Keresés

Részletes keresés

NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2016.12.10 0 0 16000

A legiero vezetese konyorgott meg most is konyorog sot a maga modjan koveteli hogy legyen vege az orosz szallitasi hegemonianak mert ok csak szenvednek ( nagyreszt ) vele. A politika viszont az orosz oligarhak zsebeben van es igy bar nem eredemnytelen a harcuk ( lasd C-17/P8I ez utobbi nagyon fajt az oroszoknak ) de azert meg mindig ok dominalnak.

A masik dlog hogy india nem csak vasarolni akar de egyben technologiai transzert is . Ezen a teruleten pedig a nyugati techszinvonal szamara elerhetetlen teljesithetetlen. Az orosz egyszerubb annak hatranyaval hogy a teljesitmenye kepessegei is szerenyebbek altalaban.

Mondjuk a MIG-29K bol szerintem nem vesznek tobbet.  Nagyon tele van vele a hocipoje az indiaiaknak.  A Klimov hajtomugyar gyakorlatilag beloluk el.

Előzmény: sualsidal (15999)
sualsidal Creative Commons License 2016.12.10 0 0 15999

Vehetnének éppen mást is, az USA kb. két éve felkínálta nekik még az F-35-öt is !!! (Kína vetélytársa/ellensége a barátom lehet?), de köszönték és nem kérték. Gondolom a húzós árcédula tántorította el őket, meg talán gyorsabban is kellett nekik e gép, a Villámra szerintem elég sokat várhattak volna.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (15998)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2016.11.23 0 0 15998

Ez a MIG-29 ujra bedobasa a melyvizbe nem latszik tul sikeresnek ( barmennyire is szep repulogep ). Nem csak hogy gyanus korulmenyek kozott leeset egy az orosz repulogephordozo kornyeken de az indiaiaknak is tele van a hocipoje vele.  Csak azert nem veszenk mast mert nem vehetnek.  Pedig megtennek.

Jelenleg cca 30 % korul van a hadrafoghatosaga az indiai MIG-29K nak ugy hogy a gepeik agyon vannak kanibalizalva.

hegyvölgyi Creative Commons License 2016.10.17 0 0 15997

Kérem jelentkezzen az itt hozzászólók közül az, aki: 1. Katonai pilóta - vagy volt. 2. Haderő tervezéssel foglalkozik. 3. Hivatásszerűen foglalkozott az országvédelem tárcaközi koordinációjával. Köszönöm!!

Hpasp Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15996

Megérkezett az első 6db román F-16MLU.

BJani Creative Commons License 2016.07.08 0 0 15995

Köszi!

Előzmény: Hpasp (15994)
Hpasp Creative Commons License 2016.07.08 0 0 15994
Előzmény: BJani (15993)
BJani Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15993

Érdekes cikk.

A többi oldal nincs meg?

Előzmény: Hpasp (15992)
Hpasp Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15992

molnibalage Creative Commons License 2015.11.03 0 0 15991

Az ellenőrzés nem egyenlő a figyeléssel. Jó reggelt...

Előzmény: andras.malta (15990)
andras.malta Creative Commons License 2015.11.02 0 0 15990

csak a pontositas kedveert, a legterellenorzest csakis RT-s eszkozokkel lehet megoldani, a QRA nem szamit annak

megneznek egy vadaszpilotat legterellenorzes kozben, nem valoszinu hogy talalna barmit is

a gep tipusa meg olyan mindegy, az a par Gripen amink van nem er sokat, foleg ugy ahogy mi hasznaljuk oket. minimalis kikepzes, szintentartas, az EW, BVR nem minden

Előzmény: molnibalage (15987)
molnibalage Creative Commons License 2015.10.15 0 0 15989

A B1 Centuro meg nem MBT tehát T-72-es váltani vele ökröség. Ez olyan, mint egy 10 tonnás teherautónak a váltótípusaként kezelni egy 3 tonnásat...

Előzmény: Törölt nick (15984)
molnibalage Creative Commons License 2015.10.15 0 0 15988

Nem a frászt nem kerülne annyiba. Ezen felül mia a túrónak kellene ALCA...? Komoly légiharc képessége egyiknek sincs, a túlélő képességük EW szemponból 0 a Gripenhez képest. 20 db AH-64 szintű heli? Te be vagy rúgva? Nézzél már rá mondjuk Hollandiára. Megvan? A GDP is? Megvan? Jó, akkor nézd meg a légierejük méretét és azt, hogy hány AH-64-ük van. Meg azt is, hogy ennek az ára az, hogy felszámolták a 100+ Leo2A5-tel bíró páncélos fegyvernemet...

