Keresés

Részletes keresés

zebUlon Creative Commons License 2001.01.12 0 0 125
Igenis csak az Esztinéninek legyen sajátos topicja , mert Ő jó és igazságos. :-))

zebUlon

Előzmény: Törölt nick (123)
K. K. Creative Commons License 2001.01.12 0 0 124
Topikja persze lehet, de nem szép, amit csináltok. Humorosnak találjátok ezt a sok kajánkodást?
Vani Creative Commons License 2001.01.11 0 0 122
Üdv Valaki!

A topic-ba belenézve valamit nagyon nem értek.

Ezért aztán kérlek, ha tudod, áruld már el nekem, hogy miért kellene a Székely Kecskést bárhová is „meghívni"!
Csak azért, mert néhány kattintás után bárki rájöhet arra, hogy az „index"-en is irogat, mégpedig veletek ellentétben a saját nevén...

(Vásárhelyi Máriával azonban nem találkoztam...)

dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.11 0 0 120
Nem, nem, de még a mai adag hatása alatt vagyok. Csak mostanra ocsúdtam annyira, hogy megoszthassam Veletek az Igét.

Szóval: a mai meglepetés, hogy SZKJ alkotta meg a "Nemzeti Minimum" fogalmát, amit azóta többen illetéktelenül használnak, beleértve a Miniszterelnök Urat is.

Szóval ez egyszeruen vérlázító. Szerintem mindenki, aki ezt a kifejezést használja, köteles lenne copyrightot fizetni a nyelvi patent tulajdonosának.

Előzmény: Törölt nick (119)
bonnano Creative Commons License 2001.01.11 0 0 116
hát elég együgyü
Előzmény: beany (106)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 115
Neked meg a felfogással akadnak olykor kibékíthetetlen ellentéteid.

Természetesen az evangelista az istentagadó. Ha megfelelő kontextusba helyezed SZKJ szövegét, akkor ráébredsz, hogy János (nem az SZK) belénk helyezte az Istent oly módon, hogy annak abszolút princípiumát háttérbe szorította, horribile dictu meg is szüntette.

Ebből következően János evangelista istentagadó. Konzekvensen: evangéliuma legalábbis blaszfém.

PS: Nem kaptam az aluljáróban Demokratát, csak Magyar Fórumot. Mi van itt???

Előzmény: Törölt nick (114)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 111
És akkor a Keresztelőről még nem is beszéltünk, aki az úton Előtte járt.
Előzmény: beany (110)
beany Creative Commons License 2001.01.10 0 0 110
Egyik Jánost sem bántom. Az evangelistát meg főleg nem. SZKJ-nek van még mit tanulnia a Bibliából.
Előzmény: dr. Életkopf (109)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 109
Ne keverd a Jánosokat!

Volt az a bizonyos evangelista, aki összevissza firkált és fondorlatosan befurakodott a Vulgátába, pedig a kanonizáló zsinaton sok püspök ellene szavazott. De SZKJ most kimutatta, hogy igazából istentagadó.

Lásd be, hogy ez történeti mozzanat!

Előzmény: beany (108)
beany Creative Commons License 2001.01.10 0 0 108
Az evangélium Székely K. János szerint?
Előzmény: dr. Életkopf (107)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 107
Te csak ne vondd el az Ő jogát az Ige új értelmezésétől. Ez a János régóta gyanús nekem, kissé kilóg a sorból, nem szinoptikus. A rebbellis mindenit neki, de SZKJ most helyretette.
Előzmény: beany (106)
beany Creative Commons License 2001.01.10 0 0 106
Demokrata, SZékely Kecskés János:

"A hétköznapokon pedig elfeledkezünk a Biblia - szerintem - legfontosabb mondatairól, "üzenetéről". Az újszövetségi János apostol közönséges első levelében található: (4,12) "Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:" (4,13) "Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk." Ha belegondolunk, ez a tőlünk független, mindenható Isten tagadása. A legtisztább szeretet vallás, amely szerint, ha szeretünk, valójában mi vagyunk az Isten. Illetve az Isten a bennünk lévő szeretet. Eredetileg, "szerkezetileg" - akár eleve genetikusan (én hajlok erre, ismervén kicsit az állatokat), akár a társadalom fejlődés visszahatásaként -, bennünk is van ez a képesség, tehát mindannyian Istenként, szeretetben élhetnénk. "

Kiragadni a Bibliából mindig veszélyes. Hiszen ha magunk vagyunk Isten, mi legyen ezzel: 2Móz. 20.3
Ne legyen más istened rajtam kívül!
És mitől van bennünk a szeretet? Csak nem ezért: 1Jn. 4.19
Mi tehát azért szeretünk, mert ő előbb szeretett minket.

