Keresés

Részletes keresés

bladislavvv Creative Commons License 2012.07.05 0 0 83

Hello.

Készülö finnországba autóval,szlovákia,lengyelország stb. keresztül.

Tudnátok egyoldalt milyen árban mozognak a kompok,hány órakor járnak?

DAFMAXX Creative Commons License 2012.06.20 0 0 82

akkor én is jól saccoltam a magam 80 ezrével, mondjuk mi 4-en vagy 5-en mentünk volna 1 kocsival ami kb 8 litert kajál futóval megrakva. Remélem hogy össze fog jönni jövőre. 2 éve már eljutottunk a Német futamra,igaz az csak 1400km volt.

Előzmény: 661# (81)
661# Creative Commons License 2012.06.20 0 0 81

Szia!

 

Szívesen!Biztosan az is jó kis kiruccanás lesz!

Tudok neket naggyábóli árat mondani.Mindennel együtt(sátrazunk,no szállás)3-an egy autóba ami diesel,fogyaszt 5l-t.Rally pass,kompjegy(retur),költő pénz(ki mennyit akar)durván-70-90e kemény magyar forint...kaját itthonról visszük.(ki mennyire finnyás:-)

Szép napot..

 

Üdv.

 

Akács Norbert

Előzmény: DAFMAXX (80)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.06.19 0 0 80

Köszi a lehetőséget de, maradt erdély arra az időpontra. Viszont remélem hogy jövőre összejön. Ha majd tudsz akkor egy viszonyítási öosszeget mondj már hogy kb mennyiből jött ki a kiruccanás.

Előzmény: 661# (79)
661# Creative Commons License 2012.06.18 0 0 79

Szia!Sajnálom nagyon!!

Az egyik autóba ma üresedett meg egy hely!Ha gondolod?!Addig nem szólok senkinek?!Mi úgy megyünk hogy egy személyautóba 3fő.(skoda octavia combik)....

Előzmény: DAFMAXX (78)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.06.17 0 0 78

Sajnos ugrott az út :( Nem lett meg a létszám úgyhogy anyagi okokból sajnos idén nem fog összejönni. Talán jövőre. Idén marad Erdély :(

Előzmény: 661# (77)
661# Creative Commons License 2012.06.16 0 0 77

Szia Dafmaxx!

Én már 2010-11 ben is autóval voltam Jyvaskylában most is azzal megyek.

Ha bármiben tudok segíteni csak kérdezz!

Irány az 1000 tó országa huuuu!!!

Szép napot mindenkinek!

saintus Creative Commons License 2012.06.14 0 0 76

Fürdeni arrafelé lehet, ahhol az E67-es út közel megy a tengerhez. (Azaz máshol is, csak ott érdemes) Például itt: 57,78850, 24,3485 vagy errefelé: 57,62886, 24,3812. Mi elég jó helyet találtunk, de nem tudom hova raktam a GPS-koordinátát. Egyébként sokfelé látni, sátrazókat is, szóval csak figyelni kell.

 

Mi eurót is alig vittünk. Olcsóbb, ha nem a pénzváltókat gazdagítod, hanem bankkártyával fizetsz. A benzinkutak, és a nagyobb boltok mindenütt elfogadják. Egyedül Finnországban volt néha gond az OTP-s kártyákkal, de csak azzokkal. A dombornyomott Mastercard tökéletes volt mindenre. Szóval ha dombornyomott a a bankkártyád, nem kell valutával vackolni. Amúgy legyen nálad valamenyi tartalék, hogyha a benzinkúton valami gebasz van a kártyáddal, tudj fizetni. (De elég az EUR tartaléknak.) Viszont arra ne számolj, hogy mindenütt EUR-al fizetsz, mert ugyan megteheted, de nem váltják túl jól. Kb. mint itthon, ha euróval fizetsz egy boltban. Megteheted, de nem éri meg.

 

Lényeg, hogy szerintem ne válts pénzt, csak valamennyi eurót. Azt is csak ha nem vagy biztos a bankkártyádban.

Előzmény: pusi65 (74)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.06.13 0 0 75

Ez jó kérdés! Nekem is ez maradt le a listáról.

Előzmény: pusi65 (74)
pusi65 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 74

Szervusztok! Hol érdemes útközben fürdést tervezni? Salacgriva környékén esetleg...? Lengyel-Litván-Lett útvonalon hol számít gondnak, ha nincs kéznél helyi pénz, csak EUR?

