Keresés

Részletes keresés

robi25 Creative Commons License 2000.12.19 0 0 22
Teljes egyetértés: olimpiai ezüst, eb arany. A focistákról szobrot emelnének ezek után, a lányokat meg szidjuk.
Előzmény: ezekiel (21)
ezekiel Creative Commons License 2000.12.19 0 0 21
Le sem tagadhatnánk, hogy magyarok vagyunk... Megint nem azzal foglalkozunk, hogy mi van (EB arany!!!), hanem hogy mi lett volna, ha... Mi lett volna? Lehet itt okoskodni, meg különféle verziókat felállítani, csak éppen semmi értelme.
Mocsai jelenleg a legjobb megoldás a kapitányi posztra. Ok, nem hibátlan ember (van olyan?), de eredményes, és igazából ez kell hogy minősítse!

prefect Creative Commons License 2000.12.19 0 0 20
Ener:
Igazad van, a felkészülés tényleg rövid volt, ez néhány dolgot megmagyaráz, de azért nem mindent.
Nagy Kriszát azért kellet volna _nevezni_, mert Brigovácz sem volt meggyőző az elődöntőben.
Így további gyengélkedés után lett volna lehetőség egy esetleges cserére.
Kökény tényleg jól blokkolt mecsenként 2-szer, ugyanakkor sok gólt kaptunk azért, mert
késve próbált védekezni, vagy egyszerűen oda sem lépett a dobóra. (ismétlem magam, de az
elődöntő tényleg jó példa erre) Érdekes, hogy ezt nem sokan veszik észre...

_paha_:
Ja, veretlenül nyertünk, ez szép. Én sem azt mondtam, hogy szarok voltunk, hanem hogy
Mocsai húzásai (illetve nem húzásai) egy komolyabb világversenyen (VB, Olimpia) hátrányt
okozhatnak az egyébként képességei alapján mindenhol aranyesélyes csapatnak.

rostas:
Na azt hiszem te vagy a "nem szakértő közvélemény". Azonkívül bunkó is vagy...

Zac:
Na te is értelmes vagy... Persze hogy szép az olimpiai ezüst, főleg ha egy erősebb csapat
ellen veszítünk a döntőben. De! A Dánokat "leiskoláztuk" és a félidő közepétől a játék lassításával,
akár csak 1-2 lőtt góllal is meglett volna az arany. És hogy nem lett meg, az a kapitány hibája!

re_mi:
Végre valaki normális... :) Azt nem akartam írni hogy gyenge a támadójáték (bár így
visszaolvasva tényleg így lehet érteni), mert tényleg jók vagyunk, de úgy látszik túlságosan
elragadtattam magam... Azért a Kocsis Böbe féle beállógólok és a szélsőgólok kicsit hiányoznak.
Mondjuk 5+1 ellen nem nagyon tudunk mit csinálni. A védekezésen viszont lehetne javítani,
pl. az 5+1 alkalmazásával, vagy a 2-es, 3-as közötti lyuk befoltozásával.
Egyébként szoktam olvasni a Kézilabda topicot, de nem voltam elég nyugodt hogy ezt oda írjam... :)
Változatlanul az a véleményem, hogy ha továbbra is aranyakat akarunk akkor váltani kell...

_paha_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 19
asszem tényleg jobb, ha ezt a topicot hagyjuk elsüllyedni, remélhetőleg a topicindítóval és az agyatlan professzor úrral együt...
úgyhogy törlés kedvencekből, aztán hulljon a férgese (-;

paha

re_mi Creative Commons License 2000.12.18 0 0 18
Prefect!

Előrebocsátom, hogy én aztán nem vagyok egy mocsai fan. Ha nem hiszed, nézd meg a Kézilabda topicban...

Elolvastam a nyitó hozzászólásodat, kétszer, és több dolgot nem értek. Pl. azt, hogy hogyan lehet egy olyan csapat, amelyik minden posztján gyenge, rosszul védekezik és rosszul támad, Európa bajnok???? Aztán következő mondatodban, ugyanennek a rossz csapatnak kitűnő játékosai vannak??? Szóval én amondó vagyok, hogy lehet és kell mocsait bírálni, de nem így, mert ez hiteltelen, a hozzászólásod valóságtartalmát is hiteltelenné teszi a többi zagyvaság. De mégegyszer leszögezem: szerintem is több _súlyos_ hibát követett el mocsai ezen a döntőn (pl. Sugár értelmetlen lecserélése, a 2. fi-ben teljesen láthatatlanná és megjátszhatatlanná vált Kulcsár késői lecserélése, az időkérések teljes hatástalansága) ennek ellenére azt mondom, hogy _ez_ a topic felejtős. Ha gondolod, hogy normálisan is meg lehet ezt vitatni, akkor nyissál másikat.

