Keresés

Részletes keresés

Jana76 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 7628

Ja, látom már van. Addig úgyis elfogy. :))))

Előzmény: cszsm (7625)
Jana76 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 7627

hááááát, ha minden jól megy, akkor jövőre lehet átruccanunk Zélandra egy kicsit. Ha gondolod viszek majd paprikát, de úgyis írok ide, ha már körvonalazódott a dolog.

Előzmény: audimania (7624)
audimania Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7626

Irtam,koszi.

Előzmény: cszsm (7625)
cszsm Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7625

Orolt paprikara gondolsz? Nekem van egy csomo, aposek kuldtek rengeteget, tudok kuldeni neked ha kersz. Kuldj egy emailt. 

Előzmény: audimania (7624)
audimania Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7624

Ritka nagy taplo volt a telefonban,inkabb hozatok paprikat otthonrol...

Előzmény: Jana76 (7623)
Jana76 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7623

Úúúúúristen! Nekünk ezt már anno 2006-ban is mondta valaki. :))))) Úgyhogy nem mertünk elmenni hozzá. :)

Előzmény: audimania (7622)
audimania Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7622

Bekussolt a forum rendesen.Rendelt mar valaki Aucklandbol a magyar hentestol? Nem egyszeru figura...

audimania Creative Commons License 2013.03.08 0 0 7621

Nincs meg itt valakinek a Bourne rejtely konyvben?Elolvasnam,visszakuldenem.

audimania Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7620

Hegeszto az tuti kell,lakatoskent meg fogsz elni.Chch jo valasztas most,ha a szerkezetlakatosi dolog is megy.Kezdeni tenyleg sok penz kell. Csak a repjegy meg az elso munkavallalasi egy vagyon.Szallas,kocsi,kaja addig is amig dolgozni kezdessz.Nem tudom emeltek-e dijat azota,de legutolso arak permit $200,orvosi vervetellel rontgennel $550 korul. Ha magadnak intezed.Ugyved,bevandorlasi ugyintezo plussz koltseg,de lehet hogy megeri.Osszegezve eszedbe ne jusson masfel millio ft alatt nekivagni.Per fo termeszetesen.

Angol megy?Az sem artana.

Előzmény: szabikaxx (7619)
szabikaxx Creative Commons License 2013.02.07 0 0 7619

Hali mindenkinek!

 

Agyalok már egy ideje,h szerencsét próbálnék Új-Zélandon,letelepedni,munkátvállalni de ez tényleg kemény dió...van kint egy ügyvéd ismerősöm aki segítene..

Lakatos szakmában van 8éves munkatapasztalatom (hegesztés,fúrás,esztergálás stb).Ismerősöm azt mondja munka van bőven,meg találnék is relatív gyorsan,de mivel munkavállalási vízumot olyan nehéz kapni,h az egész bukta..a munka adók nem fognak velem foglalkozni mert sok a papírmunka és kb. egy hónap huza-vona mire esetleg munkába tudnék állni..

azt is mondta,h kezdetnek kell 8000euró is,h elinduljak :) fasza

Viszont építészek/asztalosok Christchurchben el tudnak helyezkedni,még mindig sok meló van a földrengés után...bár is én így tudom!

 

 

 

gambiamo Creative Commons License 2013.01.25 0 0 7618

Hallloooo emberek, tényleg kipurcant a topic???

gambiamo Creative Commons License 2013.01.25 0 0 7617

Miért pont nyáron? Hisz akkor Új-Zélandon tél van.... És Thaiföld sem a legjobb választás nyáron... :)

Előzmény: Vas Csaba (7613)
pappito Creative Commons License 2012.12.10 0 0 7616

kérdezd meg itt inkább uj-zeland.net/index.php

Előzmény: Vas Csaba (7613)
audimania Creative Commons License 2012.12.10 0 0 7615

Forum meghalt.....