Tehát nem mi vagyunk a szeretet. Jézus a szeretet, és ezt felismerve belénk is szeretet költözik, és Istent szeretve az Ő teremtményeit szeretjük. Mert Ő előbb szeretett!

dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 105
Küldd el, majd őt is megtérítem.
Előzmény: Törölt nick (102)
lujza Creative Commons License 2001.01.10 0 0 104
Azért erre most kiváncsi leszek, hogy ez a hozzászólás meddig diszeleg itt...
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 101
Alantasságod nem sért, és igen: ha kell vállalom, hogy az vagyok. Csütörtöktől csütörtökig tengetem magam.
Előzmény: Törölt nick (100)
bonnano Creative Commons License 2001.01.10 0 0 99
ki a fxszom ez a kecskes jancsi?? csak nem valami köztizteletben állo pedagogus ?
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 98
Én hűséges olvasóként rovom le tiszteletemet, tovább nem merészkedek.
Előzmény: Törölt nick (97)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 96
Ez csak egy hasonlat volt. Allegória. Paradoxon. Mittudomén.

A lényeg az, hogy nem bizonyítottad érdemességedet a kért kincsek birtoklására. Fenti kötekedéseddel csak rontottál helyzeteden, mert aki ilyen kekec, az a végén még nem adná vissza.

Előzmény: Törölt nick (95)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 94
Élek a gyanúperrel, hogy nem tudnál úrrá lenni alantas ballibszocinternkomszomol indulataidon.

Ami pedig a felelős őrzést illeti: láttam én már olyat, hogy a börtönőr megerőszakolta a női rabokat, úgy hogy hagyjuk az ilyen meséket.

Előzmény: Törölt nick (93)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 92
Kérésed kegyetlen, ám legyen!

Hogy miért? Mert felelőtlen és indulatos liberálizé vagy, és felelőtlen haragodban esetleg összegyűrnéd, megcsonkítanád, netán más célokra használnád ezeket a kincseket. És akkor 50 év múlva miből ismerendi meg a jövő nemzedéke napjaink valóságát? Melyik forráshoz járulhat bizalommal?

Előzmény: Törölt nick (91)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 90
Szó sem lehet róla. Kérj bármit, csak ezt ne. Ezek pótolhatatlan értékek, és rólad sajnos nem feltételezem, hogy kellő megbecsüléssel és gondossággal bánnál velük.

Inkább vállalom, hogy saját költségemen legépeltetem az első betűtől az utolsóig, és átmélezem neked. Csak ne kérd, hogy a maga tárgyi valóságában is átnyújtsam.

Megértésedben bízva, maradok tisztelettel

Előzmény: Törölt nick (89)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 88
Olyan magas az eladott példányszám, hogy nem szorulnak a netre.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.09 0 0 86
Meg Onogur kartács....

:))))

Előzmény: Törölt nick (84)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 85
Nem lehet baj, mert már csak kettőt kell aludni, és jön a Demokrata!
Előzmény: Törölt nick (84)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 83
Ez hadd maradjon meg az én dédelgetett titkomnak.
Előzmény: Törölt nick (81)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 82
Na, ez hadd maradjon az én édes kis titkom.
Előzmény: Törölt nick (81)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 80
Kedvenc hetilapom felgyülemlett példányai.
Előzmény: Törölt nick (79)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 78
Ő az itteni Godot.
Előzmény: hetihetes-killah (77)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.01.09 0 0 76
Nálam az egyik helységben PVC-padló van, és a küszöbnél felkunkorodott. Aztán repedezni kezdett, most már lifeg is, és egy szép napon kitöröm benne a nyakam.

Az ilyet tényleg üldözni kell, már megbeszéltem egy szakemberrel, hogy felszaggatja.

Előzmény: Törölt nick (74)
lujza Creative Commons License 2001.01.09 0 0 73
A pvc itt csak a fölösleges 3. köztetek, úgy látom.. :))
Előzmény: K. K. (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!