatt izgulok egy kicsit, elvégre valamikor a múlt évtized elején találkoztunk. :D

A skót Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1876

6-ra nem tudom, odaérek-e, igyekszem, főleg mert csak max 8ig tudok majd maradni... Esőjáróval majd telefonzultálunk, váratlan krízis esetén :)

Előzmény: RhB (1870)
syrius Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1875

Vörös Rébék KOncz ZS-val gyönyörű. Viszont sajnos szerdán másirányú elfoglaltságunk lészen. Remélem azért összejönnek a hívek és jól fogjátok érezni magatokat.

Előzmény: Imelda Green (1874)
Imelda Green Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1874

Tudok róla :) De attól még Loreena is megcsinálhatja! De a Vörös Rébék vagy az Ágnes asszony is megfelel nekem, vagy bármi más. Szeretem az Arany-balladákat. Csak éppen a Walesi bárdok egy kicsit témába vág neki. 

Előzmény: syrius (1872)
RhB Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1873

A hozzászólásodból csak egy valami maradt ki: jöttök-e loreenával topiktalira?

 

Előzmény: syrius (1872)
syrius Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1872

Imelda:

Azért az álmodnak volt valós alapja, mert a Walesi Bárdok-at egy angol zeneszerző, Karl Jenkins megzenésítette és művét elő is adták tavaly a MÜPA-ban. Jenkins a 70-es évek jazz-rock hullámán nevelkedett, kiváló Nucleus együttes törzstagja volt, kiválóan fújta a szopránszaxofont és az oboát. (A "We'll talk about it later" lemezük a műfaj kulcslemeze, bár nem biztos, hogy a Loreena rajongók falni fogják)

Sophie:

elolvastam és biztos, hogy másokkal együtt maximálisan megértettük :-)

 

Előzmény: Imelda Green (1864)
RhB Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1871

...bcs, már másolni sem tudok... Szóval adjatok hozzá az alábbi szöveghez egy c megy egy s betűt...

Előzmény: RhB (1870)
RhB Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1870

Hát csak infó morzsák vannak. Először volt ez:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117104732&t=9036959

 

 

Aztán el lett tolva egy héttel holnapra:

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=117235891&t=9036959

 

 

Ezek alapján nekem a "Bekett-ben 18 órától" verzió áll össze. Az eddigi jelzések alapján jön esőjáró - neki muszáj -, te meg én (ez utóbbit nem kell félreérteni ill. kiragadni a szövegkörnyezetből :-). Sophie biztos nem jön, Imelda talán, más meg nem reagált... :-(

 

Azt nem tudom, van-e foglalt asztal 50 főre, vagy csak úgy beesünk, aztán majd csak lesz valahogy?

 

Előzmény: A skót (1869)
A skót Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1869

Nos akkor: hánykor, hol, ki? :)

RhB Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1868

Ha jól sejtem, te nem áztál bőrig a Margitszigeten. :-)

 

 

"és minden pillanatot meg akartam jegyezni......a színpadon a lámpások derengését."

 

Na, ebben megpróbálok segíteni...

 

 

Majd jönnek még képek, csak nem jutok hozzá...

 

Előzmény: from-sophie (1865)
from-sophie Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1867

Igen, tudtam, hogy valamit elfelejtettem... De már válaszoltam is az e-mailre. :)

 

Nagyon szívesen mennék, viszont (sajnos vagy nem :)) Erdélyben leszek egész héten. De mindenki érezze jól magát, aki ott lesz, a következő topiktalira pedig igyekszem szabaddá tenni magam.

Előzmény: RhB (1866)
RhB Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1866

A képeket (március 28-án küldtem el őket) megkaptad? Ugyanis nem reagáltál rá eddig... :-)

 

Topiktalira jössz?

Előzmény: from-sophie (1865)
from-sophie Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1865

Sziasztok!

 

Eddig sajnos nagyon el voltam havazva... Úgyhogy kis késéssel bár, de én is megírom a tapasztalataimat a koncertről és a dedikálásról. :)

 

 

Kb. egy órával kezdés előtt már ott csöveztem az Arénánál, félpercenként hívtam sírva az ismerőseimet, hogy én ezt már nem bírom idegekkel, túl sok lesz nekem, hogy élőben is látni fogom Loreenát... Akire 3 éve vártam, aki tudtán kívül annyit segített a zenéjével... Bementem az Arénába, és minden pillanatot meg akartam jegyezni. A hostessek zöld ingjét, az árusoknál szóló Alhambra DVD zenéjének hangulatát, a színpadon a lámpások derengését.

 

Majd elkezdődött a koncert... Az első két hang után elkezdtek potyogni a könnyeim. Tényleg hihetetlen volt, hogy ott vagyok, hogy élőben fogom hallani Loreenát. Amikor bejött, és elkezdte énekelni a Bonny Portmore-t... A Highwayman-t... Sorra a kedvenceimet... Én csak ültem ott és szívtam magamba a Zenét. (Az új albumon lévő dalok hihetetlenek voltak. :) És a hegedű-gitár párosítás a Bonny Swans-ban.)

 

Ezután (hallgatva rátok) rögtön megkéreztem az infópultban, hogy lesz-e dedikálás, azt mondták, lesz, de nem tudják, mikor. Gondoltam, már nem ezen a fél-egy órán fog múlni, ha eddig kibírtam... Szóval - a tömeggel szemben - rohantam vissza. Odaértem a "nagy szürke ajtókhoz", de azt hittem, rossz helyen vagyok, ugyanis csak pár ember állt a sorban. Mögöttem egy kedvesnek tűnő úriember állt (világos, kockás ing, szemüveg, sötét nadrág, drapp kabát - gyanús volt, igen... :)). Megkérdeztem, van-e fényképezőgépe, és hogy lefényképezne-e a művésznővel. Igent mondott.

 

Ekkor megindult a tömeg... Bemondhatták valahol, hogy lesz dedikálás. Pedig olyan kis családias lett volna... :) Majd megjelent Loreena. A második voltam a sorban, és mikor odaléptem, leblokkoltam. Meg is mondtam neki, hogy évek óta tervezgetem ezt a pillanatot, és most... Meg sem tudok szólalni. Erre nevetve azt mondta, hogy ő is csak ugyanolyan ember, mint én. Pár mondatot váltottunk, majd közös kép velem, aztán RhB-val.

 

Ezután e-mail címet cseréltünk a kedves úriemberrel. :) És futottam, hogy elérjem az utolsó metrót.

 

A Parting Glass-szal a fülemben aludtam el...

 

 

Nem tudom, hányan olvastátok végig. Kicsit hosszú lett, meg érzelgős, de szerintem ha valaki, akkor ti megértitek... :)

Imelda Green Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1864

Csak onnan jutott eszembe, hogy ma azt álmodtam, hogy Loreena megzenésítette a Walesi bárdokat, mire reggel az a gondolatom támadt, hogy elküldöm a verset a Quinlan Road-nak, de ha megvan neki, akkor nem érdekes.

Jó ötlet volt tőletek az a könyv!

Előzmény: A skót (1863)
A skót Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1863

Jól emlékszel, én voltam az. :) Esőjáró (és az összes magyar Loreena-fan) nevében! Azt hiszem magyar költők antológiája volt, angolul...

Előzmény: Imelda Green (1862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!