Bocs, de teljesen vérpistikének tűnsz...

Előzmény: Törölt nick (15983)
molnibalage Creative Commons License 2015.10.15 0 0 15987

RT eszközökkel a légtérellenőrzés az olyan, mint ipari kamerával történő rendfenntartás. Komolyan mondom, hogy ez már fájdalmas...

Előzmény: Törölt nick (15981)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 15986

Mint az alábbiakból látható, álmodozni azt lehet, de minek....pár Gripen nem elég az üdvösséghez...

...na, jól elvagyok itt magammal...:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 15985

...a kiöregedett AN gépeket meg az Olasz C 27J Spartan gépekre kellene cserélni. Ez érne a legtöbbet a HUNAF gépei között.

Ezt a tipust még az USA is  megvette...

Na, csá Gripen, amióta a Volvo Kínai, nem is kell...:-)))))

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 15984

...harckocsikból meg az Olasz B1 Centauro.  Az Oroszok is tesztelték és nekik tetszett...

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 15983

...akkor már inkább 20 modernizált Warthog, vagy Szu-25 + még 20 fullos ALCA és még mindig nem kerül annyiba mint a 14 Gripen. 

Ja... és 20 Apache-szerű heliket is kérek. Van occó Török, Dél Koreai, netán Dél Afrikából is lehetne behozni téliszalámiért egy pár darabot....:-))))

A téliszalámi nem jó, mert Orosz tulajdonban van... akkor SZU-25. egye-kutya

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 15982

...bocsi...

AWACS

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 15981

Sajnos a belinkelt törvényi hivatkozások sem tudnak meggyőzni, hogy szükség van a Gripenekre.

Légtérellenőrzést RT eszközökkel is meg lehet oldani. Van tőlünk keletebbre is NATO tagország. Csak azért fenntartani egy flottát az adófizetők pénzéből, hogy évente három feledékeny utasszállítót ellenőrizzen, tök felesleges.

Légierőnek szánalmasan kevés, rendészeti feladatokra túl drága, egyéb célra alkalmatlanok. Lenne inkább több helikopter, szállító repülő, esetleg egy AVACS-szerű gép, hogy infót tudjunk küldeni a NATO "testvéreknek"

Nemzeti presztizs? Elfelejtjük megint, hogy leüthető, értéktelen parasztfigura vagyunk egy geopolitikai hadszintéren. 

Inkább legyen WC papír és ápoló a korházakban, mint különféle drága "vasak" amelyek hamis illuziót keltenek egy-két emberben. 

Én még voltam katona, de minek? Most megkapom, hogy egy "átkos" rendszerért b@sztam el a drága időmet....hát most a Gripenek a másik rendszerért füstölik el a rengeteg pénzt. 

Akkor minek?

Előzmény: molnibalage (15978)
Vince76 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 15980

JA még csak a nyit hogy a katonaság nem csak háborúról szól,  hanem katasztrófa elhárításról árvizekről nagy tüzekről. Egy hete ég a fél Hortobágy, Ki önt a Tisza, Duna  milyen jó lenne egy rakat "szállító helikopter" , Esik 50 cm hó ,a Batok simán megbirkóztak volna a hóval helyette eladták vasba.

Vince76 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 15979

Hát én azért válaszolnák erre a leírásra. A MIG 29 szerintem mi is kooperálva fel tudtuk volna újítani a gépeket, volt hozzá szakértelem pilóták kiszolgálok sárkányosok ( DUNAI) stb.. A németek minden orosz haditechnikától megszabadultak csak a mig 29 nem egy jó pár évig.MIÉRT IS !3 db elment usába NASA .MI 24 öböl,iraki háború oroszoktól béreltek gépeket hogy eltudják látni a feladatott mert , az övék nem tudott a nagy porba repülni a folyamatos hajtómű problémák miatt. Főleg  a halál útjának nevezet öldöklésbe. ezeket a gépeket is fel tudtuk volna újítani SZAKÉRTELEM TAPASZTALAT.plusz gepárd.  T 72 etől még mindig félnek ,most már van olyan technika hogy a lövedék el sem éri a járművet és már nincs is . Nem elhanyagolható hogy, évekig nem használt gépet kitolják és megy ez vonatkozik repülőre,harckocsira ,helikopterre, mig21 15 éviig állt kin és fél óra alatt elindult .Biztos hogy komoly fegyverekkel jobb lenne de amíg nincs a kórházakba gyógyszer .az iskolába világítás 80 ezerből kell megéli akkor mi a legfontabb. Nagyon sok munkahely jött volna létre. Lassan nem marad itt senki csak az idősek meg a romák, mindenki elmegy ebből  az országból . KI fog adót füzetni ?  