Előzmény: prefect (-)
Zac Creative Commons License 2000.12.18 0 0 17
Olvasd már el végig mit írtam, és hogy mire reagáltam!
"Az olimpiai ezüst kurva szar"
Ezt íróniának szántam.A többir már leírtam.
Ez a topic egy nagy faszság
Helyesen: A MEGYNYERT EB-DÖNTŐ vagy
EURÓPABAJNOK MAGYARORSZÁG
Üdv
Z
Előzmény: ildy7 (16)
ildy7 Creative Commons License 2000.12.18 0 0 16
"Az olimpiai ezüst kurva szar"

Ezt komolyan gondolod? Szar valamiben a világon a másodiknak lenni?
Fel se tudod fogni, hogy mennyi munka ven emögött...

Előzmény: Zac (12)
Professzor úr Creative Commons License 2000.12.18 0 0 15
Nem nagyképűség miatt választottam ezt a nicket,de utólag már tetszik,hogy mindenki ezt hiszi,és jól felhúzza magát rajta.
Egyébként is ,ez legalább karakteres nick...
Előzmény: ildy7 (14)
ildy7 Creative Commons License 2000.12.18 0 0 14
Bagoly mondja... (az usernevedre pillantva...)
Zac Creative Commons License 2000.12.18 0 0 12
Te normális vagy?Az olimpiai ezüst kurva szar tényleg és akkor mi van ha csak ezüst lettvolna az EB-n.Az ilyen fasszopó kárörvendők miatt tartunk ott ahol...Ha gyengébb az ellenfél és úgy kapsz ki,az kurva szar.De nincs még egy olyan ország,ahova egy VB-ezüt után (Puskáék 54-ben) úgy kell hazabújtatni a csapatot a népharag elől.
Mocsai kurva jó edző.Remélem még marad legalább a VB-ig és ott is érmesek leszünk.
Előzmény: prefect (-)
ElitJaszub Creative Commons License 2000.12.18 0 0 11
Csak annyiban adok Neked igazat, hogy az Olimpián nem tudta(-ták), itt az EB-n csak nehezen oldotta(-ták) meg a döntőben, ezt a bizonyos 6 gólos vezetés utáni törést. Ebben igazad van.
Ellenben gondolj arra, hogy mind a két esetben az odavezető út volt a nehezebb!!!
Ezt mind a két eseményen szinte hibátlanul oldotta(-ták) meg.
Annyira, hogy egyik esetben sem úgy ültünk oda a döntő napján a TV elé, hogy jaj, majd csak lesz valahogy, meg hátha nyerünk!
Mindkétszer mi voltunk a döntő esélyesei, a csoportmeccseken mutatott játékunk alapján, ahol azért voltak "kiélezett" helyzetek (ld.Románok elleni meccs legutoljára).
A konkrét kifogások közül egy-kettővel én is egyetértek.
E.J.

Előzmény: prefect (-)
_paha_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 10
ok, további jó vájkálódást a szellemi színvonaladnak megfelelő fociban...

csak 1 kérés, szállj le a kézilabdáról, mert a te eszedhez az egy túl bonyolult valami... (((((-;

paha

Előzmény: Professzor úr (9)
Professzor úr Creative Commons License 2000.12.18 0 0 9
Igen,mihelyt bejöttél,abban a pillanatban megjelent!
Provokátor,húzd inkább magadra figyelmeztetésnek a ronda sárga mezed,akkor legalább mindenki tisztában lesz szellemi képességeiddel!
Ezennel lezártnak tekintem a veled való társalgást.
Üdv!
Előzmény: _paha_ (8)
_paha_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 8
megjelent az iq a topicban? ((-;

paha

Előzmény: Professzor úr (5)
Cida Creative Commons License 2000.12.18 0 0 7
Bár én is teljesen lehidaltam, amikor +6-ról -1 lett (ennek a leblokkolásoknak már tényleg meg kéne találni a magyarázatát !!!), de azért nem hiszem, hogy egy olimpiai döntő és egy EB arany után fikázni kéne a kapitányt. Csesztették már eleget, kicsit talán érdemtelenül is, úgyhogy - ha volt is hibája (mert volt !), köszönjük meg neki ezeket a szép eredményeket.

Más. Farkas Ági nálam most lett végérvényesen világklasszis játékos. Sokat hibázott ezen az EB-n is, voltak kifejezetten rossz periódusai, de ahogy a vége előtt egy perccel, amikor a csapat a morális mélypontján, a totális összeomlás határán volt, volt lelkiereje elvállalni a mindent eldöntő lövést, és lőtt egy irtózatosan nagy gólt, hát az előtt le a kalappal. Ha az a lövés nincs, most éppen azt ecsetelnénk, hogy miért van "elátkozva" a női kézilabda... Ja, és Farkas Ági minden lenne, csak úrinő nem, vajon más elvállalta-e volna?

Professzor úr Creative Commons License 2000.12.18 0 0 5
A topic címe rossz:
Ugyanis elb@sztuk az EB döntőt,hiszen a 94. percben Wiltord ártalmatlan helyzetbő betalált.:-(((
Remélem,a Vb-n javítunk!
_paha_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 4
az EB döntő után a többieknek, akikkel együtt néztük, mondtam, hogy figyeljétek meg, lesz valaki, aki az arany után is károgni fog... hát tessék...

