Keresés

Részletes keresés

Sorsi86 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 62896

Sziasztok,

Nagyon kihalt a fórum :( sajnálom, pedig szerettem "idejárni" jó volt olvasni a többi kis töpszli szörnyetegről :) vagy csak a tanácsokat begyűjteni.

 

Helyzetjelentés:

Drága kis malackám, Borisz szombaton betöltötte a 6. életévét!!!!  :) Még minimum ennyit kívánok neki, bár egy élet is kevés ahhoz, hogy el tudjam engedni a kis hűséges társunkat!

ÉLJEN BORISZ!!! :D

 

Csók minden kis töpszli mopszlinak!!!

 

Tomahawk_ Creative Commons License 2015.08.09 0 1 62895

Csak most olvastam. Kata, sosem felejtem el Sámuelt,mindig nagy szeretettel emlékezem rá! Szép hosszú életet élt meg!

Előzmény: Kata a flan (62877)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.07.20 0 0 62894

Orommel olvasom, hogy jobban van a kutyusod :)

Előzmény: kristoof (62893)
kristoof Creative Commons License 2015.07.18 0 0 62893

Köszi! Már rendben van! :-) Ma reggel sikerült! :-)

Előzmény: Dewey Readmore Books (62892)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.07.18 0 0 62892

Probalkozzatok egy kis reszelt almaval, nalunk be szokott valni.

Mielobbi jobbulast!

Előzmény: kristoof (62890)
kristoof Creative Commons License 2015.07.17 0 0 62891

Az ígért fotók, az öreglányról :-) :-D

 

   

 

   

kristoof Creative Commons License 2015.07.17 0 0 62890

Túl vagyunk a dokin. Elvileg valami kis, pici daganat van a fenekénél, amiből valamiért néha csepeg egy kis vér. A doki annyit tudott most így hirtelen tenni, hogy levágta neki ilyen izzó ízével, hogy megszüntesse a vérzést. Azt mondta, hogy egy ennyi idős kutyánál előfordulhat, hogy ilyen kis daganatok megjelennek rajta, egyelőre ne izguljunk, ha továbbra is vérzik azonnal menjünk vissza. Egyébként Mancika jól van. De még mindig nem kakált... :-(

Előzmény: Dewey Readmore Books (62889)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.07.17 0 0 62889

Jobbulast neki, jelentkezz majd, hogy van!

Előzmény: kristoof (62888)
kristoof Creative Commons License 2015.07.17 0 0 62888

Ajaj... Már vércseppeket is hagy Mancika maga után... :-( Most indulunk az állatorvoshoz! Majd megírom mi volt! :-(

Előzmény: kristoof (62887)
kristoof Creative Commons License 2015.07.17 0 0 62887

Mégis csak eszembe jutott egy kis probléma, amit megválaszolhatnatok. Mancikát ebben a nagy melegben kézser szoktuk levinni egy nap. Reggel és este.Sem ma reggel, sem tegnap este nem kakált. Még soha nem volt olyan, hogy két alkalmat is kihagyjon. Mi lehet a probléma szerintetek és hogyan orvosoljuk? Előre is Köszi.

Előzmény: kristoof (62886)
kristoof Creative Commons License 2015.07.17 0 0 62886

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert bevallom őszintén, hogy a Facebookon túl nagy a pörgés és nem tudom követni rendesen.

 

Szóval nekünk egy éve van mopszunk, Mancika. Ő már tavaly nyáron is 8,5 éves volt.Most pedig már 9,5, de szerencsére csak apró gondok vannak vele. (Kisebb gyulladások ilyesmik.)

 

De hogy hozzáadjak valami érdemit is a hozzászólásomhoz, nagyon nehéz volt az első két hónap. Mert ugye egy ilyen idős kutyánál már eléggé megszokja a gazdit. (Aki sajnos elhagyta. Mii el nem volt más választása.) Nevelni sem egyszerű már egy 10 éves kutyát. Mostanra nagyon megszokott minket és szerencsére minden rendben.

 

Majd teszek fel este pár fotót az öreglányról.

zsazska Creative Commons License 2015.07.06 0 0 62885

Szia Npety! 

 

Nem szívesen ajánlgatok kenneleket, mert egy sincs igazán, amelyikről személyes benyomásaim lennének. 

Van egy tenyésztő, akinek nagyon tetszenek a kutyái, de csak képekről ismerem a fb-on keresztül, s így nem tenném tűzbe értük a kezem. 

 

Szerintem az ismerősöd nézzen szét személyesen, és hagyatkozzon a saját benyomásaira! Tegyen fel kérdéseket, és érdeklődjön, hogy a kiállítási eredményeken kívül készültek-e egészségügyi szűrések is! Nézze meg a felnőtt egyedeket, és ha mindent rendben talál, akkor szerencséje van! 