Előzmény: Vas Csaba (7613)
TomD Creative Commons License 2012.12.09 0 0 7614

LAKOTARS KERESTETIK hosszu tavra
Whangaparaoa, Stanmore Bay, Auckland

ELERHETO MOST

3 bedroom haz, 2 furdoszoba
kozel a varoskozponthoz es gyalog 10 percre a tengerparttol

SZOBA KIADO: dupla meretu, napos
van egy masik szoba mellette ami ugyancsak hasznalhato ha szukseges (pl TV szoba, study, stb.)
sajat furdoszoba es WC (nem kozos)
garazs hasznalat ha szukseges
kajakok hasznalata (ingyen)
kondi gepek hasznalata (ingyen)
csendes, zsakutca
unlimited broadband internet (wifi)
1 kocsi parkolo (vagy garazs)
a szoba butorozott (dupla agy, asztal) de hozhatod a sajat butoraidat is + TV

$195 hetente
az ar tartalmaz mindent (viz, aram, internet)

IDEALIS LAKOTARS (1 ferfi/no, dolgozo, rendszereto)

jelentkezes:
info@webwiz.co.nz
mobil: 021 133 6938

Vas Csaba Creative Commons License 2012.11.26 0 0 7613

Sziasztok, a jovo nyaron Uz Zelandra mennek par hetre. Szerintetek ha Europabol indulok akkor melyik legitarsasag a legkedvezobb?

Nem oda-vissza vennem a jegyet, mivel utana Ausztralia s Tajfold kovetkezne..Velemenyek? 

 

Koszi:)

Nero the real Creative Commons License 2012.09.18 0 0 7612

Sziasztok! Auckland-ben eloktol egy keres:

Ha ismertek egy megbizhato ingatlan ugynokot, akire ti is nyugodt szivvel rabiznatok az ingatlanotok eladasat, kerlek osszatok meg velem. 

Tudom eleg sok a rossz tapasztalat veluk, de hat csak van egy-ket megbizhato. :)

audimania Creative Commons License 2012.09.17 0 0 7611

Sztem a helyiek leszednek a Jonh Key fejet egy ilyen torveny utan.

Előzmény: pappito (7610)
pappito Creative Commons License 2012.09.17 0 0 7610

ez a  baromság évente kétszer előkerül, kicsit huppognak rajta a félkegyelmű ufó-, chemtrail-, templomosok-, káposztalevesdiéta-, fényevés-, echelonhívők, aztán lenyugszanak, amíg valamelyik barom újra meg nem találja és körbeküldi az ismerőseinek.

 

Most megnézegettem a kommenteket is, persze a sok idióta veri a habot, az itt élő srácot meg kimoderálták :) 

 

bullshit az egész, már csak onnan is gondolom, hogy minden évben saját magam termelem a ketrtemben a kovászolni való uborkát, retket, paprikát a magokat pedig a barkácsbolt kertrészlegén vagy a szupermarketban veszem és nem látom a fekete helikoptereket.

 

De ez történik, ha egy túlmozgásos, félművelt idióta félinformációk és részleges fordítások alapján kezdi firkálni a hagymázas marhaságait.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7608)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.16 0 0 7609

Mert én nem tudom elhinni.

Előzmény: Törölt nick (7608)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.16 0 0 7608
world-soft Creative Commons License 2012.09.14 0 0 7607

Szerintem még össze is hajtható, mivel hiába egy nagyalakú hátizsák, de csak promóció jellegű dísztárgy (tehát nincs semmi fémmerevítés, stb. szerintem).

 

Igazából megkérdeztem az eladótól: olyan 75 UZD lenne a termék, és 100-at kér még a postáért.

 

Így viszont egy dísz hátizsákért ~31Ft már kicsit sok....

 

Ezért keresek valakit, aki legalább a hazahozatalban tud valamilyen módon segíteni (mert 100 UZD az pluszban kicsit sok)...

 

Zoli

Előzmény: pappito (7606)
pappito Creative Commons License 2012.09.14 0 0 7606

egy üres hátizsák 2-3 kiló, _annyira_ azért nem iszonyatos a posta. Gondolom összehajtani nem lehet, de egy lapos dobozba simán. 

