Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 145
És akkor az emberek azt mondják, hogy nem hat rájuk a média..............
Előzmény: Törölt nick (143)
Ja-Je Creative Commons License 2003.12.05 0 0 144
Tudod, ha teljesen ártatlan volna, vagy jobban vigyáztak volna, akkor nem kapta volna meg ezt.

Csak tudod, miért egy "civil" tesz feljelentést, vagy minek mondjamot, ez GB dolga volna.

Azzal, hogy valamilyen szinten híres ember lett, a magánéletéből is igen sokat fel kell áldozni. És ez ezzel jár.

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 143
Bocs, de aki ismert ember, annak ezt vállalnia kell, mármint hogy ha nyilvánosan csinál hülyeséget, akkor tele lesz vele a sajtó.
GB meg már a sokadik nős pasit hálózza be. A család feldúlását én nem említeném,mert amelyiket fel lehet dúlni, ott már amúgy is baj van, de ez a csajszi azért mintha direkt csinálná. Mivel a színésznői tehetségével nem tud rivaldafényben lenni, megpróbál máshogy. Ennyire telik.
Előzmény: Törölt nick (139)

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 142
Hát ja, ezaz :)
De miért kell még jobban tönkretenni egy idegileg sztm. amúgyis labilis nőt? Egyáltalán nem szimpatikus nekem ez a csajszi, de rohadtul sajnálom.
Előzmény: Lénike (141)
Lénike Creative Commons License 2003.12.05 0 0 141
Ez a közismertség átka.:))
Egyébként én úgy vagyok vele, hogy mindenhez minimum 2 ember kell, jelen esetben 3.
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 140
Ezzel az egésszel csókolósózdival. Azóta nem hallok mást, meg hogy mekkora kurva, meg neki mekkor a f*sz kell, meg hasonlóak. Történt valami, amihez nekünk az ég egy adta világon semmi közünk, és azóta tv, rádió, sajtó, internet, mindenki őt szapulja és hergeli az embereket.
Előzmény: Lénike (138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 139
Miért nem? Mi lenne, ha minden házasságtörő a címlapon lenne? Tudod, hogy milyen volt gesztiék házassága? Tudod miért tette? Tudsz róluk egyáltalán VALAMIT??? Mi van, ha már rég nem éltek együtt?? Vagy, ha igen, mi köze van hozzá bárkinek is? Azért, mert néha látni őket a tv-ben, már ismerjük őket és ítélkezhetünk az életük felett? Megnéztem a korridoron a hsz-okat és komolyan nem hittem el. Mindenki úgy Dórikázott, meg Bernikézett, mintha puszipajtások lennének.. csak mert 3szor látta a tvben... Ez vicc, komolyan.
Előzmény: Ja-Je (137)
Lénike Creative Commons License 2003.12.05 0 0 138
Mivel hurcolták meg?
Előzmény: Törölt nick (136)
Ja-Je Creative Commons License 2003.12.05 0 0 137
100%-ig nem értek veled egyet.
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 136
Végre! Igaza van. Nem lehet ilyet senkivel csinálni. Azt a nőt szimpi, vagy nem, de meghurcolták.
Előzmény: Ja-Je (135)
Ja-Je Creative Commons License 2003.12.05 0 0 135
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 134
Szólhatnék s talán szólnom is kellene még ennek az iskolai anyanyelvi oktatásban is kitűnően felhasználható szótárnak további erényeiről - arról például, hogy visszafogottan, mértéktartóan, de arra is rámutat olykor, hogy egy-egy szólásforma nyelvhelyességi szempontból nem kifogástalan vagy legalábbis vitatható (összerúgják a port, vaj van a füle mögött)

Szerző: Grétsy László nyelvész, olvasható itt, az Édes anyanyelvünk c. folyóirat cikkében.

Na? Neki se hiszel?

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 133
Akkor a magyar nyelvi okleveleidet egy dologra tudod felhasználni. Nem a rájuk esküvésre gondoltam.
Idézz ilyet Fekete Istvántól. De óvatosan, mert utánanézek!

A "nem rángatja az istrángot" azt jelenti: nem szeret dolgozni. Az istrángon át húzza a ló a kocsit/szekeret.

Előzmény: Sz. Balázs (132)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.12.05 0 0 132
Sajnos, létező mondás, magyar nyelvi okleveleimre esküszöm. Csak kissé divatjamúlt. Ajánlom figyelmedbe Fekete Istvánt, aki sokszor használja.

A "nem rángatja az istrángot" valószínűleg azt jelenti, "nyugton van". Az istráng egy lószerszám, melyet a nyugtalan ló szokott rángatni. (De ezt mondásként még nem hallottam.)

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 131
off
Sajnos, nem létező kifejezés. Még csak nem is kifejezés. Mondás (lenne, ha az lenne, de igazból képzavar).

Két mondás tudatlanok általi összevonása, kb. azonos képzavar, mint az "elrepült fölötte az idő vasfoga", vagy a "pusztába hányt borsó" (netán "az ellenség keze betette a lábát").

