Keresés

Részletes keresés

Hellcii Creative Commons License 2020.08.10 0 0 2917

Nekem konkrétan annyit mondtak a szemészeten hogy hívjam fel a Debreceni klinikát.. A városomban lévő orvosok annyira nem tudtak semmit kezdeni vele hogy a papíromra is 3 féle diagnózist irtak. 3 orvos vizsgált meg és egy sem tudta hogy mi is a baja. De ha csak simán elérzéstelenítik a szemet maga az érzéstelenítés nem fáj?

Tapaszfy25 Creative Commons License 2020.08.10 0 0 2916

Igen ,azt javasolták. A legmodernebb lézeres látás javítást még bevállaltam volna , mivel ott lézer és számítógép végzi a műtét nagy részét . 

Előzmény: sibike (2915)
sibike Creative Commons License 2020.08.10 0 0 2915

Szia!

 

Pontosan milyen műtétet javasoltak számodra? Szaruhártya transzplantáció?

 

Annyit általánosságban el lehet mondani, hogy a szem az egyik legjobban érzésteleníthető emberi szerv, tehát a beavatkozások tényleg fájdalommentesek. Ill ami nekem saját tapasztalat (igaz a CXL egy egyszerű beavatkozás), hogy belülről annyira nem rémisztőek ezek, mint amiket a youtube videókon látsz.

 

 

Előzmény: Hellcii (2913)
Tapaszfy25 Creative Commons License 2020.08.10 0 0 2914

Én 2 éve jelentkeztem lézeres látás javításra , de a kontrolon azt mondták , hogy kerato miatt nem lehet , de megoldás lehet a szaruhártya átültetés. láttam róla videókat . Még nézni is rossz .  Ha  kibírtam legalább 30 évet szemüveggel , akkor már kibírok még ennyit. Nincs az az isten , hogy én azt bevállaljam. Elég egy rossz mozdulat és vége a szemnek . Még a gondolattól is rosszul vagyok .

Előzmény: Hellcii (2913)
Hellcii Creative Commons License 2020.07.31 0 0 2913

Sziasztok. 2 napja voltam szemészeten és azt mondták hogy valamilyen heg keletkezett a jobb szememen. Azt ajánlották hogy hívjam fel a Debreceni klinkát és érdeklődjem meg hogy pontosan mikor és hol tudnák elvégezni rajtam a műtétet. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. Bocsássátok meg ha valami butaságot kérdezek, de egyátalán nem értek ezekhez a dolgozokhoz. 

 

1, Mennyibe kerül maga a műtét? TB-vel megcsinálják?

2, Mennyi szokott lenni a várakozási idő?

3, Egy 10-es skálán mennyire fájdalmas maga a műtét és a gyógyulási idő?

4, Összevarják a szemet műtét közben? Ha igen kb. mennyi idő mire kiszedik a varratot? Irritálja a szemet a varrat? Fájdalmas mikor a varratot szedik ki?

5, a legutolsó kérdésem.. de egyben a legfontosabb... kérésre elaltatnak a Debreceni klinikán? Rettegek a műtéttől, már attól is zokogok hogy a hozzászólásokat olvasom amiket ti irtatok.. :( Néztem videót is hogy hogyan csinálják meg magát a műtétet de valami borzasztó!

 

Nagyon félek tőle hogy a műtét előtt el fogok ájulni vagy valamilyen komolyabb pánikszerű problémám is lesz. Azt is el tudom képzelni hogy a műtét közben pánikolok be, és az kifejezetten csodálatos lenne az orvosok és az én számomra is. Kérlek segítsetek! Rettentően félek és azon gondolkozom hogy inkább megvakulok minthogy a szike alá feküdjek főleg a szememmel! :( 

 

A vicc az egészben, hogy az orvosok azt mondták a városomban, hogy egy heg van a szaruhártyámon ami be is van gyulladva, de én sem és ők sem tudják megmondani annak az okát hogy mégis miért keletkezett ez. Hétről-hétre egyre rosszabb lett, először csak egy kis fehér pont volt a szememben mára pedig a fél szememet felemésztő "T" alakú fehér valami! Próbálok képet csatolni, hátha valaki tudna valami okosságot mondani, de teljesen elvesztettem a reményt abban hogy újra normálisan fogok látni a jobb szememmel.. Homályosan látok vele, van hogy 1 dologból kettőt látok, és a fényektől nagyon összemosódik pl a tv képe. 

 

Ha bárki tudna valamiben segíteni kérem írjon! :((

 

A szem:

kosaras9 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 2912

Sziasztok,

 

kemény lencsét hordok évek óta, nekem megfelel, viszont mostanában vettem észre  hogy közelre nehezen látok, 41 vagyok, ez már lehet az idős kori közelre nem látás? :)

Segíthet ezen a lencse+olvasó szemüveg kombináció?

sibike Creative Commons License 2020.04.11 0 0 2911

Szia!