 

rate finder: http://www.nzpost.co.nz/tools/rate-finder/sending-internationally/parcels 

 

 

30x80x10cm-es csomag, 3kg-os, 150 dollár értékű (saccoltam) Magyarországra 69 dolcsi, (12ezer Ft.) de szerintem van olcsóbb opció is, ha nem az állami postával csinálod. 

 

De hát lehet, hgoy valaki elviszi neked.

 

Előzmény: world-soft (7604)
pappito Creative Commons License 2012.09.14 0 0 7605

van

Előzmény: juancarlos (7603)
world-soft Creative Commons License 2012.09.13 0 0 7604

Sziasztok!

Ha tudtok valakit, aki a közeljövőben Új-Zélandról (vagy a környékéről) készül hazajönni Magyarországra, és hajlandó lenne egy üres hátizsákot elhozni nekem (mert iszonyatos lenne onnan a posta), az kérem szóljon...
Köszönöm...

Zoli

juancarlos Creative Commons License 2012.09.11 0 0 7603
TomD Creative Commons License 2012.08.19 0 0 7602

AUCKLAND, UJ-ZELAND

 

SZOBA KIADO rovid tavra max 2 fonek. 1 fo $180, 2 fo $240 per het.

 

Az ar ujzelandi dollar es tartalmaz mindent:
- rezsit
- WiFi internet hasznalatot
- kondi gepek hasznalatat
- kajakok hasznalatat

A haz a Whangaparaoa felszigeten van, kilatassal Auckland belvarosara es a Rangitoto szigetre. 10 percre tolunk gyalog 3 beach. Keresre kepeket is kuldok. info@webwiz.co.nz vagy skype: thomasdravai

ha szukseges repuloterre es repuloterrol valo szallitast is tudok kisbusszal (plusz koltseg)

Rovid tav = max. 1 honap

pappito Creative Commons License 2012.08.07 0 0 7601

de ugyanez megy az asylum seekerekkel oziban, egyiknek sincs papirja, berakják őket az ottani kerepestarcsába amig kiderül, hogy ki fia borja a delikvens. megjelenik egy szakadék hajó a vizen, angolul nem tud senki, egy szál papir se senkinél, az se egyértelmű, hogy honnan jöttek... eltart egy ideig, addig meg be kell zárni őket valahova, és akinél a kulcs, az adja a kaját

pappito Creative Commons License 2012.08.07 0 0 7600

dehogynem csak azok a csávók nem úgy mentek ahogy te jöttél. amikor megérkeztek akkor megmutattáka magyar utlevelüket és közölték ,hogy politikai menedékjogot kérnek, mert őket üldözik. úgyhogy azonnal menekült kategóriába kerülnek, nem turisták, mint te. a menekültből sok van, mindegyiknek jár a vizsgálat egyenként és amig rákerül a sor, addig jár neki a segély meg a támogatás - ez a jóléti állmok gyengéje, nem akarják visszazavarni, hátha mégis kergeti valaki a nyomorultat, ha meg kiderül, hogy kummantós volt, akkor államköltségen kell deportálni őket, a belefeccölt (végül is jogtalanul felvett) lóvét meg kidobták az ablakon.

 

nem véletlen, hogy most hazazavarják őket

Előzmény: audimania (7597)
audimania Creative Commons License 2012.08.05 0 0 7599

Sztem ez csak ekes bizonyiteka az itteni elmebajos arkepzesnek.Azt a szemuveget amit otthon kb 28$-nak megfelelo aron megeri eladni,szallitas,vam,stb utan is,azt itt 50-ert adjak ugy,hogy OZ relativ itt van a szomszedben,vam meg nincs az onnan hozott arukra.

Igy lesz 17$ 1 m ipariaram kabel,meg 5$ egy 125 milis flexkorong,meg 2$ egy csiszolokorong,.Utobbirol veletlenul tudom,hogy 4 US cent darabja a gyartonal.Erdemes szamolni a haszonkulcsot.Meg a rarakodo nullaval egyenlo szallitasi koltseg,meg gst utan is.

Előzmény: juancarlos (7598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!