Keresés

Részletes keresés

Artension Creative Commons License 2002.08.02 0 0 58
Józsa mndjuk egyébként is isten, még ha egy topiktársunk nem is bírja. Gyakran érzem én is úgy, ha egy hangot sokat hallok, hogy nem szeretem, de aztán rájövök, hogy kőprofi és megkedvelem. Ilyen volt pl. Csuja Imre, Szabó Sipos B., Csankó Z. stb.
Józsa Imre alakítás pl. Zsákk Fos szerepében utolérhetetlen. Vagy Mr. Garrison... :)))
Előzmény: Lukri (57)
Lukri Creative Commons License 2002.08.02 0 0 57
Szeritem is sokkal jobb volt Ronanonak Józsa Imre és Stassynek Simorjai Emese.A Farkasinszky hangja szerintem kurva jó én bírom.
Előzmény: Artension (56)
Artension Creative Commons License 2002.08.02 0 0 56
F. Edit tényleg borzalmas.
Romano-Csöre Gábor párosítás nagyon gáz, pedig nagyon bírom Cartmant. :))) Meg a William Shatner-Vass Gábor összeállítás is szar, a Viasat 3 vagy vegye meg az eredeti verziót vagy legalább keresse meg Szersént. Mondjuk a Starsky és Hutch-ban is elég furcsa volt, hogy a szőke Forgács Gábor volt (teljesen más karakter), míg a másik az eredetinek megfelelően Székhelyi.
Előzmény: KálidKrézi (54)
prentin Creative Commons License 2002.08.02 0 0 55
Tegnap néztem a Jó a Rossz és a Csúfot. Szerintem Tuco szinkronja tragikus volt. Eredetileg Gera Zoltán szinkronizálta (ő szerencsére él még egyébként) de a mostani asszem Rajhona Ádámmal nagyon gyenge volt. Pedig ő a film kulcsfigorája! A másik két főhős egyébként jó volt a szinkront tekintve.

A szöveg viszont furcsa volt, a klasszikus véltozatban nem magázódtak a filmben, pl az első mondat így hangzott:
- Gondolom Baker küldött!

ezzel szemben, most:
- Magát Baker küldte?

Szerintem kár volt átírni a szöveget (iil újra fordítanim, a régi szerintem sokkal jobb volt!

KálidKrézi Creative Commons License 2002.08.02 0 0 54
Több javítást láttam már Tőletek, hadd kezdjem én is eggyel: Alföldi Robi.
Régen nem tudom, ki volt Romano hangja, de az új (szinkron)változatban Csőre Gábor. :)

Egyértelműen hangmániásnak vallom magam, a reklámokat is élvezem! Volt idő, amikor tizenegynéhány szlogent is feljegyezhettem KÁLID ARTÚR neve mellé (hitetlenkedve látom, hogy őt még senki nem említette meg). A kedvencem: "...Black Magic... és a fekete sokáig fekete marad" (mosóporreklám az egyetlen s így a legjobb színesbőrű magyar színésztől). Imádtam, hogy a "8 másodperc"-ben olyan sokat hallhattam a hangját. Engem még annyi is megborzongat, hogy "a ser"... Sorozatot nem tudnék mondani hozzá, inkább filmekben hangol sokat.
Bozsó Péter hangja IS olvadoztató (pl. Bosco a Harmadik műszakban, de ő is egyre több reklámban tűnik fel).
László Zsolttal odáig jutottam, hogy amióta nemcsak a hangját ismerem (hanem színpadon is láttam), őt akarom a saját hangja mellé látni a Vészhelyzet Kovac doktoraként és a JAG főszereplőjeként is. Gondolom, nem lepek meg senkit azzal, ha elárulom, ő is sok reklámhoz adja a hangját.
Szervét Tibort színpadon kívül alig látni-hallani (Valami Amerika és tv-sorozatok), pedig nagyon egyedi zengésű hangja van.
Kulka János kellemes, megnyugtató hangját is szeretem.

Természetesen nem juthat eszembe egyszerre mindenki, de azt mindenképpen megemlíteném, hogy Básti, Latinovits, Pálos György, Kálmán György, Gábor Miklós hangja feledhetetlen. Béres Ilona hihetetlen erőteljes színpadi léttel bír. A fiatalok közül pl. Majsai-Nyilas Tündére érdemes figyelni (törékeny alkat, mégsem kislányos hang jellemzi).

Ha van valaki, akitől a falra tudnék mászni, az Farkasinszky Edit.