 

Ez az a kennel, és pont vannak 2 hetes apróságok: 

http://www.mopsvontermel.com/index.html

 

Sok szerencsét kívánok az ismerősödnek, hogy megtalálja álmai kiskutyáját! 

 

Előzmény: NPETY (62884)
NPETY Creative Commons License 2015.07.02 0 0 62884

Szia Zsazska  pici segítséget kérnék az egyik barátom szeretne egy mopi babát venni a lányának megbízható kenelt keresnék akit tudnék nekik ajánlani.

PoloShop.hu Creative Commons License 2015.06.04 0 0 62883

Mopsz kutyás pólók amelyek nagyszerűek lehetnek ajándékba is, ha szeretnénk egy igazán szuper és hasznos mopszos ajándékot vásárolni akkor a PoloShop.hu webáruházban megtehetjük.

 

Íme pár kép:

 

Itt azonnal meg is tudod rendelni a képeken látható mopsz ajándékokat.

zsazska Creative Commons License 2015.04.28 0 0 62882

Bizony, ilyen idős korban már fellépnek efféle problémák. :( Aki egyszer összeköti az életét egy négylábú társsal, annak bizony számolnia kell azzal, hogy ahogy az első hónapokban, úgy az utolsókban is lehetnek gondok a szobatisztasággal. Szerencsétek volt, hogy ilyen csodásan hosszú élet alatt csak ennyi mindennek néztetek szembe. A legtöbb mopszgazdi sajnos ezt nem mondhatja el. 

Én sajnos már jópárszor szembe kellett nézzek kis barátaim elvesztésével, de én is mindig azzal vígasztaltam magam, hogy mindennek ellenére örülök, hogy ismerhettem, hogy szerethettem őket. Bár rettenetesen fájt az elvesztésük, mégis igyekeztem mindig a szép percekre emlékezni, és bármi volt is, de megérte. Sokkal üresebb lenne az életem nélkülük. 

Remélem, Ti is újra megosztjátok majd az életeteket egy négylábú társsal! 

Akár így, akár úgy döntötök is, minden jót kívánok nektek az elkövetkezendőkben! 

Zsazska

Előzmény: Kata a flan (62881)
Kata a flan Creative Commons License 2015.04.26 0 0 62881

Kedvesek vagytok és köszönöm szépen!

Be kell valljam, nem vagyok bánatos, mert tudom, hogy szép élete volt, s nem elaltatva lett, hanem elaludt a kisöreg. 

Azt viszont elárulom, hogy Sámuel kedves neveletlen jószág volt, nem volt túlfegyelmezve, így nem is stresszelt.

8 éves korától már csak konzervkaját kapott, merthogy akkor már nehezebb az emésztés, és a konzervkajában adagolva vannak az ásványi anyagok és a vitaminok. És nem volt nyomkodva a bűzmirigye (így nem is gyulladt be), valamint szintén 8 éves korától - hála az állatorvosunknak - keringés javító gyógyszert kapott.

Az utolsó 2,5 évben bizony bepisilt, de mivel itthon vagyok, tudtam szaladni a domestosos felmosóval, s tudtunk gyakrabban sétálni rövid időt. Egyébként rendes volt a kutyi, mert csak a köves előszobában és a konyhában pisilt be.

Szóval nekem az öröm és a kedves emlékek maradtak utána.

 

zsazska Creative Commons License 2015.04.24 0 0 62880

Fogadjátok együttérzésemet! :( Csodálatosan szép kort élt meg. 

Előzmény: Kata a flan (62877)
Boerdy Creative Commons License 2015.04.21 0 0 62879

Édes kisöreg... Szép kort élt meg. Nyugodjon békében!

Részvétem. :(

Előzmény: Kata a flan (62877)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.04.19 0 0 62878

Nyugodj bekeben, Samuel! :( Kata, nagyon sajnalom! 

Előzmény: Kata a flan (62877)
Kata a flan Creative Commons License 2015.04.18 0 0 62877

Sámuel, aki ezen a topikon őslakó volt, 15 év és 4 hónap után elköltözött az örök vadászmezőre.

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.04.10 0 0 62876

Juci, a hormon szerintem is nagyon rossz otlet! probalj keresni dokit, akinek nagy tapasztalata van legcsoszukuletes mopszokkal! persze megertem, hogy tartasz a mutettol, pont ezert bombabiztos orvos, felszereles stb. kell. es igen, addig, amig nincs baj. a tuzeles vagy az alvemhesseg hosszu tavon nagyon lemeriti a szervezetet, ha nem tokeletes a kutty immunrendszere.

Előzmény: juci * (62873)
zsazska Creative Commons License 2015.04.04 0 0 62875

Szia Juci! 

Bizony, a HPR-nél műtött kutyák mind sokkal rosszab egészségi állapotban vannak, csak a jó a dokijuk! 