Köszi.

saintus Creative Commons License 2012.06.11 0 0 73

Bár, mindíg csak ennyit gépelnék el... :) Azért az információtartalom talán így is átmegy. :)

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 72

Zavarja a szemem ha valaki egy n-el írja ,hogy Tallinn(helyesen)

Előzmény: saintus (70)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.06.11 0 0 71

Nagyon szépen köszi az infókat. Így már kicsit bátrabban vágok neki az útnak. Remélhetőleg addigra összeáll a csapat mert még 2 fő hiányzik, 3-an meg nem indulunk el mert nagyon sokba lenne. Majd adja magát még addig az élet.

Előzmény: saintus (69)
saintus Creative Commons License 2012.06.11 0 0 70

Ja, még anniyt, hogy a Tallini kikötő mellet van egy nagy parkoló, ahhol nincs soha senki. Ott akár kempingezni is lehet.

Ha diesel a kocsid, lehet, hogy finnben olcsóbban tankolsz majd mint itthon, de Észtországban azért érdemes feltölteni.

A finn utak pedig egyenesen az "álom" kategóriába sorolhatóak. Lelalábbis amíg nincsenek rénszarvasok.

Előzmény: saintus (69)
saintus Creative Commons License 2012.06.11 0 0 69

Szia.

Én az elmúlt 2 évben 2 alkalommal voltam arrafelé. Egyáltalán nem vészes az útvonal. Szlovákiában elég rosz az út. Van valahol egy fizetős szakasz, de mi soha nem arra mentünk, az alternatíva pedig rémes. A lengyeleknél nagy a forgalom általában, így arra éjjel érdemes menni. A 3 balti ország pedig kivétel nélkül remek minden szempontból. Jó út, kis forgalom, alacsony árak. Bp-Tallin kb. 26 óra út. Péntek délután indulva még elérheted a szombat esti Vikingline járatot. Ha nem jön össze van reggel is. A jegyet ebben az esetben felhajtáskor kell megvenni, nem pedig az irodában.

 

Mi 3 kajakkal felpakolt, 86-os évjáratú Audi 80-al utaztunk szóval a 26 órás út könnyen űberelhető. A Baltiaktól meg ne félj. A legkultúráltabb népség a Finnekig. Csak el ne alugy a volánnál, mert borzalmasan eseménytelen az út. Érdemes megállni a tengernél és csobbanni egyet. A Balti tenger arrafelé lazán lehet 24-26 fokos nyáron.

Előzmény: DAFMAXX (66)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.05.31 0 0 68

Az tökéletes mert mi meg vagy 30 vagy 31.-én indulnánk kifelé hogy 2.-ára oda érjünk a rajtra.

Előzmény: pusi65 (67)
pusi65 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 67

Rendben. Én kb. július 30-ra érek vissza - remélem épségben. 

Üdv.

DAFMAXX Creative Commons License 2012.05.30 0 0 66

Köszi az infókat. Mi Szlovák-lenygel-litván-lett-észt útvonalat tervezünk. Remélhetőleg nem emberevőek az őslakosok arrafelé. A száguldással nem lesz gond mert nem igazán szereti a gépsárkány (Nissan Vanette + utánfutó). A távval mondjuk nincs gond, lenne váltó sofőr, meg nem időre kell menni sehová. A hajó árakat néztem én is, eléggé utas függő. 5 főre kb 200euro / út. Kész vicc ahoz képest hogy ennyi pénzért franciából írbe vitt át a komp 19 órán keresztül és még kabin is volt hozzá. Ha esetleg te hamarabb megejtenéd az utat arra amerre írtad hogy menni szeretnél akkor írj már róla egy kis beszámolót hogy mégis mire lehet készülni. Előre is köszi szépen.

Előzmény: pusi65 (64)
pusi65 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 65

Elfelejtettem felhívni a figyelmet arra, hogy az árak Finnországban igen magasak. Élelmiszert itthonról érdemes összeszedni. Minden úgy kezdődik, hogy 1-2 EUR. Ott is van Lidl, azonos márkájú sör itthon 150.-Ft, ott 1.5 EUR. Ezzel ki is fejeztem a szorzó mértékét.