Előzmény: molnibalage (15978)
molnibalage Creative Commons License 2015.08.12 0 0 15978
Előzmény: Törölt nick (15963)
Vince76 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 15977

Úgy láttam ma hogy ma vitték el a gripent javítani Svédekhez  2 an26 is ment.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.26 0 0 15976

Offtopic, de ahogy elnézem, egyedül itt van némi élet ezen a fórumon. 

Discovery World-ön megy egy sorozat, Híres repülőgépek címmel. 

Nézi valaki? 

Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek miatta.

Végre egy műsor, amiben érdekes repülőkről van szó. Ugyanakkor... tiszta hidegháborús propaganda amit eddig láttam belőle. :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.15 0 0 15975

...a Románoknak megérte (?) a MiG 21-est modernizálni?  Nekünk is azt kellett volna csinálni a meglévő 29-es parkkal. Odaadni az Izraelieknek átalakításra. Ráadásul vannak elfekvőben tartalék hajtóművek és egyéb mütyűrök. Bár a tárolásuk és karbantartásuk aktív korukban sem volt megoldva rendesen. Néha már a "hazaárulás" szintjén mozgott a szervízelés. Miből gondoljuk, hogy a Gripeneknek jobb lesz a sorsuk. Elvándorló műszakiak, kevés repült óra. Meg is lett az eredménye...

Előzmény: Hpasp (15973)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.07.15 0 0 15974

Igen kérlek, mondták rám, hogy nem is vagyok katona, csak egyenruhába bújtatott civil. :-)))))) Ez jószerint fedte is a valóságot. Nem sorolom fel milyen kiváltságokkal járt a beosztásom, (az állandó hajózó konyhán történő kajálásomtól kezdve az állandó kimaradáson keresztül a külön lakosztályig, amelyben hárman, a törzsfőnöki gk vez. és a segédtiszt barátaimmal laktunk, stb.) mert az itt nem érdekel senkit.

Csak annyit ehhez, hogy azt a másfél évet ugyanazzal a Parancsnokkal és parancsnoki állománnyal még most öreg fejjel is bevállalnám. :-)))))

Szóval ott szerettem meg a katonai repülést, és ott szerettették meg velem a MIG-eket. Első sorban a 21 F13-as típust, mert a '70-es évek elején azok voltak nálunk. A magam módján azóta is nyomon követem a repüléssel kapcsolatos eseményeket, bár nem olyan mélységig, hogy egy "vérbeli szakértőnek" egyenértékű beszélgető partnere lehetnék.

Legutóbb a szolnoki repülő napon Vári Gyuszival elevenítettem fel az emlékeimet. Talán nem meglepő, hogy Ő is szereti a MIG-eket, érthető okokból leginkább a Fulcrumot. :-))))))

Azt látom, hogy Te elég otthonosan mozogsz a honi légvédelem területén, ezért nagy érdeklődéssel olvasom soraidat. :-)))))))))

Hogy a Kecskeméten hasra szállt JAS-nak mennyi lesz a javítási költsége, sosem fogjuk megtudni, az tuti. Ahogy már elhangzott, nagyon tudnak a politikusaink mellé beszélni. :-(((((((

Hol van a honvédelmi miniszterünk attól, hogy szakértően tudjon nyilatkozni........

Megfoltoztak egy 21-est??? Naná, ez is bizonyítja, a LADÁ-s példámat. :-))))))))

Most mennem kell, üdv: Tóni bácsi

Előzmény: Törölt nick (15968)
Hpasp Creative Commons License 2015.07.14 0 0 15973
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.14 -1 0 15972

....regény folytatása...

A Gripen hasraszállása miatt megsérülhetett célmegjelölő konténer javítása attól is függ, hogy honnan szerezte be a HM a konténereket.

Nem vagyok a témában  bennfentes, de itt senkinek nem kötötték az orrára, honnan is jött a Gripen hasa alá az "eszköz"

Az eredetit fejlesztő ország az Izrael. A gyártó az a Német Zeiss művek. De az USA is gyártja. Igaz az övéké már további fejlesztéseket is tartalmaz. Nyilván ezért az USA ár az nagyon magas. 

A Német változat "csak" 2 milló dollár / db. €zért az árért lehet, hogy csak pirosan világít...mármint a célt világítja meg.:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.14 0 0 15971

ßocsi..."Litening" és nem Lightning.

A Mig helyesen: "MiG" 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!