Azt végképp nem értem, hogy ha nincs kan kutyátok, aki bajt okozhatna, akkor mivégre ajánlja a doki a fogamzásgátlót??? Semmiképp nem jó a hormontartalmú készítmények adása. Ahogy írtad, hogy most is álvemhes... nos épp az ilyen tüneteket produkáló kutyáknál alakul ki leggyakrabban a különféle daganatos megbetegedés az emlőkben és a méhben egyaránt. Továbbra is azt mondom, hogy megfelelő óvintézkedések, és megfeleő altatási technika mellett jobb a műtét, mint megvárni, hogy valami nagyobb baj legyen. A méhgyulladás is az álvemhességre hajlamos egyedeknél alakul ki leggyakrabban, és akkor mindenképp műteni kell, csak akkor már a műtét maga is az életmentésről szól, sokkal nagyobb kockázat mellett. 

Előzmény: juci * (62873)
zsazska Creative Commons License 2015.04.04 0 0 62874

Édes pofa :D Naná, hogy elfutott a konccal! Az ilyen csöves csontokat valóban nem szabad odaadni nekik, azonban olykor egy kevéske csirke, vagy libanyak, mellcsont nyugodtan kerülhet a tányérjába, csak a mértékre figyelj! Most húsvékor sok helyen akad csülökcsont. A vékonyabbik daragot pl. nyugodtan megkaphatja. 

Előzmény: tiborunk (62872)
juci * Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62873

Szia Zsazska!

Az altatás miatt nem szívesen műtené. Légcsőszűkületes sajnos...fèlek én is, hogy nem ébred fel, de annyi rossz állapotú kutyát műtenek a HPR-nél is, hozzájuk képest Gyömbi makk egeszséges. 

Nincs kan kutyánk, tüzeléskor vigyázunk is, viszont megviseli nagyon. Előtte is, utána is rossz..közben meg kész téboly. Most is álvemhes szerintem, kis kecskecsöcsű, meg lomolgat. a legjobbat akarom neki! Ezt mondtam a dokinak is, és úgy jött az injekcióval, hogy volt páciense aki 14évig élt fogigátlóval.

körbekérdezek én még más orvos ügyében, hátha ajánlanak valakit. Úgyis lesz mopsztali jövő héten. Nagyon nem hajlok erte a hormonozásra...

Előzmény: zsazska (62869)
tiborunk Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62872

Nem tudtam a kép mellé írni ezért utólag teszem hozzá a magyarázatot , nemrég jó nagy és igazi (nem bolti) csirkecsontot szagoltattam meg vele kíváncsiságból , tudni akartam hogy a nevelés ellenére mégis csak kutya a mi kis Mollynk , rögtön elkapta és elfutott vele, de állítólag félteni kell őket a csontevéstől úgyhogy egy jó kis futkosás után elvettük tőle.

 

A karácsonyfás képek sztorijának a lényege hogy a kiskutya megkóstolta a díszeket amik cérnából készültek cukros keményítéssel, és utána nem tudott róla leállni akkor is jókat kergetőztünk egy-egy ellopott dísz visszaszerzéséért. Persze jártában keltében meg-megállt mellette és minden kezdődött elölről.

 

Mostanában két-lábra állva veteti föl magát az ölünkbe aztán jó ideig pihenget macska-módra.

tiborunk Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62871

zsazska Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62870

Aranyos :D Hozz majd róla olyan egész alakos képet is, ahol nem ilyen színes környezetben heverészik, mert beleolvad itt-ott a környezetbe. 

Előzmény: tiborunk (62865)
zsazska Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62869

Szia Juci! 

Kutyáknál a fogamzásgátló nem egy jó választás, mert nagyon nagy számban okoz a későbbiekben daganatos megbetegedéseket. Nem is értem a dokitokat. Van netán ivaros kan kutyátok, aki miatt tanácsos mindképp a védekezés? Mert ha nem áll fenn annak a kockázata, hogy az otthonotokban befedezze egy kan, akkor még az is jobb megoldás, ha ivaros marad.

Mit mond? Miért nem javasolja az ivartalanítást? Megfelelő figyelmmel, és megfelelő altatási tehcnikával csekély kockázattal jár. Szerintem keress olyan orvost, aki biztonságos altatást alkalmaz, és vágjatok bele! 

Előzmény: juci * (62868)
juci * Creative Commons License 2015.03.28 0 0 62868

Voltunk dokinál. Nem szívesen vállalja Gyömbi ivartalanítását...fogamzásgátló injekciót ajánlott. Van tapasztalatotok róla? Nem szívesen nyomnám tele hormonnal. 2hetem van eldönteni. 

A szemére kapott Tetran kenőcsöt, pici barna foltot fedeztem fel sajnos:/

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.03.25 0 0 62867

Szia Tiborunk! A brindle nagyon egzotikus szin mopszoknal - eloben meg csak francia bulldogot lattam brindle szinekben. Latszik, hogy Molly igazi mopszhoz melton szivesen pihen a kanapen :) Jelentkezz majd meg keppel!

Előzmény: tiborunk (62866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!