 

A keratoconust nem gyógyítja meg a crosslinking beavatkozás, csak szerencsés esetben stabilizálja az állapotot, és néha kis mértékű javulást tud eredményezni.

Előzmény: thekiszy889 (2910)
thekiszy889 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2910

Sziasztok. 

Az lenne a kérdésem hogy a ceratoconus kiujúlhat? 

Nekem volt már egy cross linking műtétem a jobb szememen. 

Köszönöm. Nóri

Bogyi007 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 2909

Ha esetleg Szegeden járnak akkor vagy az ottani szemészeti klinikán kell keresni a Dr. Végh Mihály tanár Urat. 

Én bő 10 éve hordok kemény lencsét keratoconus végett és egy időben állandóan bedurrant a szemem tőle, aztán ő megvizsgált és bár különböző műkönnyek által de megoldotta a problémát. 

Azóta egy gonddal kevesebb van az életemben. Évente cserélem a lencséket, másfélhavonta veszem a tisztítófolyadékot hozzá az eoptika.hu oldalról és kb kéthetente veszem a műkönnyet. így komfortos a lencsehasználatom. 

Előzmény: Margo1129 (2906)
Szamosiné Bodogán Katalin Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2908

Sziasztok!

 

Február 5-én lesz cross linking műtétem a Budai Szemészeti Központban,érdeklődni szeretnék hogy mire lehet számítani a műtétet követően,a fájdalom nagy lesz?

 

Köszönöm a választ.

Ceevacs Creative Commons License 2019.11.26 0 0 2907

Üdvözletem!

 

Rock001, nekem 33 évesen volt az átültetésem, előtte csak szemüveget viseltem és az utolsó pár évben finoman fogalmazva elég fárasztó volt azokkal a szürreális fényjátékokkal együtt élni. Az új koronggal csak kis mértékben láttam jobban, de mégis sokkal komfortosabb volt.

 

Margo1129, én kontaktlencsével sohasem akartam bajlódni, higiénia, steril környezet, pepecselés stb, de a scleralis kontaktlencse nagy királyság, nekem hatalmas élmény volt amikor kipróbáltam. Szóval egy próbát megér, ha odafigyel a fiad szerintem azt bírná a szeme. Ha nem ismernétek, ma már több magán helyen be lehet szerezni, de én véletlenül keveredtem Bp.-en Nagyvárad térnél a Szent István Kórházba, ott illesztették és rendelték. Próba ingyenes, az élmény számomra megfizethetetlen volt.

Szóval saját részről úgy vagyok vele, hogy pihentetem, óvom és együtt élek azzal ami van.

 

Előzmény: Rock001 (2904)
Margo1129 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 2906

A huszonèves fiam èrintett a betegsègben , keratoconussal mütöttèk lèzeresen, azota csak romlik dioptriàlisan, a lencsèt nem birja szeme begyullad, teljesen bezavar az idegrendszerèbe. Kèrlek szèpen benneteket ha bàrmi informàcio birtokàban vagytok , hol lehetne valami megoldàst talàlni a vilàgban bàrhol, ha csak hallottatok is valamit ezzel kapcsolatban kèrlek írjatok, hàlàsan köszönöm!!! mango1129@feeemail.hu

Margo1129 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 2905

Martez említette, hogy esetleg( magànklinika külföld)Valakinek van??? konkrèt tapasztalata , vagy javaslata

Rock001 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 2904

Sziasztok,

 

sajnos keratoconusom van nekem is és érdeklődnék, hogy az átültetés után mennyit javul a látás állapota a műtőt szemmel (tudom, hogy ez egyénenként eltérő, de a fórumon leginkább azt érzékelem, hogy nem nagyon). Előre is köszönöm a választ.

Takács Évi Creative Commons License 2019.11.07 0 0 2903

Szia! 

Engem dr. Takács Lili 2018.12.18 műtött Debrecenbe. Holnap megyek varratszedésre. Tudnál erről infót írni, pl. mennyi ideig tart? nem fáj? Meg bármit amit hasznosnak tartasz!

Nekem is szürkehályog lett a szememem  ha jól értettem a  szteroid szemcseppek miatt.

És Neked milyen a látásod? Elégedet vagy az eredménnyel? 

Nekem szellemképes a látásom a műtött szememem

Előzmény: nyannyer (2902)
nyannyer Creative Commons License 2019.11.07 0 0 2902

Szia, 

 

Engem két évvel ezelőtt műtöttek a Debreceni Klinikán, szaruhártya átültetés volt a jobb szememen. Egy hetet töltöttem a kórházban, s az egész folyamat legrosszabb élménye a műtétet megelőző 6 hónap várakozás volt,- ameddig a szaruhártyára vártam. A kórház után 2 hetet voltam otthon, utána már dolgoztam. Módis doktor úr műtött, nagyon hálás vagyok neki és az asszisztensének is. Az utóbbi 2 évben többször mentem vissza ellenőrzésre, maga a műtét sikerült, de szürkehályog lett a szememen.