Előzmény: bokor (52)
leda_ Creative Commons License 2002.07.30 0 0 53
Gesztesi Károly!!! :)
bokor Creative Commons License 2002.07.30 0 0 52
Sok lesz belőlem, tudom, de eszembe jutott valami nagyon kommersz :)- Ross doki: Szabó Sipos Barnabás, Carter: Alföldy Róbert, ezeket imádom, meg a Rakéta Romano hangját is, viszont kiráz a hideg szegény Ulmann Monikától, a kinai doktornő hangja, brrrr...
bokor Creative Commons License 2002.07.30 0 0 51
Ha már Helyei: Depardieau!!!!
Előzmény: GroundZero (38)
bokor Creative Commons License 2002.07.30 0 0 50
A python-hű a feliratokra vonatkozott, szóval nyugi!!! A dvd-n az áll: A klasszikus szinkronnal és Galla Miklós python-hű feliaratival!
Előzmény: Holdwine The Real (47)
GroundZero Creative Commons License 2002.07.30 0 0 49
Vagy Szabó Gyula - Magyar népmesék :)

Balázs Pétert színészként sem szeretem, és a hangjával sem vagyok kibékülve, de el kell ismerni, McMesterhez éz a nagy Hohóhoz eléggé hozzánőtt :)

Gr0

Előzmény: Requests (48)
Requests Creative Commons License 2002.07.29 0 0 48
Abszolút favorit: Szabó Gyula - Columbo. Meg talán Szabó Ottó - Derrick. Ő sajnos már tényleg pótolhatatlan.
Holdwine The Real Creative Commons License 2002.07.29 0 0 47
Azért kiváncsi lennék mit ért Python-hű fordítás alatt :-)
Előzmény: Törölt nick (39)
Artension Creative Commons License 2002.07.28 0 0 46
Bizony. A Willy Fogg is full zseniális volt: Kristóf T., Harkányi, Szombathy, Horváth Gyula...
Előzmény: Törölt nick (42)
Szunya Creative Commons License 2002.07.28 0 0 45
Both Béla

"Tizennégy óra harmincperc, Stirlic már tudta..."

navarre Creative Commons License 2002.07.28 0 0 44
Egyértelműen László Zsolt. :) Nemcsak a hangja szép és hatásos, hanem a színházi teljesítménye is! ;)
Előzmény: GroundZero (26)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 43
Lehet hozni negatív példát is?
Számomra az egyik legelviselhetetlenebb szinkronhang Józsa Imre hangja...
Pótolhatatlan, de idegesítő... :-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 42
A Tico nem a Willy Fogban volt? ;-)
Előzmény: Artension (37)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 41
Lelőni! De azonnal! Hogy lehet ekkora állatságot kitalálni? :-(((
Gondolom ő akarja Arthurt szinkronizálni ... ;-)

Mellesleg épp a napokban akadtam ki a szinkronon: első pillanattól kezdve ismerős volt Arthur hangja, de soha nem figyeltem a stáblistára, a hangot meg nem ismertem fel...
Hát izé... Mécs Károlyt valahogy más szerepekben szoktam meg :-))))))))))))))))))
De zseniális volt ő is, meg Bodrogi is szerintem... Meg a Kern is... meg... meg az egész :-)))))

Előzmény: Törölt nick (39)
GroundZero Creative Commons License 2002.07.28 0 0 40
Hát, igen, volt tanárom örökbecsű mondása szerint: "mégoly jó emberekből is pattannak ki hülye ötletek néha."

Ja.

Gr0

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 39
Azt halottátok, hogy a Gyaloggaloppot a Galla újra akarja szinkronizáltatni? Szerintem a régi verhetetlen marad
GroundZero Creative Commons License 2002.07.28 0 0 38
Pár éve az egyesen újra leadták az Onídönt újraszinkronizálva. Baines télleg harat voilt az eredetihez képest, de james hangjaként Helyei olyan volt, mintha minmdig is ő lett volna. Ki is volt eredetileg? Krstóf Tibor?

Sztankaynál pedig kötelező megemlíteni Tony curtist a minden lében két kan áll-ban. És akkor ott van ugyebár a sztem csúcs, Láng József Roger Moore nagjaként. el tudjátok képzelni mással? Olyna lenne, mint Bud Spencer NEM Bujtorral, vagy Woody Allen NEM Kernnel (Monnyuk Bujtor helyett, ugye, van kránitz-féle szinkron is, Woody Allent meg eccer hallottam Garas hangján... Brrr....)

TÉLLEG!!!: Koroknay Géza, mint Leoncio!!! emlékeztek rá? :)))

Gr0

Artension Creative Commons License 2002.07.14 0 0 37
Ő még nem halt meg, tahát nem pótolhatatlan. :)))

Felejthetetlen, mint Tico és mint hörcsög a Nils Holgersson-ból. Ez utóbbit is adták nemrég a Dunán, újraszinkronizálva. Brrrrr!

Előzmény: Matyika_ (36)
Matyika_ Creative Commons License 2002.07.14 0 0 36
Mért nem írja senki Hacser Józsát? Ugye ő volt Banya Mancs a Praclifalva lakóiban?

