Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.20 0 0 49
Igen, de korábbi tapasztalataim szerint egy bizonyos nagyság fölött mindig a png volt kisebb, a jpeg nagyobb. Ez annyira következetesen így volt, hogy ezért (is) szoktam át a png-ben való mentésre. Egy pár hete, hogy megfordult ez a tendencia. (egyébként a ratonyi is én voltam, csak elcsesztem a belépést).

Azért kösz mindenkinek

Előzmény: Mike76 (48)
Mike76 Creative Commons License 2004.03.20 0 0 48
Nincs ebben semmi furcsa, a PNG veszteségmentes, a JPEG pedig veszteséges tömörítést alkalmaz, ergo a PNG-nek illik nagyobbnak és jobb minőségűnek lenni.
Előzmény: ratonyi (47)
ratonyi Creative Commons License 2004.03.16 0 0 47
Azért köszönöm a próbálkozást...
Annál is furcsább a dolog, mert Linux alatt is kipróbáltam, ott az 1.2.3-as GIMP fut, és ugyanaz történik: az imént egy 275 kb-os jpeg képből minden átalakítás nélkül, pusztán a formátum megváltoztatása miatt újramentett png kép 1,4 MB-os lett 9-es tömörítés mellett. Mindössze a felbontás és a létrehozás idópontjának a mentése van bejelölve, ezek az én hozzá nem értő logikám szerint nem kellene, hogy felnyomják a méretét ekkorára...

Másvalaki nem próbál meg ötletelni? :)

best sunday dress Creative Commons License 2004.03.04 0 0 46
érdekes, amit írsz, mert a png-nél az 1-9 érték a lehetséges tömörítés értéke, minél magasabb, annál kisebb file, és erősebb tömörítés. általában véve a png szerintem szebb, bár ez nagyon szubjektív és méginkább függ a tömörítés mértékétől. én 2-es tömörítést használok png-nél, méretben mintha 85-90%-os "minőségű" jpg-t mentenék, de szerintem nem annyira zajos a kép.
na ezzel nem sokat segítettem, mert ez csak az "elvileg", a konkrét problémádra nem tudom a megoldást.
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.04 0 0 45
Új kérdésem van...
Úgy vettem észre, hogy bizonyos méret felett optimálisabb png-ben menteni a fájlokat, mint jpg-ben, ugyanis bájtban számolva kisebb kép kerekedik ki.
Az utóbbi időben viszont elkezdett a Gimp irgalmatlan nagy png-ket menteni, pl. ami jpegként 56 kb, az png-ként 755 (jpeg, png). Png mentése előtt mindig rákérdez a tömörítés mértékére, s bár nem tudom pontosan mit csinálok, 9-esre állítom (így csináltam korábban is, amíg a png-k kisebbek voltak).

Van valami tippetek miért van ez így? Egyáltalán mi az oka annak, hogy png-ben kisebbek lehetnek a fájlok, ám ha mondjuk egy 10X5 pixeles miniatűr képet mentek, akkor egyértelműen a jpeg a nyerő formátum (bájtban kifejezve kisebb ugyanis).

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.01 0 0 44
Nagyon köszönöm. Tényleg az élsimítást kellett kivennem. Egy éves problémára kaptam ezzel megoldást :)
Előzmény: best sunday dress (43)
best sunday dress Creative Commons License 2004.01.25 0 0 43
régen használtam windows alatt gimpet, arra emlékszem, hogy a gtk csomag föltétele után vmit kellett trükközni a fontokkal, amit mutatsz az nekem úgy tűnik, hogy kisméretű, tévesen élsimított betűből adódó elmosódó körvonal. fogalmam sincs, win alatt be lehet-e állítani, hogy milyen betűméretnél nagyobb karaktereknél kezdje az antialiast, azért ha ezen a vonalon el tudsz indulni, próbáld meg.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.25 0 0 42
Nagyon örülök a topiknak!
Kb egy éve használgatom a GIMP-et, hetente max. egyszer van rá szükségem, igazi balga otthoni júzer vagyok, semmi professzionalizmus.
A kérdésem is egyszerű, biztos könnyű rá a válasz, de még nem jöttem rá, pedig a doksit is megnéztem.

Ha szöveget írok, állandóan feltesz nekem egy szürke árnyékot, kb így: link.

Egyszerűen nem jövök rá, hogy kell levenni róla ezt a szürke vackot. Írjon nekem csak simán, ahogy én szeretném. Magyar nyelvű GIMP 1.2.4-et használok, Windows alatt.

És hogy hozzájáruljak a topik fényéhez, nem láttam még belinkelve, de hátha valaki nem ismeri: Magyar nyelvű GIMP kézikönyv.

udvari Creative Commons License 2004.01.06 0 0 41
Hi mindenkinek !