Gondold el: ha összerúgja valaki a port valakivel, az miért utalna veszekedésre? Ja persze, mert te küzdősportolsz, és abban van rúgás is? A magyaros verekedések kézzel (bicskával, stb., de semmiképp nem lábbal) zajlottak.
A lovak ellenben rugdosódnak. És patkolva vannak.
És ez a mondás nem ezredvégi eredetű...

(A másik ilyen az "elszállt vele a ló" - holott az eredeti mondásban elszaladt vele a ló.)
Sajnos, az ilyen lovas kifejezések kezdenek kiveszni (és a képzetlen fordítók, újságírók és egyebek nagyon bírják terjeszteni a baromságot...). Falun még úgy-ahogy továbbélnek.

Esetleg ha megfejted a "nem rángatja az istrángot" mondás jelentését, kapsz egy szaloncukrot. :-)

Ui.:
Ide vezet, ha kötözködöl, és aztán se gondolkodol.
on

Előzmény: Sz. Balázs (130)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.12.05 0 0 130
Sajnos hiba...

Az "összerúgták a port" egy létező kifejezés, jelentése nagyjából: összevesztek.

Ide vezet, ha először kötözködsz, aztán gondolkodol.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 128
Ja, és nem volt szándékomban megbántani téged.
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 127
off
Mert nem hiszem el. Ennyi.
Nem azt állítom, hogy nem vezetsz jól és balesetmentesen, de hogy nem _jobban_, mint a két szemmel látók _többsége_ (ezeket te írtad), abban biztos vagyok.
Én huszonkét éve vezetek, baleset nélkül, volt olyan évem, amikor 1 év alatt 100 ezer km-nél többet vezettem (Magyarországon).
Azt hiszem, tudom, mit beszélek.
on
Előzmény: GERMANICUS (126)
GERMANICUS Creative Commons License 2003.12.04 0 0 126
Utolsó OFF
Az előítéleteidet nyugodtan megtarthatnád magadnak. Sosem láttál engem vezetni. Akkor mi alapján nyilatkozol??? Agyam dobom el, amikor ilyeneket olvasok...
/OFF
Előzmény: Törölt nick (103)
GERMANICUS Creative Commons License 2003.12.04 0 0 125
Szépek, szépek, de a Tieid legalább maguktól azok ;)))
Előzmény: Hibiscus (105)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 124
Összerúgták a patkót (összevesztek).
Vagy rúgták a port (mulattak).

Melyikre gondoltál?

Előzmény: Joana (121)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 123
Miért, a légvédelmi ágyú golyója követi?

Most mit csinál a GB? Nem igazán értem a rébuszokat...

Előzmény: A Zöreg (122)
A Zöreg Creative Commons License 2003.12.04 0 0 122
Akkor is! Jópapa holtig tanul! :-)

Lehet, hogy a tankelhárító rakéta követi az F-18-ast is dupla piruettben, de ez csak megerősít abban a tudatban, hogy GB rossz célra puffogása családi indíttatású!

Előzmény: Törölt nick (119)
Joana Creative Commons License 2003.12.04 0 0 121
"ezt a magatartást egyszerűen nem értem. Karrier vs. család?"

Lehet, hogy csúnyán összerúgták a port az elején a Gregor mamával, ami aztán a gyereken csapódott le. Az meg most a Dorkán.

Előzmény: Sicc a cirkuszban (120)
Sicc a cirkuszban Creative Commons License 2003.12.04 0 0 120
"nekem a Gregor egy joviális embernek tünik"

Nekem is annak tűnt, azért írtam az 52-öt, de a hír hallatán, s főleg annak igaz voltán tényleg megrökönyödtem, hogy valaki hosszú évekig a gyereke felé se néz. Nevess ki, de ezt a magatartást egyszerűen nem értem. Karrier vs. család? vagy mi?
Nem mondom, hogy ha legközelebb hallom, nem fog eszembe jutni az éneklése közben... (Ami tulajdonképpen marhaság.)

Előzmény: Joana (112)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 119
Téves. A tankelhárító rakéta légvédelmi eszköznek kiválóan alkalmas, hajóra nem tudom, de szerintem arra is.
Előzmény: A Zöreg (118)
A Zöreg Creative Commons License 2003.12.04 0 0 118
Kicsit másba.

Ez olyan, mint a tankelhárító rakéta. Csak tank ellen vethető be. Nem lehet vele lőni hajóra, repülőre. Csak tankra. Affene.

Inkább nem mesélek saját tapasztalatot, legyen elég annyi, hogy vannak ilyenek.

Előzmény: Joana (112)
Ja-Je Creative Commons License 2003.12.04 0 0 117
De a fejszerkezete nem nagyon jon be nekem. Sot.
Nagyon nem jon be.
A termeszete meg hidegen hagy, soha nem leszek vele kozelebbi kapcsolatban.

A kedves edesapjara meg haragszok mar eleg regota.

Előzmény: Hibiscus (105)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.12.04 0 0 116
Ja, mindkettő igaz.
Előzmény: Joana (115)
Joana Creative Commons License 2003.12.04 0 0 115
De abból se derül ki, hogy melyik hirröl van szó. Hogy a Gregor azt mondta, hogy hagyják öt békén a kurvával, vagy hogy összejött a Geszti a GB-vel :-)
Előzmény: Sz. Balázs (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!