1. nyertünk!
2. mennyi idő volt a felkészülésre?
3. milyen "közönség" előtt játszottunk?

persze, voltak hibák, ezek mindig vannak, de fogd már fel, hogy veretlenül nyertük meg ezt az EB-t!!!

paha

Előzmény: prefect (-)
Ener Creative Commons License 2000.12.18 0 0 3
Nagyon sokat tudsz. Sok dologban igazad van de: ez a csapat két hét gyakorlás után állt össze, így összeszokottságról nem igazán lehet beszélni. (az olimpiára 3 hónapot készültek) Nagy Krisztina nem volt meggyőző a meccsein, így az ő kihagyása szerintem érthető volt. Kökény védekezéséről pedig csak annyi, hogy 2,x átlagos blokkolás átlagával az egyik legjobb lett. Piga az olimpián a komoly meccseken, ha jól emlékszem nagyon gyengén indult, kivéve Angola. Gogirlára tényleg ki lehetett volna lépni.
Persze a hibák bosszantóak voltak, de most csak 2 hét volt a gyakorlásra, így összességében nagyon jól szerepelt a csapat. A lehetőségeket is nézni kell.
Előzmény: prefect (-)
HT Miskolc Creative Commons License 2000.12.18 0 0 2
első mondatban:

...pláne ha döntőt játszanak...

Előzmény: HT Miskolc (1)
HT Miskolc Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1
Hát Sidney után én is azt mondtam, hogy soha az életben többé nem nézek női kézilabda válogatott meccset, pláne ha döntátszanak....

Szóval Mocsai tényleg nem 0, az eredményei igazolják (bár nem lehet tudni, hogy mással mire jutott volna ez a csapat).

De abban igazad van prefect, hogy nincs válságmenedzselési képessége...és nekem nagyon hiányzott egy rutinos játékos is a pályáról...6 gólos vezetés, az kb olyan itt, mit a fociban egy vagy kettő...ha látom, hogy van még erő az ellenfélben, nem rohanok, megvárom amíg ő hibázik és tudom az előnyt növelni...

Egyébként szinte minden játékost a csapatból végig kritizáltál, aztán meg gratuláltál nekik a jó szereplésért...

De abban is igazad van, hogy többen nagyon halványak voltak, és ha már Gulyás is észreveszi, hogy nem szabad a földre lőni a labdát, de még a játékosok és a szövetségi kapitány mindig nem, akkor ott tényleg gáz van...

Előzmény: prefect (-)
robi25 Creative Commons License 2000.12.18 0 0 0
Mocsai szerintem nem 0.
Előzmény: prefect (-)
prefect Creative Commons License 2000.12.18 0 0 topiknyitó
Mocsai "mester" ismét bizonyította, hogy kiélezett helyzetben maximum a lányokkal
együtt történő izgulásra képes. Majdnem sikerült megint elkurnia az aranyat...
Sydney-hez hasonlóan most sem tudta megtartani a csapat a második félidő közepére
megszerzett előnyét, ami egyértelműen a kapitány hibája. Nagyon úgy néz ki, hogy
izgalmában nem látja át a pályán kialakuló helyzetet, képtelen az ellenfél húzásaira reagálni...
Sajnos a nem szakértő közvéleményt könnyen elaltathatja a lányok sikere (ami kizárólag
az ő érdemük), de félő hogy a "mester" ténykedésének a következő világversenyen ismét
böjtje lesz...

Néhány konkrét kifogás:
- Az elődöntőben Gogirla tetszés szerint lőtte a gólokat, mégsem kapott követő emberfogást
- Az elődöntőben harmatgyenge Brigovácz mellé a döntőre nem nevezi a másik balkezes
átlövőt, így a döntőben is harmatos jobbátlövő érdemi cseréjére nincs lehetőség...
- Kökény beválogatása, akinek a védekezése _alibi_ volt (érdekes az NS mégis mindig kiemelte,
biztosan a támadójátéka miatt... :), szinte soha nem ért oda a dobóra, vagy ha ott is volt nem,
vagy késve próbálta blokkolni. A "csapat anyukája" szerep kedvéért kár volt kivinni...
- Farkas Ági gyenge védekezése. A 2-es, 3-as poszton szinte átjáróház volt a védelmünk,
főleg az elődöntőben lehetett látni, hogy a románok próbálják ezt kihasználni.
- A csapat (inkább a kapitány) leblokkolása a döntő végén. Cserék, játék lassítása, végigjátszott
támadások és szabálytalanságok kicsikarása (rá kell menni a falra) talán segíthetett volna...
- Siralmas leindítások... Ezt a megfelelő emberekkel kellene játszani (pl. Piga)...
- Érthetetlen kapuscsere. Sugár -> Pálinger... Miért???
- Sydney óta erősebb, de még kicsit mindig inaktív szélsőjáték, gyenge beállójáték.
- 5+1-es védekezés elleni tehetetlenség. (két beálló?)

Még az a szerencse, hogy ilyen nagyszerű játékosaink vannak.
Minden dícséret a lányokat illeti!
HAJRÁ MAGYAROK!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!