pusi65 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 64

Szia DAFMAXX! Én többször jártam már arrafelé - más okból - és mindig Ausztria, Németo.,Dánia, Svéd, Finn útvonalon. Ez normális tempóval 3 nap. Kiszámítható országok. Végig kitűnő úton. Puttgardenig 130 -cal utána 90 és 110 között a szabályok szerint. Háromszori komppal. Semmi sincs a magyar keresetekhez igazítva :)) Most először fogok Lengyel-Észt-Finn útvonalon próbálkozni. Barátaim már többször csorogtak így le lakókocsival és a teljes autópálya Budapest-Miskolc M3-as volt. A maradék 1600 Km!! normál országút, de széles jó minőségben. Mivel lassú a haladás, egy alvás kell félúton valahol. 48 óra alatt szerencsés esetben oda lehet érni, ha reggeltős estig nyomva lesz a gáz. A komp itt is drága, www.laivaliput.fiszerintem 4 fő autóval ezen az útvonalon is legalább annyi költség, mint repülni. Lengyelországon keresztül is lehet menni (utoljára akkor voltam, amikor 1982 nyarán tankokat kerülgettünk és cigiért, csokiért vehettünk alkalmanként pár liter üzemanyagot az egyik másik páncélkocsiból.) de Gdansk-Helsinki-Gdansk aránytalanul drága hajóval, csak a hajó több mint repülni. Természetesen a lengyel viszonyok ma már teljesen mások :)) de a hajó költségei..... A gyorshajtással nem érdemes perceket nyerni, hamar kiürülhet a pénztárca. Érdemes nyugiban végigélvezni a haladást, még az autó is hálás lesz, ha nem a lakatos püföli.

Jó utat! 

 

Előzmény: DAFMAXX (63)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.05.28 0 0 63

Sziasztok! Nem igazán látni életjelet, de hátha felbukkan valaki. A lényeg hogy terveznénk egy autós kiruccanást idén augusztusban a nemzetközi rally szezon finn futamára. Keresnék olyan embereket akik esetleg hasonló elvetemült dologra készülnek és erre az oldalra is eltaláltak valamint olyan embereket akik már megtették ezt az utat autóval és tudnának pár jó tanácsot adni hogy mire érdemes odafigyelni az úton. Előre is köszönet mindenkinek aki elolvassa ezt, aki meg válaszol is rá annak meg csak a legjobbakat tudom kívánni!

aattiillaa6 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 62
Hello!
Lakóautóval szeretnénk Finnországba menni (Jyvaksyla) a nyáron.
Szeretnék érdeklődni komp íránt (Tallin-Helsinki), hogy mennyibe kerülhet.
Annyit találtam, hogy 6-8000 Ft egy főre (vagy nem?).
És egy lakóautónak mennyi a komp díja?

Előre is köszönöm!
hirvikarpanen Creative Commons License 2006.09.19 0 0 61

sziasztok,

 

most irtam egymásik helyre ,de itt is aktuális.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122000

 

üdv

saintus Creative Commons License 2005.09.12 0 0 60

Szerintem nyál-fölösleges jegyet foglalni a kompra.

Most az Eckeröline a leg olcsóbb, hétköznap diákkedvezmény is van. A második a Viking line. AZ irodájuk nyitva volt este nyolckor is, és a másnap reggeli kompra volt hely...

norby Creative Commons License 2005.07.13 0 0 59
Ma reggel hívott a főnököm: ő is eltévedt Rigában...

Most már biztos vagyok benne, hogy ott térgörbület van :)
ribipeti Creative Commons License 2005.07.01 0 0 58

Huhh, akkor igencak sietnem kell.

Köszi szépen

Előzmény: norby (57)
norby Creative Commons License 2005.06.30 0 0 57
Főnököm két hét múlva megy, de már hetekkel ezelőtt nem tudott arra a járatra foglalni, amire szeretett volna.
Előzmény: ribipeti (56)
ribipeti Creative Commons License 2005.06.30 0 0 56

Emberek érdeklődni szeretnék, hogy a Tallin-Helsinki kompra szerintetek itthon érdemes jegyet venni, vagy elég Tallinban, a járatok nagy száma miatt?

Köszi előre is!

norby Creative Commons License 2005.05.24 0 0 55
Bontani bontottak :)
Akkoriban épült a Via Baltica (sponsored by EU) azt faragták.
Riga egyébként szép, legalábbis amit 7 és 10 között láttam belőle. (Az előző esti bolyongás nem túl kellemes emlék)

Nordkapp-ot irigylem. Rovaniemiben volt egy tábla, hogy még hány kilóméter, azon viccelődtünk, hogy estére meglenne.
Előzmény: saintus (54)
saintus Creative Commons License 2005.05.24 0 0 54

Addig mentünk, amíg volt út. Fel a Varanger félszigetre, Nodkinn, Nordkapp (ide nem mentünk ki egészen, mert egy vagyon lett volna, de magára a szigetre átmentünk... fura egy hely az... Ha valakit majd érdekel majd írok róla, de ide kicsit off, merhogy azmár Norvégia ugye)

 

Rigánál körgyűrű? Nem éppen bontották? :) Nem tom, szerintem azt a várost jó elkerülni... Nekem ezekben az országokban csak az tetszett, hogy többféle tábla van a különböző úthibákra...

Előzmény: norby (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!