Keresés

Részletes keresés

fideszpolitikus Creative Commons License 2001.05.11 0 0 27
Végre megszólalt valaki az éhezők nevében is!

:O)))

Előzmény: RikiTikiTévi (26)
RikiTikiTévi Creative Commons License 2001.05.11 0 0 26
Kedves Topikusok!

Ilyen komolytalanságokat írtok, pedig ... Szerintem az lenne a megfelelő, ha az ország népét rátérítenénk a mohamedán hitre. Torgyán lenne a pasa, vagy rádzsa.

Képzeljétek el Cseh Mariskát, aki mint első feleség ellejti a hét fátyoltáncot lenge alsóneműben. T.J.-nek már úgyis van háreme, úgy mint Maczó Ági, Liebmann Katalin, aztán számításba jöhet még H.ribanc, esetleg Lujzika, a többi meg majd jelentkezik.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 25
Szerintem lehetne legitim király magyar is, nem csak Habsburg: Zámbó Jimmy elsőszülött gyermeke... :)
Tgyta Creative Commons License 2001.05.11 0 0 24
Fenség!

Vitam et sangvinam!

Előzmény: Hedonista ribanc (21)
Tgyta Creative Commons License 2001.05.11 0 0 23
Látod, látod ez a sok nikkelő hogyan poénoskodik. Pedig ez komoly. Szerintem egy valaki jöhetne számításba. Torgyán Józsi bá. Ö már minden volt.

Volt már:
– sztárügyvéd,
– hededüművész,
– vőlegényszerszám,
– féregírtó,
– Fradi elnök,
– Miniszter,
– frakcióvezető,
- még pártelnök.

Ö egy kipróbált ember. Kipróbálták és semmire nem lehetett használni. Királynak pont megfelel, mert bebizonyítja, hogy királyi vér csörgedezik az ereiben.

Torgyán király, volt miniszter
Vágtat zöld traktorán,
Hadd látom, hogy mennyit ér
A magyar mezőgazdaság,

Van-e ott folyó, s földje jó,
Legelőn fű, Kövér,
Használt-e a megöntözés
A pártos Fradi vér.


Előzmény: djkalo (-)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2001.05.11 0 0 22
8. Stabilitás jelent. Már ezért az egyért megérné.
Előzmény: djkalo (-)
Hedonista ribanc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 21
Nem bánom legyen királyság. De a királyt mindenképpen megszerzem magamnak férjemül. Aztán kinyíratom egyik szeretőmmel és királynőtök leszek. Már most elvárom, hogy így szólítsatok, különben annyi nektek.
Bard Creative Commons License 2001.05.11 0 0 20
Mint ahogy ez 1848-ban történt. A nemesek lemondtak az adómentességükről
Előzmény: Bard (19)
Bard Creative Commons License 2001.05.11 0 0 19
Na tegyünk egy próbát, hátha lesz még ebből valami...

djkalo:

1, igy van.
2, Én nem akarok hirverést. Én nem akarom eladni ezt az országot, hanem nyudgodtan akarok élni benne. Akkor minek reklámozzam? De ez mellékes.
3, Igy van, de megintcsak nem ezért érdekes a dolog...
4, Igen. De ez egyúttal azt is jelenti, hogy alkotmányos módon soha nem lett Magyarországon megszűntetve a királyság. A jogfolytonosság 1947 óta (asszem) áll fenn.
6, Hát ezt nemtudom, de megintcsak azt hiszem nem ezen múlik...
7, Ez megitélés kérdése...

PuPu:

egy nagy baj van, hogy számításba legitimációs okokból csak Habsburg jöhet,

Ez a probléma felmerült már az Első Világháború után is, és nagyszerűen megoldották a dolgot. Az USA magyarországi nagykövete mondta akkor, hogy magyarország rendelkezik a királyság minden előnyével, de nélkülözi annak hátrányait. (magyarán amíg nincs megfelelő király, addig kormányzóság van)

geszthi:

Aztan ha van kiralyunk akkor nemesseg is jon hozza nem? No meg csak az kellene, hogy azt is visszahozzuk! Igen alassan grof ur kerem alassan! No azt nezd meg, hogy ezt mikor szavazza meg neked a lakossag!