 

Debrecen a legjobb hely, hajrá!

Előzmény: Klaudia97 (2899)
ildó66 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2901

Szia! Nem tudom azóta találtál-e lehetőséget, én most olvastam el a kérdésedet. 1986 óta a Kontaktlaborba (Budapest, Üllői út 78/A.) járok, Dr Görög Katalin doktornőhöz. Megoszlanak Róla a vélemények, nekem pozitív tapasztalatom van, és sajnos lehetőségünk sincs sok, főleg tb támogatottan. Pár hónapja kaptam új lencsét, kifejezetten szaruhártyaátültetés utáni -volt-keratocónuszos szemre. Mivel eléggé borsos az ára a doktornő javasolta az egyedi méltányossági kérelmet. Megkaptam a támogatást, igaz, ez eléggé hosszú folyamat volt.

Szerintem érdemes időpontot kérned ha még nem találtál orvost. Nézz szét a honlapjukon.

Előzmény: depesch (2897)
ildó66 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2900

Nekem elég régen, 2012-ben operálták a szemem. Nem magánúton, a Mária utcai Szemklinikán. 1 hetet voltam benn és félévig voltam táppénzen. A varratokat másfél év után szedték ki.

Előzmény: Klaudia97 (2899)
Klaudia97 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 2899
Sziasztok! Hatalmas segítségre lenne szükségem!
Páromnak minden két szemén átültetésre van szüksége. Valószínűleg magán úton lesz csináltatva. Melyik klinikát ajánljátok inkább a Debrecenit, vagy a Szegedi Szent Györgyi Albert klinikát???
Illetve az lenne a kérdésem, hogy mennyit kell bent lenni ezzel a kórházban és mennyit otthon táppénzen? Előre is köszönöm a válaszokat!!!
dudo_8 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 2898

Tiszteletem az itt levő orvosoknak, hozzáértőknek !

 

Szaruhártya átültetés előtt vagyok.  ( Budapest )  Szeretnék információt kapni a műtéttel kapcsolatban.  És milyenek a kilátások a beavatkozást követően ?  Egyenlőre terápiás lencsét kapok a műtendő szememre, mivel így nem fáj.   Előre is köszönöm a segítségüket !

Üdvözlet

depesch Creative Commons License 2019.08.06 0 0 2897
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, ki milyen orvost javasol(Budapest) , ahol nem decemberi időpontot kapok a vizsgálatokra! 2011ben volt CXL mindkét szemeimen, de a kemény lencseket nem bírták a szemeim! Talán új típusú lencse segíthet! Koszonom
Gabor8132 Creative Commons License 2019.07.13 0 0 2896
Sziasztok!

Januárban műtöttek szürkehályoggal (kezdetben keratokonus volt a diagnózis, majd jött a hályog és a kónusz szerintük már volt nincs...), a műtét után, és másnap minden tökéletes volt...Viszont miután hazaengedtek másnap iszonyatosan piros lett a szemem, visszamentem, azt mindták herpes simplex...Sikerült kezelniük a dolgot, viszont a hegek maradtak hátra (ám érdekes mivel hegek a szemészem szerint voltak azelőtt is)...Az átültetést pedig a klnikán nem javasolták, mondván a herpes miatt az átültetés után megvakulok nagy valószínűséggel... A másik érdekes dolog az egészben immunológián azt mondták biztos nem herpesz volt, mivel az fájt volna rohadtul és máshol is megjelenik. Nekem pedig csak fényérzékeny volt, illetve vörös...

A másik dolog, ami számomra meglepő vannak helyzetek mikor a látásom közelre is tiszta, és van amikor nem... Természetes fényben nagyban segít hozzá...Még szerencse, hogy a jobb oké, és tud korrigálni, az csak -1,25-ös...Ajánlották a szemüveget, de nem érzem, hogy kellene...

Volt már valaki ilyen helyzetben?
tuza39 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 2895

Tiszteletem.Rég voltam  itt de vártam a csodát.De az nincs és nem is lesz.

Engem Bécsben műtöttek mint korábban írtam.De szerencsétlenségemre meg szűnt a munkahelyem és így biztosításom sincs Ausztriában így a kezelésem itthol kell fojtatnom.Mindegy ez hosszú folyamat meg nem is ide tartozik.Debrecenbe szedték ki a varratokat ápr16-án.Ma voltam kontrollon.Nagyon rosszul látok a műtött szememmel.Többes látásom van,én azt hittem csak ez a baj.