A linuxvilág januári számában van egy cikk a Scribus -ról mint kiadványszerkesztő gpl és CMYK-t természetesen tudd tessék csak megsasolni otthon :)

http://www.scribus.org.uk/

best sunday dress Creative Commons License 2004.01.05 0 0 40
áttértem az 1.3.23-ra, mit mondjak, lenyűgözött. az 1.3-as széria sok ostobaságát javították, és mintha gyorsabban is töltődne be, mint a régi 1.3.10 körüli verziók, amiket előtte használtam.

egy kérdés csak. vörösszem eltüntetésére mi a legegyszerűbb út? nincs vmi script fu hozzá?

Aewyn Creative Commons License 2003.10.02 0 0 39
Megsasoltam gimp alá a színrebontó cuccot.
Ez annyit tesz (ha jól vettem ki), hogy a képet négy layerre bontja.

Azonban nekem valamilyen univerzális cucc kellene (sztem postscript driver), ahol be lehet állítani a rácsokat is. Nem beszélve arról, hogy jó lenne mindezt a sodipodiból is elérni. (ne kelljen már 2400-as dpi-vel bitmapet készíteni egy vacak névjegy miatt)

Off:

sodipodi helyett használja vki az openoffice draw-ját?

best sunday dress Creative Commons License 2003.10.02 0 0 38
1.3.9-et használom (és várom az 1.4/2.0 kiadását nagyon :). könnyen lehet, hogy nem az image/transformot választottam ki

a gthumb2-re azért ránézek, végtére is sok esetben tényleg a kameráról leszedéssel együtt meg lehetne ezt oldani

Előzmény: Mike76 (37)
Mike76 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 37
Nem tudom melyik verziót használod, 1.3-ban a következőképpen működik a forgatás: ha az Image/Transform menüből kéred, akkor a kép fordul (tehát pl. 800x600-ból 600x800 lesz), ha a Layers/Transform-ból, akkor csak a tartalom, a képméret marad az eredeti.
Egyébként a digit fényképezőgéppel készült képeimet gthumb2-vel szoktam beforgatni.
Előzmény: best sunday dress (36)
best sunday dress Creative Commons License 2003.10.02 0 0 36
és amelyik szűrőnek nincs, az - ha jól sejtem - nem nézhető meg előre. néhány összetettebb szűrőnél ez szomorú, mert hosszú ideig "matekozik" a gép. pl. néhány fénymegvilágításos módosítás sok beállítás esetén elég hosszú idő, hogy undo/redo-val nézd meg. szerencsére elég sok szűrő új képként hozza létre a módosításokat.

bár már kérdeztem, de valószínű, nagyon béna vagyok: hogyan lehetne gyorsan fekvő kép / álló kép átalakítást elvégezni? nekem a kép alakja mindig megmarad, csak a kép tartalma fordul el, ha szimplán 90fokos rotálást választom ki. a szabadkézi elforgatást viszont a segítségetekkel már nagyon megszoktam, kifejezetten ügyesen lehet vele a nézőpontokkal játszani, még ha nem is elsősorban perspektíva-korrekcióra lett kitalálva, de azzal, hogy a forgatási pontot egy segédrácson tologathatom, ilyesmit is el tudok érni

Előzmény: Mike76 (35)
Mike76 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 35
Nem kell kérni, amelyik filternek van preview-je, az alapértelmezetként látod.
Előzmény: Aewyn (33)
Mike76 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 34
Én is úgy gondolom, hogy mind a Linux, mind a GIMP ár/teljesítmény aránya verhetetlen :) Egyébként a GIMP sokak fanyalgása ellenére döbbenetesen sok mindent tud, otthoni felhasználóknak szerintem tökéletesen elég (sőt...). A kezelőfelülete az egyetlen megkérdőjelezhető dolog, de azt is meg lehet szokni - nekem 2 év használat után már jobban kézreáll, mint a PS.
Előzmény: best sunday dress (32)
Aewyn Creative Commons License 2003.10.01 0 0 33
Akkor sorjában kérdeznék (bár még naggyon kezdő vagyok):

A szűrőknél hogyan lehet preview-t kérni?

best sunday dress Creative Commons License 2003.10.01 0 0 32
köszönöm, nagyot segítettél ezzel. ilyen pillanatokban érzem azt, hogy a linux überrulezik :)
Előzmény: Mike76 (31)
Mike76 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 31
Adj a Layerhez egy Layer Maskot, aztán ezt töltsd ki a megfelelő fekete-fehér színátmenettel. (A fekete szín teljesen átlátszó, a fehér pedig egyáltalán nem, a szürkék ebből következően...)
Előzmény: best sunday dress (30)
best sunday dress Creative Commons License 2003.09.30 0 0 30
nagyon szuper dolgok a layerek, de olyan nyomorom van, hogy sehogy nem jövök rá (lassan időszerű lesz kortyolni egy kis gimpet? meg más doksikat), hogyan lehet azt viszonylag egyszerűen megoldani, hogy egy layert úgy merge-öljek rá a háttérre, hogy a széleknél elég erős legyen az áttetszés, a layer közepén meg elég kevés. tehát tudnátok valami hasonlót, mint a színátmenetes effektek, csak layerrel?
dj Creative Commons License 2003.09.26 0 0 29
Igazából a minőséget nem tudom a konverttel, mert egy olyan megbízást kaptam scriptre, hogy kameráról leszedett képeket kellett "email"-ezésre megfelelő méretre hozni, arra teljesen megfelelt.
Előzmény: best sunday dress (28)
best sunday dress Creative Commons License 2003.09.26 0 0 28
persze, csak k-val írtam (pedig neeemis vagyok kde-használó), de erre gondoltam :)

tudom, hogy a converttel egész sor manipuláció is megoldható, amiben nekem nem volt igazán jó tapasztalatom, azaz átméretezés+élesítés, egy 64x64 ikonszettet próbáltam 32x32-be átteni a converttel, a minősége nem győzött meg a kicsinyítés+élesítésnek

a gimp erre a célra jó lenne, ha a script fuval meg tudnám oldani a legtipikusabb átalakításokat.