A magyar történelmi alkotmány jellemzője, a jogkiterjesztés elve. Vagyis ez azt jelenti, hogy a nemzetet a nemesség alkotja, de ez azt is jelentheti, hogy az egész lakosság a nemességhez tartozik! Mint ahogy ez 1948-ban történt. A nemesek lemondtak az adómentességükről, es az egész lakosság a nemzet részévé vált (jogi értelemben), vagyis nemes lett. Vagyis a királyon kívül senkinek nem kellene speciális jogokkal bírnia, és ehhez nem is kellene a régi alkotmányunkat megerőszakolni, mert abból következne mindez.

leha:

alkotmányos monarchia? minek? hagyománya nincs, király nincs akkor minek kéne egy országot megerőszakolni; hagyományokat, plusz kiadásokat ráerőltetni és még ráadásul a királyt is meg kéne találni

Ez baromság. Az alkotmányos Monarchának Európában Anglia mellet Magyarországon van a legnagyobb hagyománya. Csak éppen az elmúlt 50 évben megszakadt a jogfolytonosság. Azt valóban nem tudom megmondani, hogy mennyi ideig lehet visszaállítani, de ez azthiszem, csak akarat kérdése.

Lujza71:

Ha a király kap,vissza a nemesi birtokokat és az azért nem lenne semmi.

A magyar történelmi alkotmány szerint a birtokok a Szent Korona tulajdonát képezik, tehát a királynak abszolúte nem kell birtokokat visszakapnia...

Szerinted hány % nem nemesi származású ember tűrné el a feudaliztikus hatalmi címek rangok visszaállítását?

A feudalizmusnak a királysághoz semmi köze! A királyság visszaállitása nem jelentene társadalmi visszafejlődést. Nem kerülnénk vissza a feudalizmusba, stb. stb. Lásd a felsorolt Eu-tag országokat.

Bard

salez Creative Commons License 2001.05.11 0 0 18
igen, ezt én is furcsálltam, de van egy másik "restaurációs topikban" egy link, amely egy magát "ultrakonzervatív"nak nevező társaságé.
három dolog maradt bennem:
- mindent kifejezést latinul írnak
- vissza akarják állítani a kir.t
- (most jön a poén:) mivel minden relatív, ezért szerintük - tudomány ide, vagy oda - akkoris a Föld van a világegyetem közepén, és körülötte kering minden (csak kicsit bonyolultabbak a pályák)
Előzmény: kovvacs (17)
kovvacs Creative Commons License 2001.05.11 0 0 17
látod, nekem ebben pl. az tetszik, hogy eza kérdés valóban csak az ultrakonzervatív réteget érdekli.
És akkor jön a meglepetés.
Az ultrakonzervatív topiknyitó, akinek Gönczárpádazisten:))
Előzmény: salez (14)
olajbaro Creative Commons License 2001.05.10 0 0 15
A török helytartók szerették a rózsát. Torgyánnak ellenben cseresznyéskertet kellene telepíteni, amit a mikádó nézegethetne. Kortyolgathatná a fák alatt a szabolcsi szilvát.
Azt hiszem, még ízléses is.
Előzmény: Probatbicol (13)
salez Creative Commons License 2001.05.10 0 0 14
...akikkel ezt az igen komoly témát nem lehetett megvitatni...

látod, nem bírják poén nélkül? az a probléma, hogy ez nem olyan kérdés, amit komolyan lehetne venni (kiv. egy szűk ultrakonzerv réteget)
szerintem az internettón is poénból szavaztak :)

üdv
salez

Előzmény: djkalo (-)
Probatbicol Creative Commons License 2001.05.10 0 0 13
Na, más se hiányzik. Most legalább időnként el lehet küldeni a seggfejeket, de a király holtáig a nyakunkon marad, és még sértegetni sem szabad. Hogyisne!

Pl: I. Torgyán József. Brrrrr.... repülős dinasztia, mi?