De mint kiderült kezdődő szürke hályog,egyenlettelen szaruhártya,maradék cilinder,és a műtéti heg meg van szélesedve.

Nem szívesen nyúlna hozzá a Prof.Ezt mondta.

Rosszabbul látok vagy kb ugyan úgy mint műtét előtt.Nem találtak rá szemüveg lencsét sem ami jobbá tette volna a látásom.Igaz a jobb szemem az jó.

Nem tudom azt elfogadni,hogy nem lehet ezzel valamit kezdeni.

Meg nézetem másik orvossal is hátha mást mondanak.

kosaras9 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 2894
légyszem Creative Commons License 2019.05.05 0 0 2893

Szia! Az utóbbi időben hasonlóan küszködöm én is a lencsékkel, egyre nehezebb! Van egy semmirekellő email. címem, ha van kedved írj ide: vastolvaj@gmail.com 

Előzmény: ildó66 (2892)
ildó66 Creative Commons License 2019.04.28 0 0 2892

Sziasztok Sorstársak!

Régen írtam már az oldalra, de most ismét visszatérek egy kérdéssel.

Az új tagoknak...Mindkét szememmel szaruhártya átültetésen estem át, kc miatt. Ezer éve viselek kemény kontaktlencsét, még a régi "igazi" keménnyel kezdtem, majd a műtétek után lassacskán visszatértem ismét a lencseviseléshez.Amiről írtok nálam is fennáll, szellemképesen látok, sőt, a két szemem különböző pontban fókuszál. Emiatt aztán igencsak bonyolult a lencseviselés.

Jelenleg csak a bal szememben van lencse, a jobb rásegít a látásra, de ha beteszem a lencsét már erősen bejön a kettős kép, hiszen mindkét szemem megindul a főkuszálással, míg előtte csak a lencséssel történik ez.

Az orvosok véleménye különböző erről. A kontaktlencsés doktornő véleménye szerint csak meg kell szoknom a kétszemes együtt látást, az operáló orvos szerint a műtét következménye az,hogy külön fókuszál a két szemem, sosem fogom megszokni, egy harmadik (bár nehezen fogad más orvos) orvos véleménye szerint, aki be is mérte a külön főkuszálást, csak viseljem mindkét lencsét és az agyam "vibrálva" fogja a képet közvetíteni, ami egy idő után egységes képet ad.

Kérdezem, aki hasonló helyzetben van, hogy viseli a lencsét, illetve milyet? Próbálom, időnként beteszem mindkettőt, a szemem elviseli, az orvosok szerint ez remek. Én viszont nem ezt tapasztalom. Erőltessem szerintetek, vagy mit egyek?Ha tudnám,hogy eredményre vezet egy idő után persze, tenném, de egyelőre nem sok esélyt látok erre.

 

A másik..alternatív kezeléssel, konkrétan akupunktúrára gondolok, de bármi egyéb érdekel, próbálkozott valaki? Az orvos természetgyógyászoknak, sőt, a szemész+orvos tm. nem tudom mennyire van tapasztalatuk abban,hogy a beültetett szaruhártya esetében esetleg ártunk-e vagy használunk bármivel.

 

Még nem vagyok annyi idős, de el nem tudom képzelni mi lesz 60-70 évesen kemény lencsét rakosgatva...

 

Nekem egyik műtét után sem javult a látásom. A kép tisztább lett kontaktlencsével PONT. De nem volt mese, a szaruhártyám fekélyes volt már, elkerülhetetlen volt a műtét.

Viktoria0718 Creative Commons License 2019.04.21 0 1 2891

Szia. Debrecent én semmi képp nem ajánlom. 

Túl sok negatívum ért ott minket. 

Tény hogy nagy a várakozási idő. Páromnak a szaruhártyája kilyukadt és még sürgőségi ellátásban sem tudtak sehol corneát biztosítani. Maradt tehát külföld a mi esetünkben. 

 

Előzmény: Megtapasztaltam (2890)
Megtapasztaltam Creative Commons License 2019.04.11 0 0 2890

Sziasztok!

Sajnos, az már tény, hogy szaruhártya átültetésre van szükség, a jobb szememen. Vas megyében élek. Bp.-en 1 éves várakozási idővel kecsegtettek. De. Javasolták, hogy próbáljam meg Debrecenbe, vagy Szegeden talán ott hamarabb el tudnák végezni. Van valakinek tapasztalata, információja a jelenlegi várakozási időkről? A válaszokat előre is köszönöm!

Még szerencse hogy rövidülnek a várólisták!

Takács Évi Creative Commons License 2019.04.08 0 0 2889

Igen.

Email címem: davada77@gmail.com

Ide írj lsz. és megbeszéljük a részleteket! 

Előzmény: Baden5 (2888)
Baden5 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 2888

Tudunk esetleg privátban beszélni?

Előzmény: Takács Évi (2887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!