(nem röhög, ez egy komoly kérdés volt)

Artension Creative Commons License 2002.07.13 0 0 35
Az igazán régiek közül nem maradhat ki Básti Lajos meg Benkő Gyula. Meg ha emlékszik valaki Egri Istvánra ("két másodperc után üvöltözés"-típusú szerepek sora meg sok-sok régi szinkron).

Deepfreeze Creative Commons License 2002.06.25 0 0 34
Csákányi Lászlóuuuuuuuuuuuuu
rosszak voltak Creative Commons License 2002.06.25 0 0 33
Ferfihangok Top10

1 / Vass Gabor al. Chakotay *viszont tul sokat hallom reklamokban, minden jo hanggal ezt csinaljak*

2 / Csernak Janos al. *minden*

3 / Sztankay Istvan al. Smith prof. A Modern Pimpernelben, meg amugy *minden*

4 / Szokolay Otto al. *narrator*

5 / Kalman Gyorgy al. Rick Blaine

6 / Gati Oszkar al. Belmondo

7 / Viczian Otto al. *narrator*

8 / Vegvari Tamas al. Harrison Ford, *narrator*

9 / Szeles Tamas al. *minden*

10 / Ujreti Laszlo al. Von Trapp kapitany *de a Spektrumon mar mas a hangja, mintha elvekonyodott volna*

Es akkor meg nem emlitettem Hollosi Frigyest, Makay Sandort, Laszlo Zsoltot, Csore Gabort stb. stb.

Noi hangok Top10

1 / Menszator Magdolna *ISTENNO!!!* kulonos tekintettel Cpt. Janeway szerepere, asszem Star Trekes beutesem vilagos

2 / Kutvolgyi Erzsebet al *minden*

3 / Beres Ilona *micsoda organum!*

4 / Borbas Gabi *szintugy*

5 / Igo Eva al. Eliza Dolittle

6 / Kovacs Nora *bar ra ugyanaz all, mint Vassra> minden masodik reklamban azert sok a jobol ot hallani, foleg ha edeskedve beszel, brrr*

7 / Horvath Lili al. Sade marki kis matkaja

8 / Gyorgyi Anna al. Scarlett O Hara

9 / Szerencsi Eva al. Lizbeta Kristofski *de Dallas/Samanthat inkabb felejtsuk el*

10 / Naray Erika al. Scully

Akikrol nem tudom eldonteni, hogy szeretem-e vagy kiraz toluk a hideg: Takacs Katalin, Feher Anna, Orosz Helga es Anna {ezek testverek?}, Udvaros Dorka, Mezei Kitti, Kokenyessy Agi.

Kiraz toluk a hideg: Eszenyi, Hegyi B., Simonyi Piroska *nyaf-nyaf-nyaf*, Liptai C. *Thalia jobbat erdemel*

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 32
Hejj, de sok jó hang lett itt felsorolva. Györgyi Anna hangja nálam is nagyon bejön (Amelie, pl.)
Sinkovits volt a top nálam is. És emlékeztek még az Onedin családra? Gruber Hugó és Káldy Nóra hangjaira? Előbbivel nem tudom mi van, utóbbi is már odafent, sajnos...
radai rosseb Creative Commons License 2002.06.25 0 0 31
Nem hiányozhat ebből a topicból szerintem Náray Erika és Rékasi Károly neve. Scully és Mulder az X-Aktákból. Mind a kettő nagyon ott van a szeren.
Valentina Creative Commons License 2001.02.22 0 0 30
Kedves GroundZero! A Csajok valóban remek film, a festőművész fickót László Zsolt játszotta. Hatalmas alakítás!!! Persze megemlíthetném Udvaros Dorottyát, Eszenyi Enikőt, Bán Jánost, Cserna Antalt.... Mindannyian fantasztikusak voltak.

Nem tudom, ti hogyan fogadtátok Bud Spencer új szinkronhangjaként Kránitz Lajost? A régi Bujtor István - Újréti László páros hibátlan volt, vagy legalábbis azt szoktuk meg. Mi értelme volt lecserélni az egyik hangot? Egyébként ez totálisan jellemző a kereskedelmi televíziókra.

Üdv

Valentina

dr. laza Creative Commons License 2001.02.20 0 0 29
Nem tudom, hogy az egyik legjobb párost hogy lehetett kihagyni. Bud Spencer és Terence Hill, Bujtor István és Újlaki Dénes. Szerintem piszok jól el lett találva mindkettő. Egy-egy Piedone filmet Kránitz szinkronizált, de az nem nagyon jött be.

Egyébként elgondolkodtatok azon, hogy mennyire jó itt, ebben az országban a szinkronizálás? Elég mondjuk keletre nézni, borzalom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!