Előzmény: ujraitt (12)
ujraitt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 12
Legyönk népség! (Törvényesítsük a fennállót!)
ujraitt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 11
Legyen Orbán Viktor a maharadzsa, Torgyán és Dávid Ibolya (fiúsítjuk) rádzsák! Az ellenzékiek mind szipolyok.
kihuzottgyufa Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10
Szerintem királyság legyen, de csak magyar nemzetiségű és magyar, vagy külföldi állampolgár lehessen király, bár az sem baj, ha nincs király, mint a két háború között. Úgy nem fordulna elő, hogy királynak nem megfelelő személyt találnak. A szentkorona nevében hoznák a törvényeket, kormányzó gyakorolná az államfői hatalmat.
Előzmény: djkalo (-)
ujraitt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 9
Én buta a budai pasát kihagytam.
olajbaro Creative Commons License 2001.05.10 0 0 8
Kánnak csak jobboldali jelöltet szabad választani.
Előzmény: ujraitt (7)
ujraitt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 7
A káni, gyulai, kendei, vanaxi tisztségekről nem is beszélve.
olajbaro Creative Commons License 2001.05.10 0 0 6
Lehetséges változatok még a császárság és a szultanátus is.
Lujza71 Creative Commons License 2001.05.10 0 0 5
Szia rokon ():-)))))))

1 Mo nincs királya és lenne tolongás ha megkellene keresni a posztra legalkalmasabb jelőltet"szerintem még torgyi is beszállna"

2 Ha király akarsz add meg neki ami jár tehát minimum 1 milliárd Ft vagyont és a Budai várat haszonbérletbe.

3 Ha a király kap,vissza a nemesi birtokokat és az azért nem lenne semmi.

4 Ki figyelne jobban oda.Most kapásból tudod milyen rendszer van közel kelet összes országában?Szerintem sz*** ránk magasról és azután is sz***
A Budapest-Bukarest effektus nem államforma függő.

5 A köztárssági elnököt igenis a népnek kéne választani,nem a parlamentnek.

6 Mi garantálja hogy a születési jogon trónra került király nem elmebeteg vagy csak politikai analfabéta lenne.

7 Az oroszoknál még nagyobb nyomás ellenére se tudták a Romanovokat visszaültetni a hatalomba pedig azok nem idegenek.

8 Szerinted hány % nem nemesi származású ember tűrné el a feudaliztikus hatalmi címek rangok visszaállítását?

Személy szerint már az egyház térnyerésétől is viszket a tenyerem ,nem hogy még egy királyt is a nyakunkba ültessen valaki.Elhiszem a volt nemesek boldogak lennének ha visszakapnák a jogaikat,de már a 21-században élünk és egy kisebbséget remélne a múltjuk miatt nem lehet a többség fölé helyezni.

Lujzi
Aki igaz szőke de nagyon szeret a Magyar Köztárosság polgáraként élni.

leha Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4
királyság? hogy valaki a születése alapján kapjon elősjogokat??? hééééé! ésszel!

alkotmányos monarchia? minek? hagyománya nincs, király nincs akkor minek kéne egy országot megerőszakolni; hagyományokat, plusz kiadásokat ráerőltetni és még ráadásul a királyt is meg kéne találni

__prisz__ Creative Commons License 2001.05.10 0 0 3
>Igen, ha az Arpadhaz ki nem halt volna

Anjou-, Hunyadi-, Szapolyai-, stb. leszármazott is megtenné. :)
Esetleg Rákóczi-, Bethlen- vagy Bocskai- ?

Na jó: nem vagyok legitimista.

Göncz legfeljebb nektek volt szimpatikus, én pl. rettenetesen utáltam.

Előzmény: geszthi (2)
geszthi Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2
1, Miert a koztarsasag nem? Ha nem, miert nem? (en nem latom, hogy az emberek nagyon hozongenek miatta)

2, Mert szerinted attol majd tudni fogja, ha kiralyunk lesz? Na ne!
Akkor sem tudta mikor meg tavaly volt(azt bezzeg igen mikor fobelotte magat!) :-)))

3,Tobbsegeben...es felsorolsz harmat.
a nagy allamok kozul... es felsorolsz 4 meg magyarorszagnal is kisebbet (jo ketto egyszinten van).
Az EU lakossaganak, erejenek, gazdasaganak tobbseget ado allamokat (nemet, francia, olasz) meg szepen kihagyod...mert ott nincs.

4, Felolem, csak minek? Epp te magad irtad, hogy 2000bol a negyede tamogatta. Hat azert ennel tobb kellene.

5. ????

6. De tobbe kerulne. Ugyanis a csaladot is tamogatnod kellene! Azt meg megsem mondhatod egy kiralynak, hogy na most mar ne szaporodjon, mert nem adunk penzt...