Előzmény: dj (27)
dj Creative Commons License 2003.09.26 0 0 27
sz'al hogyan lehetne azt megoldani, hogy digikamból leszedett képek viszonylag nagy tömegét elforgassa (álló/fekvő). bár az is lehet, hogy egy konzolos konvert parancs jobb lenne, mint egy gimp makró

Erre az ImageMagic csomagban található convert progi a megfelelő alkalmazás.

Előzmény: best sunday dress (26)
best sunday dress Creative Commons License 2003.09.26 0 0 26
köszi, kedves vagy! bár már kábé jó fél éve használom a gimp 1.3-at, és a szép ikonok csodálata mellett arra is rájöttem, hogy ez már minden beállítást megőriz, bár nálam még a jpeg minőség élből 75% (mondjuk az xv-n is az :), egyszer állítom át 95%-ra és onnantól kezdve kikapcsolásig az.

ha már gimp bajok, van egy viszonylag makacs bajom, ha az egy korty gimpet meg manualt végre lenne időm rendesen elolvasni, tuti megoldódna, de ha tudjátok a megoldást, nem ám visszatartani: sz'al hogyan lehetne azt megoldani, hogy digikamból leszedett képek viszonylag nagy tömegét elforgassa (álló/fekvő). bár az is lehet, hogy egy konzolos konvert parancs jobb lenne, mint egy gimp makró, azért a gimpre gondoltam, mert egybe lehetne kötni egy átméretezéssel, tipikus képmanipulálással is.

a rotálással az a bajom, hogy alapértelmezésben ha el akarom forgatni a képet, állandónak meghagyja a kép alakját (pl. fekvőnek), s a tartalmat mintegy új layert forgatja csak el, naná, hogy így nem is fér el.

Előzmény: Aewyn (25)
Aewyn Creative Commons License 2003.09.25 0 0 25
A gimp-1.3-nak már 85% az alapértelmezett.
Remélem nem késtem el a válasszal ;-)
Előzmény: best sunday dress (21)
dj Creative Commons License 2003.09.24 0 0 24
Hozzuk fel a topikot, hátha valakit érdekel még a DTP Gimp-el :-))
GIMP Plugin for CMYK separation
Ez egy kellemes darab, a levilágítóba már a színrebontott képet tudod elvinni. Néhány szimlinket kellett csinálni, mielőtt használhatóvá vált de akinek ez hiányzott eddig annak érdemes kipróbálnia.
best sunday dress Creative Commons License 2002.11.11 0 0 23
nnnna, eszméletlen, hogy én itt görcsöltem az egérrel, mire végre rájöttem, hogy a gimp (és ennek révén a gtk) a végtelenségig egyszerűen gyorsbillentyűzhető, parancs fölé viszem az egeret és a nekem tetsző gombot lenyomom. nagyon korrekt, már vagy öt gtk-s progit gyorsbillentyűztem meg.

gtk rulz!

ja, vki teszteli az 1.3.n-es gimpet? lehet tudni vmi jót/rosszat róla?

H_G Creative Commons License 2002.09.25 0 0 22
Megmondaná valaki, mi "Move" közben a "constrain" (tehát, h. csak pontosan függőleges/vsz. irányokba tudjon mozdulni)?

Előzmény: csakb (16)
best sunday dress Creative Commons License 2002.09.24 0 0 21
bocs, nem azért írtam, hogy számonkérjek bármit is, köszi a segítő szándékot eleve. csak a kérdésem továbbra is kérdés marad, lehet-e - főként ez izgat - azt vhogy megoldani, hogy jpegnél a csúszka "lapból" más értéken legyen, mint75%, s ne kelljen mindig kézzel beállítanom
Előzmény: DINGO (20)
DINGO Creative Commons License 2002.09.24 0 0 20
de ugyanarról beszélünk, csak nem olvasol figyelmesen: nekem problémáim vannak ezekkel az alapbeállításokkal

aha. pedig hányszor megfogadtam már, hogy nem ülök gép elé amíg nem ébredek fel :-))

...de a "mentés" ablakban (nem lévén ilyen ablak) semmi csúszka nincs...

igazad van tényleg nincs. bocs! "Kép mentése" ablak van :-)). utána a következő ablak amit feldob az a "Mentés JPEG formatumba".

:-)

Előzmény: best sunday dress (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!