7. Igen, ha az Arpadhaz ki nem halt volna. Az dicso lenne (olyan regi sehol sincs, tehat az tenyleg nagy szam lenne).

De ez egyebkent egy nagy tevedes. Mig kozt.elnok valasztasnal tenyleg bekerulhet a kepbe a politika (koszonjuk szepen fkgp es fidesz, hogy TJ egyaltalan szoba is kerulhetett! :-((((), es lehet rosszat is valasztani (bar azert a tobbi politikushoz kepest mindketten nagysagrenddel magasabb szinten vannak), DE lehet korrigalni is.
A nep/polgar/lakossag ha kozvetve is de maga donthet. Mig kiralynal viselheted evtizedekig...

Kiraly csak jobb lehet? Hat akkor kiserd mar figyelemmel, hogy az angol uralkodo csaladnal mi minden folyik?! (meg mi minden folyt csak a legujabbkori tortenelem soran) A leendo kiraly megcsalja a feleseget stb. Ez neked a peldakep? Ha viszont meg peldat sem tudnak mutatni (jo jo tudom o is emberbol van, de egy kiraly azert legyen kiraly!) akkor mi a csuda a kulonbseg ami miatt dicsobb?! Vagy a kiralyno ferje akirol szepen meg van a velemenye az angoloknak (annak is voltak jo huzasai).Most legutobb a kiralyno egyik menyevel volt botrany. A masikkal (Fergie) meg tele volt a sajto a valasakor, meg utana miket csinalt...
Magyarul semmivel sem jobbak mint a tobbiek (persze miert lenne meglepo, ismert mondas minden orszagnak olyan uralkodoja van amilyet megerdemel)

Aztan ha van kiralyunk akkor nemesseg is jon hozza nem? No meg csak az kellene, hogy azt is visszahozzuk! Igen alassan grof ur kerem alassan!
No azt nezd meg, hogy ezt mikor szavazza meg neked a lakossag!

Előzmény: djkalo (-)
fideszpolitikus Creative Commons License 2001.05.09 0 0 1
Orbán Vikor for King!
:O)))
PuPu Creative Commons License 2001.05.09 0 0 0
A brit egy "t", a Gönc viszont Göncz.
Ezért egyébként olyanokat fox itten kapni, hogy elmegy a kedved a királycsinálástól.
Egyébként a királyság egy szép államforma, - egy nagy baj van, hogy számításba legitimációs okokból csak Habsburg jöhet, - az pedig nemigen teccene a művelt nyugatnak.
Én inkább az Europai egysült Államok Elnökében gondolkodnék távlatilag.
Nekem vonzó az ötlet...
Horn Gyula, az USE elnöke...
(bocsi...)
:O)))
Előzmény: djkalo (-)
djkalo Creative Commons License 2001.05.09 0 0 topiknyitó
Végigolvastam az index összes ezzel a témával foglalkozó még meglévő fórumát, és az a problémám, hogy mindegyikbe előbb utóbb beléptek poénoskedvű egyének, akikkel ezt az igen komoly témát nem lehetett megvitatni. Elsősorban annak örülnék, ha a ténylegesen magukat legitimistának vallók ill. azok akik szimpatizálnak a királyság helyreállításával, azok lépnének be ide. Nemrégiben az Internetto-n volt egy felmérés, és a kb 2000 emberből akik szavaztak, meglepően sokan, úgy 5-600-an álltak ki a királyság visszaállítása mellett.

Okok hogy miért lenne jó a királyság visszaállítása:

1, a királyság, megfelelő keretekkel, alkotmányos módon nagyon jó államforma ma is.
2, Hírverésnek sem utolsó, hogy egy ország visszaváltson királyságba....Számomre szörnyű, hogy sok külföldi még azt se tudja hol van Magyarország.
3, A régi nagy államok Európa területén egy-két kivételtől eltekintve még most is királyságok Pl: Brittek, Spanyolok, Svédek, és néhány kisebb állam is Hollandok, Dánok, Monaco, Liechtenstein, stb....már csak mi hiányzunk...
4, a királyságról mi nem önként mondtunk le, éppen ezért legalább egy népszavazás erejéig meg kéne adni a lehetőséget az esetleges visszaállításra.
6, Semmivel sem kerülne többe, mint a mostani Köztársaság.
7, Sokkal dicsőbb ha az országnak egy királya van, valamely dinasztiából, mint egy Köztársasági Elnök, főként mióta egy ellenszenves Mádl Ferencre kellett lecserélnük szimpatikus Gönc Árpádunkat.

Kb ennyi, várom a hozzászólásokat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!